Rozšírené hľadanie
Nedeľa 10. December 2023 |
meniny má Radúz

Máte dieselové auto ? Na toto si dajte pozor!

Datum: 25.08.2020

Na čistenie palivovej sústavy môžete použiť špeciálny čistič, ale dbajte radšej na prevenciu použitím aditív.

Čisté a vyleštené auto z vonku spraví naozaj veľa. No staráte sa o vaše vozidlo aj po motorickej stránke? Poďme sa spoločne pozrieť nato, čo najmenej môžete spraviť  pre palivový systém, ktorý je veľmi dôležitý pre motor a výkon vozidla.

Po rokoch jazdenia sa palivový systém zanáša malinkými nečistotami, ktoré sa nachádzajú v palive, alebo samotným spaľovacím procesom. Tieto nečistoty neskôr spôsobia upchatie trysiek, zvýšia spotrebu paliva alebo Vám začne zle štartovať motor.

Výbornou ochranou pred týmito nástrahami je prevencia. Spravíte výborný krok, ak z času na čas prečistíte palivovú sústavu čističom palivovej sústavy. Aplikácia je jednoduchá, obsah fľaštičky s aditívom vylejete do nádrže a jazdíte. Už po prvom použití vyčistí palivovú sústavu, pričom znižuje spotrebu paliva, emisie toxických spalín a obnovuje plný výkon vozidla.

Ďalším častým problémom býva zanesenie DPF filtra vo vozidle. Tento problém vzniká rýchlejšie, ak jazdíte krátke trasy a studený motor nestihne zregenerovať a vypáliť všetky nečistoty z filtra.

Tento problém sa dá riešiť takmer rovnako ako vyššie spomenutý. ˇFľaštičku so špeciálnym čističom DPF zakúpite už za pár EUR, ale môže Vám ušetriť nemalé výdavky na servis. DPF regenerátor vylejete do nádrže a ten pripraví katalyzátor na lepšie spaľovanie sadzí. Tento proces vzniká vďaka vysokoaktívnym molekulám v čistiacom roztoku. 

Pre udržanie zdravej palivovej súpravy odporúčame pravidelne používať vhodné aditíva.

Čítané: 2247 x