Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Piatok 20. Júl 2018 | meniny má Iľja

Monitorujeme 1694 informačných zdrojov

Otestujte si kvalitu domácej WiFi

Domáce WiFi pripojenie a mobilné pripojenie môžete testovať prostredníctvom bezplatnej mobilnej aplikácie RU MobilTest. 

Svoje merania môžete následne na mape porovnať s výsledkami meraní iných používateľov, ktoré urobili na rovnakých miestach v podobnom alebo inom čase v sieti rovnakého alebo iného operátora. Tieto výsledky nie sú určené ako podklad na podanie reklamácie u operátora, ale ich môže zohľadniť napr. aj pri budúcom rozhodovaní, ktorý z operátorov Vám bude poskytovať služby v ďalšom období. Svoje pevné internetové pripojenie môžete testovať prostredníctvom www.meracinternetu.sk.

Na Slovensku donedávna chýbal merací nástroj vydaný nezávislou autoritou, ktorý by používateľovi umožnil komplexné testovanie kvality pevného a mobilného internetového pripojenia a prostredníctvom mapy následné porovnanie nameraných výsledkov s predchádzajúcimi meraniami a výsledkami iných používateľov. Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) v spolupráci s rakúskou spoločnosťou nedávno spustil do pilotnej prevádzky merací systém MobilTest. MobilTest je dostupný v slovenskom a anglickom jazyku pre všetky moderné webové prehliadače a mobilné telefóny s operačným systémom Android a iOS. Merací systém pozostáva z mobilnej aplikácie RU MobilTest na testovanie aktuálnej kvality internetového pripojenia a ľahko zapamätateľného webového rozhrania www.meracinternetu.sk, ktoré uľahčuje vyhodnocovanie a porovnávanie výsledkov meraní zobrazením v PC používateľa.

Ukážky appky a ďalšie možnosti jej využitia nájdete v krátkom videu - https://youtu.be/L7XGz3T4oX4  

 


https://youtu.be/L7XGz3T4oX4

Datum: 10.10.2017Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť