Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Streda 11. December 2019 | meniny má Hilda

Monitorujeme 1662 informačných zdrojov

Dočkáme sa na Slovensku online kasín?

Ľudia, ktorí sa radi bavia hazardnými hrami, si chodia zahrať výherné automaty alebo poker či ruletu do kamenných prevádzok kasín a herní. Už takmer rok čakáme na to, že budeme na Slovensku mať možnosť zahrať si tieto hry online, z pohodlia domova na počítači, alebo pri čakaní či cestovaní na mobilnom telefóne.

Ako? Legislatíva z marca 2018 umožňuje po schválení Ministerstvom financií prevádzkovať online kasína. O povolenie a licenciu si podľa informácií na webe CasinoArena.sk žiadali spoločnosti Tipsport, Fortuna a SynotTip. Tieto už úspešne teraz fungujú v Českej republike. Okrem toho, na Slovensku plánuje online kasíno spustiť aj spoločnosť Niké, ktorá je populárna pre svoju online stávkovú kanceláriu s dobre funkčnou mobilnou aplikáciou.

Tieto administratívne procesy v rámci legalizovania online kasín už trvajú naozaj dlho, ale podľa posledných poznatkov by mali Fortuna, Tipsport a SynotTip ale aj Niké byť už iba krôčik od spustenia svojich online kasín. Zatiaľ je však skutočné náročné predpokladať, s akou ponukou online kasína vstúpia na slovenský trh.

Situácia v Českej republike

V Českej republike sa online kasína udomácnili celkom úspešne. Podobný zákon ako u nás je v platnosti aj tam už od roku 2017. Medzi najobľúbenejšie legálne online kasína tam patria práve Fortuna Vegas, Tipsport a SynotTip ktoré sa chcú presadiť aj u nás. Spomínané kasína, pre porovnanie, v Českej republike priniesli na začiatku ich fungovania veľmi výhodné bonusy – napríklad za registráciu, prvý vklad a podobne. Ponúkajú aj široký výber hier – vo Fortuna Vegas kasíne nájdete asi 200 rôznych výherných automatov od všetkých známych výrobcov. Preto dúfame, že sa podobné promo akcie a ponuka hier dajú očakávať aj u nás.

Tento zákon má vo všeobecnosti za úlohu chrániť hráčov pred nelegálnymi online kasínami, v ktorých by sa mohli stať obeťou podvodu. V legálnom kasíne, ktoré skontrolovali príslušné orgány a získali licenciu, majú hráči zaručené, že sa nestanú obeťou podvodu a všetky financie aj výhry budú zabezpečené.

Dá sa online kasínam a pokrovým herniam veriť?

Po novele zákona určite áno. Legálne kasína s licenciou sú kontrolované Ministerstvom financií a audity vykonávajú aj tretie strany. Rovnako musia používať najmodernejšie softvérové zabezpečenia, aby predišli akýmkoľvek bezpečnostným rizikám. Také svetoznáme online kasína, aké plánujú príchod na Slovensko si nemôžu dovoliť prísť o klientov a dobré meno firmy kvôli bezpečnostným rizikám.

Online poker a pokrové herne

Aj milovníci pokru a obzvlášť online pokru by si mali prísť na svoje. O licenciu si totiž budú žiadať aj pokrové herne PokerStars a PartyPoker. Tento proces určite nie je tak blízko realizácii, ako spomínané online kasína, ale sme radi, že je to aspoň na začiatku.

Datum: 27.11.2019


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť