Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Štvrtok 18. Júl 2019 | meniny má Kamila

Monitorujeme 1671 informačných zdrojov

Technika

Facebook dostal pokutu 5 miliárd, jeho akcie však stúpli

15.07.2019 12:35 To, čo nikto neočakával, sa stalo realitou. Facebook dostal pokutu 5 miliárd dolárov a jeho akcie prudko stúpnu. Dôvod: Americká administratíva mala aj ďalšie nástroje, ktoré by zabránili firme zhromažďovať údaje. A o tie celý čas ide. Finančná pokuta bez vplyvu na zmenu správania sa firmy je smiešna. Keďže firma očakávala mastnú pokutu, vyčlenila si rezervu The post Facebook dostal pokutu 5 miliárd, jeho akcie však stúpli appeared first on DigitalPortal.sk.

NordVPN vytvára správcu hesiel novej generácie

14.07.2019 20:32 NordVPN tento rok vydá dve nové riešenia pre kybernetickú bezpečnosť – NordLocker o ktorej sme už predtým informovali a NordPass, ktorá bude mať k dispozícii celý rad funkcií, ktoré zabezpečia, že heslá budú čo najbezpečnejšie. NordPass si zapamätá a automaticky uloží všetky heslá, automaticky vyplní online formuláre a umožní ukladať súkromné ​​poznámky. Nový nástroj navyše The post NordVPN vytvára správcu hesiel novej generácie appeared first on DigitalPortal.sk.

Shuttle predstavil nové AiO PC bez ventilátorov

14.07.2019 18:31 Shuttle rozširuje svoju sériu XPC All-in-One počítačov tak, aby zahŕňal aj tri nové modely s väčšou veľkosťou obrazovky. Séria P90U je vybavená multifunkčným displejom vo formáte 19,5“ a kombinuje výpočtový výkon a flexibilitu s ergonomickým ovládaním. Hlavnou výhodou je, že ide o tichý a nenáročný AiO PC na údržbu bez ventilátora, pričom je k dispozícii The post Shuttle predstavil nové AiO PC bez ventilátorov appeared first on DigitalPortal.sk.

Predstavujeme outdoorový reproduktor Evolveo s IPX5

14.07.2019 18:31 Novinkou v tejto produktovej série výrobcu Evolveo je prenosný outdoorový reprodutkro Armor Power 6, ktorý je vybavený štyrmi aktívnymi reproduktormi a dvomi pasívnymi subwoofermi o celkovom maximálnom výkone 60W. Zariadenie má Bluetooth, handsfree sadu a nechýba ani slúchadlový výstup. Používateľ môže prehrávať obsah bezdrôtovo z ľubovoľného Bluetooth zariadenia, prípadne využiť integrovanú čítačku microSD kariet, USB The post Predstavujeme outdoorový reproduktor Evolveo s IPX5 appeared first on DigitalPortal.sk.

Genesis uvádza novú štýlovú PC skrinku

14.07.2019 00:13 Genesis predstavuje novú počítačovú skrinku Irid 400 RGB, ktorá ponúka dostatočný vnútorný priestor, usporiadanie káblov, funkčnosť, vzhľad a tiež štyri ventilátory s funkciu PWM. Poteší čelný a bočný panel z tvrdeného skla, štýlový čierny dizajn, či ľahká inštalácia diskov bez použitia špeciálnych nástrojov. Skriňa je vybavená štyrmi ventilátormi s ARGB podsvietením, ktoré je ovládané cez rozbočovač ventilátorov. The post Genesis uvádza novú štýlovú PC skrinku appeared first on DigitalPortal.sk.

50. výročie pristátia človeka na Mesiaci sa blíži

14.07.2019 00:13 Dňa 20. júla 1969 svet sledoval obrovský skok pre ľudstvo Neila Armstronga, avšak za týmito ikonickým zábery sa skrýva nevídaný príbeh. Teraz, 50 rokov neskôr, oslavujú Discovery a Science Channel pristátie lode Apollo 11 na Mesiaci dvojhodinovou televíznou udalosťou. Apollo: Stratené záznamy , ktorá prinesie celý príbeh tej najodvážnejšej misie v doposiaľ The post 50. výročie pristátia človeka na Mesiaci sa blíži appeared first on DigitalPortal.sk.

Huawei tvrdí, že sankcie voči firme pokračujú

13.07.2019 17:42 Predstaviteľ čínskeho giganta konštatoval, že napriek osobnému vyhláseniu amerického prezidenta Trumpa o povolení dodávať komponenty, americké firmy neprestali s obmedzením dodávok. Donald Trump na summite G20 povedal, že americké spoločnosti by mohli predávať svoje komponenty spoločnosti Huawei, ak obchody nebudú predstavovať ohrozenie národnej bezpečnosti. Pripomíname, že americká vláda umiestnila Huawei v máji na čiernu listinu The post Huawei tvrdí, že sankcie voči firme pokračujú appeared first on DigitalPortal.sk.

Boeing 737 Max má problémy s autopilotom, zistila EASA

13.07.2019 17:42 Agentúra EÚ pre bezpečnosť leteckej prevádzky zistila závažný problém na lietadlách Boeing 737 Max. Ide o nedostatky autopilota, ktorý sa vraj nedokáže odpojiť včas. To by mohlo zabrániť pilotom, aby manuálne zasiahli v prípade potreby. EASA zaslala Boeingu a americkej agentúre pre letectvo zoznam piatich hlavných požiadaviek. Niektoré z nich sa vraj kryjú The post Boeing 737 Max má problémy s autopilotom, zistila EASA appeared first on DigitalPortal.sk.

TCL prichádza na Slovensko, vsádza na smart TV s Androidom

13.07.2019 17:42 Spoločnosť TCL sa stáva druhým najväčším svetovým výrobcom televízorov, vsádza na Android a posilňuje aktivity na slovenskom trhu. Spoločnosť vyrobila v roku 2018 viac než 28 miliónov LCD televíznych prijímačov a na slovenský trh prináša nové produktové rady. Modely značky kombinujú Smart TV so systémom Android a čo je najlepšie, tie, ktoré sú dodávané na The post TCL prichádza na Slovensko, vsádza na smart TV s Androidom appeared first on DigitalPortal.sk.

Cooler Master predstavuje kompektnú skrinku mini-ITX

13.07.2019 15:35 Spoločnosť Cooler Master uvádza na trh počítačovú skriňu MasterCase H100. Nový mini-ITX model bol navrhnutý pre využitie ako prenosný herný počítač, malý počítač do obývacej izby alebo len pre samotnú redukciu potrebného miesta v porovnaní s klasickými skriňami. Alternatíva v cestovnej veľkosti plne rešpektujúcu industriálnu konštrukciu, resp. všadeprítomnú mriežku typickú pre sériu H ponúka v The post Cooler Master predstavuje kompektnú skrinku mini-ITX appeared first on DigitalPortal.sk.

Novy produkt 20 SMD LED bodová žiarovka 2.5W GU10 245Lm s hliníkovým telom

17.07.2019 00:32 LED bodová žiarovka ktorá nahrádza klasickú bodovú halogénovú 20 25W žiarovku. Použitie je široké, ako v domácnostiach, obchodoch, hoteloch, reštauráciách, interiéroch, výkladoch.

Energie nie je nikdy dosť

16.07.2019 00:14 Každý získava energiu iným sp ocirc sobom. Niekto preferuje dobrý spánok, iný sa zrelaxuje a dobije pri práci v záhrade. Dobrým pomocníkom je aj dobrá kniha, či kvalitný film. Sp ocirc sobov je nepreberné množstvo, stačí si vybrať ten správny a nám blízky. Naše telo a myseľ určite pookreje aj krátkou rannou rozcvičkou alebo trebárs návštevou blízkeho.

LED ziarovka 150 LED nahrádza 50W žiarovku

15.07.2019 00:09 Nahrádza klasickú žiarovku. Použitie je široké, ako v domácnostiach, obchodoch, hoteloch, reštauráciách, interiéroch, výkladoch, skladových priestoroch a pristoroch s častým vypínacím a zapínacim cyklom. Odporúča sa používať v interiéry, v kombinácii so správnym svietidlom aj v exteriéry. Vzhľadom na jej rozmery treba dobre zvážiť jej použitie v správnom svietidle. Má vynikajúcu svietivosť a prenikavé svetlo, odporúčame sa vyhýbať priamemu pohľadu do žiarovky.

LED lacné, efektívne, dobré?

09.07.2019 00:36 Každý z nás už asi počul o LED žiarovkách, nie všetci však vedia, aké skutočné výhody prinášajú LED žiarovky v porovnaní s klasickými halogénovými žiarovkami. Poďme sa na ne pozrieť!

Nepodceňujte online marketing pre vaše podnikanie

18.07.2019 01:19 Veľa malých ale aj v auml čších podnikateľov zanedbáva, alebo nevenuje dostatočnú pozornosť online marketingu. Najčastejším d ocirc vodom je nedostatok času a nbsp niektorí online reklamu dokonca považujú za vyhodené peniaze. nbsp

Kancelársku rutinu nechajte na robota, zvládne toho naozaj veľa

17.07.2019 00:16 Zamestnanci m ocirc žu teraz mať v práci voľnejšie ruky. Softvérový robot zastane CEL Yacute rad nezáživných úloh, ako prípravu reportov, výplatných pások, správu faktúr a mnoho ďalšieho.

Najviac informácií o firmách nájdete na Adresarfiriem.sk

16.07.2019 00:11 V súčasnej dobe p ocirc sobí na trhu nespočetné množstvo spoločností naprieč r ocirc znymi odbormi podnikania. Ale nájsť kompletné údaje o jednotlivých firmách je pomerne ťažké. Len máloktorá z nich prezentuje na vlastných webových stránkach hospodárske informácie. Ak sa chcete pozrieť na prehľadný profil spoločnosti, odporúčame navštíviť katal oacute g firiem.

Ako si vybrať správnu tému bakalárskej práce

15.07.2019 00:07 Ako na písanie bakalárky, čo všetko musí obsahovať a čím začať? Aj vám bežia dookola v hlave podobné otázky? V tom prípade začnime výberom dobrej témy...

Benefity modernej doby

07.07.2019 00:35 Život v súčasnosti je omnoho jednoduchší ako kedysi. Možno sa to nezdá, ale aj keď je doba rýchla, prináša mnoho výhod a uľahčení. Kde sme kedysi chodili všade autom alebo si posedeli s priateľmi na kávičke. Naši starí rodičia hrdlačili doobeda v práci a poobede na poli. Nejaká káva v kaviarni bola ako sci fi. Iste, dnes aj niektorí ľudia strávia v práci celý deň, ale iste uznáte, že život je omnoho ľahší.

Buďte pripravený na každé počasie

05.07.2019 00:30 Ľudia prejavujú stále čím ďalej tým v auml čší záujem o informácie súvisiace s vývinom počasia, pretože počasie ovplyvňuje všetky ľudské činnosti. nbsp

Zimné pneumatiky a ich história: Toto ste o nich určite nevedeli!

04.07.2019 00:19 To, že existujú letné a nbsp zimné gumy, vie zaiste každý šofér. nbsp

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako znížiť náklady na Vaše...

17.07.2019 00:32 Samozrejme existuje veľa sp ocirc sobov, ako napríklad znížením rýchlosti, menej agresívnou jazdou a vypnutím motora pri čakaní na semaforoch. Možno o tom neviete, ale ušetriť peniaze m ocirc žete tiež pri opravách alebo údržbe Vášho auta. Viete ako?

Ako sa dá predĺžiť životnosť pneumatík?

11.07.2019 00:45 Životnosť pneumatík je veľmi diskutovanou témou a nbsp to nielen medzi odborníkmi, ale aj verejnosťou. Nie je výrobok ako výrobok a nbsp každá jedna pneumatika sa opotrebuje za iné obdobie, hoci m ocirc že ísť o nbsp rovnakú značku a nbsp aj dátum výroby.

Použité stroje vernostný PLUS KLUB

11.07.2019 00:45 Spoločnosť Zeppelin ponúka pre zákazníkov ich požičovne zaujímavý vernostný PLUS KLUB. Použité stroje sú teraz dostupnejšie pre všetkých.

Špičkový výkon: Audi SQ8 TDI

08.07.2019 14:43 Audi SQ8 TDI má sériovo systém regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select a nbsp pneumatické pruženie adaptive air suspension sport s nbsp tlmičmi pruženia s nbsp elektronickou reguláciou charakteristiky. Pneumatické pruženie umožňuje meniť svetlú výšku vozidla v nbsp rozp auml tí 90 milimetrov a nbsp tým prisp ocirc sobiť SQ8 TDI pre jazdu v nbsp rozličnom teréne. nbsp

Run flat pneumatiky a ich bezprostredné výhody

05.07.2019 18:02 Run flat pneumatika je pneumatika, vďaka ktorej m ocirc žete pokračovať v nbsp jazde aj po jej prepichnutí, čo znamená, že sa m ocirc žete bezpečne dostaviť do cieľa. nbsp

Pneumatiky vo svete Formule 1

04.07.2019 00:12 Bežné pneumatiky m ocirc žeme deliť na vyšší či nižší štandard, no vo svete najrýchlejších áut sa bavíme o prvotriednej kvalite. nbsp

Porovnávajte ceny poistení

04.07.2019 00:12 Pri všetkých nákupných rozhodnutiach nám určite záleží aj na najvýhodnejšej cene tovaru alebo služby. Ak máme možnosť získať nejaký produkt lacnejšie, bez rozmýšľania ho berieme. Inak to nie je ani pri výbere vhodného poistenia.

Ako zistiť či potrebujete nové pneumatiky a podľa čoho ich vybrať?

04.07.2019 00:12 Nákup nových pneumatík je vždy ťažká úloha. Ako vybrať ich správnu veľkosť? Kúpiť letné a nbsp zimné alebo celoročné? A nbsp samozrejme ndash ako zistiť, kedy potrebujete nové? Dobrá starostlivosť a nbsp údržba, ako aj správne vodičské návyky m ocirc žu životnosť pneumatík predĺžiť, ale aj tak budete sk ocirc r či nesk ocirc r potrebovať nové. Prečítajte si o nbsp niekoľkých skvelých tipoch ako kúpiť tie správne a nbsp najm auml to, kedy treba pneumatiky nahradiť novými.

Prečo je povinné zmluvné poistenie také dôležité?

04.07.2019 00:12 Prečo vznikajú havárie? Odpoveď na túto otázku nie je v ocirc bec jasná, keďže existuje niekoľko desiatok až stoviek d ocirc vodov, prečo d ocirc jde k nbsp dopravnej nehode. nbsp

Ako vybrať motocyklové pneumatiky na skúter alebo moped?

01.07.2019 00:39 Výber pneumatík na skúter a moped musí samozrejme vyhovovať parametrom uvedeným v technickom preukaze. Existujú aj ďalšie kritériá, ktoré je možné brať do úvahy, ale tiež tie, ktorým by sme nemali venovať žiadnu zvláštnu pozornosť. Ak jazdíte na skútri či mopede často, dajte si záležať na ich výbere. nbsp

Satelitné pripojenie OneWeb zverejnilo latenciu a rýchlosť

18.07.2019 09:15 Satelitné pripojenie OneWeb zverejnilo latenciu a rýchlosť

Streamovacie služby zvýšili nominácie na Emmy, opäť ich ale porazila HBO

17.07.2019 19:04 Streamovacie služby zvýšili nominácie na Emmy, opäť ich ale porazila HBO

EÚ sa vyjadrila k výpadku Galilea, nič nepovedala

17.07.2019 11:44 EÚ sa vyjadrila k výpadku Galilea, nič nepovedala

Windows 10 sa začína sám upgradovať na 1903, hoci sa už neupgraduje sám

17.07.2019 11:44 Windows 10 sa začína sám upgradovať na 1903, hoci sa už neupgraduje sám

K dispozícii beta Linux Mint 19.2

17.07.2019 10:08 K dispozícii beta Linux Mint 19.2

Musk chce v 2020 luďom pripojiť mozgy na počítač

17.07.2019 10:08 Musk chce v 2020 luďom pripojiť mozgy na počítač

Galileo už nejde takmer šesť dní, EÚ podrobnosti nezverejnila

16.07.2019 16:34 Galileo už nejde takmer šesť dní, EÚ podrobnosti nezverejnila

Explóziu Crew Dragon spôsobilo zapálenie titánu, vyžiada si...

16.07.2019 13:38 Explóziu Crew Dragon spôsobilo zapálenie titánu, vyžiada si konštrukčnú zmenu

V noci príde k zatmeniu Mesiaca, ďalšie až o 6 rokov

16.07.2019 12:04 V noci príde k zatmeniu Mesiaca, ďalšie až o 6 rokov

Školy v Nemecku nemôžu používať Office 365, kvôli ochrane osobných...

16.07.2019 10:34 Školy v Nemecku nemôžu používať Office 365, kvôli ochrane osobných údajov študentov

Popularita Netflixu roste. Ohlásil nový rekord - Novinky.cz

18.07.2019 09:30  Novinky.czInternetová televize Netflix bývá někdy kritizována za to, že příliš často nezveřejňuje sledovanost jednotlivých seriálů či filmů. Nicméně jednou za čas udělá ...

Tip: Jak přímo ve Windows odstranit EXIF z fotografií, a to i hromadně -...

18.07.2019 09:30  Živě.czPokud někomu posíláte své fotografie či je umisťujete na web, ne vždy se hodí nahrávat soubory se všemi informacemi. Dnešní mobily totiž mohou k souborům ...

Chystá se nová éra supertelefonů. První bude Asus | Geek Magazín - CZC...

18.07.2019 09:30  CZC Geek Magazín SMARTmania.cz Svět mobilně SvetAndroida.cz Gizchina.cz

Turecko kvůli pořízení systému S-400 vypadne z programu stíhaček F-35,...

18.07.2019 09:30  Novinky.cz Lidovky.cz ceskatelevize.cz/ct24 Info.cz E15.cz

Špionážní virus zjistí o uživateli vše, útočí na mobily a tablety -...

18.07.2019 09:30  Novinky.cz Dotekomanie.cz SMARTmania.cz Novinky.cz

Ženě ukradli auto a nenechala si to líbit, zloděje po dvou dnech dopadla...

18.07.2019 09:30  Autoforum.czNepochybně statečná a vynalézavá žena zastoupila práci policie a po zlodějích jejího auta se vydala na vlastní pěst. Nic podobného nelze doporučit, i když ...

Osobní vlak na přejezdu v Černošicích usmrtil člověka. Nehoda omezila...

18.07.2019 09:30  Aktuálně.cz tn.cz Blesk.cz novinky.cz

Japonské studio anime filmů zapálil žhář, nejméně dvanáct mrtvých -...

18.07.2019 09:30  Novinky.cz Aktuálně.cz Blesk.cz Lidovky.cz Novinky.cz

Počasí: Tropické teploty se odkládají. Možná dorazí až příští...

18.07.2019 09:30  Kurzy.cz iDNES.cz Globe24.cz tn.cz MoneyMAG.cz

Voda za 120, nocleh za tisíce. Na levné Chorvatsko zapomeňte - tn.cz

18.07.2019 09:30  tn.czJedním z důvodů, proč je Chorvatsko mezi českými dovolenkáři tak oblíbené, jsou tamní příznivé ceny. To se teď ale začíná měnit a v hlavní sezóně bývá v ...

Celebrating Hội An

15.07.2019 19:34  Date: July 16, 2019 By the light of the full moon, residents of the town burn incense and light small lanterns, floating them on the river until hundreds of colorful lanterns illuminate the water. During the full moon season with which the Hội An’s lantern festival aligns, today’s Doodle celebrates a historic town that’s remained largely unchanged for several centuries. Situated on the north bank of Vietnam’s scenic Thu Bon River, right where it empties into the South China Sea, Hội An was one of the busiest trading ports in Southeast Asia from the 15th to the 19th century. While the name Hội An means “peaceful meeting place,” the seaport has been abuzz with activity since the 2nd century. The surrounding area, known as Quảng Nam province, produced cinnamon and ginseng, as well as textiles and ceramics, enticing traders from all over Asia and Europe. By the 1600s, Dutch, Portuguese, Spanish, Indian, Filipino, Indonesian, Thai, French, British, and American ships would come and go, while Chinese and Japanese traders rented waterfront houses in the seaside town. Business tapered off when silt accumulation in the river made it difficult for larger ships to navigate. Fortunately, the city was spared from modernization for over 200 years, leaving the original street plan and buildings intact. In 1999, Hội An was designated a World Heritage Site by UNESCO. Seventeenth-century Japanese traders built the lacquered wood Chùa Cầu, or “Bridge Pagoda,” with entrances guarded by statues of monkeys and dogs. Hundreds of timber-frame buildings and Chinese temples line narrow streets that are now popular with sightseers, historians, and filmmakers, seeking to experience and recapture a bygone era. Early concepts by artist Shanti Rittgers Location: Tags: , , , , , , , , ,

Father's Day 2019

14.07.2019 05:16  Date: July 14, 2019 Location: Tags: , , ,

Bastille Day 2019

14.07.2019 00:13  Date: July 14, 2019 Today’s Doodle, illustrated by London-based guest artist , celebrates Bastille Day, La Fête Nationale, or Le 14 Juillet. This French national holiday commemorates the storming of the Bastille Saint-Antoine on this day in 1789, signaling the start of French Revolution—as well as a worldwide shift toward democracy and the values of Liberté, Egalité, Fraternité Festivities take place all over France and amongst French communities worldwide on this day off. In Paris, tricolor flags fly all over the capital city, while the stirring sounds of La Marseillaise ring throughout the arrondissements. A grand parade, attended by world leaders and French citizens alike, marches along the historic Champs-Elysées from the Arc de Triomphe to the Place de la Concorde, as military aircraft fly overhead. This tradition dates back to 1880, making it one of the world’s oldest national parades. The Paris Fire Brigade also march in the parade, even if they spent the previous night dancing. Bal Des Pompiers or “Dance of the Firemen" are held at fire stations across Paris, both before and after the big day. This year, crowds will gather in the evening at the Eiffel Tower and gardens of Trocadéro for a concert by the Orchestre national de France. The evening concludes with a grand fireworks display not only in Paris but throughout all of France. No matter how big or small one’s city, for the French people, Bastille Day is an occasion to celebrate with festivities par excellence. Guest Artist Q&A with Emanuelle Walker Today's Doodle was created by London-based guest artist Emanuelle Walker. Below she shares her thoughts on making the Doodle: Q: Why was this topic meaningful to you personally? A: Being Swiss and Canadian, I feel very close to the French people on many levels. I also spent six years living in France. It reminded me of the good times and of all the dear friends I met during this time. Q: What were your first thoughts when you were approached about the project? A: I was very excited! I have always been secretly dreaming of working on a Doodle. I remember the first ones in the early 2000s. I thought it was such a clever idea to add an illustration to the Google logo in commemoration of special events or notable figures. Q: Did you draw inspiration from anything in particular for this Doodle? A: I tried to visualize what I remembered of Bastille Day celebrations back when I was living in Paris. One particular night where we all gathered to watch the fireworks on a friend's rooftop, we had to climb out the Velux window, and clamber up to the top of the Haussmannian roof. The sky resembled a wavy sea in motion above our heads. The lights and smoky colors had been carefully picked to match the French flag chroma. Blues, reds, and whites reflected on us at dawn. Of course, Bastille Day has a deep and complex history, but it's that "Bleu-Blanc-Rouge" celebratory atmosphere I wanted to depict here. Q: What message do you hope people take away from your Doodle? A: Liberté, Égalité, Fraternité in a world where there could be much more of it. Early drafts by guest artist Emanuelle Walker Location: Tags:

René Favaloro’s 96th Birthday

11.07.2019 15:42  Date: July 12, 2019 “‘We’ is more important than ‘I.’ In medicine, the advances are always the result of many efforts accumulated over the years,” wrote Dr. René Favaloro, the Argentinian surgeon who introduced coronary artery bypass surgery into clinical practice and is celebrated in today’s Doodle. Born in the city of La Plata on this day in 1923, René Gerónimo Favaloro spent the first 12 years of his medical career as a country doctor in the farming community of Jacinto Arauz. He built an operating room, trained his own nurses, set up a local blood bank, and educated patients on how to prevent common ailments. The experience left him with a lifelong conviction that healthcare was a basic human right, regardless of economic circumstances. In 1962, he traveled to the United States to practice at the Cleveland Clinic, where he worked alongside Mason Sones, a pioneer of cineangiography—the reading and interpreting of coronary and ventricular images. After studying angiograms in the Sones Library, Dr. Favalaro was convinced that coronary artery bypass grafting could be an effective therapy. On May 9th, 1967, Dr. Favaloro operated on a 51-year-old woman with a blockage in her right coronary artery. Attaching her to a heart-lung machine, he stopped her heart and used a vein from her leg to redirect blood flow around the blockage. The historic operation was a success, and since then, the procedure has saved countless lives during the past half-century. Returning to Argentina in the early 1970s, Dr. Favaloro established the Favalaro Foundation in Buenos Aires. The center serves patients based on their medical needs rather than their ability to pay and teaches Dr. Favaloro’s innovative techniques to doctors all over Latin America. Discover the personal story of René Favaloro - from years of rural medicine to pioneering the heart bypass. In partnership with The Favaloro Foundation. Early concepts by artist Lydia Nichols Location: Tags: , , , , , , ,

Argentina Independence Day 2019

09.07.2019 05:08  Date: July 9, 2019 Today’s Doodle celebrates Argentina’s Independence Day, known as Día de la Independencia. On this day in 1816, deputies of the organization known as the Provincias Unidas de America del Sur assembled in the Argentinian city of San Miguel de Tucumán and declared independence from Spanish rule for the provinces of Argentina, as well as Uruguay, Paraguay, and Bolivia. The family home where the historic meeting occurred is now an Argentinian museum known as the Casa Histórica de la Independencia. The date of the meeting also inspired the name of the widest avenue in the world, Avenida 9 de Julio in Buenos Aires, which boasts up to seven lanes in each direction. This national holiday is commemorated all across Argentina with cultural exhibits, patriotic speeches, and parades. Traditionally, the president attends a special mass at the Catedral Metropolitana de Buenos Aires. Many families take advantage of their time away from work and school to hold family reunions, feasting on asados and locro . Cafes along Buenos Aires’ Avenida de Mayo celebrate the occasion by serving churros and hot chocolate. ¡Feliz Día de la Independencia, Argentina! Location: Tags:

Celebrating Women's World Cup 2019 Runner Up: Netherlands

07.07.2019 19:31  Date: July 8, 2019 Congratulations to the runners up: the Netherlands!

Celebrating Women's World Cup 2019 Champions: the United States of America

07.07.2019 19:31  Date: July 8, 2019 Congratulations to the champions: The United States!

2019 Women's World Cup - Day 25

07.07.2019 00:37  Date: July 7, 2019 Early sketches and drafts of the illustrations below. Netherlands – USA – Location: Tags:

Tanabata 2019

06.07.2019 18:07  Date: July 7, 2019 On the seventh day of the seventh month, two mythical lovers—represented by the stars Altair and Vega—find a way to come together once a year, against all odds. Today’s Doodle celebrates Tanabata, also known in Japan as the “Star Festival.” Inspired by the Chinese Qixi Festival, Tanabata became popular in Japan during the Heian Period . The story of Hikoboshi, a humble cowherd who falls in love with Orihime, the daughter of the Sky King, has captured the imagination of lovers for centuries. Their separation by a mighty river, represented by the Milky Way, and eventual reunion is a timeless tale. Writing their wishes on colorful strips of paper known as tanzaku, Tanabata celebrants hang them on bamboo poles or trees and pray that their dreams will come true. The wishes are set afloat the following day, drifting on rivers toward the sea. The city of Sendai, located in Miyagi Prefecture, has become famous for its extravagant Tanabata celebrations, which are held in August and attract thousands of visitors every year. Tokyo’s Asagaya neighborhood also marks Tanabata in a big way, displaying huge papier-mache anime and cartoon characters. In Osaka, the Okawa River is transformed into a virtual Milky Way, filled with thousands of beautiful floating lights. 幸せ七夕! Location: Tags:

2019 Women's World Cup - Day 25

06.07.2019 18:07  Date: July 7, 2019 Early sketches and drafts of the illustrations below. USA – Netherlands – Location: , , , , , , , , , , , , , , , , , Tags:

PUBG has a story now and it's super intense - CNET

18.07.2019 06:42 A new trailer puts the PlayerUnknown in PlayerUnknown's Battlegrounds.

The best air mattresses of 2019 - CNET

18.07.2019 06:42 We inflated and slept on 10 of the most popular air mattress models, from Intex, Coleman, King Koil and more. Here’s what we learned.

NASA releases incredible Apollo panoramas with unreal views of the moon -...

18.07.2019 06:42 Dear moon: Thank you.

Luigi's Mansion 3 hits your Nintendo Switch on Halloween - CNET

18.07.2019 05:19 Luigi will overcome his fears once more, like a true hero.

Instagram is now hiding photo like counts in Australia - CNET

18.07.2019 05:19 It's just a test -- for now.

Scientists propose dumping 7,400 gigatons of 'artificial snow' on Antarctica...

18.07.2019 05:19 A radical, costly geoengineering experiment suggests a new way to stop Antarctica's ice sheets from melting away.

Game of Thrones actress Gwendoline Christie nominates herself for an Emmy,...

18.07.2019 04:11 Alfie Allen, Carice van Houten and Gwendoline Christie all scored Emmy nominations, submitting themselves after HBO didn't enter them.

Game of Thrones writers Benioff and Weiss pull out of Comic-Con - CNET

18.07.2019 02:47 Are they dodging angry fans?

Netflix is sucking us into watching Adam Sandler more than ever - CNET

18.07.2019 02:47 Netflix dropped more nuggets about how much we binge its originals, this time for Murder Mystery, The Perfect Date, Always Be My Maybe, When They See Us and others.

Ferrari may be readying a Spider version of the 812 Superfast, report says...

18.07.2019 01:19 The Prancing Horse offering a convertible version of the 812 or a practical version of the SP1 and SP2 will likely be a good financial move.

Apple a Google predstavili nové emotikony, majú iné sexuálne orientácie...

18.07.2019 07:45 Súčasťou novej sady obrázkov sú aj leňochod, plameniak, tchor a zívajúci smajlík.

Umelá inteligencia sa sama naučila riešiť Rubikovu kocku, na poskladanie...

17.07.2019 10:12 Stroj s dômyselným učením, ktorý vie rozlúštiť takýto hlavolam, sa blíži k tomu, aby sa

Systém Galileo zaznamenal rozsiahle výpadky, smartfóny nebudú mať...

15.07.2019 17:36 Európska agentúra pre globálne navigačné satelitné systémy vo varovala používateľov, že signál Galilea môže

Rusko-nemecký teleskop Spektr-RG vypustili do vesmíru, zmapuje röntgenové...

13.07.2019 18:00 Vedci dúfajú, že by im mohol poskytnúť nový pohľad na zrýchľujúce sa rozpínanie vesmíru.

India pripravuje štart druhej misie na Mesiac, vesmírna loď Čandraján-2...

12.07.2019 13:13 Indická vesmírna agentúra plánuje v pondelok vypustiť vesmírnu loď, ktorá by mala 6. alebo

Video: Rakete Vega sa po prvý raz nepodarilo vzlietnuť do vesmíru, krátko...

11.07.2019 14:11 Raketa mala vyniesť na orbitu Zeme satelit FalconEye1 zo Spojených arabských emirátov.

Video: Japonská sonda Hajabusa 2 znovu pristála na asteroide Ryugu a...

11.07.2019 11:18 Sonda úspešne vykonala všetky naplánované procedúry.

Lebka z Grécka je najstarší pozostatok človeka mimo Afriky, vedci...

10.07.2019 21:41 Vedci posúvajú čas prvého známeho výskytu dnešného človeka mimo Afriky o ďalších 16-tisíc rokov dozadu.

Instagram predstavil prvý zo série nástrojov, ktoré by mali pomôcť...

09.07.2019 10:40 Autora potenciálne nevhodného komentára núti pred jeho zverejnením ešte raz sa zamyslieť.

Česko vyslalo na obežnú dráhu Zeme svoju nanodružicu Lucky-7

05.07.2019 18:10 Družica Lucky-7 bude testovať miniaturizované radiačne odolné kozmické technológie.

Miner Dash

17.07.2019 13:04 Kopte s malĂ˝m banĂ­kom, zarábajte, vyberajte si lepšie vybavenie.

Princeznin šatník

17.07.2019 13:04 Vyberajte disney princeznám veci na obleÄŤenie.

German in Mad City

17.07.2019 00:05 Znovu vylepšenĂ˝ pokus o vytvorenie GTA vo web podobe. Tentoraz sĂş v hre Ăşlohy, viac ÄľudĂ­, policajti, ktorĂ­ po vás pĂ´jdu ak nieÄŤo spravĂ­te.

Warzone Sniper

16.07.2019 03:07 Kvalitná sniper hra. Nájdite nepriateÄľov v meste a zlikvidujte ich.

Monkey Go Happy 253

14.07.2019 22:38 HÄľadajte stratenĂ© opice v ÄŹalšej ÄŤasti adventĂşry Monkey Go Happy. Riešte logickĂ© Ăşlohy.

Offroad Cycle 3D

14.07.2019 02:33 Jazdite na bicykli v terĂ©noch. Sledujte cestu, brzdite a zaberajte do kopcov.

Japan Castle Mahjong

14.07.2019 02:33 

Trials Ride

12.07.2019 17:36 Prejdite prekážkami s motorkou. VyvaĹľujte sa a pridávajte na plyn.

Monkey Go Happy 252

10.07.2019 18:01 HÄľadajte stratenĂ© opice v ÄŹalšej ÄŤasti adventĂşry Monkey Go Happy. Riešte logickĂ© Ăşlohy.

Flappy royale

09.07.2019 18:11 MultiplayerovĂ© Flappy Birds Royale. PokĂşste sa prĂ­sĹĄ do cieÄľa skĂ´r ako ostatnĂ­.

Důstojný nástupce FreeMindu: nástroj Freeplane

18.07.2019 05:09  V dnešním článku si popíšeme užitečný nástroj nazvaný Freeplane. Jedná se o nástupce známé aplikace FreeMind určené pro tvorbu a editaci myšlenkových map . Ve Freeplane nalezneme mnoho dalších funkcí, které v původním FreeMindu nebyly implementovány. 1. Důstojný nástupce FreeMindu: nástroj Freeplane

Softwarová sklizeň

17.07.2019 03:13  Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme pátrat v neprobádaných částech webu, pokusíme se dekódovat data ze žlutých bodů v tisku, vytvoříme balíček přes flatpak a nakonec si necháme zobrazit lokální a externí IP adresy. Nástroj, který byl zveřejněn po vzoru projektů dirbuster nebo dirb, dokáže prohledat webový server a najít běžně dostupné adresáře a místa, ale i neprolinkované části webu. Zdroj kombinací znaků a častých názvů webových adresářů lze programu předat ve formě slovníku. Ostatní parametry slouží k nastavení HTTP metod, časového limitu požadavku, maximální hloubky rekurze nebo SOCKS5 serveru.

GNU Guile – interpret Scheme vestavitelný do nativních aplikací

16.07.2019 01:00  Ve druhé části miniseriálu o různých interpretrech a překladačích programovacích jazyků LISP a Scheme si ukážeme některé možnosti nabízené projektem GNU Guile. Zaměříme se přitom nejenom na samotný programovací jazyk, ale především na možnost integrovat GNU Guile do vlastních aplikací . 1. GNU Guile – interpret Scheme vestavitelný do nativních aplikací

Mageia 7 přináší lepší Wayland, MP3 či stále ještě LXDE

15.07.2019 12:04  Dva roky od předchozí verze znamenají, že do vydání Mageia 7 se vešla velká spousta nových věcí. Srdcem je Linux 5.1 a kvalitnější podpora Waylandu, ale přesto je cítit i duch staré dobré Mandrivy. Mageia jakožto jedna z velkých nástupkyň po kdysi velmi populární distribuci Mandrake/Mandriva , prvních pár vydání jakž-takž držela kadenci vydání v souladu s plánem. Mezi vydáními Mageia 1 až 7 byly postupně takto dlouhé mezery:

Postřehy z bezpečnosti: Problémy Androidu, NASů i OpenPGP key serverů

15.07.2019 12:04  Dnes se zaměříme na problémové aplikace Androidu, na malware „Agent Smith“, na ransomware napadající NASy firmy QNAP, na útoky na SKS key servery systému OpenPGP i na několik dalších bezpečnostních novinek. Pracovníci dvou amerických universit, IMDEA Networks Institute, International Computer Science Institute a firmy AppCensus otestovali chování 88 113 aplikací pro systém Android: chtěli zjistit, zda aplikace dokážou obejít oprávnění systému a dostat se k údajům, ke kterým jim uživatel nepovolil přístup – typicky k takovým, které mohou identifikovat osobu uživatele, jako např. identifikátor IMEI, Ethernetová adresa MAC zařízení a routeru, a geolokační údaje. Výzkumníci našli 61 aplikací, které neoprávněně odesílaly takové údaje, a dalších 12 923 takových, které obsahovaly kód umožňující získat tyto údaje.

Facebook se dohodl s FTC, F2FS dostává podporu swapu

14.07.2019 09:30  KDE Frameworks 5.60, Clonezilla live 2.6.2–15, YouTube opět na tahu proti MP3 ripperům, OpenHMD 0.3 rozšiřuje podporu VR/AR zařízení. Jak víme od aféry Cambridge Analytica , facebook má poměrně laxní přístup ke správě osobních údajů uživatelů sítě, resp. specifický výklad vlastní morálky v této věci. Specifický natolik, že si v posledních letech nadělal opravdu hodně problémů, pročež pro americkou společnost jeden z těch největších byla Fedrální obchodní komise .

Komiks: otázka vědomí

13.07.2019 07:45 Taky máte někdy pocit, že vás někdo pozoruje? Když vás však nutkavý pocit donutí ohlédnout se, nikde nikoho nevidíte. Přemýšlíte, kdo by po vás mohl jít, ale jedno vás nenapadne. Co když vás sleduje sám vesmír?

Linuxové jádro 5.3 přinese novinky pro ARM a změny v plánovačích

12.07.2019 06:02  Aktuální verze Linuxu je 5.2 a je v plném proudu zasílání patchů, které budou tvořit příští verzi Linux 5.3. Dnes si přiblížíme několik sad patchů, které jednoho dne verzi 5.3 spoluvytvoří. Jedna z věcí, která míří do jádra verze 5.3, je lepší podpora 64bitové architektury ARM . Přibude podpora emulace systémových volání, některé drobnější optimalizace výkonu u soft IRQ pro FPSMID/SVE, zpřístupnění ARMv8.5 vlastností v user-space, podpora technologie ARM Statistical Profiling Extensions na ACPI platformách, měření výkonu DDR na platformě iMX8QXP, ve výchozím nastavení kernelu pro ARM64 zapnutý parametr CONFIG_RANDOMIZE_BASE . Tato oblast změn pro Linux 5.3 shrnutá na Phoronixu míří do jádra jako pull request.

Mikroslužby založené na REST API

11.07.2019 04:08  V úvodních částech seriálu jsme se zabývali teoretickým popisem technologií, které jsou při tvorbě a provozu mikroslužeb používány. Pochopitelně nás však budou zajímat i praktické příklady, jimiž se začneme zabývat dnes. 1. Mikroslužby založené na REST API

Softwarová sklizeň

10.07.2019 02:31  Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vytvoříme knihovnu symbolů, pohrajeme si s filtrováním VCF souborů, stáhneme si streamované video a napíšeme si elektronickou knihu. Program, který umí vytvářet knihovny QPainterPath objektů. Původně byl zamýšlen pro tvorbu knihoven symbolů pro aplikaci KXStitch. K dispozici má spoustu nástrojů pro tvorbu symbolů jako je kreslení čar, křivek, obdélníků nebo eliptických tvarů. Taky je možné si vybrat text jakéhokoli fontu. Každý tvar se pak dá libovolně otáčet nebo zrcadlit.


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť