Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Utorok 22. Október 2019 | meniny má Sergej

Monitorujeme 1668 informačných zdrojov

  • 1

Revitalizácia krajiny – dlhodobý enviromentálny a sociálny program

10.10.2019 00:16 Uvedomujem si, že napísaním tohto článku sa zapájam do veľmi kontroverznej diskusie, ktorú mám možnosť sledovať na internete. Považujem to však zároveň za svoju povinnosť, pretože vo volebnom programe SDKÚ-DS 4×4 riešenia pre vidiek sme zaradili v kapitole 1 aj bod 1.4 s názvom „Prispejeme k riešeniu následkov klimatických zmien".

Produkcia biomasy neohrozuje potravinovú bezpečnosť SR

10.10.2019 00:16 Tento článok je pokračovaním dvoch predchádzajúcich článkov na mojom blogu. Príspevok je orientovaný na produkciu zelenej hmoty na ornej pôde a je logickým vyústením diskusie v reťazci energetické využitie biomasy, jej výroba a spracovanie. Otázka, či môže intenzívnejšie využívanie ornej pôdy na produkciu biomasy ohroziť potravinovú bezpečnosť, je predmetom kontroverzných diskusií nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Diskusia na spomínanú tému je mnohokrát zaťažená rôznymi predsudkami, emóciami a predstavami, ktoré zvyčajne nereflektujú objektívne skutočnosti. Ako to na základe poznatkov, ktorými disponujem vidím ja, sa pokúsim vysvetliť v nasledujúcich riadkoch.

Prečo biomasa? Lebo medveď! II. časť

10.10.2019 00:16 Týmto článkom nadväzujem na príspevok z 13. februára, v ktorom som sa zaoberal všeobecnými súvislosťami produkcie energií z obnoviteľných zdrojov so zameraním na biometán, ako aj možnými multiplikačnými efektmi, najmä na oblasť vytvárania trvalo udržateľných pracovných miest na vidieku. Problematika využívania OZE si vyžaduje nielen ďalšiu odbornú diskusia na rôznych úrovniach, ale najmä prijímanie záväzných krokov na vládnej úrovni a nielen prijatie dokumentov, ktoré ministri napriek ich platnosti následne v práci rezortov nedodržiavajú. Mám na mysli najmä „Stratégiu energetickej bezpečnosti" a „Akčný plán pre biomasu".

Čo urobila SDKÚ-DS pre slovenské poľnohospodárstvo

10.10.2019 00:16 Pre tých, ktorí sa pohybujú a pracujú v poľnohospodárstve je odpoveď zrejmá. SDKÚ-DS nikdy vo svojej doterajšej histórii nemala ministra rezortu pôdohospodárstva. Logicky by teda otázky tohto typu mali smerovať, keď ideme od r. 1990 na KDH, HZDS, Smer , SMK a Most-Híd a opäť vláda Smeru s HZDS vrátane terajšieho tieňového ministra Smeru Becíka.

Prečo biomasa? Lebo medveď!

10.10.2019 00:16 V podobnom duchu vo väčšine prípadov znejú argumenty práve proti využívaniu biomasy na energetické účely. Vo svete sa v roku 2010 vyrobilo dvakrát viac energie z biomasy ako z atómovej energie. Prečo by sme na Slovensku nemali vyrábať biometán? Prečo by sme nemali vo väčšej miere využívať potenciál, ktorý Slovensko má?

Ako ďalej v slovenskom poľnohospodárstve

10.10.2019 00:16 Najmä v období pred parlamentnými voľbami sa na program dňa v odbornej poľnohospodárskej verejnosti dostáva otázka, ako to politické strany myslia s agrorezortom. Tento môj príspevok je zameraný na oboznámenie verejnosti, a nielen poľnohospodárskej, s programom, ktorý pre voľby 2012 pripravila SDKÚ-DS.

4 × 4 riešenia pre vidiek

10.10.2019 00:16 V úvode môjho príspevku si pomôžem citátom z knihy Hermanna Scheera Svetové slnečné hospodárstvo, ktorý výstižne popisuje stav doby, v ktorej žijeme.

Vidiek – lepšie miesto pre život

10.10.2019 00:16 Vo štvrtok a piatok bol na návšteve Slovenska komisár EÚ pre životné prostredie Janez Potočnik, s ktorým som na zasadnutí pôdohospodárskeho výboru NR SR mal možnosť hovoriť. Komisár potvrdil, že najbližšia budúcnosť nielen v EÚ, ale na celom svete bude určovaná takzvanou „zelenou“ ekonomikou a hospodárstvom.

  • 1
Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť