Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Utorok 22. Október 2019 | meniny má Sergej

Monitorujeme 1668 informačných zdrojov

  • 1

Zvyšovanie kvality škôl "obyčajnou" mapou

10.10.2019 00:09 Politika: viac informácii - lepšie rozhodovanie - kvalitnejšie školstvo: Včera sme predstavili s ministrom Jurzycom ďalší nástroj, ktorý v budúcnosti pomôže žiakom, rodičom, učiteľom, ale aj politikom robiť zodpovedné rozhodnutia. Práve tieto zodpovedné rozhodnutia vytvoria predpoklady pre zlepšovanie kvality škôl. Vytvorili sme mapu škôl, na ktorej si nájdete všetky základné a stredné školy nielen vo svojom najbližšom okolí. Dozviete sa ich rozpočet, počet žiakov na učiteľa, neskôr aj vybavenie školy, aké dosahujú školy výsledky v meraniach či  na maturitách, či aká je zamestnanosť absolventov v stredoškolských odboroch, ktoré sa tam vyučujú.

Michaľany ako precedens s nechcenými následkami

10.10.2019 00:09 Súd povedal A, niektoré média, za podpory niektorých aktivistov, až hystericky "mečia" Béé, ale teraz je treba pokojne a realisticky povedať C. Iste, hneď na začiatku treba dodať, že umelá etnická segregácia je zlo. Otázkou aj svedomia je, či v škole išlo o etnickú segregáciu, alebo normálnu pomoc tým, ktorí ju potrebujú. Potrebujú ju aj preto, aby sa mohli neskôr čo najviac začleniť do spoločnosti.

Sloboda? Načo? Radšej sociálne dávky!

10.10.2019 00:09  Ľudia chcú radšej sociálne dávky a podporu ako slobodu.“ Takto sa nechal počuť podľa Miloša Zemana slovenský premiér Róbert Fico na návšteve na Vysočine. Nezachránil ho už ani Miroslav Číž predseda poslaneckého klubu SMER-u, keď spomenul, že peniaze a sociálne dávky, „to je v preklade právo na dôstojný život a je to fixované v našej ústave“. Politické slobody sú podľa Číža „nadstavbové“ a pre ľudí sú dôležité až potom, keď majú dôstojný život.

Samochvála smrdí

10.10.2019 00:09 „Ako pripomenul premiér, úlohou kontrolných dní je urobiť odpočet toho čo sa splnilo.....“ Čo sa teda nesplnilo? Odpočet by mali urobiť ľudia !

  • 1
Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť