Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Nedeľa 23. Február 2020 | meniny má Roman, Romana

Monitorujeme 1650 informačných zdrojov

Jozef Kollár: Riziko rozpočtu 2016 je ukryté pod hladinou

12.02.2020 00:06 Schodok pod 2% je dobrou správou. Mohlo to dopadnúť aj horšie. Ale kľúčové bude čeliť trom iným dlhom a záväzkom. A bez novéj ekonomickej paradigmy to nepôjde.

J. Kollár: Koniec nekonečného príbehu v nekonečne

12.02.2020 00:06 Grécki ultraľavicoví lídri už štyri mesiace ťahajú celú Európu za nos. Ale obidve strany rokovacieho stola majú maslo na hlave.

Ako zastaviť eurofondovú mafiu?

12.02.2020 00:06 Dva dni rokuje parlament o stave čerpania eurofondov. A dva dni dáva hlavu do piesku osoba, ktorá nesie za katastrofálnu situáciu v eurofondoch politickú zodpovednosť najvyššiu – Róbert Fico.

Jozef Kollár: Všetko je podvod, iba mlieko je voda

12.02.2020 00:06 V opačnom prípade je to iba sofistikovaná lož, kde údaje sú účelovo prispôsobené danému účelu. Vláda dnes predstavila dlho očakávané riešenie kauzy Váhostav. Presne týždeň po tom, čo samotná strana Smer zvolala na túto tému mimoriadnu schôdzu parlamentu.

Jozef Kollár: Štyri veci, ktoré vyriešia problém s Váhostavom

12.02.2020 00:06 Existuje riešenie. Ale až pri hlasovaní o jeho prijatí v parlamente sa ukáže skutočná politická odvaha. A súčasne sa ukáže, či sa politici rozhodujú slobodne. Atmosféra sa uplynulý týždeň poriadne vyostrila. Stoličkový kabaret vyvolaný odvolávaním Fígeľa len odpútal pozornosť od podstaty veci. Je mi smutno z toho, že parlament sa dostal na úroveň, ktorá sa už ani nedá podliezť. Pravdepodobnosť nájdenia riešenia v takejto atmosfére sa totiž limitne blíži k nule.

J. Kollár: Výzva premiérovi Ficovi, znížte dane!

12.02.2020 00:06 Ešte len včera väčšina z nás zaplatila štátu dane. Poviete si, dane? A čo za ne? Keďže dnes je   1. apríl, premiér mal robiť tlačovku o zlepšenej makroekonomickej prognóze dnes, nie včera. Totiž, to čo predviedol včera na Úrade vlády, je výsmech do očí ľudí so 400 eurovými platmi. Ekonomike Slovenska sa darí napriek vláde, nie vďaka vláde.

J. Kollár: Ficovo zlyhanie v eurofondoch

12.02.2020 00:06 Na úvod si pripomeňme jeden výrok premiéra Fica, ktorý 23. apríla 2009 povedal: „Schopnosť vyčerpať eurofondy je pre mňa dôležitejšia ako vnútrokoaličné vzťahy." V lete 2012, potom,  ako opäť prevzal moc, ten istý Róbert Fico vyhlásil: "Chcem prinútiť každého ministra, že mi vlastnou krvou podpíše, že minie prostriedky v rámci európskych fondov." A ako to celé po šiestich rokoch dopadlo?

Ako na výstavbe novej nemocnice v Bratislave môžu zarobiť občania?

12.02.2020 00:06 Pre tých, ktorí nedočítajú tento text do konca, chcem vyslať tri stručné posolstvá: Vláda sa rozhodla postaviť novú nemocnicu formou PPP a nechať zarobiť na tomto projekte desiatky tisíc občanov Slovenska. Ale to by musel premiér Fico zastaviť žonglovanie ministra Čisláka s číslami. Ako nato?

Nová nemocnica a náklady karpatskej demokracie

12.02.2020 00:06 V prvých dňoch nového roka uzrela svetlo sveta štúdia uskutočniteľnosti výstavby novej nemocnice v Bratislave. Stala sa vzorovým príkladom toho, ako funguje demokracia na Slovensku. Lepšie povedané, ako je nákladná a neefektívna.

Jozef Kollár: Ďalšie miliardy bez kontroly verejnosti

12.02.2020 00:06 Akcionári Slovenských elektrární v piatok, 21. novembra schválili navýšenie rozpočtu na projekt dostavby tretieho a štvrtého bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach o ďalších neuveriteľných 836 miliónov eur.

Správa pre tých, ktorí kradli, kradnú, alebo sa chystajú kradnúť

12.02.2020 00:06 Prvá téza: Existuje kritické množstvo zmien.   Definícia kritického množstva zmien v jadrovej fyzike hovorí, že ak spojíte dve podkritické množstvá štiepneho materiálu klasickou rozbuškou, vznikne jedno nadkritické množstvo. A na konci je lavínovitá, nezvratná reakcia, jadrový výbuch.

Strážte si svoj majetok, zasadá parlament!

12.02.2020 00:06 Benjamin Franklin povedal, že v živote neexistujú žiadne istoty, okrem dvoch. Dane a smrť. Minulý týždeň bola schválená veľká novela zákona o dani z príjmu. Tento zákon možno označiť za druhý najdôležitejší ekonomický zákon krajiny, hneď po štátnom rozpočte. Nastavuje totiž pravidlá zúčtovania medzi štátom a občanmi.

Kde sa stala chyba, pán minister Kažimír?

12.02.2020 00:06 Ekonomika nám rastie rýchlejšie, daňová prognóza hlási vyšší výber daní o stovky miliónov eur, HDP sa nám v novej metodike tiež záhadne „zvýšilo“, ľudia míňajú viacej , za financovanie dlhu tiež platíme menej a napriek tomu naše verejné financie budú na konci roka atakovať návrat do režimu nadmerného deficitu. Kde sa stala chyba? Ak sa vám nechce čítať celý článok, preskočte priamo na poslednú vetu.

Slovenský eurofondový klondajk

12.02.2020 00:06 Nielen Kanada má svoj klondajk . Objavili ho aj Slováci, ryžujúci nie zlato, ale eurofondy.

Suchá diskusia o vode

12.02.2020 00:06 V týchto dňoch parlament rokuje o vládnom návrhu zákona o vode z dielne Ministerstva životného prostredia. Ide o skrytú privatizáciu pitnej vody na Slovensku. Pre vládu Smeru je to také typické. Ale existuje aj dobré a transparentné riešenie, z ktorého môže mať prospech každý občan na Slovensku. Aj tí , ktorí prídu po nás.

Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť