Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Štvrtok 20. Február 2020 | meniny má Lívia

Monitorujeme 1650 informačných zdrojov

Slovenský pravicový volič - ruská voľba?

12.02.2020 01:05 Česť a sláva! Vladimír Putin prebral supermanovské schopnosti nášho Vladimíra a rovnako ako on sa sťa bumerang už po tretí krát vrátil do prezidentského kresla . Ruský volič si vybral. Čo iné mu zostávalo? Domestikovaná opozícia v podobe šialeného Žirinovského či akože komunistu Žjuganova aj tak nebola reálnou alternatívou. A skutočná opozícia okolo ľudí ako Kasparov, Nemcov, Chodorkovskij, či Navalnyj proti volebnej mašinérii Putina zjavne nemala šancu, napriek podpore ulice.

Ponaučenie z poľskej Gorily.

12.02.2020 01:05 Gorila nadobudla tak obludné rozmery, že niet divu, že sa takmer utápame v informáciách a dezinformáciách. Aj preto som váhal, či ku Gorile ešte niečo vôbec napísať. Po včerajšom mediálnom „protiútoku" samotnej Penty vo forme rozhovoru s jej predstaviteľom pánom Matákom a nasledovnej žiadosti firmy stiahnuť materiál zo serverov, reakciu považujem takmer za svoju občiansku povinnosť.

O farizejoch a zabávačoch

12.02.2020 01:05 Nalejme si čistého vína. To je fráza asi rovnako stará ako písmo sväté, na ktoré sa často odvoláva KDH. Charizmou prekypujúci šéf NRSR včera v TA3 čisté víno nalial. Teda aspoň pre svoje súčasné a, daj bože, aj budúce voličské masy. Rezolútne odmietol prípadnú spoluprácu so SaS. So stranou, ktorá odvolá vlastnú vládu sa nedá spolupracovať. Takáto strana sa stáva automaticky nedôveryhodnou, hromžil. Aby predseda Hrušovský zabezpečil svojim slovám patričný punc štátnickosti, dodal, že KDH odmieta ako ľavicový, tak aj pravicový populizmus. SaS označil za zabávačov.

O solidarite a demokracii. Tej európskej.

12.02.2020 01:05 V politike treba vedieť čítať medzi riadkami. Každý, kto to aspoň trochu dokáže, bez problémov pochopí motívy nemeckej kancelárky Merkelovej a jej kolegov z Luxemburgu a Bruselu, ako aj dôvody náhleho, 180 stupňového obratu v ich postoji voči eventuálnym slovenským výnimkám v otázke eurovalu.

Dve štátne návštevy a jedna fraška v priamom prenose.

12.02.2020 01:05 Je ťažké byť Slovanom a mať neutrálny vzťah k Rusku. Ten veľký sused na východe svojou kultúrnou blízkosťou a mocenským postavením vo svete na jednej strane priťahuje a na druhej strane svojou brutalitou, čudnými aziatskými praktikami odpudzuje a straší. Pred pár rokmi to vyzeralo, že si z touto femme fatale z východu už viac krát do spoločnej postele neľahneme. V 89 sme sa síce so zlomeným srdcom ale s úľavou vymanili z jej prehnane tuhého objatia.

Tí druhí, tí zlí, systém, whatever. Ja ťažko.

12.02.2020 01:05 Včera som sa takmer rozplakal. Prečítal som si článok, v ktorom sa opisuje zmŕtvychvstanie svedomia jedného z najväčších slovenských mafiánov, Černáka. Na súde predniesol dramatickú záverečnú reč v ktorej priznal vraždu policajta a povedal, že za svoj čin sa hanbí. Že mu je ľúto násilne ukončeného života človeka a tých, čo po ňom zostali. Z dojatia som takmer zabudol, kto je tu obeť a kto poškodený.

Eurovoľby #3: Možné riešenie všeobecného nezáujmu

12.02.2020 01:05 S editorom eTrendu som sa dohodol, že blogy o EÚ budem publikovať exkluzívne u nich a domácu politiku a iné veci, budem komentovať na SME.sk. Takže, kto by mal záujem si prečítať záverečný blog trilógie o eurovoľbách, nech navštívy blog sekciu eTrendu. Prípadné komentáre k článku môžete nechávať samozrejme aj tu na SME.sk. Budem ich čítať a odpovedať na ne.

Eurovoľby #2: Dôvody všeobecného nezáujmu

12.02.2020 01:05 S blížiacim sa termínom volieb do Európskeho parlamentu sa hromadia články o tom, prečo drvivá väčšina ľudí na tieto voľby zvysoka kašle. Však ako inak sa dá interpretovať situácia, ktorú sme tu mali pred piatimi rokmi, keď sa k volebným urnám obťažovalo dostaviť necelých 17% voličov? Otázky okolo toho, aká miera volebnej neúčasti je z hľadiska legitimity systému ešte únosná, som prebral v prvom diely seriálu o eurovoľbách. V článku som, trochu ľahkovážne sľúbil, že príčiny vlažného záujmu voličov o eurovoľby rozanalyzujem do detailov v ďalšom článku. Sľub je sľub, a hoci s ťažkým srdcom, slovo treba dodržať. Prečo s ťažkým srdcom? Lebo už pri prvom pohľade je jasné, že to je téma minimálne na dizertačku. O druhom pohľade už ani nehovoriac...

Rošáda a l’Europe...

12.02.2020 01:05 Sedím v kancli. Pijem druhú rannú kávu. Čakám na vzkriesenie ako stratená sláva slovenského hokeja. Mažem nepotrebné maily. Zbavujem sa balastu prebytočných správ a chabých internetových vtipov od známych aj neznámych. V rýchlosti odpovedám na tie najnutnejšie, rozmýšľam čo spraviť skôr, čo neskôr a čo vôbec. Hlava začína pomaly pracovať. Uff, aspoň že tak... Zrazu narazím na mail s podivnou správou. Text správy hlása, že v poobedňajších hodinách bude premávka v okolí bruselských inštitúcii ohraničená kvôli prebiehajúcej demonštrácii študentov proti bolonskému procesu.

Eurovoľby #1: Nízka volebná účasť je problém

12.02.2020 01:05 Viete kedy sa konajú voľby do európskeho parlamentu? Máte vôbec šajnu o tom, čo europarlament robí a načo ho vôbec máme? Je Vám to šumafuk? Ak sa Vaše odpovede na dané otázky približujú vzorcu "nie - nie - áno" ste v dobrej spoločnosti demokratickej väčšiny, ktorá si nadchádzajúcimi európskymi voľbami príliš hlavu neláme. Nezáujem väčšiny Európanov jasne ilustruje nízka volebná účasť v eurovoľbách.

Som nervózny a... čakám

12.02.2020 01:05 „Všetko sú to špiny", hovorievala moja nebohá babka a nič ju nepresvedčilo o opaku. Myslela tým politikov a politiku všeobecne. Vždy som sa jej to snažil nejak racionálne vysvetliť a presvedčiť ju o tom, že politika nie je čierno-biela. Keď už nič nepomáhalo, vytasil som najťažší kaliber. „Pozri, ja som už tiež ako dlho v Bruseli a tam sa v parlamente stretávam s poslancami, niektorí sú o ničom ale sú tam aj normálni, slušní. A predovšetkým, sú to iba ľudia. Chodia na malú i veľkú, tak ako my, potrebujú prachy a uznanie, tak ako my, len sú tou potrebou pohltení, je to ich pohonný motor... „, hovorieval som v nádeji, že sa starká ukľudní a zmení  pohľad na vec. „Spravím ti čaj", povedala po chvíli novozámockomaďarským prízvukom a ja som vedel, že nemá zmysel pokračovať. „Ja len dúfam, že sa toho eura nedožijem", dodala s povzdychom. Dva mesiace pred zlomovým januárom zomrela. Krutý, ale efektívny protest proti politike a realite... Ona si ponechala svoj názor, ja svoj.

Poďme voliť domov tých pravých ľudí!

12.02.2020 01:05 Pri sledovaní vývoja politickej situácie na Slovensku, neustálom raste volebných preferencií ľavicových, extrémnych a populistických politických strán tvoriacich súčasnú vládnu koalíciu, sme sa rozhodli založiť iniciatívu na podporu pravicových strán medzi slovenskými občanmi – voličmi, žijúcimi v zahraničí.

O falošných disidentoch

12.02.2020 01:05 Predstavte si, že je práve rok 1986. V Moskve sa otepľuje, Gorbi práve sedí s Reaganom v Reykjaviku pri ohníčku a diskutujú jadrové hlavice a problémy sveta. Ale u nás tuhá zima a tuhý totáč. Eštébáci idú tvrdo po "nepriateľoch štátu" a jediná možnosť ako verejne a slobodne prejaviť svoj názor na vtedajšie ČSSR a vedúcu úlohu KSČ je emigrovať. Predstavte si, že sa v tejto situácii Husák spolu s Jakešom rozhodnú, že si do bábkového divadla zvaného ČSSR parlament pozvú disidenta Havla, aby im poreferoval ako súčasný režim vníma a ako by ho "vylepšil". Po vystúpení v parlamente sa Havel pokloní, zodpovie pár otázok a za bleskov foťákov, pokrikov a potlesku sa odoberie na tlačovú konferenciu, záznam ktorej sa potom odvysiela vo viacerých európskych krajinách. Pripadá Vám to ako čisté sci-fi? Môže byť, ale niečo podobné sa odohralo včera poobede na plenárke Európskeho parlamentu.

Znárodnovatelia všetkej energetiky spojte sa!

12.02.2020 01:05 Keď som si počas vianočných sviatkov zakladal blog, napísal som, že patrím do kategórie tých, čo keď ráno otvoria noviny nevedia, či sa majú smiať a či plakať. Toto ráno, keď som sa ešte s rozospatými očami a nemotorickým ukazováčikom preklikal na dnešné vydanie aktualne.sk som sa zhrozil! Dych mi vyrazil článok s relatívne neutrálnym názvom. No a aby nebolo málo, zaklincoval to článok na sme.sk, hlásajúci že štát získa absolútnu kontrolu nad zásobníkmi plynu. Nie som jasnovidec ani profesionálny tlmočník medziriadkových posolstiev, avšak je takmer nemožné nevidieť, že tu niečo nehrá a že medzi rétorikou a skutočnými činmi vlády je jedna obrovská čierna priepasť. Profesionálne sa tomu zrejme hovorí dezinformácia. Ficovej vláde totiž skutočne ide len o jedno, jediné – o získanie kontroly nad energetikou. Za každú cenu-necenu.

Libertas – demokratickí, transparentní a otvorení Európania?

12.02.2020 01:05 Na dvere nám v blízkej budúcnosti klopú dvoje voľby. V marci budeme sedieť pred televízormi, za volantom, či za počítačom a s napätím sledovať, koho Ústredná volebná komisia SR vyhlási za víťaza tých prezidentských. Mozaika kandidátov pozostáva z kopy srandovných mien, začínajúc od Martinákovej a končiac Gašparovičom. Ostáva len dúfať, že v Slovákoch v ten deň prevládne zmysel pre zodpovednosť skôr, než zmysel pre humor a zvolia TÚ PRAVÚ.  Pár mesiacov na to sa konajú voľby do Európskeho parlamentu. Tie minulé sa Slovenskom prehnali ako slabý dážď. Takmer bez povšimnutia. Tieto júnové môžu byť iné, vyvolať o niečo väčší záujem verejnosti a voličov. Do volieb totiž idú nielen nové mená, ale aj nové strany.

Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť