Rozšírené hľadanie
Sobota 15. August 2020 |
meniny má Marcela
O ponižovaní žien emancipáciou

14.08.2020 19:05 Žena nie je len vzhľadom, ale aj podstatou svojho vnútorného nastavenia úplné iná, než muž. Je jemnejšia a citlivejšia. A práve v tom je jej sila a veľkosť, pretože prostredníctvom svojej jemnosti a citlivosti je schopná vnímať realitu oveľa jemnejšieho charakteru, než dokáže muž.

V nedeľu 23.augusta bude v Bardejovských Kúpeľoch Alžbetínsky deň

14.08.2020 11:36 Prvou reprezentatívnou kultúrnou akciou po korona kríze, ktorú usporiadajú Bardejovské Kúpele vo svojom areáli, bude v nedeľu 23.augusta 2020 tradičný ALŽBETÍNSKY DEŇ. Ide o pripomienku návštevy rakúskej cisárovnej Alžbety zvanej Sisi, ktorá sa liečila v Bardejovských Kúpeľoch v dňoch 1. - 22. júla 1895. Spomienková slávnosť začne o 15.00 hod. v parku pred hotelom Alžbeta, pri pamätníku cisárovnej. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Dobrá správa pre všetkých, ktorí nakupujú online!

14.08.2020 00:10 Vďaka zaujímavým zľavám do najväčších slovenských e-shopov môžete pri nakupovaní online ušetriť nemálo peňazí. Ako však tieto výhodné zľavy získať?

Užite si leto v Bardejovských Kúpeľoch

11.08.2020 13:34 Užite si leto plné života v Bardejovských Kúpeľoch s ubytovaním v Hoteli ALEXANDER**** K dispozícii je celá škála relaxačných i liečebných pobytov, prechádzky nádherným parkom s vysokými stromami a historickými budovami, kúpanie sa a wellness hneď v dvoch hoteloch neobmedzene, k tomu masáže, minerálne kúpele, soľná jaskyňa a pitné kúry. O maximálnu spokojnosť sa postarajú Exclusive izby hotela Alexander**** a plná penzia. Pozýva ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

O pozitívach koronavírusovej krízy a o poučení z nej

09.08.2020 00:09 Ak sa človek pozorne pozerá okolo seba a trochu hlbšie uvažuje nad tým čo vidí, je mu čoraz jasnejšie, že za všetkým, čo sa deje v súvislosti s koronavírusovou krízou je oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá. Je totiž za tým vidieť majstrovský ťah šachového veľmajstra, ktorý hrá partiu s niekým, o niekoľko kategórii slabším. Tento šachový veľmajster vie celkom presne, čo jeho ťah vyvolá a ako bude musieť v odozve reagovať jeho súper.

Trend elektromobility stúpa. Majú ľudia kde nabíjať?

07.08.2020 00:33 Elektromobil je dopravný prostriedok, ktorého pohonnou jednotkou je elektromotor a je poháňaný výlučne elektrickou energiou. Tú si dopĺňa z akumulátora - batérie, vsadenej do automobilu, ktorú je nutné pravidelne dobíjať z externého zdroja.

V Bardejovských Kúpeľoch pokračuje revitalizácia turistických atrakcií

06.08.2020 10:40 OOCR ŠARIŠ BARDEJOV pokračuje v obnove turistickej infraštruktúry v regióne. Najnovšie mieni v septembri a októbri tohto roka revitalizovať turistické chodníky „Čerešňa“ a „Tri studničky“. Hlavné práce sa sústredia na obnovu poškodených drevených prvkov ktoré sa nachádzajú na hlavnej turistickej križovatke oboch týchto chodníkov. Prevažná časť nákladov bude hradená z dotácie z KOCR Severovýchod Slovenska, ktorú je potrebné účelovo vyčerpať do konca roka 2020. Informuje o tom riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.

LGBTI agenda z duchovného hľadiska

06.08.2020 01:05 Určite vám neuniklo, že v spoločnosti prebieha vzájomný ostrý boj dvoch názorových skupín. Skupiny zástancov, priaznivcov a sympatizantov agendy LGBTI na jednej strane a na druhej strane skupiny jej odporcov. Médiami je vo všeobecnosti vnímané snaženie prvej skupiny ako spoločensky prínosné. Je vnímané ako boj za správnu vec. Ako boj za ľudské práva určitým spôsobom spoločensky znevýhodnenej menšiny. Je to vnímané ako niečo vývojovo, ľudsky a spoločensky progresívne.

Zlepšite si svojpomocne imunitu

05.08.2020 18:42 Imunitu organizmu si človek začína budovať ešte pred narodením. Samotným tehotenstvom začína naberať obranyschopnosť na sile, ktorú si po príchode na svet zlepšujete kontaktom s ľuďmi zo svojho okolia, prechádzkami vo vonkajšom prostredí a prijímaním materského mlieka.

Zlepšite si svojpomocne imunitu

05.08.2020 14:12 Imunitu organizmu si človek začína budovať ešte pred narodením. Samotným tehotenstvom začína naberať obranyschopnosť na sile, ktorú si po príchode na svet zlepšujete kontaktom s ľuďmi zo svojho okolia, prechádzkami vo vonkajšom prostredí a prijímaním materského mlieka.

Vincentka pomáha aj pri paline, ambrózii a skrížených alergiách

05.08.2020 11:05 August a september sú mesiace, kedy je pre mnohých alergikov veľmi nebezpečné intenzívne kvitnutie ambrózie a paliny . V ovzduší vtedy poletujú milióny peľových zrniečok, ktoré strpčujú existenciu alergikom a niektorých z nich priamo ohrozujú na živote. Zvlášť nebezpečné – niekedy až smrteľne, sú skrížené alergie týchto astrovitých bylín s potravinovými alergénmi ako sú koreňová zelenina, ovocie a koreniny.

Ostrá kritika teológie!

05.08.2020 00:07 Je smutné, že existuje mnoho oblastí, v ktorých sa súčasné kresťanstvo odkláňa od pôvodného učenia Ježiša Krista. A jedným z nich je práve teológia. Ide v podstate o určitý druh filozofie a filozofovania, so snahou o rozumovo racionálne rozpitvávanie viery a jej mnohých jednotlivostí. Vysoká teológia nie je niečo, čo by bolo prístupné najširším masám veriacich. Ale nie preto, že by snáď bola skrývaná a utajovaná, ale preto, že je tak mimoriadne komplikovaná a intelektuálne náročná.

THERMO|SOLAR spustil súťaž o atraktívne ceny

04.08.2020 12:03 Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov, firma THERMO|SOLAR Žiar, a.s., odštartoval na svojej facebookovej stránke súťaž SOLAR TOUR. Úlohou účastníkov, ktorí sa do nej zapoja je, aby odfotografovali a uverejnili na facebooku https://www.facebook.com/thermosolar.ziar/, realizácie termických slnečných kolektorov.

Ideálny predajný stánok na leto? Predsa nožnicový stan!

03.08.2020 01:08 Leto sa už nezadržateľne blíži a spolu s ním aj rozličné veľkolepé udalosti, na ktorých nesmie chýbať ani váš predajný stánok. Ak rozmýšľate nad vhodnými alternatívami, máme pre vás tip – nožnicový stan.

Akú môžu mať pre niekoho hodnotu minibager alebo elektrocentrála?

02.08.2020 00:07 Stavebné stroje majú veľkú finančnú hodnotu, ktorá ale nepresahuje ich hodnotu z hľadiska efektivity práce na stavenisku.

Následujúci mesiac