Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Pondelok 21. Október 2019 | meniny má Uršuľa

Monitorujeme 1668 informačných zdrojov

  • 1

Občas sú psy idioti, ale aj tak ich milujeme!

08.10.2019 00:42 Priznajme si to – aj keď sú našim najlepším priateľom, aj keď sa vedia naučiť mnohým povelom a vedia byť perfektne agilní, psíci sú skrátka často nemotorní hlupáčikovia. Začudujeme sa, zasmejeme a uvedomíme si, že aj napriek tomu, že občas vyzerajú ako malí idioti, aj tak ich stále milujeme. Tu je niekoľko názorných ukážok – The post Občas sú psy idioti, ale aj tak ich milujeme! appeared first on Doba Magazín.

Holandské veterné mlyny v hmle sú skutočne magické

08.10.2019 00:42 „Pred niekoľkými týždňami som vytvoril všetky tieto fotografie počas jedného magického rána; rána, na ktoré nikdy nezabudnem,“ týmito silnými slovami uvádza Albert Dros fotografie, ktoré zachytávajú veterné mlyny v hmle. Zábery vznikli počas východu slnka v holandskom meste Zaanse Schans. „Cítil som sa, akoby som sa prechádzal v rozprávke,“ dodáva Albert. A my sa mu The post Holandské veterné mlyny v hmle sú skutočne magické appeared first on Doba Magazín.

Ručne tvorené portréty z plsti sú na nerozoznanie od živých mačiek

08.10.2019 00:42 Japonský umelec, ktorý vystupuje pod menom Wakuneco, v uplynulých dňoch doslova zaplavil internet. Respektíve, zaplavila ho jeho tvorba. Keď sa jeho mačacie potréty objavili na internete, okamžite sa stali virálnymi. Wakuneco ručne vyšíva trojrozmerné hlavy mačiek, ktoré sú takmer na nerozoznanie od skutočných živých zvierat. Len sa na to pozrite! Jeho tvorba hovorí sama za The post Ručne tvorené portréty z plsti sú na nerozoznanie od živých mačiek appeared first on Doba Magazín.

Pozrite, ako amazonské motýľe pijú slzy korytnačiek

08.10.2019 00:42 Entomológ a dobrodruh, Phil Torres, stojí za populárnym youtube kanálom s názvom The Jungle Diaries. Môžete v ňom vidieť jeho video-denník, v ktorom dokumentuje rôzne odľahlé miesta našej planéty. Nedávno sa vydal do peruánskej džungli v Amazonskom pralese a natočil tam veľmi zaujímavé zábery. Môžeme v nich vidieť pestrofarebné motýle, ktoré pijú slzy korytnačiek. Ide The post Pozrite, ako amazonské motýľe pijú slzy korytnačiek appeared first on Doba Magazín.

V starobylom čínskom meste vyrástlo futuristické kníhkupectvo

08.10.2019 00:42 Čínske mesto Si-An je známe predovšetkým ako domov slávnej Terakotovej armády. Je to skrátka starobylé mesto, ktoré sa v týchto dňoch dočkalo pozornosti z úplne inej perspektívy. Do médií po celom svete sa dostali obrázky z nového kníhkupectva, ktoré povesti tejto oblasti celkom kontrastuje. Zhongshu Bookstore totiž vyzerá poriadne moderne – priam futuristicky. Interiér je The post V starobylom čínskom meste vyrástlo futuristické kníhkupectvo appeared first on Doba Magazín.

Toto sú najlepšie fotografie roka, vytvorené mobilom

08.10.2019 00:42 Fotografovanie je čoraz populárnejšie. A to aj vďaka tomu, že pomerne dobré fotoaparáty máme už v takmer každom smartfóne. Zábery z mobilu sa začínajú ceniť dokonca natoľko, že kvôli ním vzniklo niekoľko súťaží. Snáď najznámejšou a najprestížnejšou je súťaž IPPAWARDS, teda iPhone Photography Awards. Tu sú víťazné, a teda tie najlepšie fotografie z uplynulého ročníka The post Toto sú najlepšie fotografie roka, vytvorené mobilom appeared first on Doba Magazín.

Tam, kde sa mačka liala a voda mňaukala

08.10.2019 00:42 Večná téma internetu. Mačky. A čoby len mačky.. tekuté mačky! O tom, či sú mačky tekuté alebo pevné, sa na internete vedú debaty už celé roky. Samozrejme, že títo povýšeneckí domáci miláčikovia nie sú tekutinou. Ľudia sa skrátka zabávajú na fotografiách, v ktorých sa mačky doslova nadžgali to malých nádob, akoby sa tam naliali. Tu The post Tam, kde sa mačka liala a voda mňaukala appeared first on Doba Magazín.

Farebné vrstvy uprostred zrúcaniny sú pastvou pre oči

08.10.2019 00:42 Nemecká dvojica umelcov, ktorá vystupuje pod menom Quintessenz, nedávno dokončila zaujímavú inštaláciu, plnú farieb. Je pútavá hneď na prvý pohľad. Aj to aj napriek tomu, že dielo sa vraj dá naplno vychutnať len na vlastné oči. My ho obdivujeme aj takto sprostredkovane. Farebné vrstvy krásne kontrastujú z fádnymi stenami 400-rokov starej ruiny, v ktorej sú The post Farebné vrstvy uprostred zrúcaniny sú pastvou pre oči appeared first on Doba Magazín.

Zdanlivo nevinné ilustrácie v sebe ukrývajú čosi nečakané

08.10.2019 00:42 Tento umelec využíva svoje pláno naozaj naplno. Nielen, že na papier kreslí zaujímavé ilustrácie, zároveň využíva aj tretí rozmer. Papier totiž ohýba a mení ho podľa potreby k momentu prekvapenia. Jednoduché a pritom tak efektné. Ben Avlis do záhybov papiera ukrýva skryté významy každého diela a tak zdanlivo nevinné ilustrácie odhaľujú svoje nečakané transformácie a The post Zdanlivo nevinné ilustrácie v sebe ukrývajú čosi nečakané appeared first on Doba Magazín.

Psie balóny uleteli a uviazli na strope. Alebo je všetko naopak?

08.10.2019 00:42 Ten, kto prišiel s týmto nápadom, je skutočne génius. Ktosi jednoducho otočil fotografiu, v ktorej ležal na zemi psík a otočil ju hore nohami. K tejto jednoduchej úprave pridal komentár: „Balón, ktorý uletel a uviazol na strope.“ Obrázok pridal na /aww subreddit a virál je na svete! Okamžite sa začali objavovať nové fotky a tak The post Psie balóny uleteli a uviazli na strope. Alebo je všetko naopak? appeared first on Doba Magazín.

  • 1
Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť