Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Pondelok 21. Október 2019 | meniny má Uršuľa

Monitorujeme 1668 informačných zdrojov

  • 1

Daughters interview

19.10.2019 22:06 autor: Patrik Šedo; foto: Jonathan Velazquez / Daughters managemnent Musicpress: After a three year hiatus after your self titled album you started to work on your fourth album “You won’t get what you want“. The change in sound and atmosphere of the record is clearly noticeable – do you evolve naturally or do you, as a group, have a common desire to push bounda … Viac Príspevok Daughters interview zobrazený najskôr Music Press - informuje o hudbe.

Hundredth – Iridescent

15.10.2019 07:13 autor: Patrik Šedo Hundredth sú silnejší ako kedykoľvek predtým a môže za to čerstvý, uvoľnený a hlavne dospelý vietor v ich plachtách. Iridescent je EP len so štyrmi skladbami. Netrvá dlho a preto si naň nájdite čas, zbavte sa predsudkov a vypočujte si ho s čistou hlavou. V časoch obrovskej hudobnej konkurencie je … Viac Príspevok Hundredth – Iridescent zobrazený najskôr Music Press - informuje o hudbe.

Chiki Liki Tu-a v Majestic Music Clube

14.10.2019 12:34  autor: Dominik Kotes; foto: Eva Korbelová Multištýlové vplyvy, tématika Prešova a okolia, svojské nonsensovo-poetické texty skladieb, vtipné kostýmy v kombinácii s rockom a rokenrolom. Aj to mohli diváci počuť a vidieť tento piatok, 11. októbra, v bratislavskom Majestic Music Clube. Prešovská rocková kapela Chiki Liki Tu-a je u … Viac Príspevok Chiki Liki Tu-a v Majestic Music Clube zobrazený najskôr Music Press - informuje o hudbe.

Mňága a Žďorp – po veľkej párty vyrážajú na koncertné turné

14.10.2019 08:01 autor: Daniel Hevier ml. Obľúbená česká kapela Mňága a Žďorp vydala nový album. Na Slovensku ho pokrstia 30. októbra v bratislavskom Randal Clube. Očakávajte dobrú náladu, nové piesne a svieže hity aj sympatických hudobníkov, ktorí si nadovšetko vážia svojich fanúšikov. Len prednedávnom vyšiel štrnásty album skupiny Mňága a Žď… Viac Príspevok Mňága a Žďorp – po veľkej párty vyrážajú na koncertné turné zobrazený najskôr Music Press - informuje o hudbe.

New Order – závan starých čias aj s prítomnosťou Joy Division

11.10.2019 02:30 autor: Daniel Hevier ml.; interpreti: New Order, Stolen; 03.10.2019; Fórum Karlín, Praha Takmer štyridsať rokov čakania. Pri takom dlhom očakávaní môže vo vás narastať skepsa. Ale potom sa pred vami odohráva váš splnený sen a vy si poviete, že to stálo za to. Takto nejako uvažovali pražskí fanúšikovia skupiny New Order, ale podobne aj mnohí zahran … Viac Príspevok New Order – závan starých čias aj s prítomnosťou Joy Division zobrazený najskôr Music Press - informuje o hudbe.

Front 242 a The Dark ich industriálna oslava

10.10.2019 12:09 autor: Daniel Hevier ml. Osláviť narodeniny môžete rôznym spôsobom. Keď si však pozvete svoju obľúbenú kapelu, aby ste potešili nielen seba, ale aj ostatných, tak je to o to lepšie. Slovenská industriálna legenda The Dark pozvala na oslavu svojich tridsiatich narodenín belgickú kapelu Front 242. Priekopníci žánru EBM vystúpia 30. novembra v&nb … Viac Príspevok Front 242 a The Dark ich industriálna oslava zobrazený najskôr Music Press - informuje o hudbe.

Aphex Twin – posledná šanca pred Brexitom

09.10.2019 07:12 autor: Martin Kiss; interpret: Aphex Twin; 14.09.2019; Printworks; Londýn Richard D. James je živá legenda z Cornwallu – človek, ktorý pracoval ako tínedžer v bani svojho strýka, aby si zarobil na svoj prvý syntetizátor. Podľa vlastných slov začal robiť hudbu len preto, lebo chcel zahnať nudu južného Anglicka. Aphex Twin aj po získaní slá… Viac Príspevok Aphex Twin – posledná šanca pred Brexitom zobrazený najskôr Music Press - informuje o hudbe.

B – Movie – aj zlé filmy majú dobrú hudbu

08.10.2019 11:11 autor: Daniel Hevier ml.; autor fotografií: Marek Bučko; interpreti: B-Movie, The Last Days of Jesus; 19.09.2019; Randal Club, Bratislava Existujú kapely, ktoré sa príliš dlho neohriali na slnku vrcholovej popularity, napriek tomu si ich ľudia zapamätali. Jednou z nich bola a je britská kapela B – Movie, ktorá stojí n … Viac Príspevok B – Movie – aj zlé filmy majú dobrú hudbu zobrazený najskôr Music Press - informuje o hudbe.

Organizátori hudobných cien Vinyla pripravujú na jeseň nabitý program

07.10.2019 19:42 autor: Mária Lišková; fotografia: Václav Tvarůžka Dnešná hudba je plná smútku a depresie, tvrdia organizátori hudobných cien Vinyla, na jeseň pripravujú sériu koncertov a prednášok. Téma úzkostí a depresie sa donedávna v mainstreamovej hudbe vyskytovala len sporadicky. Mentálne problémy ale prestávajú byť v spoločenskom diskurze ta… Viac Príspevok Organizátori hudobných cien Vinyla pripravujú na jeseň nabitý program zobrazený najskôr Music Press - informuje o hudbe.

White Place – Room

07.10.2019 18:11 autor: Erik Hajtmánek Východoslovenská kapela White Place vydala svůj první ucelený hudební počin s názvem Room. Podle slov kapely práce na albu začaly již před více než třemi lety a výsledný produkt je fúzí netradičního přístupu ke komponování společně s experimenty nahrávacích postupů. Hlavní personou celého projektu je Daniel Jenčo, … Viac Príspevok White Place – Room zobrazený najskôr Music Press - informuje o hudbe.

Prečo kupovať lístok na festival rok dopredu – Flow Festival Helsinki 2019

07.10.2019 15:00 autor: Martin Kiss; Flow Festival; 09..11.08.2019; Helsinki Podľa čoho si človek vyberá hudobný festival? Zaujme ho netradičná stavba areálu? Možno. Idú naň kamaráti alebo kolegovia a bude tam dobrá nálada? Asi áno. Hudba? . Flow Festival si vyberiete pravdepodobne z iných príčin. Pred rokom som objavil Flow Festival p… Viac Príspevok Prečo kupovať lístok na festival rok dopredu – Flow Festival Helsinki 2019 zobrazený najskôr Music Press - informuje o hudbe.

Varúj elektrická gitara! – Paul Gilbert v MMC

07.10.2019 13:30 autor: Pavol Gajdoš.; fotografie: Marek Bučko; interpret: Paul Gilbert ; Bullet Holes; 02.10.2019; MMC, Bratislava V stredu 2.10. sa v rámci európskeho turné zastavil v bratislavskom MMC gitarový guru. Cieľovka podujatia bola tým pádom poriadne rozvetvená, podobne ako Gilbertove vyvíjajúce sa hudobné preferencie. Do pomaly plniac… Viac Príspevok Varúj elektrická gitara! – Paul Gilbert v MMC zobrazený najskôr Music Press - informuje o hudbe.

Londýnska, Viedenská a Mníchovská Filharmónia na BHS

04.10.2019 18:34 Bratislavské hudobné slávnosti prinášajú aj tento rok viaceré interpretačné skvosty. Na 55. ročníku sa predstavia hneď tri svetové orchestre – Londýnska, Mníchovská a Viedenská filharmónia pod taktovkou troch význačných dirigentov. Nie je vôbec jednoduché a samozrejmé, priniesť k nám špičkové interpretačné umenie svetových parametrov. J… Viac Príspevok Londýnska, Viedenská a Mníchovská Filharmónia na BHS zobrazený najskôr Music Press - informuje o hudbe.

Londýnska, Viedenská a Berlínska Filharmónia na BHS

04.10.2019 15:32 Bratislavské hudobné slávnosti prinášajú aj tento rok viaceré interpretačné skvosty. Na 55. ročníku sa predstavia hneď tri svetové orchestre – Londýnska, Mníchovská a Viedenská filharmónia pod taktovkou troch význačných dirigentov. Nie je vôbec jednoduché a samozrejmé, priniesť k nám špičkové interpretačné umenie svetových parametrov. J… Viac Príspevok Londýnska, Viedenská a Berlínska Filharmónia na BHS zobrazený najskôr Music Press - informuje o hudbe.

  • 1
Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť