Registrovať

Pondelok 11. December 2017 | meniny má Hilda

Monitorujeme 1721 informačných zdrojov

Realita v otázke imigrácie a islamizácie Európy je naozaj taká hrozná. V EÚ máme obrátený rasizmus..

11.12.2017 00:01 ROZHOVOR Bývalý moslim, autor knihy Islám a islamismus v České republice Lukáš Lhoťan v rozhovore pre Parlamentné listy upozorňuje, že k islamizácii Európy najviac prispieva legálna imigrácia a nie nelegálne prisťahovalectvo. „Bohužiaľ, situácia je naozaj taká hrozná. Islamizácia Európy v nejakom stupni je už dávno realitou. Aj keby sme teraz zastavili prílev nových moslimov do Európy, tak je ich tu už toľko, že to ovplyvňuje našu spoločnosť, kultúru a politiku,“ povedal.

Izraelské jednotky zničili významný cezhraničný tunel. Tvrdia, že patril Hamasu

10.12.2017 22:00 Izraelskí vojaci v nedeľu objavili a zlikvidovali cezhraničný tunel vychádzajúci z pásma Gazy a smerujúci do oblastí na juhu Izraela.

Ministerstvo hospodárstva: V. Ferencz: Jadrová energetika má byť neoddeliteľnou súčasťou Energeticke

10.12.2017 20:35 Je nevyhnutné, aby jadrová energetika bola neoddeliteľnou súčasťou Energetickej únie. Musíme si pripustiť, že bez jadra v najbližších desaťročiach výzvy nevyriešime. Vyhlásil to štátny tajomník ministerstva hospodárstva Vojtech Ferencz vo štvrtok počas konferencie o energetike SET PLAN/CEEC 2017. Konferencia sa po druhý raz uskutočňuje v Bratislave. Hlavnou témou bola implementácia Energetickej únie s dôrazom na piatu dimenziu tohto projektu týkajúcu sa vedy výskumu a inovácií.

Nahnevaný manžel zabitej Češky: Merkelová akoby chcela teroristický útok zamiesť pod koberec

10.12.2017 19:35 Očakával by som, že nám nemecká kancelárka Angela Merkelová bude kondolovať, hovorí v rozhovore s ČTK Petr Čižmár, ktorého manželka zomrela pred rokom pri teroristickom útoku v Berlíne.

Píše Tomáš Zálešák: Sloboda, minulosť komunizmu a plazivá fašizácia

10.12.2017 18:34 KOMENTÁR Dve výročia týkajúce sa globálneho začiatku a tunajšieho konca komunistického experimentu uplynuli minulý mesiac. Zdá sa však, že príležitosť na zásadnejšiu reflexiu bola aj tento raz premeškaná .

SaS chce odstrániť nespravodlivosť v systéme diaľničných známok

10.12.2017 18:34 Strana Sloboda a Solidarita tvrdí, že ročná diaľničná známka by mala platiť 365 dní. Na tlačovej besede o tom informoval poslanec NR SR a tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan, ktorý spoločne so straníckymi kolegami Janou Kiššovou, Eugenom Jurzycom, Jozefom Rajtárom a Milanom Laurenčíkom pripravili novelu zákona o diaľničnej známke.

Pápež chce zmeniť Otčenáš. Časť českých kňazov by to privítala

10.12.2017 17:35 Niektorí českí kňazi, ktorých oslovil spravodajský portál iDNES.cz, súhlasia s návrhom pápeža Františka, aby sa v modlitbe Otčenáš upravil preklad vety "neuveď nás do pokušenia". Iní sa zase domnievajú, že by nebolo ľahké takúto zmenu zaviesť.

Chystá sa na Ukrajine ďalší Majdan? Ľudia v Kyjeve žiadali odvolanie Porošenka

10.12.2017 17:35 Niekoľko tisíc prívržencov vodcu ukrajinskej opozície Michaila Saakašviliho zišlo sa v nedeľu na Námestí nezávislosti v centre Kyjeva, aby žiadali jeho prepustenie z väzenia a domáhali sa impeachmentu súčasného prezidenta Petra Porošenka. Informovala o tom agentúra AP.

Ukončite priateľstvo s Izraelom, prestaňte bombardovať Jemen a budeme kamaráti. Irán dal Saudskej Ar

10.12.2017 16:33 Iránsky prezident Hasan Rúhání vyhlásil, že ak Saudská Arábia prestane bombardovať Jemen a preruší svoje údajné vzťahy s Izraelom, je ochotný s ňou obnoviť vzťahy. Píše o tom agentúra AP.

Nechali ste ho utopiť. SaS je diktátorská strana. Ste dobrý herec s mafiánskym štýlom, zaznelo. Mode

10.12.2017 15:37 Ostrá debata medzi ministrom vnútra Robertom Kaliňákom a opozičným poslancom Jozefom Rajtárom sa niesla v podobnom duchu ako Kaliňákovo neúspešné odvolávanie. Nechýbali osobné útoky, osočovanie ani skákanie do reči. Rajtár na viacero argumentov reagoval smiechom a moderátor relácie RTVS O 5 minút 12 mal miestami čo robiť, aby sa politici neprekrikovali.

Talianska ľavica varuje pred návratom fašizmu

10.12.2017 15:37 Niekoľko tisícok ľudí sa zišlo v sobotu v severotalianskom meste Como na zhromaždení, ktorým chcela vládna stredoľavicová Demokratická strana varovať pred návratom fašizmu do krajiny.

Kažimír prehovoril o najväčšom probléme Slovenska, na ktorý z bratislavskej kaviarne nedovidíte

10.12.2017 14:36 Najväčším problémom Slovenska sú stále regionálne rozdiely. Uviedol to v nedeľu v relácii televízie TA3 V politike minister financií Peter Kažimír , v diskusii s opozičným poslancom Národnej rady SR Eugenom Jurzycom , členom Výboru NR SR pre financie a rozpočet.

Kaliňák to robí stopercentne. Lepšia koalícia je nepredstaviteľná a do roku 2020 vydrží, hovorí novo

10.12.2017 14:36 Dostať reálne problémy obyvateľov Slovenska tam, kde sa dajú riešiť, chce novozvolený podpredseda Smeru-SD, košický primátor Richard Raši. Povedal to v nedeľnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike.

Kaliňák: Nie moja kandidatúra v roku 2020, ale vízia Smeru je dôležitá

10.12.2017 13:33 Nie je to o mne, ale o politike ako takej a predstavení vízie, ktorú chce Smer-SD ponúknuť Slovensku do budúcnosti. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 týmito slovami reagoval podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák na otázku, či bude v parlamentných voľbách v roku 2020 kandidovať.

Kollárovci cítia príležitosť pre nárast preferencií

10.12.2017 13:33 Zásady i kvantitatívne ciele pri prijímaní nových členov, ale aj predstavenie centrálneho webu či pravidlá zvolávania okresných snemov boli témami pracovného stretnutia vedenia politickej strany Sme rodina s predsedami okresných organizácií hnutia. Rokovanie sa uskutočnilo v sobotu v Banskej Bystrici.

Následujúci mesiac


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť