Registrovať

Štvrtok 24. August 2017 | meniny má Bartolomej

Monitorujeme 1730 informačných zdrojov

Európania musia odmietnuť extrémny nacionalizmus, xenofóbiu a nenávisť, vyzýva EK. Treba vraj zavrhn

24.08.2017 00:03 Európania musia odmietnuť extrémny nacionalizmus, xenofóbiu a nenávisť - základné kamene totalitarizmu a autoritárskych režimov. Vyhlásila to Európska komisia, ktorá si dnes pripomína obete takýchto režimov v Európe.

Škandál bývalého poľského prezidenta. Walesa mal krivo svedčiť počas výpovedí pod prísahou

23.08.2017 23:02 Bývalého poľského prezidenta a disidenta Lecha Walesu vyšetrujú pre údajné krivé výpovede týkajúce sa podozrení z jeho spolupráce s komunistickou štátnou bezpečnosťou. Informovala o tom v utorok poľská generálna prokuratúra, ktorej vyjadrenie citovala agentúra AP.

Briti pohrozili vyhostením viacerým občanom z členských krajín Únie. Omylom

23.08.2017 23:02 Britské ministerstvo vnútra omylom pohrozilo približne 100 osobám z členských štátov EÚ a iných európskych krajín, že budú vyhostené zo Spojeného kráľovstva. Agentúra DPA o tom dnes informovala s odvolaním sa na vyhlásenie samotného rezortu.

Trump varuje pred ukončením obchodnej zmluvy Mexikom a Kanadou. Dôvod? Hlboké rozdiely

23.08.2017 23:02 Americký prezident Donald Trump varoval, že by mohol ukončiť obchodnú zmluvu NAFTA s Mexikom a Kanadou po tom, ako všetky tri krajiny nedokázali na víkendových trojstranných rozhovoroch preklenúť hlboké rozdiely.

Neustúpime, naďalej odmietame kvóty, avizuje ostro Budapešť Európskej komisii

23.08.2017 21:33 Maďarská vláda neustúpi v otázke migračných kvót a tento postoj dala jasne najavo aj v liste adresovanom Európskej komisii, informoval dnes v Budapešti štátny tajomník ministerstva spravodlivosti zodpovedný za medzinárodnú justičnú spoluprácu a za spoluprácu s Európskou úniou Krisztián Kecsmár.

VIDEO Samec Andrej dostal po zadku a rozhodol sa ukázať svoju mužnosť, ale samec Robert mu ešte vyťa

23.08.2017 21:33 Koaličná kríza trvá už vyše dvoch týždňov a Andrej Danko, ktorý vypovedal koaličnú zmluvu, čím celý kolotoč začiatkom augusta roztočil, odmietol na stredajšie zasadanie vlády poslať ministrov SNS. Rokovanie, ktoré napriek varovaniu národniarov zvolal Robert Fico, malo jediný bod, a tým bola premiérova cesta do Salzburgu, kde sa stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Nekončiace sa doťahovanie koaličných lídrov komentoval poslanec Miroslav Beblavý s nemalou dávkou humoru.

Prešovský samosprávny kraj: Odborný seminár o ochrane kultúrneho dedičstva na Slovensku a v Nórsku

23.08.2017 21:33 Vihorlatské múzeum v Humennom a partneri - nezisková organizácia Karpatské drevené cerkvi, občianske združenie Karpatské obzory a nórska organizácia Riksantikvaren pozývajú na seminár venovaný súčasnému stavu a programu ochrany pamiatok drevenej architektúry na Slovensku a v Nórsku.

VIDEO Účasť v jadre EÚ nebude zadarmo, budeme sa musieť viac integrovať v daňovej či sociálnej oblas

23.08.2017 21:33 Kontúry jadra Európskej únie by mohli byť známe do konca roka. Tak si to predstavuje slovenský premiér Robert Fico a vie si to predstaviť aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. Zhodli sa na tom po dnešnom stretnutí v Salzburgu, kde rokovali aj s českým premiérom Bohuslavom Sobotkom a rakúskym spolkovým kancelárom Christianom Kernom.

Nepriateľom Západu nie je Rusko, ale radikálny islam, zaznelo z Francúzska

23.08.2017 20:33 Francúzsky spisovateľ a publicista Alexandre del Valle tvrdí, že označovať Rusko za hlavného nepriateľa Západu a naopak, považovať niektoré moslimské krajiny za spojencov je závažná geopolitická chyba.

Zábojník zostra: EÚ je plná džihádistov. A budúci pionieri, z ktorých budú onedlho samovražední aten

23.08.2017 20:33 Bezpečnostný imunitný systém chrániaci Európsku úniu pred terorizmom je neskutočne oslabený. Uviedol dnes pre TASR bezpečnostný analytik a bývalý šéf slovenských ochrankárov Juraj Zábojník.

Taliban sa musí vzdať nádeje, že z vojny v Afganistane vyjde ako víťaz, odkázal afgánsky prezident

23.08.2017 19:33 Afganistan nie je len na frontovej línii vojny, ale aj na frontovej línii globálnej bezpečnosti. Povedal to dnes v prejave odvysielanom štátnou televíziou afganský prezident Ašraf Ghaní.

Erdoganove počínanie je absolútne neprijateľné, odvádza svoju krajinu falošným a nebezpečným smerom,

23.08.2017 19:33 Rakúsky minister zahraničných vecí Sebastian Kurz uviedol, že turecký prezident Recept Tayyip Erdogan odvádza svoju krajinu "falošným a nebezpečným smerom" od plnenia nevyhnutných podmienok potrebných pre členstvo v Európskej únii.

Ministerstvo kultúry: Súťaž Fénix - Kultúrna pamiatka roka 2016

23.08.2017 19:33 Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky a partneri súťaže Nadácia SPP, SPP, a.s. a Združenie historických miest a obcí SR vyhlasujú XII. ročník celoštátnej súťaže Fénix -Kultúrna pamiatka roka 2016. Súťaže sa môžu zúčastniť vlastníci/správcovia všetkých národných kultúrnych pamiatok alebo samosprávy obcí, v ktorých sa pamiatkové územia nachádzajú, a ktorých obnova alebo reštaurovanie bolo ukončené v hodnotenom období.

Niet pochýb, že USA sa pokúsia ovplyvniť ruské prezidentské voľby, vyhlásil Lavrovov námestník

23.08.2017 19:33 Kremeľ nepochybuje o tom, že Spojené štáty sa pokúsia zasiahnuť do nadchádzajúcich ruských prezidentských volieb. Vyhlásil to dnes námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov v rozhovore pre čínske a japonské médiá, ktoré citovala agentúra TASS.

To je hanba. Drogy. Emmanuel Macron a jeho ľudia začali mať problémy

23.08.2017 19:33 Nie sú prázdniny ako prázdniny. Vyzerá to na vyhlásenie vládnej vojny – zatiaľ len s médiami. Prezident Emmanuel Macron aj jeho minister Gérald Darmanin majú problémy. A postupujú tvrdo. Môžu však vojnu s médiami vyhrať? Oprávnene? Referuje spolupracovník Parlamentných listov Josef Brož.

Následujúci mesiac


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť