Registrovať

Streda 28. Jún 2017 | meniny má Beáta

Monitorujeme 1745 informačných zdrojov

SaS: Systém odloženej DPH zamedzí podvodom Bašternákovcom a Kočnerovcom

28.06.2017 09:32 Vláda SR má možnosti, ako bojovať proti tomu, s čím sa Slovensko borí v posledných rokoch – boju proti neutíchajúcej korupcii a podvodom. Európska komisia už na konci minulého roka predstavila nový systém výberu DPH, ale slovenská vláda nekoná. Vyhlásili to predstavitelia strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík a Jozef Rajtár na štvrtkovej tlačovej besede.

Ako Kotleba rekonštruuje cesty: Na tomto je podozrivé úplne všetko

28.06.2017 09:32 Banskobystrickú župu čaká pred voľbami rekonštrukcia ciest za obrovské milióny. Výsledkom tendru je však víťazstvo malej stavebnej firmy v deviatich zákazkách, pričom jej so štyrmi zamestnancami oproti minulému roku narastie obrat o dvetisíc percent.

AKTUÁLNE Toto je pokus o prevrat, zaznelo. Vo Venezuele zaútočil vrtuľník na ministerstvo

28.06.2017 08:32 Skupina páchateľov ukradla policajný vrtuľník a zaútočila z neho na budovy ministerstva vnútra a najvyššieho súdu vo Venezuele. Oznámil to dnes venezuelský prezident Nicolás Maduro. Dodal, že to bol "teroristický útok" a "pokus o štátny prevrat".

Milióny, milióny migrantov, varuje šéf EÚ. A navrhuje... Áno, platiť

28.06.2017 07:33 Predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani tvrdí, že EÚ musí urýchlene riešiť migračnú krízu. Ak ju nebude riešiť, hrozí vraj, že starý kontinent zaplavia milióny migrantov.

Ako Kotleba rekonštruoval cesty: Na tomto je podozrivé úplne všetko

28.06.2017 07:33 Banskobystrickú župu čaká pred voľbami rekonštrukcia ciest za obrovské milióny. Výsledkom tendru je však víťazstvo malej stavebnej firmy v deviatich zákazkách, pričom jej so štyrmi zamestnancami oproti minulému roku narastie obrat o dvetisíc percent.

Kiska si pretláča Luntera. Platené prieskumy... Kandidát na banskobystrického župana Urbáni prišiel

28.06.2017 07:33 ROZHOVOR Andrej Kiska sa podľa jeho názoru snaží presadiť na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja svojho „koňa“, ktorým má byť Ján Lunter. Rovnako nešetril kritikou voči súčasnému županovi Marianovi Kotlebovi. Aj preto sa rozhodol ísť zabojovať o županské kreslo a presvedčiť voličov v novembrových voľbách. K tomu a mnohému inému sa vyjadril líder strany Strana moderného Slovenska Milan Urbáni.

To bude veľké! Informácie o prvom stretnutí Trump – Putin. Ruský prezident vraj dokáže...

28.06.2017 06:32 Prezident Spojených štátov Donald Trump by podľa všetkého rád usporiadal okázalé stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Obaja politici sa stretnú na summite krajín G20 v nemeckom Hamburgu. Trump však nechce, aby išlo len o akési neformálne stretnutie, ale o veľkú schôdzku dvoch štátnikov s diplomatickými prípravami, ktoré k tomu patria. Skrátka veľké stretnutie v plnej paráde. Informuje o tom agentúra AP.

Kandidát na banskobystrického župana Urbáni na plné ústa: Kiska si pretláča Luntera. Robia všemožné

28.06.2017 06:32 ROZHOVOR Andrej Kiska sa podľa jeho názoru snaží presadiť na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja svojho „koňa“, ktorým má byť Ján Lunter. Rovnako nešetril kritikou voči súčasnému županovi Marianovi Kotlebovi. Aj preto sa rozhodol ísť zabojovať o županské kreslo a presvedčiť voličov v novembrových voľbách. K tomu a mnohému inému sa vyjadril líder strany Strana moderného Slovenska Milan Urbáni.

Asad navštívil ruskú leteckú základňu

27.06.2017 23:32 Sýrsky prezident Bašár Asad vykonal inšpekciu ruskej leteckej základne Humajmím na západe Sýrie. Asada sprevádzal náčelník generálneho štábu ruskej armády Valerij Gerasimov. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na sýrske armádne zdroje.

Ministerstvo práce: Minister si pozrel výrobný závod Kia Motors Slovakia

27.06.2017 22:34 Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter navštívil výrobný závod Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom. Počas prehliadky sa oboznámil s výrobným procesom, modernými technológiami, pracovnými a bezpečnostnými podmienkami. Zároveň sa stretol aj s predsedom odborovej organizácie v závode.

Hackeri znova ukázali svoju silu. Vydieračský vírus narobil problémy aj v Česku, Nemecku či Británii

27.06.2017 22:34 Nielen na Ukrajine a v Rusku, ale aj v Česku, Nemecku, Veľkej Británii, ba aj v Indii sa dnes prejavil nový vydieračský vírus, ktorý je dôsledkom masívneho hackerského útoku na počítačové systémy rôznych inštitúcií, vládnych úradov, nadnárodných spoločností, ale i rôznych výrobcov, prepravcov a spoločenských subjektov.

Ministerstvo obrany: Do dobrovoľnej vojenskej prípravy sa prihlásilo 244 záujemcov, čaká ich prijíma

27.06.2017 22:34 Do dobrovoľnej vojenskej prípravy sa tento rok prihlásilo 244 záujemcov, z toho je 46 žien. Možnosť prihlásiť sa 23. 6. skončila. Najviac ľudí sa prihlásilo v Košickom kraji. Najmenej v Trnavskom kraji . V Banskobystrickom kraji sa prihlásilo 36 záujemcov, rovnaký počet aj Prešovskom kraji. V Bratislavskom kraji zaujal projekt 29 záujemcov, v Nitrianskom 27, v Žilinskom 25 a v Trenčianskom kraji 23 ľudí. Najmladší záujemca má 19 a najstarší 43 rokov. Počet záujemcov ešte môže stúpnuť z dôvodu, že bola možnosť prihlásenia aj poštou a všetky zásielky tak nemuseli byť zatiaľ doručené, resp. do polnoci môžu prísť elektronicky.

Francúzsko čaká krvavý kúpeľ. Terorista z Champs Élysées pred útokom upozornil médiá

27.06.2017 22:34 Páchateľ útoku na policajné auto, ktorý sa odohral 19. júna v centre Paríža, zrejme zaslal do médií list s varovaním, že Francúzsko čaká "krvavý kúpeľ." Napísal o tom dnes francúzsky denník Le Monde.

Predseda Vojenského výboru NATO: Hrozba zo strany Ruska silnie. Buďme pripravení

27.06.2017 21:36 Predseda Vojenského výboru NATO generál Petr Pavel tvrdí, že ruská hrozba silnie na všetkých frontoch a že Severoatlantická aliancia na to musí byť pripravená. Jeho slová priniesol server Politico. Reč bola aj o Turecku.

Orbán zase raz priamo: Navrhujeme, aby Európa migrantov namiesto premiestňovania vyviezla von

27.06.2017 21:36 Maďarsko navrhuje, aby Európa migrantov namiesto prerozdeľovania vyviezla von zo svojho územia. Podľa agentúry MTI to dnes vyhlásil v Budapešti predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Následujúci mesiac


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť