Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Sobota 4. Apríl 2020 | meniny má Izidor

Monitorujeme 1650 informačných zdrojov

Analytik: Máme byť pripravení na biologické vojny a riešime chýbajúce centové rúška! Ľudské životy š

04.04.2020 01:10 Dlhé roky vypracúval bezpečnostné stratégie ochrany najvyšších ústavných činiteľov. Osobne ručil aj za bezpečnosť Jána Pavla II. počas návštevy Slovenska. Zo súčasnej situácie pri koronavíruse je zdesený. Upozorňuje, že v 21. storočí sa má rátať s biologickými útokmi a našu nepripravenosť obnažil vírus. ”Štát nebol pripravený. Neexistuje, aby Štátne hmotné rezervy neboli schopné zabezpečiť centové rúška alebo respirátory. Za to musí niesť niekto zodpovednosť,” povedal v rozhovore pre ParlamentnéListy.sk bezpečnostný analytik Juraj Zábojník.

Súd zobral do väzby dvoch exfunkcionárov zadržaných v rámci akcie NAKA Dobytkár

03.04.2020 22:04 Sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica zobral v piatok do väzby dve osoby zadržané v stredu v rámci policajnej akcie Dobytkár. Ide o bývalého vysokopostaveného člena Pôdohospodárskej platobnej agentúry Ľubomíra Partika a exriaditeľa rezortnej sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na Ministerstve pôdohospodárstva SR Mareka Kodada.

Hrabko: Nasadenie premiéra je síce enormné, ale neefektívne

03.04.2020 18:06 Od predsedu vlády ľudia neočakávajú, že bude pred kamerami rozoberať rôzne možnosti a úvahy o tom, ako by sa teoreticky mohla situácia riešiť, to majú robiť experti z jednotlivých rezortov. Od premiéra sa očakáva, že bude ľudí informovať o dôležitých politických rozhodnutiach. V diskusii na Tablet.TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Prieskum: Pri riešení krízy bol dôveryhodnejší Pellegrini. Skoro polovica Slovákov už cíti dôsledky

03.04.2020 18:06 Dôvera Slovákov voči vládam riešiacim aktuálnu situáciu s koronavírusom sa líši. Podľa prieskumu gentúry IPSOS súčasnej vláde Igora Matoviča v kontexte riešenia situácie týkajúcej sa koronavírusu vyjadrilo dôveru 57 % Slovákov. Bývalej vláde Petra Pellegriniho vyjadrilo pri riešení krízy dôveru 71 % opýtaných.

"Malí klienti" si budú môcť splátky úverov odložiť. Dotkne sa to stotisíc rodín a tisícok firiem

03.04.2020 18:06 Klienti bánk budú môcť v čase pandémie nového koronavírusu požiadať o odklad splátok úverov na maximálne deväť mesiacov. Banky budú za stanovených podmienok povinné takejto žiadosti vyhovieť. Ľudia v takom prípade nebudú vedení ako neplatiči. V čo najkratšom čase by sa tiež limit na bezkontaktné platby mal zvýšiť z doterajších 20 eur na 50 eur. O dohode vlády s bankami informoval v piatok premiér Igor Matovič s ministrom financií Eduardom Hegerom a predstaviteľmi viacerých bánk.

Prieskum: Pri riešení krízy bol dôveryhodnejší Pellegrini. Skoro polovica Slovákov už cíti dopad na

03.04.2020 16:34 Dôvera Slovákov voči vládam riešiacim aktuálnu situáciu s koronavírusom sa líši. Podľa prieskumu agentúry IPSOS súčasnej vláde Igora Matoviča v kontexte riešenia situácie týkajúcej sa koronavírusu vyjadrilo dôveru 57% Slovákov. Bývalej vláde Petra Pellegriniho vyjadrilo pri riešení krízy dôveru 71% opýtaných.

Respirátor už nekúpite. NR SR schválila opatrenia v zdravotníctve

03.04.2020 15:12 Predaj respirátorov sa má obmedziť len pre špecificky určené osoby a orgány, kolektívne orgány rezortu zdravotníctva by mali získať možnosť prijímať svoje rozhodnutia aj formou per rollam. Vyplýva to zo zákona o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 v oblasti zdravotníctva z dielne Ministerstva zdravotníctva SR, ktorý v piatok schválili poslanci Národnej rady SR. Plénum o návrhu rokovalo v skrátenom legislatívnom konaní. Piatkovým hlasovaním sa ukončila štvrtá schôdza NR SR. Poslanci by sa mali stretnúť na ďalšej schôdzi v utorok 7. apríla.

"Malí klienti" si budú môcť splátky úverov odložiť. Dotkne sa to stotisíc rodín a tisícok firiem

03.04.2020 14:08 Klienti bánk budú môcť v čase pandémie nového koronavírusu požiadať o odklad splátok úverov na maximálne deväť mesiacov. Banky budú za stanovených podmienok povinné takejto žiadosti vyhovieť. Ľudia v takom prípade nebudú vedení ako neplatiči. V čo najkratšom čase by sa tiež limit na bezkontaktné platby mal zvýšiť z doterajších 20 eur na 50 eur. O dohode vlády s bankami informoval v piatok premiér Igor Matovič s ministrom financií Eduardom Hegerom a predstaviteľmi viacerých bánk.

Oddnes môžu v školských jedálňach variť pre seniorov a sociálne znevýhodnené deti. Platí prísna hygi

03.04.2020 14:08 V školských jedálňach sa bude môcť pripravovať jedlo pre seniorov a sociálne znevýhodnené deti, zamestnanci kuchýň však budú musieť dodržiavať prísne hygienické opatrenia. Pre sociálne znevýhodnené deti je možné pripravovať a podávať len suchú stravu. Vyplýva to z opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, ktoré vstúpilo do účinnosti v piatok. TASR o tom informovala jeho hovorkyňa Daša Račková.

NR SR: Poslanci schválili novelu Zákonníka práce. Zmeny sa týkajú aj nezamestnaných

03.04.2020 14:08 Nezamestnaní budú môcť dlhšie čerpať dávku v nezamestnanosti, nie iba pol roka. Parlament schválil novelu Zákonníka práce z dielne ministerstva práce, ktoré okrem predĺženia podporného obdobia pre nezamestnaných prináša aj ďalšie zmeny.

Dzurinda: Nápad špekulovať o celoštátnom blackoute je škodlivý

03.04.2020 14:08 Nápad verejne špekulovať o plošnom, celoštátnom "blackoute" považuje bývalý premiér Mikuláš Dzurinda za neadekvátny a nemiestny. "Teda škodlivý," odpovedal Dzurinda na otázky TASR v súvislosti s úvahami premiéra Igora Matoviča "vypnúť Slovensko" na niekoľko týždňov, a tak riešiť krízu okolo nového koronavírusu.

Oddnes môžu v školských jedálňach variť pre seniorov a sociálne znevýhodnené deti. Platí prísna hygi

03.04.2020 13:04 V školských jedálňach sa bude môcť pripravovať jedlo pre seniorov a sociálne znevýhodnené deti, zamestnanci kuchýň však budú musieť dodržiavať prísne hygienické opatrenia. Pre sociálne znevýhodnené deti je možné pripravovať a podávať len suchú stravu. Vyplýva to z opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, ktoré vstúpilo do účinnosti v piatok. TASR o tom informovala jeho hovorkyňa Daša Račková.

Zažila som Brežneva aj pád KSČ... Tereza Spencerová o budúcnosti EÚ. A prebrala Západ v súčasnom sve

03.04.2020 01:04 OKNO DO SVETA TEREZY SPENCEROVEJ „Mnohým z nás, čo sme naplno zažili ešte posledné roky vlády KSČ, musí z tej podobnosti behať mráz po chrbte. Vo mne to vyvoláva pocit všeobecného zmaru,“ komentuje analytička Tereza Spencerová stav Európskej únie, ako aj diskusie okolo jej budúcnosti. A v rámci pravidelného zhrnutia udalostí z ostatných dní na Parlamentných listoch sa púšťa do doteraz neuskutočneného rozboru celého súčasného „koronavírusového“ sveta.

Sulík: Musíme byť medzi prvými, ktorí dokážu využiť peniaze z EÚ na boj s následkami pandémie

02.04.2020 22:03 Slovensko musí byť medzi prvými krajinami, ktoré dokážu využiť prostriedky vyčlenené Európskou úniou na boj s následkami šírenia ochorenia COVID-19. Povedal to vo štvrtok počas rokovania vlády SR minister hospodárstva Richard Sulík . Slovensko by malo dostať takmer 2,5 miliardy eur. Podľa šéfa rezortu hospodárstva v súčasnosti prebiehajú rokovania s veľkými firmami o štátnej pomoci na udržanie zamestnanosti v týchto spoločnostiach. Tá bude zrejme z veľkej časti financovaná práve zo zdrojov EÚ.

Po skončení rodičovskej dovolenky bude možné čerpať ešte ošetrovné. Obmedzia sa dôchodky v hotovosti

02.04.2020 20:04 Pomoc rodičom trojročných detí, ktorým končí poberanie rodičovského príspevku počas krízy okolo nového koronavírusu či obmedzenie platenia hotovosťou v Sociálnej poisťovni . Aj tieto zmeny prinesie novela Zákonníka práce, ktorú vo štvrtok schválil parlament s niekoľkými pozmeňujúci návrhmi z výborov.

Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť