Registrovať

Streda 18. Október 2017 | meniny má Lukáš

Monitorujeme 1722 informačných zdrojov

Bratislava: Bratislavská MHD bude mať nové elektrobusy

18.10.2017 00:01 Bratislavský dopravný podnik získal z Integrovaného regionálneho operačného programu prostriedky na nákup 18 elektrobusov. Žiadosť o NFP schválil Riadiaci orgán pre IROP, t. j. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Hlavné mesto SR Bratislava bolo súčinné v procese hodnotenia žiadosti. Na nákup elektrobusov je vyčlenených 9,5 mil. eur z Európskeho fondu rozvoja regiónov pre obdobie 2014 – 2020 a štátneho rozpočtu SR.

Do dôchodku sa študentovi zaráta len obdobie, v ktorom zarobil viac ako 200 eur

17.10.2017 23:04 Ak majú študenti uzatvorených viacero dohôd o brigádnickej práci, môžu si výnimku na neplatenie dôchodkového poistenia v jednom kalendárnom mesiaci zvoliť iba na jednu z nich. Ich mesačný príjem však nesmie prekročiť stanovenú hranicu 200 eur a obdobie odpracované na dohodu s touto výnimkou sa im potom do dôchodku neráta.

Návrhy na prísnejšie majetkové priznania od OĽaNO a Beblavého v parlamente neprešli

17.10.2017 22:03 Opozícia neuspela so svojimi zmenami v zákone o konflikte záujmov, ktoré mali okrem iného sprísniť majetkové priznania verejných funkcionárov. Poslanci dnes odmietli novely z dielne OĽaNO aj nezaradeného poslanca Miroslava Beblavého. Na zmenu ústavného zákona treba aspoň 90 hlasov. Sprísnenie majetkových priznaní bude riešiť zriadená pracovná skupina zložená z poslancov koalície a opozície, ktorá by mala prísť s kompromisným návrhom.

Strany únie CDU/CSU nominovali za predsedu nemeckého parlamentu Schäubleho

17.10.2017 22:03 Nemecké strany Únie CDU/CSU nominovali dnes oficiálne za predsedu novozvoleného Spolkového snemu v Berlíne doterajšieho spolkového ministra financií Wolfganga Schäubleho z Kresťanskodemokratickej únie .

Kiska: Druhý najväčší zamestnávateľ na východe T-Systems je pýchou Slovenska

17.10.2017 22:03 Rozvoj východoslovenského regiónu a mesta Košice v oblasti informačno-komunikačných technológií bol témou dnešného stretnutia prezidenta SR Andreja Kisku s vedením a zamestnancami spoločnosti T-Systems v Košiciach.

FOTO Danko sa pochválil fotkami z legendárneho krížnika Aurora. Chcem posilniť výučbu ruštiny, odkaz

17.10.2017 22:03 Popri výročnom zasadnutí Medziparlamentnej únie v Petrohrade, na ktorom sa zúčastňuje aj slovenská parlamentná delegácia, sa predseda Národnej rady SR Andrej Danko dnes stretol s gubernátorom Petrohradu Georgijom Poltavčenkom. Hovoril s ním okrem iného aj o posilnení výučby ruštiny na slovenských školách. Potom sa na sociálnej sieti Facebook pochválil aj fotkami z návštevy slávneho ruského krížnika Aurora.

OĽANO vyjadruje podporu Lunterovi a vyzýva ľudí k voľbám

17.10.2017 20:38 Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti vyjadruje v nadchádzajúcich voľbách do VÚC v Banskobystrickom samosprávnom kraji plnú podporu Jánovi Lunterovi, ktorý má ako jediný demokratický kandidát šancu poraziť súčasného župana a spravovať Banskobystrický kraj lepšie, ako bol spravovaný doteraz.

Navaľnyj bude môcť kandidovať až vo voľbách po roku 2028. Šéfka ruskej Ústrednej volebnej komisie k

17.10.2017 20:38 Predsedníčka ruskej Ústrednej volebnej komisie Ella Pamfilovová dnes vyhlásila, že ruský opozičný politik a protikorupčný aktivista Alexej Navaľnyj bude môcť kandidovať až po roku 2028. Informovala o tom dnes agentúra TASS.

Hrnčiar: Bez Únie by stredná Európa dnes nebola tým, čím je. Ale bez strednej Európy by EÚ čosi dôle

17.10.2017 19:40 Fenomén strednej Európy nevznikol sám od seba a ani nežije sám pre seba. Jeho korene možno podľa podpredsedu Národnej rady SR Andreja Hrnčiara nájsť pred viac ako tisíc rokmi, kedy boli nadviazané civilizačné a kultúrne putá, ktorých pevnosť preverila sila času. Hrnčiar to uviedol v úvode konferencie Stredná Európa v Európe: hospodárstvo a infraštruktúra, ktorá sa dnes konala v Bratislave.

Problém v EÚ? Po voľbách v Rakúsku sa vyjadril Orbán a jeho minister. Majú radosť. Ale Juncker...

17.10.2017 18:43 Zahraničné médiá a politici odlišne reagujú na výsledok parlamentných volieb v Rakúsku. Kým Viktor Orbán a jeho vláda neskrývajú nadšenie, liberálni politici a novinári sú zdesení.

Mikurčík nemôže konať v mene hotela Carlton, súd vydal predbežné opatrenie

17.10.2017 18:43 Okresný súd Bratislava I zakázal dočasne Erikovi Mikurčíkovi a Zuzane Kalmanovej konať ako štatutárom firmy, ktorá vlastní bratislavský hotel Carlton. Predbežné opatrenie vydal na základe návrhu ďalších spoluvlastníkov a zároveň spolumajiteľov spoločnosti Eset Maroša Grunda a Rudolfa Hrubého. Rozhodnutie súdu má TASR k dispozícii.

FOTO Danko sa pochválil fotkami z legendárneho krížnika Aurora. Chcem posliniť výučbu ruštiny, odkaz

17.10.2017 17:41 Popri výročnom zasadnutí Medziparlamentnej únie v Petrohrade, na ktorom sa zúčastňuje aj slovenská parlamentná delegácia, sa predseda Národnej rady SR Andrej Danko dnes stretol s gubernátorom Petrohradu Georgijom Poltavčenkom. Hovoril s ním okrem iného aj o posilnení výučby ruštiny na slovenských školách. Potom sa na sociálnej sieti Facebook pochválil aj fotkami z návštevy slávneho ruského krížnika Aurora.

Kiska: Fico sa teraz aktívne snaží o to, aby sme mali pevné miesto v Únii. Vítam, že nepoužíva slová

17.10.2017 17:41 "Vítam to, že náš pán premiér už nepoužíva slová o diktáte z Bruselu, o štrnganí zbraní z Bruselu, ale že sa teraz skutočne aktívne snaží o to, aby sme mali pevné miesto v Európskej únii," reagoval prezident Andrej Kiska na premiérove slová počas pracovnej cesty v Košiciach.

Islam potrebuje sexuálnu revolúciu. V našej liberálnej mešite sú si všetci rovní. Vyhrážajú sa mi vš

17.10.2017 17:41 ROZHOVOR Predstaviteľka liberálneho islamu Seyran Atesová prišla do Bratislavy v rámci celoeurópskeho turné v boji proti extrémizmu a terorizmu. V celej Európskej únii plánuje vyzbierať milión podpisov potrebných na nevyhnutnú zmenu európskej legislatívy, ktorá by mala významne prispieť k účinnému boju proti islamskému terorizmu. Prednedávnom dokonca otvorila v Berlíne liberálnu mešitu, pričom sa jej vyhrážali smrťou a bola aj postrelená. Aké je to žiť pod neustálou ochranou a čo si máme predstaviť pod jej výrokom, že islam potrebuje sexuálnu revolúciu?

Ekonóm Staněk: Súčasné technologické zmeny smerujú k tomu, že potreba práce sa radikálne zníži. Veľk

17.10.2017 16:37 Štruktúra eurofondov sa od roku 2019 bude musieť zmeniť. Uviedol to dnes v Bratislave v rámci 18. ročníka konferencie o obchode a marketingu Intraco Special 2017 ekonóm a prognostik Ekonomického ústavu SAV Peter Staněk.

Následujúci mesiac


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť