Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Sobota 25. Máj 2019 | meniny má Urban

Monitorujeme 1675 informačných zdrojov

Medzinárodný tribunál rozhodol: Rusko musí prepustiť ukrajinské lode a námorníkov. Moskva pojednávan

25.05.2019 15:07 Medzinárodný súd pre námorné právo v sobotu rozhodol, že Rusko musí bezodkladne prepustiť 24 zadržaných ukrajinských námorníkov a vrátiť Ukrajine aj tri zadržané vojenské plavidlá. Informovali o tom agentúry AFP, AP a DPA.

Tragický týždeň v Himalájach: Na Evereste zomreli ďalší dvaja horolezci

25.05.2019 14:04 Ďalší dvaja horolezci z Írska a Británie zahynuli na Mount Evereste, čím sa počet obetí "smrtiaceho" týždňa na najvyššom vrchu sveta zvýšil na desať. Oznámili to v sobotu organizátori expedícií, informuje agentúra AFP.

Theresy je mi ľúto, mám ju veľmi rád, tvrdí Trump

25.05.2019 14:04 Amerického prezidenta Donalda Trumpa "mrzí", že sa britská premiérka Theresa Mayová rozhodla odstúpiť z postu líderky Konzervatívnej strany a následne aj z premiérskej funkcie. Informovala o tom agentúra AFP.

EPvoľby19: Nedovoľme, aby mala SR opäť najnižšiu účasť v eurovoľbách, vyhlásil Danko

25.05.2019 14:04 Nedovoľme, aby malo Slovensko opäť najnižšiu účasť vo voľbách do Európskeho parlamentu. Vyhlásil to predseda Národnej rady SR Andrej Danko , ktorý v sobotu využil voličský preukaz a odvolil mimo svojho bydliska. Pre TASR to potvrdil jeho hovorca Tomáš Kostelník.

EPvoľby19: Poďte voliť. Lebo vidíme, že extrémisti sa mobilizujú, vyzýva Kiska

25.05.2019 12:33 Prezident SR Andrej Kiska volil v sobotu posledný raz v pozícii hlavy štátu, svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu vhodil do volebnej schránky tradične doma, v Poprade. „Manželka sa smiala, že bude poslednýkrát reprezentovať ako prvá dáma. Päť rokov ubehlo ako voda, je na ľuďoch, ako toto obdobie zhodnotia,“ skonštatoval.

EPvoľby19: Svoj hlas odovzdala aj nastupujúca prezidentka Čaputová: Silný odkaz Slovákom

25.05.2019 11:34 Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby Európskej únie, či bude silnejšia a integrovanejšia, alebo naopak nastane proces oslabovania. Vyhlásila to nastupujúca prezidentka SR Zuzana Čaputová po tom, čo v Pezinku odovzdala svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu.

Ruská armáda skúšobne zaviedla novú vojenskú hodnosť

25.05.2019 10:33 Ruské ozbrojené sily skúšobne zaviedli novú vojenskú hodnosť hlavného seržanta. Dostane ju 370 nových brancov v južnom vojenskom okruhu, informoval v piatok internetový denník The Moscow Times.

Že euro Slovákom pomohlo? Ekonóm vytiahol čísla a pripomenul, ako si to „vyžrali“ iné krajiny

25.05.2019 10:33 K otázke prijatia eura v Česku sa na Českom rozhlase Plus vyjadrovali viceprezident Zväzu priemyslu a dopravy ČR Radek Špicar a ekonóm Pavel Kohout. „Myslím, že zavedenie eura by bolo výhodné aj pre občanov, lebo by sa im nemohlo stať, že im mávnutím čarovného prútika cez noc Česká národná banka znehodnotí ich úspory a zdraží im ich dovolenky v Chorvátsku,“ opisoval výhody Špicar. Kohout však odvetil, že práve Európska centrálna banka a euro vyvolali v mnohých krajinách eurozóny krízu. A Írsko potom muselo prosiť o záchranu.

EPvoľby19: Svoj hlas môže odovzdať viac ako 10 000 väzňov

25.05.2019 09:34 V sobotňajších voľbách do Európskeho parlamentu môže odovzdať svoj hlas viac ako 10.000 väzňov. Do 17 ústavov a väzenskej nemocnici v Trenčíne začali členovia okrskových volebných komisií prinášať postupne prenosné volebné urny.

„Kaviareň“ má na Googli prednosť. Iní sú potlačení, uvádza štúdia

25.05.2019 08:34 Spoločnosť Google, ktorá významne ovplyvňuje verejnú mienku, podľa štúdie analytikov z Northwestern University uprednostňuje ľavicovo-liberálne spravodajské servery. Píše o tom server Info.cz. Google ovplyvňuje mienku okrem iného filtrovaním správ vo svojom agregovanom spravodajskom feede.

Prežije Škodovka nástup elektroáut? Šéf predstavenstva hovoril o zmenách

25.05.2019 07:33 Hosťom pondelkovej relácie Dvacet minut Radiožurnálu bol predseda predstavenstva Škody Auto Bernhard Maier. Odpovedal okrem iného na otázku, či elektromobily predstavujú budúcnosť dopravy, alebo skôr problém pre automobilový priemysel, ako to často naznačuje predseda českej vlády Andrej Babiš.

Volebné miestnosti sa otvorili, Slováci si volia europoslancov

25.05.2019 07:33 Slováci si v sobotu volia poslancov do Európskeho parlamentu . Volebné miestnosti v 5951 okrskoch sú otvorené od 7.00 do 22.00 h. Občania môžu na kandidátnej listine krúžkovať najviac dvoch kandidátov. Zo Slovenska bude zvolených 14 europoslancov na funkčné obdobie piatich rokov.

Poď von! Verhofstadt vyzval Salviniho na súboj. A vzniesol závažné obvinenie

25.05.2019 06:34 Bývalý belgický premiér Guy Verhofstadt na svojom facebookovom profile vyzýva známeho pravicového politika a talianskeho ministra vnútra Mattea Salviniho na debatu a obviňuje ho, že sa spolu napríklad s francúzskou političkou Le Penovou, rakúskym politikom Strachem, ktorý teraz čelí prevaleniu škandálnej videonahrávky, v ktorej dohovára štátne zákazky s údajnou príbuznou ruského oligarchu, či s maďarským premiérom Orbánom usilujú o zničenie Európy pod taktovkou Putina.

EÚ a islam. Čo sa stane do roku 2054? Uznávaný historik a spisovateľ Vondruška ponúka mrazivú víziu

25.05.2019 00:33 ROZHOVOR „Je to likvidácia národných štátov, neustále obmedzovanie individuálnej slobody ľudí, prehliadanie zásad demokracie, uprednostňovanie menšín, podpora rôznych anarchistických výstrelkov, dehonestácia ,bieleho muža‘ a ja neviem, čo ešte. Tak by som dnes definoval to, čo sa v mainstreame oslavuje ako európske hodnoty,“ hovorí spisovateľ a historik Vlastimil Vondruška. Prezradil, že jeho nová kniha, ktorá vyjde na jeseň, sa bude venovať nielen našej súčasnosti, ale aj blízkej budúcnosti. Bude sa volať Kronika zániku Evropy a nebude v nej, samozrejme, chýbať ani otázka islamu na tomto kontinente. Svoje miesto bude mať aj EÚ. V rozhovore potom pripomenul jedno staré vyhlásenie Gustáva Husáka týkajúce sa banánov a zemiakov.

Prezident v Banskej Bystrici: Samospráva myslí na dvadsať rokov dopredu

25.05.2019 00:33 Banskobystrický samosprávny kraj je určite iný, jeho problémy sú podstatne ťažšie a náročnejšie než v porovnaní napríklad s Nitrianskym samosprávnym krajom. Konštatoval to v pondelok po rokovaní s vedením BBSK v Banskej Bystrici počas „rozlúčkového turné“ prezident SR Andrej Kiska.

Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť