Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Streda 11. December 2019 | meniny má Hilda

Monitorujeme 1662 informačných zdrojov

  • 1

Trójsky kôň Imminent Monitor skončil, našiel sa jeho nástupca

06.12.2019 12:39 Austrálskym a európskym úradom sa podarilo rozbiť infraštruktúru trójskeho koňa pre vzdialenú správu Imminent Monitor RAT . Podľa Europolu začala operácia v júni 2019, keď austrálska a belgická polícia vykonali domové prehliadky u autora malvéru a jedného z jeho zamestnancov. Na zakúpenie nástroja stačilo 25 dolárov. Medzinárodná spolupráca následne pokračovala minulý mesiac zadržaním trinástich najaktívnejších The post Trójsky kôň Imminent Monitor skončil, našiel sa jeho nástupca appeared first on DigitalPortal.sk.

Na náš trh prichádza rýchly a odolný extrerný SSD SanDisk

06.12.2019 12:39 Predstavujeme nový prenosný disk SanDisk Extreme Pro Portable SSD, ktorý ponúka vysoké rýchlosti prenosu a odolné šasi vhodné na časté prenášanie. V predaji je k dispozícii v najvyššej kapacite 2TB, je kompatibilný s OS Windows aj MacOS, pričom na pripojenie slúži USB-C alebo USB konektor. Disk používa vlastnú NVMe technológiu k vysokým prenosovým rýchlostiam, pričom The post Na náš trh prichádza rýchly a odolný extrerný SSD SanDisk appeared first on DigitalPortal.sk.

Internet na palube lietadla zadarmo! Ako na to?

06.12.2019 12:39 Telekom dnes uviedol novú internetovú službu pre svojich zákazníkov, vďaka ktorej môžu zostať v spojení so svetom aj počas letu ponad Európu. Nová služba umožňuje „Internet v lietadle Beta“ bezplatný prístup na internet na palube lietadiel vybraných leteckých spoločností. Nová služba umožní zákazníkom využívať dátové pripojenie na palube lietadla na európskych linkách leteckých spoločností Lufthansa The post Internet na palube lietadla zadarmo! Ako na to? appeared first on DigitalPortal.sk.

Web amerického výrobcu zbraní napadli hackeri, zneužili chybu

05.12.2019 13:03 Webstránku najväčšieho amerického výrobcu ručných zbraní Smith Wesson koncom minulého mesiaca napadli hackeri. Útočníci na ňu počas Magecart útoku umiestnili škodlivý kód, ktorý zachytáva osobné a platobné údaje zákazníkov z kreditných kariet pri objednávaní produktov. Problém odhalil holandský výskumník Willem de Groot zo spoločnosti Sanguine Security, ktorá sa zaoberá bezpečnosťou platieb. Podľa neho sa The post Web amerického výrobcu zbraní napadli hackeri, zneužili chybu appeared first on DigitalPortal.sk.

Zimný balík dát extra dát pokračuje aj v decembri

04.12.2019 14:08 Telekom pokračuje v rozdátovaní Slovenska a po úspešných Letných balíkoch dát ponúka aj zimné varianty v novembri a decembri. Od nedele 1. decembra 2019 si môžu zákazníci aktivovať ďalšie dáta, až do 30 GB. Zimný balík dát v mesiaci november prekonal aktivácie Letných balíkov dát nielen vďaka zahrnutí predplatených kariet Easy. Zákazníci s paušálmi boli The post Zimný balík dát extra dát pokračuje aj v decembri appeared first on DigitalPortal.sk.

Rozsiahle DDoS útoky zasiahli Juhoafrických providerov znovu

04.12.2019 14:08 Počas uplynulého víkendu zasiahli rozsiahle DDoS útoky internetových poskytovateľov v Južnej Afrike. Ako prví pocítili výpadok predplatitelia RSAWEB už v piatok približne o druhej hodine ráno. Spoločnosť problém vyriešila krátko poobede. Za posledné mesiace čelila krajina viacerým kybernetickým útokom. V sobotu ráno rozoslal svojim zákazníkom oznámenia o problémoch v sieti aj poskytovateľ Cool Ideas. Spoluzakladateľ The post Rozsiahle DDoS útoky zasiahli Juhoafrických providerov znovu appeared first on DigitalPortal.sk.

Hackeri ukradli kryptomeny z burzy za 50 miliónov dolárov

04.12.2019 14:08 Juhokórejskej kryptomenovej burze UpBit minulý týždeň ukradol neznámy útočník 342-tisíc v mene ethereum. Spoločnosť po zistení transakcie okamžite pozastavila vklady a výbery a previedla svoje aktíva z online peňaženiek na hardvérové peňaženky, aby zabránila ďalším krádežiam. Odstávka by mala trvať minimálne ešte jeden týždeň. Lee Seok-woo, výkonný riaditeľ spoločnosti Doo-myeon, ktorá prevádzkuje burzu, uistil zákazníkov, The post Hackeri ukradli kryptomeny z burzy za 50 miliónov dolárov appeared first on DigitalPortal.sk.

Rusko chce mať v mobiloch a počítačoch domáci softvér

04.12.2019 14:08 Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin v pondelok podpísal zákon, ktorý bude od predajcov vyžadovať, aby sa v krajine predávali len elektronické zariadenia s predinštalovaným ruským softvérom. Zákon nadobudne účinnosť 1. júla budúceho roku. Nový zákon má za cieľ podporiť ruské IT firmy a pomôcť im vylepšiť ich konkurencieschopnosť na domácom trhu, ktorému dominujú firmy Apple, The post Rusko chce mať v mobiloch a počítačoch domáci softvér appeared first on DigitalPortal.sk.

Recenzia: Microsoft Surface Pro

03.12.2019 18:33 Dlhodobo sme testovali kompaktné zariadenie 2v1 od Microsoftu – Surface Pro, ktoré ponúka plnohodnotný operačný systém Windows a polohovateľný stojan. Čo všetko prináša a ako sa s ním pracuje? V základe je k dispozícii iba tablet, v ktorom je ukrytý všetok hardvér. V predaji je však aj klávesnica, ktorá sa dokupuje samostatne, rovnako ako myš či dotykové The post Recenzia: Microsoft Surface Pro appeared first on DigitalPortal.sk.

SK-CERT má najvyšší stupeň vyspelosti jednotky CSIRT

02.12.2019 18:36 Agentúra Európskej únie pre bezpečnosť sietí a informácií udelila Národnému centru kybernetickej bezpečnosti SK-CERT status advanced . Ide o najvyššie možné hodnotenie vyspelosti CSIRT tímu na trojstupňovej škále. O ocenení informoval Národný bezpečnostný úrad. „Hodnotenie je pre nás dôkazom, že SK-CERT ide správnym smerom. Vidíme, že naše snahy robiť veci kvalitne majú zmysel a The post SK-CERT má najvyšší stupeň vyspelosti jednotky CSIRT appeared first on DigitalPortal.sk.

  • 1
Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť