Registrovať

Streda 28. Jún 2017 | meniny má Beáta

Monitorujeme 1745 informačných zdrojov

Vydieračský vírus vyčíňa aj v ČR, Nemecku, Veľkej Británii, ba aj v Indii

28.06.2017 00:17 Zürich/Paríž/Berlín/Praha 27. júna 2017 Nielen na Ukrajine a v Rusku, ale aj v Česku, Nemecku, Veľkej Británii, ba aj v Indii sa dnes prejavil nový vydieračský vírus, ktorý je dôsledkom masívneho hackerského útoku na počítačové systémy rôznych inštitúcií, vládnych úradov, nadnárodných spoločností, ale i rôznych výrobcov, prepravcov a spoločenských subjektov. ČR sa Príspevok Vydieračský vírus vyčíňa aj v ČR, Nemecku, Veľkej Británii, ba aj v Indii zobrazený najskôr Hlavné správy.

Šéf OSN vyzval predstaviteľov rozdeleného Cypru, aby využili šancu na dohodu

28.06.2017 00:17 New York/Bratislava 27. júna 2017 Generálny tajomník OSN António Gutteres vyzval dnes lídrov oboch častí etnicky rozdeleného Cypru a tiež jeho ručiteľské krajiny – Turecko, Grécko a Britániu, aby využili summit, ktorý sa začne v stredu vo Švajčiarsku, a chopili sa šance uzavrieť dohodu o zjednotení ostrova. Vo vyhlásení, vydanom deň pred Príspevok Šéf OSN vyzval predstaviteľov rozdeleného Cypru, aby využili šancu na dohodu zobrazený najskôr Hlavné správy.

Facebook vedie kampaň proti nenávistným odkazom, týždenne ich zmaže 66.000

28.06.2017 00:17 New York 27. júna 2017 Americká spoločnosť Facebook dnes oznámila, že posledné dva mesiace vymazávala týždenne 66.000 odkazov. Tento gigant medzi sociálnymi médiami totiž podniká rozsiahle zásahy proti odkazom, ktoré pokladá za prejav nenávisti. Spoločnosť v blogu uviedla, že vymazávanie odkazov môže “byť vnímané ako cenzúra”, ale snaží sa svoj postup verejnosti Príspevok Facebook vedie kampaň proti nenávistným odkazom, týždenne ich zmaže 66.000 zobrazený najskôr Hlavné správy.

Macron pozval Trumpa do Paríža na oslavy Dňa dobytia Bastily

27.06.2017 23:07 Paríž 27. júna 2017 Francúzsky prezident Emmanuel Macron pozval amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho manželku Melaniu na oslavy Dňa dobytia Bastily do Paríža, ktorý sa slávi 14. júla a je francúzskym štátnym sviatkom. Informovala o tom dnes agentúra DPA. Macron pozvanie učinil počas telefonického rozhovoru so šéfom Bieleho domu. Štátnici spolu Príspevok Macron pozval Trumpa do Paríža na oslavy Dňa dobytia Bastily zobrazený najskôr Hlavné správy.

Mayová: Škótska premiérka by mala celkom zrušiť plány na druhé referendum

27.06.2017 23:07 Londýn 27. júna 2017 Britská premiérka Theresa Mayová dnes povedala, že predsedníčka škótskej vlády Nicola Sturgeonová by mala “celkom stiahnuť zo stola otázku druhého referenda o nezávislosti Škótska”. “Myslím si, že také bolo jasné posolstvo z všeobecných volieb, a podľa mňa nadišiel čas, aby sa Spojené kráľovstvo zomklo, a nie rozchádzalo,” citovala Príspevok Mayová: Škótska premiérka by mala celkom zrušiť plány na druhé referendum zobrazený najskôr Hlavné správy.

Veci z pozostalosti páru Signoretová-Montand vydražili za 660.000 eur

27.06.2017 23:07 Paríž 27. júna 2017 Šperky, ľúbostné listy, scenáre, fotografie zo súkromia, filmové ceny, nábytok i odevy z pozostalosti slávnej francúzskej hereckej dvojice Simone Signoretová-Yves Montandt vydražili v Paríži vďaka aukčnej sieni Drouot. Výťažok z pondelkovej dražby predstavoval celkove viac ako 660.000 eur. Len dvojica platinových náušníc s drahokamami Simone Signoretovej našla nového Príspevok Veci z pozostalosti páru Signoretová-Montand vydražili za 660.000 eur zobrazený najskôr Hlavné správy.

Nemecko vyzdvihlo jadrovú dohodu s Iránom ako znak nádeje pre región

27.06.2017 23:07 Berlín 27. júna 2017 Nemecký minister zahraničných vecí Sigmar Gabriel dnes uviedol, že jadrová dohoda s Iránom pomohla znížiť nebezpečenstvo veľkého konfliktu na Blízkom východe. Nemecko podľa jeho slov urobí všetko pre to, aby sa tejto dohody všetky jej strany držali. Po rozhovoroch s iránskym rezortným kolegom Mohammadom Džavádom Zarífom v Berlíne Príspevok Nemecko vyzdvihlo jadrovú dohodu s Iránom ako znak nádeje pre región zobrazený najskôr Hlavné správy.

Českí poslanci opäť schválili senátormi odmietanú novelu o pobyte cudzincov

27.06.2017 23:07 Praha 27. júna 2017 Poslanecká snemovňa českého parlamentu dnes v Prahe opätovne schválila novelu legislatívy, ktorá sprísni podmienky pobytu cudzincov na území ČR a obmedzí migráciu z ekonomických dôvodov. Stalo sa tak hlasmi 113 zo 145 prítomných poslancov, a to napriek nesúhlasu českého Senátu a ochrancov ľudských práv. Informovali o tom Príspevok Českí poslanci opäť schválili senátormi odmietanú novelu o pobyte cudzincov zobrazený najskôr Hlavné správy.

Francúzsky parlament si zvolil za predsedu kandidáta LREM Francoisa de Rugyho

27.06.2017 23:07 Paríž 27. júna 2017 Francúzske Národné zhromaždenie si dnes na svojom prvom zasadnutí po tohtomesačných voľbách zvolilo za predsedu Francoisa de Rugyho . Do funkcie ho nominovala centristická strana prezidenta Emmanuela Macrona Republika v pohybe , ktorá vo voľbách získala parlamentnú väčšinu. Za Rugyho hlasovalo v tajnej voľbe 343 z 567 poslancov Príspevok Francúzsky parlament si zvolil za predsedu kandidáta LREM Francoisa de Rugyho zobrazený najskôr Hlavné správy.

Kriminálny úrad finančnej správy má štyroch nových vyšetrovateľov

27.06.2017 22:08 Bratislava 27. júna 2017 Kriminálny úrad finančnej správy má štyroch nových vyšetrovateľov, ktorí dnes úspešne absolvovali záverečnú vyšetrovateľskú skúšku. Počet vyšetrovateľov finančnej správy sa rozšíril z dôvodu očakávaného rozšírenia kompetencií vo vzťahu k dani z pridanej hodnoty na vstupe. Úlohy a kompetencie kriminalistov sa podľa hovorkyne Finančnej správy Príspevok Kriminálny úrad finančnej správy má štyroch nových vyšetrovateľov zobrazený najskôr Hlavné správy.

Psoriáza nie je nákazlivá,pacienti búrajú predsudky v uliciach objatiami

27.06.2017 22:08 Bratislava 27. júna 2017 Psoriáza nie je nákazlivé ochorenie, nepríjemné kožné prejavy sa neprenášajú dotykom. Upozorňujú na to pacienti, predsudky sa rozhodli dnes v bratislavských uliciach búrať objatiami. “Chceli sme zistiť, ako zareagujú ľudia pri objatiach s takýmito pacientmi,” povedala Mária Cetkovská z pacientskej organizácie Spoločnosť psoriatikov a atopikov SR. Združenie sa Príspevok Psoriáza nie je nákazlivá,pacienti búrajú predsudky v uliciach objatiami zobrazený najskôr Hlavné správy.

Lídri euroázijských parlamentov sa v Kórei dohodli na prehĺbení spolupráce

27.06.2017 22:08 Soul/Bratislava 27. júna 2017 Predsedovia parlamentov dovedna 25 krajín Európy a Ázie sa dnes v juhokórejskej metropole Soul dohodli na posilnení vzájomnej parlamentnej spolupráce, hospodárskych väzieb aj podpore voľného obchodu. Vyplýva to zo spoločného vyhlásenia, ktoré prijali pri príležitosti v poradí už druhého ročníka konferencie šéfov euroázijských parlamentov. Zhodli sa tiež na tom, Príspevok Lídri euroázijských parlamentov sa v Kórei dohodli na prehĺbení spolupráce zobrazený najskôr Hlavné správy.

Traktorová kosačka zasiahla 55-ročného muža v Zákamennom 

27.06.2017 22:08 Zákamenné 27. júna 2017 Muž utrpel vážne poranenia oboch dolných končatín, hlavy a ďalšie povrchové poranenia po tele Leteckí záchranári zo Žiliny zasahovali dnes popoludní v Zákamennom v okrese Námestovo, kde traktorová kosačka zasiahla 55-ročného muža. TASR o tom informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková. Doplnila, že muž Príspevok Traktorová kosačka zasiahla 55-ročného muža v Zákamennom  zobrazený najskôr Hlavné správy.

Asad navštívil ruskú leteckú základňu Humajmím

27.06.2017 22:08 Bejrút 27. júna 2017 Sýrsky prezident Bašár Asad vykonal inšpekciu ruskej leteckej základne Humajmím na západe Sýrie. Asada sprevádzal náčelník generálneho štábu ruskej armády Valerij Gerasimov. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na sýrske armádne zdroje. Základňa sa nachádza neďaleko pobrežného mesta Lázikíja. Na záberoch je vidno Príspevok Asad navštívil ruskú leteckú základňu Humajmím zobrazený najskôr Hlavné správy.

Orbán: Navrhujeme, aby migrantov Európa namiesto relokácie vyviezla von

27.06.2017 22:08 Budapešť 27. júna 2017 Maďarsko navrhuje, aby Európa migrantov namiesto prerozdeľovania vyviezla von zo svojho územia. Podľa agentúry MTI to dnes vyhlásil v Budapešti predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. “My, ktorí chceme Európu národov, nie sme euroskeptici, ale eurorealisti, ktorí chcú stavať Európu namiesto piesku na pevných základoch,” povedal Orbán na záverečnom Príspevok Orbán: Navrhujeme, aby migrantov Európa namiesto relokácie vyviezla von zobrazený najskôr Hlavné správy.

Následujúci mesiac


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť