Registrovať

Sobota 21. Október 2017 | meniny má Uršuľa

Monitorujeme 1722 informačných zdrojov

Zrekonštruované Lužniky otvorí prípravný zápas Rusko – Argentína

21.10.2017 18:36 Moskva 21. októbra 2017 Zrekonštruovaný štadión v Lužnikách otvoria pri príležitosti novembrového zápasu medzi futbalistami domáceho Ruska a Argentíny. Prípravné stretnutie sa odohrá vo vynovenom moskovskom stánku, ktorý bude aj dejiskom finále MS 2018 Argentínska futbalová asociácia potvrdila termín zápasu, ktorý sa uskutoční v sobotu 11. novembra. O tri dni Príspevok Zrekonštruované Lužniky otvorí prípravný zápas Rusko – Argentína zobrazený najskôr Hlavné správy.

Žitňanská: Systémová zmena v polícii môže zvýšiť jej dôveryhodnosť

21.10.2017 18:36 Bratislava 21. októbra 2017 Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská je presvedčená, že systémové zmeny v polícii môžu pomôcť zvýšiť jej dôveryhodnosť. Vyhlásila to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy s tým, že budú apelovať na to, aby personálne nominácie na pozíciu policajného prezidenta i šéfa policajnej inšpekcie nestáli na jednom človeku, ale prechádzali výberovým konaním, Príspevok Žitňanská: Systémová zmena v polícii môže zvýšiť jej dôveryhodnosť zobrazený najskôr Hlavné správy.

Kaliňák: Je potrebné zaviesť štatistiku rómskych trestných činov

21.10.2017 17:33 Nitra 21. októbra 2017 Slovenská republika je bezpečným štátom, o čom svedčí aj umiestnenie krajiny v medzinárodných rebríčkoch, v ktorých sa Slovensko umiestnila ako 30. najlepšie miesto pre život a skončilo sa na 18. priečke v otázke bezpečnosti. Skonštatoval to minister vnútra SR Robert Kaliňák na konferencii strany Smer-SD, ktorá sa koná v sobotu v Nitre Príspevok Kaliňák: Je potrebné zaviesť štatistiku rómskych trestných činov zobrazený najskôr Hlavné správy.

Naša prekvapivá minulosť: Slovania sa na území Európy objavili minimálne pred 8 tisíc rokmi a práve

21.10.2017 17:33 Nitra 21. októbra 2017 Včera večer v Ponitrianskom múzeu v Nitre sa uskutočnila zaujímavá prednáška o niekoľkotisícročnej histórii, tradíciách, zvykoch, písomnosti a kultúre Slovanov, ktorú predniesol predseda nitrianskeho občianskeho združenia Slavica Miloš Zverina. V úvode všetkých prítomných privítal bývalý primátor Nitry Ing. Arch. Vladimír Libant, ktorý veľa času venuje bádaniu histórii slovanstva, navštevuje pamätné slovanské miesta Príspevok Naša prekvapivá minulosť: Slovania sa na území Európy objavili minimálne pred 8 tisíc rokmi a práve slovanská písomnosť vznikla na svete ako prvá zobrazený najskôr Hlavné správy.

Po 44 rokoch spochybnili príčinu smrti básnika Pabla Nerudu: nezomrel na rakovinu, mohli ho otráviť

21.10.2017 15:32 Santiago 21. októbra 2017 Medzinárodná skupina odborníkov vyšetrujúca smrť čilského básnika Pabla Nerudu v piatok spochybnila oficiálnu príčinu jeho smrti spred 44 rokov v dôsledku rakoviny. Nevylúčila tiež, že sa stal obeťou zločinu, informovala agentúra Reuters Neruda, laureát Nobelovej ceny za literatúru z roku 1971, zomrel 12 dní po prevrate, Príspevok Po 44 rokoch spochybnili príčinu smrti básnika Pabla Nerudu: nezomrel na rakovinu, mohli ho otráviť zobrazený najskôr Hlavné správy.

Dostál: To, že sa advokát Bžán vzdal 60 miliónov eur, je tunel

21.10.2017 15:32 Bratislava 21. októbra 2017 Kauzu okolo advokáta Radomíra Bžána považuje poslanec Národnej rady SR a člen ústavnoprávneho parlamentného výboru Ondrej Dostál za tunel. Uviedol to v sobotňajšej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy “Advokát Bžán bol schopný na nátlak ministra hospodárstva Petra Žigu vzdať sa odmeny 60 miliónov eur. Keď si niekto Príspevok Dostál: To, že sa advokát Bžán vzdal 60 miliónov eur, je tunel zobrazený najskôr Hlavné správy.

Analytik: Volebné úspechy českej pravice sa už nikdy nezopakujú

21.10.2017 15:32 Praha 21. októbra 2017 Česká spoločnosť nie je pravicová a úspech pravice okolo Václava Klausa v 90. rokoch minulého storočia bol historickou anomáliou, ktorá sa už nebude opakovať. V rozhovore s TASR to povedal český novinár a analytik Matyáš Zrno Kedysi vedúce české strany ODS a ČSSD boli zvyknuté dostávať vo voľbách 25-30 percent hlasov. Príspevok Analytik: Volebné úspechy českej pravice sa už nikdy nezopakujú zobrazený najskôr Hlavné správy.

Richter: Sociálny balíček bude zameraný na Lepšiu plácu za odvedenú prácu

21.10.2017 15:32 Nitra 21. októbra 2017 Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pripravuje zmeny v rámci najnovšieho sociálneho balíčka, zamerané budú na lepšie ohodnotenie práce v rámci hesla Lepšiu plácu za odvedenú prácu. Na sobotňajšej konferencii strany Smer-SD v Nitre to povedal minister práce Ján Richter. Podľa jeho slov hospodársky vývoj vytvára dostatočné podmienky, Príspevok Richter: Sociálny balíček bude zameraný na Lepšiu plácu za odvedenú prácu zobrazený najskôr Hlavné správy.

V Spišskej Kapitule pripomenú výročie narodenia biskupa Jána Vojtaššáka

21.10.2017 14:32 Spišská Kapitula 21. októbra 2017 Spišské biskupstvo a Rada pre históriu Konferencie biskupov Slovenska organizuje v spolupráci s Kňazským seminárom biskupa Jána Vojtaššáka a Katolíckou univerzitou v Ružomberku vedeckú konferenciu pri príležitosti 140. výročia od narodenia biskupa Vojtaššáka. Uskutoční sa v dňoch 14. a 15. novembra 2017 v Spišskej Kapitule Príspevok V Spišskej Kapitule pripomenú výročie narodenia biskupa Jána Vojtaššáka zobrazený najskôr Hlavné správy.

Volebná účasť vo väčšine krajov bola predpoludním zhruba 50 percent

21.10.2017 14:32 Praha 21. októbra 2017 Volebná účasť vo väčšine krajov v Česku dosiahla v sobotu predpoludním vyše 50 percent, na niektorých miestach to bolo až 60 percent, vyplýva z informácií jednotlivých krajov a obcí. Volebná účasť v českej metropole Praha sa podľa správ z jednotlivých radníc pohybovala nad 50 percentami. V Prahe Príspevok Volebná účasť vo väčšine krajov bola predpoludním zhruba 50 percent zobrazený najskôr Hlavné správy.

Konferencia strany Smer-SD: Fico o dvojnásobných platoch a o extrémistoch v regionálnych parlamentoc

21.10.2017 14:32 Nitra 21. októbra 2017 Z prejavu predsedu Smeru-SD Roberta Fica: Smer-SD plní sny Mikuláša Dzurindu o dvojnásobných platoch, sila strany sa ukazuje pri volebných urnách a nie v prieskumoch, ďalšie zvyšovanie platov učiteľov bude až v januári 2019, a hrozí, že v regionálnych parlamentoch budú extrémisti Výpočtom úspechov Smeru-SD a slovenskej Príspevok Konferencia strany Smer-SD: Fico o dvojnásobných platoch a o extrémistoch v regionálnych parlamentoch zobrazený najskôr Hlavné správy.

Analytik: Politický podnikateľ Okamura našiel dieru na trhu

21.10.2017 14:32 Praha 21. októbra 2017 Slovenskí komunisti sa po revolúcii prezieravo premenovali na Stranu demokratickej ľavice, čo im dovolilo podieľať sa i na vláde. Naopak, českým komunistom sa po roku 1989 vládnuť nikdy nepodarilo. Tým, že sa zakonzervovali ako najmenej pružná komunistická strana v strednej Európe, udržali si tvrdé jadro voličov, avšak zároveň Príspevok Analytik: Politický podnikateľ Okamura našiel dieru na trhu zobrazený najskôr Hlavné správy.

Britskí vedci vyzývajú, aby ľudia nepúšťali sadnúť starších ľudí v MHD

21.10.2017 12:31 Svet 21. októbra 2017 Tým, že púšťame starších ľudí v MHD sadnúť, fakticky škodíme ich zdraviu, domnieva sa skupina britských vedcov na čele s ortopédkou Scarlett McKnellyovou   „Musíme podnecovať aktívnosť s ohľadom na starnutie a neviesť ľudí k odpočinku,” oznámil kolega McKnellyovej, profesor Muir Gray. „Množstvo chorôb seniorov nie Príspevok Britskí vedci vyzývajú, aby ľudia nepúšťali sadnúť starších ľudí v MHD zobrazený najskôr Hlavné správy.

Gröhling: Duálne vzdelávanie žiakov neoslovilo, systém je nepružný

21.10.2017 11:32 Bratislava 21. októbra 2017 Duálne vzdelávanie ani v treťom roku fungovania neoslovilo dostatočný počet žiakov stredných odborných škôl. Vyhlásil to poslanec Národnej rady SR Branislav Gröhling . Štátny inštitút odborného vzdelávania , ktorý je realizátorom národného projektu duálneho vzdelávania, tvrdí, že za tri roky prax ukázala potrebu niektorých zmien “Tie vychádzajú Príspevok Gröhling: Duálne vzdelávanie žiakov neoslovilo, systém je nepružný zobrazený najskôr Hlavné správy.

V Mníchove útočil muž vyzbrojený nožom, hlásia zranených

21.10.2017 11:32 Berlín 21. októbra 2017 Štyroch ľudí zranil v sobotu v Mníchove muž vyzbrojený nožom. Z miesta činu utiekol. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na nemeckú políciu Nikto zo zranených nie je v ohrození života. Muž útočil na piatich miestach vrátane námestia Rosenheimer. Polícia oznámila, že pátra po útočníkovi “všetkými Príspevok V Mníchove útočil muž vyzbrojený nožom, hlásia zranených zobrazený najskôr Hlavné správy.

Následujúci mesiac


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť