Rozšírené hľadanie
Streda 27. Január 2021 |
meniny má Bohuš
Vyhlásenie podpredsedu NR SR Juraja Šeligu k dnešnému Medzinárodnému dňu pamiatky obetí holokaustu

27.01.2021 16:09 Bratislava 27. januára 2021 „Dnešná spomienka na obete holokaustu má pre mňa obzvlášť trpkú príchuť. Vyše 70 000 slovenských obetí holokaustu z čias druhej svetovej vojny si totiž tento rok pripomíname vo veľmi zvláštnej atmosfére. Je poznačená snahou novodobých fašistov odstrániť z nášho trestného poriadku ustanovenia trestajúce extrémizmus, šírenie nenávisti a lží Príspevok Vyhlásenie podpredsedu NR SR Juraja Šeligu k dnešnému Medzinárodnému dňu pamiatky obetí holokaustu zobrazený najskôr Hlavné správy.

Antigénové testy bude opätovne obstarávať Správa štátnych hmotných rezerv

27.01.2021 16:09 Bratislava 27. januára 2021 Antigénové testy bude opätovne obstarávať Správa štátnych hmotných rezerv SR. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík Zopakoval, že jeho rezort už uznesenie kabinetu o nákupe 8 miliónov testov naplnil a jeho úloha v procese obstarávania testov tak skončila. Minister zároveň potvrdil, že v skladoch Príspevok Antigénové testy bude opätovne obstarávať Správa štátnych hmotných rezerv zobrazený najskôr Hlavné správy.

Sulík si nevie predstaviť zákaz chodenia do práce

27.01.2021 16:09 Bratislava 27. januára 2021 Minister hospodárstva SR Richrd Sulík si nevie predstaviť, že by pri prechode na COVID automat nebolo v čiernych okresoch možné chodiť do zamestnania ani s negatívnym testom na koronavírus On sám preto očakáva, že v automate nastanú zmeny. „Neviem si predstaviť, akých prác sa chceme zrieknuť. Kravy treba Príspevok Sulík si nevie predstaviť zákaz chodenia do práce zobrazený najskôr Hlavné správy.

Termín prerokovania klimatickej petície v pléne nie je známy

27.01.2021 16:09 Bratislava 27. januára 2021 Termín prerokovania petície iniciatívy Klíma ťa potrebuje v pléne parlamentu nie je známy. Výbor Národnej rady SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie k tomu prijme stanovisko na februárovom zasadnutí. Pre TASR to potvrdil predseda výboru Jaroslav Karahuta Vyhlásenie stavu klimatickej núdze, ktorú požaduje petícia, je Príspevok Termín prerokovania klimatickej petície v pléne nie je známy zobrazený najskôr Hlavné správy.

Pápež varoval pred extrémizmom

27.01.2021 16:09 Vatikán 27. január 2021 Pápež František v stredu pri príležitosti 76. výročia oslobodenia nacistického vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Birkenau varoval ľudí, aby pozorne sledovali ideologický extrémizmus, ktorý sa podľa neho môže znovu opakovať. Informovala o tom agentúra Reuters Pápež počas generálnej audiencie vo Vatikáne, ktorá sa pre koronavírusovú pandémiu konala v jeho knižnici, uviedol, Príspevok Pápež varoval pred extrémizmom zobrazený najskôr Hlavné správy.

Slovinsko použilo slovenské testy na zistenie britskej mutácie

27.01.2021 16:09 Bratislava 27. januára 2021 Slovinsko použilo slovenské testy na zistenie britskej mutácie koronavírusu. V najbližších dňoch ich MultiplexDX dodá aj slovenskému Úradu verejného zdravotníctva Informoval o tom v stredu hovorca MultiplexDX Peter Marčan. „Spolupráca so slovinskými partnermi potvrdila, že slovenská veda sa nestratí ani vo svetovom výskume a vývoji. Zároveň nám Príspevok Slovinsko použilo slovenské testy na zistenie britskej mutácie zobrazený najskôr Hlavné správy.

Rezort životného prostredia neposkytne dotáciu bývalému poradcovi premiéra

27.01.2021 14:51 Bratislava 27. januára 2021 Slovenská agentúra životného prostredia ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program – Kvalita životného prostredia odstúpi od zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku pre „OZ Pre lepšiu spoločnosť“ Prijímateľ si nesplnil svoju povinnosť priebežne informovať SAŽP o vzniku potenciálneho konfliktu záujmov, čo je Príspevok Rezort životného prostredia neposkytne dotáciu bývalému poradcovi premiéra zobrazený najskôr Hlavné správy.

Riaditeľ Ruského fondu priamych investícií očakáva nové „čierne labute“ po covide-19

27.01.2021 14:51 Moskva 27. januára 2021 Nad ľudstvom v priebehu posledného roka krúžili skupiny čiernych labutí. Aby bolo možné čeliť novým výzvam, bude potrebné mať veľkú ekonomickú stabilitu, a to ako na globálnej, tak aj na lokálnej úrovni, myslí si Kirill Dmitrijev, riaditeľ Ruského fondu priamych investícií Svoj názor vyjadril na Svetovom ekonomickom fóre, Príspevok Riaditeľ Ruského fondu priamych investícií očakáva nové „čierne labute“ po covide-19 zobrazený najskôr Hlavné správy.

EÚ opätovne žiada Poľsko konať ohľadom disciplinárnej komory Najvyššieho súdu

27.01.2021 14:51 Brusel 27. januára 2021 Európska komisia sa v stredu rozhodla zaslať Poľsku ďalšie odôvodnené stanovisko v súvislosti s fungovaním disciplinárnej komory najvyššieho súdu. Komisia pripomenula, že začiatkom decembra 2020 zaslala Poľsku dodatočnú výzvu doplnenú o novú sťažnosť k pôvodnej výzve o nesplnení povinnosti z 29. apríla 2020. Exekutíva EÚ upozornila, že odpoveď, Príspevok EÚ opätovne žiada Poľsko konať ohľadom disciplinárnej komory Najvyššieho súdu zobrazený najskôr Hlavné správy.

Podmienky na získanie daňového bonusu na dieťa sa majú zmierniť

27.01.2021 14:51 Bratislava 27. januára 2021 Za zdaniteľný príjem rodiča na získanie nároku na daňový bonus na dieťa sa budú považovať aj príspevky v rámci aktívnej politiky trhu práce, dotácie z rezortu kultúry, ako aj pandemické nemocenské dávky a pandemické ošetrovné. Poberatelia týchto príjmov tak ľahšie splnia podmienku nároku na daňový bonus na dieťa, Príspevok Podmienky na získanie daňového bonusu na dieťa sa majú zmierniť zobrazený najskôr Hlavné správy.

Najvyššiemu súdu môžu podľa podpredsedníčky ostať sudcovia, ktorých nebude môcť zaplatiť

27.01.2021 14:51 Bratislava 27. januára 2021 V súvislosti so vznikom Najvyššieho správneho súdu SR sa môže stať, že Najvyššiemu súdu SR odoberú finančné prostriedky pre správne kolégium, no tamojší sudcovia mu ostanú. V tlačovej správe to konštatuje podpredsedníčka NS SR Andrea Moravčíková Podľa nej totiž sudcovia správneho kolégia automaticky neprejdú na nový Príspevok Najvyššiemu súdu môžu podľa podpredsedníčky ostať sudcovia, ktorých nebude môcť zaplatiť zobrazený najskôr Hlavné správy.

Putin: Predĺženie novej dohody START je správnym krokom k znižovaniu napätia

27.01.2021 14:51 Moskva 27. januára 2021 Za „krok správnym smerom“ k znižovaniu globálneho napätia označil v stredu šéf Kremľa Vladimir Putin dohovor o päťročnom predĺžení platnosti novej dohody START, ktorá obmedzuje počet amerických a ruských strategických jadrových zbraní Podľa agentúry AFP Putin vo svojom prejave na virtuálnom summite Svetového ekonomického fóra privítal Príspevok Putin: Predĺženie novej dohody START je správnym krokom k znižovaniu napätia zobrazený najskôr Hlavné správy.

Štvordňový školský týždeň by mohol podľa analytikov pomôcť obnoviť prezenčné vyučovanie vo februári

27.01.2021 14:51 Bratislava 27. januára 2021 Zavedenie štvordňového školského týždňa by mohlo pomôcť obnoviť prezenčné vyučovanie vo februári. V tlačovej správe to uviedol Peter Helexa, výkonný riaditeľ občianskeho združenia Inštitútu stredoeurópskych štúdii IstroAnalytica. Priblížil, že svoje tvrdenie opiera o analýzy z rôznych prístupov k udržaniu prezenčného vzdelávania v Európe V rámci štvordňového vyučovania by Príspevok Štvordňový školský týždeň by mohol podľa analytikov pomôcť obnoviť prezenčné vyučovanie vo februári zobrazený najskôr Hlavné správy.

Eurokomisia spustila verejnú konzultáciu týkajúcu sa starnutia populácie v Európskej únii

27.01.2021 14:51 Brusel 27. januára 2021 Európska komisia predstavila v stredu tzv. zelenú knihu, ktorou začína rozsiahlu politickú diskusiu o problémoch a príležitostiach, ktoré Európe prináša starnutie spoločnosti. Iniciatívu prezentovala podpredsedníčka EK pre demokraciu a demografiu Dubravka Šuicová, ktorá zároveň spustila aj verejnú konzultáciu na túto tému Zelená kniha ukazuje, ako najnovší demografický trend Príspevok Eurokomisia spustila verejnú konzultáciu týkajúcu sa starnutia populácie v Európskej únii zobrazený najskôr Hlavné správy.

SaS: Konečne sa podarilo dostať obrannú a bezpečnostnú stratégiu do NR SR

27.01.2021 14:51 Bratislava 27. januára 2021 Konečne sa podarilo dostať obrannú a bezpečnostnú stratégiu do Národnej rady SR. Vyhlásil to štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus na stredajšej tlačovej konferencii Spolu s podpredsedom parlamentu Milanom Laurenčíkom skonštatovali, že stratégie otvorene pomenúvajú možné hrozby a jasne Príspevok SaS: Konečne sa podarilo dostať obrannú a bezpečnostnú stratégiu do NR SR zobrazený najskôr Hlavné správy.

Následujúci mesiac