Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Štvrtok 2. Apríl 2020 | meniny má Zita

Monitorujeme 1650 informačných zdrojov

Český poslanec Ivan David: „Turecko je štít proti Rusku a Assadovi, je to absolútny imperatív európs

02.04.2020 06:32 Praha 2. apríla 2020 Český poslanec Ivan David sa pokúsil vyriešiť svojrázny hlavolam a vysvetliť, prečo Európska únia má také komplikované vzťahy s Tureckom a situácia je stále zložitejšia  a zložitejšia. Poukazuje na to, že pred európskou verejnosťou skrývajú, že z Turecka chcú urobiť svojrázny štít proti Rusku a Assadovi a vyhovuje to aj Spojeným štátom Ivan Príspevok Český poslanec Ivan David: „Turecko je štít proti Rusku a Assadovi, je to absolútny imperatív európskej zahraničnej politiky, v súlade s politikou USA“ zobrazený najskôr Hlavné správy.

Oleja Medvedevová: „Výpredaj pôdy ukrajinský parlament odklepol v období karantény, keď sú zakázané

02.04.2020 05:30 Kyjev 2. apríla 2020 Ukrajinské média aktívne komentujú schválenie škandalózneho zákona o predaji /presnejšie, výpredaji/ pôdy na Ukrajine. Známa analytička denníku Strana Olesja Medvedevová vo svojom tradičnom videoblogu „Jasne. Zrozumiteľne“ ako vždy perfektne, jasne a zrozumiteľne vysvetlila, že súčasná vláda, ktorá sa spolčila s predošlým vedením krajiny, zradila svoj ľud a poslala krajinu do dlhoročného Príspevok Oleja Medvedevová: „Výpredaj pôdy ukrajinský parlament odklepol v období karantény, keď sú zakázané masové podujatia a protesty“ zobrazený najskôr Hlavné správy.

Ako nakoniec dopadli mladé Češky nakazené koronavírusom? Popisovali drsný priebeh choroby: „Je

02.04.2020 04:30 Praha 2. apríla 2020 Mladé Češky nakazené koronavírusom pred 2 týždňami natočili šokujúce video, v ktorom popisovali drsný priebeh choroby: „Nie je to žiadna chrípka. Je to utrpenie a masaker,“ tvrdili. Dnes je už situácia celkom iná. Dievčatá sú už takmer úplne zdravé, no u jednej z nich nastala počas choroby komplikácia Príspevok Ako nakoniec dopadli mladé Češky nakazené koronavírusom? Popisovali drsný priebeh choroby: „Je to utrpenie a masaker“. Dnes je už situácia celkom iná zobrazený najskôr Hlavné správy.

Zdechovský: Japonsko dokazuje, že to ide aj bez izolácie

02.04.2020 04:30 Bratislava 2. apríla 2020 Český europoslanec Tomáš Zdechovský sa v svojom blogu  zamýšľa nad tým, prečo má Japonsko, ktoré bolo jednou z prvých krajín mimo Čínu zasiahnuté COVID-19, menej nakazených ako napríklad Česká republika. Dokonca aj napriek tomu, že v krajine nezaviedli žiadne drastické izolácie Japonsko nezaviedlo ani žiadne obmedzovanie pohybu, teda až Príspevok Zdechovský: Japonsko dokazuje, že to ide aj bez izolácie zobrazený najskôr Hlavné správy.

Prvý týždeň Matovičovej vlády

02.04.2020 03:30 Bratislava 2. apríla 2020 Keď v sobotu 21. marca 2020 preberali ministri Matovičovej vlády menovacie dekréty, bolo každému jasné, že nová vláda nebude mať povestných sto dní pokoja. Exekutívnu činnosť totiž preberala v čase vrcholiacej krízy v súvislosti so svetovou pandémiou vírusu COVID-19 Za daných okolností  sa očakávalo, že vzťahy medzi opozíciou a koalíciou budú oveľa Príspevok Prvý týždeň Matovičovej vlády zobrazený najskôr Hlavné správy.

Pripomíname si výročie vstupu do NATO

02.04.2020 03:30 Bratislava 2. apríla 2020 Novopečení politici po roku 1989 nás vtiahli do tejto zločineckej organizácie bez toho, aby dali možnosť občanom SR vyjadriť sa, či tam chcú vstúpiť alebo nie.  Spoločenské vedomie je trvalé, ale je dobré si pripomenúť ako boli občania SR vmanipulovaní do NATO. Ústava SR hovorí v článku 93 odsek 2, Príspevok Pripomíname si výročie vstupu do NATO zobrazený najskôr Hlavné správy.

Krátky dokumentárny film a kniha ukazujú pobrežie Hornádu z úplne iného pohľadu

02.04.2020 02:30 Košice 2. apríla 2020 V septembri minulého roku prebehla medzinárodná letná škola zameraná na súčasné plánovanie mesta a nové modely medziodborového učenia sa a spolupráce. Svoju optiku priblížila na Hornád a jeho okolie vo svojej každodennosti tak, ako ho nepoznáte. Celý proces zachytila filmárka Poppy Illsley v dvadsaťpäťminútovom filme, ktorý je teraz prístupný v plnej verzii. Príspevok Krátky dokumentárny film a kniha ukazujú pobrežie Hornádu z úplne iného pohľadu zobrazený najskôr Hlavné správy.

Obyvatelia ktorej krajiny najčastejšie získavajú občianstvo Európskej únie? Budete prekvapení

02.04.2020 02:30 Luxemburg 2. apríla 2020 Počet obyvateľstva Európskej únie narastá nielen vďaka novorodencom, ale aj prílevu migrantov, niektorí z ktorých získavajú občianstvo EÚ Ukrajinské médiá, s odvolaním sa na štatistické údaje Eurostatu, uviedli, že v roku 2018 až 15 400 Ukrajincov získali občianstvo EÚ v rôznych členských krajinách a obsadili desiate miesto v rebríčku „nových občanov EÚ“. Vyše polovice Ukrajincov Príspevok Obyvatelia ktorej krajiny najčastejšie získavajú občianstvo Európskej únie? Budete prekvapení zobrazený najskôr Hlavné správy.

Ministerstvo obrany: Ústrednému krízovému štábu pomáha 405 príslušníkov Ozbrojených síl SR

01.04.2020 23:00 Bratislava 1. apríla 2020 V súčasnosti je na pomoc Ústrednému krízovému štábu SR nasadených celkovo 405 príslušníkov Ozbrojených síl SR. Prítomní sú napríklad na viacerých hraničných priechodoch či v nemocniciach. TASR o tom informoval tlačový odbor ministerstva obrany Na pomoc už bola nasadená aj letecká technika Vzdušných síl Ozbrojených síl SR, Príspevok Ministerstvo obrany: Ústrednému krízovému štábu pomáha 405 príslušníkov Ozbrojených síl SR zobrazený najskôr Hlavné správy.

Masové testovanie nakazených v Nemecku prinieslo pozoruhodné výsledky

01.04.2020 23:00 Berlín 1. apríla 2020 Koncom minulého roka, dlho predtým, než väčšina ľudí vôbec počula o novom koronavíruse, sa už vedci v Nemecku usilovali vyrobiť test na tento vírus, ktorý spôsoboval v centrálnej Číne nezvyčajné respiračné ochorenie Podarilo sa im to do polovice januára a laboratóriá naprieč krajinou boli pripravené na jeho použitie Príspevok Masové testovanie nakazených v Nemecku prinieslo pozoruhodné výsledky zobrazený najskôr Hlavné správy.

Trump pohrozil Iránu, ak by Teherán podnikol útok proti Američanom v Iraku

01.04.2020 23:00 Washington 1. apríla 2020 Americký prezident Donald Trump varoval v stredu Irán, že zaplatí „vysokú cenu“, ak Teherán alebo jeho spojenci v Iraku podniknú útok na americké jednotky, ktoré sú tam dislokované. Informovala o tom agentúra AFP „Ak k tomu dôjde, Irán zaplatí veľmi vysokú cenu, naozaj! Ak zistíme a budeme presvedčení, Príspevok Trump pohrozil Iránu, ak by Teherán podnikol útok proti Američanom v Iraku zobrazený najskôr Hlavné správy.

Ravasz: Kroky, ktoré vláda navrhla pre marginalizované komunity, sú rizikové

01.04.2020 23:00 Bratislava 1. apríla 2020 Je dobré, že sa vláda SR konečne začala venovať aj téme šírenia ochorenia COVID-19 v marginalizovaných komunitách, ale kroky, ktoré navrhla sú vysoko rizikové. Myslí si to odchádzajúci splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz „Zoznam vybraných obcí je neobhájiteľný, sú tam napríklad aj integrované komunity, Príspevok Ravasz: Kroky, ktoré vláda navrhla pre marginalizované komunity, sú rizikové zobrazený najskôr Hlavné správy.

V rámci NATO vznikla poradná skupina, ktorá posilní politický rozmer Aliancie

01.04.2020 20:42 Brusel 1. apríla 2020 Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v stredu potvrdil, že vymenoval skupinu desiatich odborníkov z viacerých členských krajín, ktorej cieľom bude posilňovať politický rozmer Severoatlantickej aliancie Stoltenberg to uviedol pri zmienke o pracovnom programe ministrov zahraničných vecí NATO, ktorí sa pôvodne mali vo štvrtok a piatok stretnúť v bruselskom sídle Príspevok V rámci NATO vznikla poradná skupina, ktorá posilní politický rozmer Aliancie zobrazený najskôr Hlavné správy.

Praženková: Odchod deviatich členov by bol pre inštitúciu kritický. Zastavili by sa aj nevyhnutné pr

01.04.2020 20:42 Bratislava 1. apríla 2020 Možný odchod ďalších členov Súdnej rady SR môže byť pre inštitúciu kritický. Okrem bežnej agendy by sa tak mohli zastaviť aj kľúčové procesy, okrem iných aj výber nového šéfa Najvyššieho súdu SR. Vyplýva to zo súčasného počtu členov rady, ktorých je oficiálne 12 a tiež z vyjadrení jej Príspevok Praženková: Odchod deviatich členov by bol pre inštitúciu kritický. Zastavili by sa aj nevyhnutné procesy zobrazený najskôr Hlavné správy.

Šatan o olympijskej kvalifikácii: „Pracujeme s tým, že bude v auguste“

01.04.2020 20:42 Bratislava 1. apríla 2020 Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan vyzval prezidenta HC ’05 Banská Bystrica Juraja Kovala, aby klub vrátil majstrovský titul, ktorý mu pridelila Ligová rada 12. marca. Keď sa tak nestalo, odobral mu ho Výkonný výbor zväzu. Šatan to prezradil v stredu vo videorozhovore na oficiálnej Príspevok Šatan o olympijskej kvalifikácii: „Pracujeme s tým, že bude v auguste“ zobrazený najskôr Hlavné správy.

Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť