Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Streda 23. Máj 2018 | meniny má Želmíra

Monitorujeme 1697 informačných zdrojov

V Kremli okomentovali možnosť výmeny Vyšinského

23.05.2018 09:34 Moskva 23. mája 2018 O tom, že by mohol byť vymenený šéf portálu RIA Novosti Ukrajina Kirill Vyšinský, ktorý bol zatknutý v Kyjeve, sa v Kremli zatiaľ nehovorilo,  povedal tlačový hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Skôr hovorkyňa ukrajinského ministerstva zahraničia Mariana Betsová povedala, že Ukrajina je pripravená zvážiť všetky možnosti prepustenia z Príspevok V Kremli okomentovali možnosť výmeny Vyšinského zobrazený najskôr Hlavné správy.

Bratislava je aj TVOJE hlavné mesto, hlása nová kampaň

23.05.2018 09:34 Bratislava 23. mája 2018 Bratislava len pred nedávnom zverejnila novú Marketingovú a komunikačnú stratégiu a už aj začala konať prvé kroky. Jej cieľom je vylepšiť vzťah Slovákov k svojmu hlavnému mestu a zvýšiť tak záujem o jeho návštevu. Aj napriek všeobecnému nárastu turistov zo Slovenska, Bratislava spúšťa v tejto letnej sezóne, popri zahraničnej, aj najväčšiu domácu kampaň. „Tento Príspevok Bratislava je aj TVOJE hlavné mesto, hlása nová kampaň zobrazený najskôr Hlavné správy.

Škripek o vypočúvaní Zuckerberga: Bola to nevyužitá príležitosť, spýtal by som sa na problematiku po

23.05.2018 09:34 Brusel 23. mája 2018 Generálny riaditeľ spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg v utorok večer krátko po 18.00 hod. vystúpil pred členmi Európskeho parlamentu a vysokými predstaviteľmi Európskej únie, aby odpovedal na otázky spojené so škandálom zneužitia údajov miliónov používateľov Facebooku. Slovenský europoslanec Branislav Škripek uviedol, že vypočúvanie bolo nevyužitou príležitosťou Vypočúvanie zo Príspevok Škripek o vypočúvaní Zuckerberga: Bola to nevyužitá príležitosť, spýtal by som sa na problematiku potratov zobrazený najskôr Hlavné správy.

Nitrianski poslanci boli na pracovnej návšteve v maďarskom partnerskom meste Vesprém

23.05.2018 09:34 Veszprém 23. mája 2018 V minulých dňoch navštívila delegácia Nitry  – poslanci mestského zastupiteľstva Dominika Hlavinová Tekeliová a Anton Kretter maďarské partnerské mesto Veszprém. Nitra a Veszprém majú viacero paralel, napr. obe sa rozprestierajú na 7 pahorkoch, majú mimoriadne bohatú históriu, obe sú sídlami prvého biskupstva vo svojich krajinách, obe sa prezentujú v súťažiach ocenenia Európske mesto Príspevok Nitrianski poslanci boli na pracovnej návšteve v maďarskom partnerskom meste Vesprém zobrazený najskôr Hlavné správy.

Brazílsky prezident Temer sa nebude uchádzať o opätovné zvolenie

23.05.2018 09:34 Rio de Janeiro 23. mája 2018 Brazílsky prezident Michel Temer sa nebude v tohtoročných voľbách uchádzať o opätovné zvolenie. Jeho utorkové rozhodnutie ukončilo dohady, že by mohol napriek veľmi nízkej podpore obyvateľov znova kandidovať, informovala agentúra AP. Temer súčasne predstavil svojho ministra financií Henriqueho Meirellesa ako kandidáta stredopravej Strany brazílskeho demokratického hnutia Príspevok Brazílsky prezident Temer sa nebude uchádzať o opätovné zvolenie zobrazený najskôr Hlavné správy.

Medzinárodnú Man Bookerovu cenu získala Poľka Olga Tokarczuková

23.05.2018 09:34 Londýn 23. mája 2018 Poľská spisovateľka Olga Tokarczuková sa v utorok večer stala tohoročnou laureátkou prestížnej Medzinárodnej Man Bookerovej ceny. Ocenenie získala za svoj román Flights, ktorý bol vlani preložený do angličtiny . Tokarczuková tak porazila piatich ďalších finalistov Príspevok Medzinárodnú Man Bookerovu cenu získala Poľka Olga Tokarczuková zobrazený najskôr Hlavné správy.

Herpes je boj na celý život, boľavé pľuzgieriky sa neprepichujú

23.05.2018 09:34 Bratislava 23. mája 2018 Keď sa vírus herpesu dostane do tela, ostáva v nervových uzlinách až do smrti. Prvá infekcia prebieha väčšinou bez príznakov. “Chlad, UV žiarenie, horúčka, menzes, stomatologický zákrok, stres, fyzická záťaž, hormonálna nerovnováha, trauma alebo chronické ochorenia môžu spôsobiť reaktiváciu vírusu,” upozorňuje imunologička a alergiologička z Pneumo – Alergo Centra Príspevok Herpes je boj na celý život, boľavé pľuzgieriky sa neprepichujú zobrazený najskôr Hlavné správy.

Rusko a Japonsko pripravujú spoločnú stratégiu voči KĽDR

23.05.2018 09:34 Moskva 23. mája 2018 Japonský premiér Šinzó Abe sa chystá navštíviť Vladimira Putina v Moskve, aby pripravil plán B v prípade, že summit Trumpa a Kima skrachuje, informuje časopis Newsweek Okrem stretnutia Putina s Abem majú budúci týždeň prebehnúť rokovania s najvyššími zástupcami ministerstiev zahraničia a obrany oboch krajín. Podľa expertov, na Príspevok Rusko a Japonsko pripravujú spoločnú stratégiu voči KĽDR zobrazený najskôr Hlavné správy.

Říha mieri na striedačku českej reprezentácie

23.05.2018 09:34 Praha 23. mája 2018 Novým trénerom českej hokejovej reprezentácie by sa mal stať Miloš Říha. Niekdajší kouč bratislavského Slovana sa podľa stredajšieho vydania denníka Sport dohodol už minulý týždeň s predsedom Českého zväzu ľadového hokeja Tomášom Králom na hrubých obrysoch spolupráce. ČSLH zatiaľ informáciu nepotvrdil, výkonný výbor vymenuje nástupcu Josefa Jandača Príspevok Říha mieri na striedačku českej reprezentácie zobrazený najskôr Hlavné správy.

Stavrovská hovorí poslancom o problémoch osôb so zdravotným postihnutím

23.05.2018 09:34 Bratislava 23. mája 2018 Bariéry vo verejných budovách, šikana v školách, prepúšťanie zamestnancov so zdravotným postihnutím, nepriznanie príspevku na osobnú asistenciu, zásah do súkromia či nedostatok a preťaženosť sudcov a justičných zamestnancov. To sú niektoré z často sa opakujúcich problémov, ktoré vlani zistila komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská. Hovorí Príspevok Stavrovská hovorí poslancom o problémoch osôb so zdravotným postihnutím zobrazený najskôr Hlavné správy.

Rádio LUMEN strávilo Turíce s poslucháčmi na Lumentúre v Terchovej

23.05.2018 08:07 Terchová 23. mája 2018 Viac ako 150 poslucháčov Rádia Lumen sa počas víkendu stretlo na prvej tohtoročnej Lumentúre. Miroslav Saniga ju nasmeroval do Terchovej. Okrem prechádzky bola v programe aj svätá omša, ktorú celebroval riaditeľ rádia Juraj Spuchľák. Nechýbalo ani štedré občerstvenie a dobrá nálada. „Terchová má taký chotár krásny, že by ste Príspevok Rádio LUMEN strávilo Turíce s poslucháčmi na Lumentúre v Terchovej zobrazený najskôr Hlavné správy.

V gréckokatolíckom seminári v Prešove sa konala odpustová slávnosť

23.05.2018 08:07 Prešov 23. mája 2018 V pondelok 21. mája, na Sviatok Najsvätejšej Trojice, sa v Gréckokatolíckom kňazskom seminári bl. biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove konala odpustová slávnosť, ktorú slávil prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ spolu s predstavenými kňazského seminára a kňazmi z arcibiskupského úradu. Na slávnostnej archijerejskej liturgii nechýbal ani emeritný pražský pomocný biskup Príspevok V gréckokatolíckom seminári v Prešove sa konala odpustová slávnosť zobrazený najskôr Hlavné správy.

DON BOSCO prevzalo diplom v súťaži Najkrajšia kniha Slovenska 2017

23.05.2018 08:07 Bratislava 23. mája 2018 Výsledky súťaže najkrajšia kniha Slovenska za rok 2017 potešili Vydavateľstvo DON BOSCO, ktorého kniha s názvom: Príbehy pre potešenie duše získala diplom v oblasti krásnej literatúry. Autorom knihy je obľúbený a známy kňaz Bruno Ferrero. „Tešíme sa tomuto oceneniu, ktoré nás povzbudilo a ukázalo, že robíme veci dobre. Ďakujem všetkým, Príspevok DON BOSCO prevzalo diplom v súťaži Najkrajšia kniha Slovenska 2017 zobrazený najskôr Hlavné správy.

Prešovský kraj uzavrel dohodu o spolupráci pri príprave P18 v Prešove

23.05.2018 08:07 Prešov 23. mája 2018 Dohodu o spolupráci uzavrel včera Prešovský samosprávny kraj a Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska . Dohodli sa, že budú aktívne spolupracovať pri príprave a realizácii Národného stretnutia mládeže P18, ktoré sa uskutoční od 26. do 29. júla 2018 v Prešove. Dokument o spolupráci podpísali prešovský Príspevok Prešovský kraj uzavrel dohodu o spolupráci pri príprave P18 v Prešove zobrazený najskôr Hlavné správy.

Europoslanec Mikolášik o prijatí federácie Jeden z nás u Svätého Otca

23.05.2018 08:07 Vatikán 23. mája 2018 Prinášame odkaz na rozhovor Miroslavom Mikolášikom o stretnutís členov výkonného výboru Európskej federácie hnutí za život „Jeden z nás“ s pápežom Františkom.  MUDr. Miroslav Mikolášik, kresťanský demokrat pôsobiaci v Európskom parlamente, ktorý je členom výkonného výboru Európskej federácie hnutí za život „Jeden z nás“ (One of Príspevok Europoslanec Mikolášik o prijatí federácie Jeden z nás u Svätého Otca zobrazený najskôr Hlavné správy.

Následujúci mesiac


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť