Rozšírené hľadanie
Utorok 29. September 2020 |
meniny má Michal, Michaela
Bulharský prezident vetoval zákon o hlasovaní poštou

28.09.2020 23:30 Sofia 28. septembra 2020 Bulharsko neumožní korešpondenčné hlasovanie, aby sa tak „znížila pravdepodobnosť chaosu a manipulácie volieb“. V pondelok to povedal bulharský prezident Rumen Radev po tom, ako vetoval zmenu volebného zákona, ktorú presadil premiér Bojko Borisov. Informovala o tom agentúra DPA Zmenu zákona schválil bulharský parlament pred dvoma týždňami s podporou Príspevok Bulharský prezident vetoval zákon o hlasovaní poštou zobrazený najskôr Hlavné správy.

Turecký prezident Erdogan vyzval Arménsko, aby ukončilo okupáciu regiónu

28.09.2020 23:30 Istanbul  28. septembra 2020 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v pondelok vyzval Arménsko, aby ukončilo „okupáciu“ Náhorného Karabachu. Učinil tak v nadväznosti na nové boje v tomto regióne, ktoré si od nedeľného rána vyžiadali už niekoľko desiatok mŕtvych „Nadišiel čas na ukončenie krízy v regióne, ktorá sa začala okupáciou Náhorného Karabachu. Akonáhle Príspevok Turecký prezident Erdogan vyzval Arménsko, aby ukončilo okupáciu regiónu zobrazený najskôr Hlavné správy.

Maďarská ministerka vyzvala Jourovú, aby odstúpila pre kritiku Orbána

28.09.2020 23:30 Budapešť 28. septembra 2020 Maďarská ministerka spravodlivosti Judit Vargová vyzvala podpredsedníčku Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věru Jourovú, aby odstúpila zo svojej funkcie pre kritiku premiéra Viktora Orbána v rozhovore pre nemecký týždenník Der Spiegel Podľa internetového vydania týždenníka Heti Világgazdaság Jourová v rozhovore zverejnenom 25. septembra vyjadrila názor, že Orbán Príspevok Maďarská ministerka vyzvala Jourovú, aby odstúpila pre kritiku Orbána zobrazený najskôr Hlavné správy.

Premiér Plenkovič vzdal poctu srbským vojnovým obetiam

28.09.2020 20:37 Varivode 28. septembra 2020 Chorvátsky premiér Andrej Plenkovič si v pondelok pripomenul pamiatku etnicky srbských civilistov zavraždených v 90. rokoch koncom vojny za nezávislosť Chorvátska. Ide o najnovšie gesto zmierenia zo strany Záhrebu, informovala tlačová agentúra AFP Plenkovič sa zúčastnil na spomienkovej slávnosti venovanej deviatim srbským civilistom zmasakrovaným 28. septembra 1995 v Príspevok Premiér Plenkovič vzdal poctu srbským vojnovým obetiam zobrazený najskôr Hlavné správy.

Prezidentka vyzýva ľudí na solidaritu, vládu žiada o včasné a odborné opatrenia. „Nejde o otáz

28.09.2020 20:37 Bratislava 28. septembra 2020 Prezidentka Zuzana Čaputová prosí ľudí, aby nosili rúška všade, kde je to potrebné, dodržiavali odstupy a používali dezinfekciu. Žiada tiež solidaritu, ohľaduplnosť a nezľahčovanie situácie Pripomína, že vláda má prijímať včasné opatrenia vychádzajúce z dát a odborných posudkov. Rozhodnutia majú byť podľa prezidentky primerané, zdôvodnené a predvídateľné. Hovorila Príspevok Prezidentka vyzýva ľudí na solidaritu, vládu žiada o včasné a odborné opatrenia. „Nejde o otázku viny a o to, kto za to môže,“ neodpustila si poznámku na premiéra a jeho tím zobrazený najskôr Hlavné správy.

Sme rodina, SaS a Za ľudí podporujú úpravu trestov pri držbe marihuany, pre OĽaNO to nie je témou

28.09.2020 19:30 Bratislava 28. septembra 2020 Koaličné strany Za ľudí, Sloboda a Solidarita a hnutie Sme rodina podporujú úpravu trestov za držbu a užívanie marihuany. Pre hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti však nie je táto otázka „témou“, keďže nie je zakotvená v Programovom vyhlásení vlády SR Vyplýva to z Príspevok Sme rodina, SaS a Za ľudí podporujú úpravu trestov pri držbe marihuany, pre OĽaNO to nie je témou zobrazený najskôr Hlavné správy.

Šefčovič a Gove sa zhodli na potrebe urýchliť implementáciu dohody o brexite

28.09.2020 19:30 Brusel 28. septembra 2020 Práva občanov, protokol o Írsku či výsostné britské územia na Cypre a Gibraltári boli v pondelok v Bruseli témou tretieho stretnutia spoločného výboru pre implementáciu a uplatňovanie dohody o vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ V správe pre médiá to uviedol podpredseda Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a Príspevok Šefčovič a Gove sa zhodli na potrebe urýchliť implementáciu dohody o brexite zobrazený najskôr Hlavné správy.

Macron kritizoval libanonských politikov, varoval pred občianskou vojnou

28.09.2020 19:30 Paríž 28. septembra 2020 Francúzsky prezident Emmanuel Macron varoval, že neschopnosť libanonských politických strán vyriešiť svoje názorové rozdiely môže vyústiť do občianskej vojny. Najkritickejší bol v nedeľňajšom vyjadrení voči hnutiu Hizballáh, informovala agentúra AP Po augustovom výbuchu v libanonskej metropole Bejrút, ktorý si vyžiadal 191 obetí a spôsobil rozsiahle materiálne škody, sa Príspevok Macron kritizoval libanonských politikov, varoval pred občianskou vojnou zobrazený najskôr Hlavné správy.

Na Slovensku by sa opäť mal vyhlásiť núdzový stav

28.09.2020 19:30 Bratislava 28. septembra 2020 AKTUALIZOVANÉ Maďarsko a Rakúsko ostávajú medzi menej rizikovými krajinami. Uviedol to po rokovaní Ústredného krízového štábu hlavný hygienik SR Ján Mikas s tým, že „naši susedia“ majú porovnateľné problémy v súvislosti s novým koronavírusom ako Slovensko Na Slovensku by sa opäť mal vyhlásiť núdzový stav. Dôvodom je pandémia Príspevok Na Slovensku by sa opäť mal vyhlásiť núdzový stav zobrazený najskôr Hlavné správy.

Stano: EÚ varuje pred rozšírením konfliktu v Náhornom Karabachu na širší región

28.09.2020 18:00 Brusel 28. septembra 2020 Európska únia vyzvala v pondelok regionálne mocnosti, aby nezasahovali do bojov v Náhornom Karabachu, ktorý je predmetom sporov medzi Arménskom a Azerbajdžanom, a odsúdila „vážnu eskaláciu“ napätia, ktorá ohrozuje regionálnu stabilitu Peter Stano, hovorca šéfa diplomacie EÚ Josepa Borrella, na pravidelnej videokonferencii s novinármi uviedol, že Európska komisia Príspevok Stano: EÚ varuje pred rozšírením konfliktu v Náhornom Karabachu na širší región zobrazený najskôr Hlavné správy.

Zamestnávatelia žiadajú návrh na obnovenie sociálnych odvodov z 13. a 14. platov odsunúť na neskôr

28.09.2020 18:00 Bratislava 28. septembra Návrh na zrušenie oslobodenia trinástych a štrnástych platov od sociálnych odvodov by sa mal odsunúť na neskôr. Po pracovnom stretnutí sociálnych partnerov s ministrom práce a sociálnych vecí Milanom Krajniakom to na tlačovej besede uviedol viceprezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení Rastislav Machunka Podľa neho by tento návrh Príspevok Zamestnávatelia žiadajú návrh na obnovenie sociálnych odvodov z 13. a 14. platov odsunúť na neskôr zobrazený najskôr Hlavné správy.

Korčok vyjadril znepokojenie v súvislosti so situáciou v Náhornom Karabachu

28.09.2020 18:00 Bratislava/Jerevan 28. septembra 2020 Slovensko sa pripája k výzvam na bezodkladné zastavenie bojových akcií, zníženie napätia a nastolenie prímeria v oblasti Náhorného Karabachu. Povedal to v pondelok minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok „Chcel by som za Slovenskú republiku vyjadriť vážne znepokojenie z obnovenia bojov v konfliktnej zóne Náhorného Príspevok Korčok vyjadril znepokojenie v súvislosti so situáciou v Náhornom Karabachu zobrazený najskôr Hlavné správy.

Nielen ľudia sa bránia, ale aj koaliční partneri: Premiér to nebude mať ľahké. Kolíková zdôrazňuje r

28.09.2020 18:00 Bratislava 28. septembra 2020 Hľadanie rovnováhy medzi prijatím účinných opatrení v boji proti ochoreniu COVID-19 a dodržiavaním základných ľudských práv. Aj o tom hovorila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková na 16. Konferencii európskych regiónov a miest v Salzburgu. Jej témou je „Európa, korona a demokracia: hrozby a príležitosti“ V tlačovej správe Príspevok Nielen ľudia sa bránia, ale aj koaliční partneri: Premiér to nebude mať ľahké. Kolíková zdôrazňuje rovnováhu medzi protipandemickými opatreniami a dodržiavaním ľudských práv zobrazený najskôr Hlavné správy.

Cesty 1. triedy po celom Slovensku sa dočkajú veľkoplošných opráv

28.09.2020 18:00 Bratislava 28. septembra 2020 Cesty prvej triedy po celom Slovensku sa už čoskoro dočkajú veľkoplošných opráv. Informoval o tom dnes prostredníctvom sociálnej siete minister dopravy a výstavby Andrej Doležal V rámci opráv ciest I. triedy najväčšia časť z celkovej investície vo výške 166 miliónov eur pôjde do Banskobystrického kraja, kde je podľa Príspevok Cesty 1. triedy po celom Slovensku sa dočkajú veľkoplošných opráv zobrazený najskôr Hlavné správy.

Rezorty dopravy a životného prostredia chcú lepšie chrániť živočíchy pri prerábaní budov

28.09.2020 18:00 Bratislava 28. septembra 2020 Ministerstvo dopravy a výstavby SR a Ministerstvo životného prostredia SR chcú lepšie chrániť živočíchy ohrozené pri rekonštrukciách a zatepľovaní budov. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámili štátna tajomníčka MD SR Katarína Bruncková a štátny tajomník MŽP SR Michal Kiča Projekty zamerané na renováciu či Príspevok Rezorty dopravy a životného prostredia chcú lepšie chrániť živočíchy pri prerábaní budov zobrazený najskôr Hlavné správy.

Následujúci mesiac