Registrovať

Piatok 28. Apríl 2017 | meniny má Jarmila

Monitorujeme 1752 informačných zdrojov

Poľského novinára zbili v priamom vysielaní Telekanála NTV po tom, čo vojakov Červenej armády nazval

28.04.2017 01:30 Varšava  27. apríla 2017 (HSP/ rusvesna/Foto:TASR/AP Portál rusvesna informoval o bitke ktorá sa odohrala priamo vo vysielaní televízneho kanála TNV počas vysielania programu “Miesto stretnutia” Poľský rusofób a žurnalista Tomasz Maczejczuk sa napriek výstrahe Ruslana Ostaška, hlavného redaktora Politrussie nezastavil vo svojej zúrivej protiruskej rétorike a označil vojakov Červenej armády ako “červených fašistov” (Doslovne Príspevok Poľského novinára zbili v priamom vysielaní Telekanála NTV po tom, čo vojakov Červenej armády nazval červenými fašistami zobrazený najskôr Hlavné správy.

Výtržníci v macedónskom parlamente napadli a zranil najmenej osem poslancov

27.04.2017 23:30 Skopje 27. apríla 2017 Rozhnevaní stúpenci dlhoročného macedónskeho premiéra Nikolu Gruevského vnikli dnes v Skopje do priestorov parlamentu. Stalo sa tak v reakcii na fakt, že zákonodarný zbor zvolil hlasmi doteraz opozičných sociálnych demokratov a poslancov zastupujúcich záujmy albánskeho etnika za svojho nového predsedu Talata Xhaveriho, jedného z poslancov albánskej národnosti. Gruevského Príspevok Výtržníci v macedónskom parlamente napadli a zranil najmenej osem poslancov zobrazený najskôr Hlavné správy.

Grécko vrátilo do Turecka ďalších 20 odmietnutých žiadateľov o azyl

27.04.2017 23:30 Atény 27. apríla 2017 Grécko dnes v spolupráci s predstaviteľmi Frontexu vrátilo do Turecka ďalšiu skupinu 20 odmietnutých žiadateľov o azyl, ktorú tvorilo 17 mužov, dve deti a jedna žena. Išlo najmä o občanov Alžírska, Bangladéšu, Maroka a Pakistanu. Niektorí z nich svoje žiadosti o azyl v Grécku stiahli, väčšine boli zamietnuté v Príspevok Grécko vrátilo do Turecka ďalších 20 odmietnutých žiadateľov o azyl zobrazený najskôr Hlavné správy.

Albánsky parlament opäť nezvolil prezidenta, nominovaný nebol žiadny kandidát

27.04.2017 23:30 Tirana 27. apríla 2017 Poslanci albánskeho parlamentu ani dnes – na tretí pokus – nezvolili nového prezidenta krajiny, keďže na tento post doposiaľ nebol nominovaný nijaký kandidát. Informovala o tom agentúra AP.  Ľavicová vládnuca koalícia totiž ani tentoraz nenavrhla do tejto funkcie žiadnych kandidátov. Svoje počínanie vysvetlila tým, že sa snaží o Príspevok Albánsky parlament opäť nezvolil prezidenta, nominovaný nebol žiadny kandidát zobrazený najskôr Hlavné správy.

Putin a Abe rokovali o spolupráci aj situácii na Kórejskom polostrove

27.04.2017 23:30 Moskva 27. apríla 2017 Ruský prezident Vladimir Putin a japonský premiér Šinzó Abe rokovali dnes v Moskve o posilnení hospodárskych vzťahov medzi oboma krajinami, k čomu by mohlo prispieť aj vyriešenie otázky okolo sporných Kurilských ostrovov, napísala agentúra DPA. Putin na spoločnej tlačovej konferencii po stretnutí s Abem uviedol, že Ruskom ovládané Príspevok Putin a Abe rokovali o spolupráci aj situácii na Kórejskom polostrove zobrazený najskôr Hlavné správy.

Turecká volebná komisia zverejnila konečné výsledky referenda o zmene ústavy

27.04.2017 23:30 Istanbul 27. apríla 2017 Turecká volebná komisia zverejnila dnes konečné výsledky referenda o ústavných zmenách, ktoré sa v Turecku konalo 16. apríla. Za posilnenie právomocí tamojšej hlavy štátu a zmenu politického systému z parlamentného na prezidentský hlasovalo 51,41 percenta oprávnených voličov. S uvedenými zmenami naopak nesúhlasilo 48,59 percenta Turkov. Za zmenu tureckej Príspevok Turecká volebná komisia zverejnila konečné výsledky referenda o zmene ústavy zobrazený najskôr Hlavné správy.

Francúzski prezidentskí kandidáti zmenili slogany i plagáty

27.04.2017 23:30 Brusel 27. apríla 2017 Nové plagáty a slogany zvolili po postupe do druhého kola prezidentských volieb Emmanuel Macron i Marine Le Penová. Pre portál francúzskej televízie a rozhlasu France Info ich podrobil analýze francúzsky profesor a odborník na politický marketing a komunikáciu Arnaud Mercier. Kým pred prvým kolom oslovoval Macron voličov heslom Príspevok Francúzski prezidentskí kandidáti zmenili slogany i plagáty zobrazený najskôr Hlavné správy.

Prieskum CBOS: Veľká väčšina poľských občanov je za členstvo krajiny v EÚ

27.04.2017 23:30 Varšava 27. apríla 2017 Veľká väčšina poľských občanov je stúpencami členstva krajiny v Európskej únii, vyplýva z výsledkov prieskumu verejnej mienky inštitútu CBOS, ktoré dnes zverejnili vo Varšave. Podľa nich je za členstvo Poľska v EÚ 88 percent respondentov, čo je jeden z najvyšších údajov v odpovediach na podobné otázky prieskumov ostatných Príspevok Prieskum CBOS: Veľká väčšina poľských občanov je za členstvo krajiny v EÚ zobrazený najskôr Hlavné správy.

Premiér: Vzájomný obrat medzi SR a Bieloruskom dosiahol vlani 160 mil. eur

27.04.2017 22:06 Bratislava 27. apríla 2017 Vzájomný obrat medzi SR a Bieloruskom dosiahol vlani 160 miliónov eur, pri medziročnom 2-% raste. Uviedol to dnes v Bratislave premiér SR Robert Fico v úvode Slovensko–bieloruského podnikateľského fóra za účasti predsedu vlády Bieloruska Andreja Kobjakova. “Zhodli sme sa s pánom premiérom, že takýto stav nemôžeme akceptovať. Príspevok Premiér: Vzájomný obrat medzi SR a Bieloruskom dosiahol vlani 160 mil. eur zobrazený najskôr Hlavné správy.

Europoslanci: EÚ by mala zabrániť zneužívaniu pracovníkov v textilnom priemysle

27.04.2017 22:06 Brusel 27. apríla 2017 Európska únia potrebuje spoločné pravidlá, ktoré prinútia podniky textilného a odevného priemyslu na celom svete zlepšiť práva pracovníkov vyrábajúcich nimi ponúkané produkty. Vyplýva zo z dnes prijatého nelegislatívneho uznesenia Európskeho parlamentu . Poslanci v rámci tejto témy upozornili, že pracovníci v textilnom priemysle na celom svete, medzi nimi Príspevok Europoslanci: EÚ by mala zabrániť zneužívaniu pracovníkov v textilnom priemysle zobrazený najskôr Hlavné správy.

Policajnú hliadku v Berlíne prepadol ozbrojenec, muži zákona ho postrelili

27.04.2017 21:06 Berlín 27. apríla 2017 Streľba v Berlíne, informácie o ktorej dnes najskôr vydesili obyvateľov nemeckej metropoly, bola dôsledkom konania 27-ročného muža, rodáka z Mníchova, ktorý na parkovisku pred nemocnicou v štvrti Kreuzberg namieril pištoľ na policajnú hliadku. Policajti, ktorí predtým zasahovali v jednej z obchodných prevádzok nemocnice kvôli krádeži, sa s mužom Príspevok Policajnú hliadku v Berlíne prepadol ozbrojenec, muži zákona ho postrelili zobrazený najskôr Hlavné správy.

Expredseda EP Martin Schulz sa nevyhol napomenutiu zákonodarného zboru

27.04.2017 21:06 Brusel 27. apríla 2017 Európsky parlament dnes väčšinou hlasov spochybnil personálnu politiku, vyplácanie prémií a niektoré iné rozhodnutia svojho bývalého predsedu Martina Schulza a nemeckému politikovi, ktorý sa medzičasom stal volebným lídrom Sociálnodemokratickej strany Nemecka a vyzývateľom kancelárky Angely Merkelovej v blížiacich sa parlamentných voľbách, udelil napomenutie. Europoslanci napriek stredajšiemu stanovisku Príspevok Expredseda EP Martin Schulz sa nevyhol napomenutiu zákonodarného zboru zobrazený najskôr Hlavné správy.

Šéf Európskeho parlamentu žiada slobodné a spravodlivé voľby vo Venezuele

27.04.2017 21:06 Brusel 27. apríla 2017 Európsky parlament dôrazne odsudzuje brutálnu represívnu politiku bezpečnostných síl a iných ozbrojených skupín vo Venezuele uplatňovanú proti pokojným demonštrantom. Konštatuje sa to v dnes prijatej rezolúcii, ktorá vyzýva venezuelské orgány, aby okamžite povolili prísun humanitárnej pomoci do krajiny, čeliacej kritickému nedostatku potravín a liekov. Predseda EP Antonio Príspevok Šéf Európskeho parlamentu žiada slobodné a spravodlivé voľby vo Venezuele zobrazený najskôr Hlavné správy.

Dieťa s podozrením na osýpky je už v nitrianskej nemocnici

27.04.2017 21:06 Nitra 27. apríla 2017 Dieťa z Levického okresu, u ktorého sa zistilo podozrenie na osýpky, je už na Infekčnej klinike vo Fakultnej nemocnici v Nitre. Podľa slov hovorkyne nemocnice Tatiany Timkovej bolo 13-mesačné dieťa hospitalizované krátko pred 15.00 h. „Na prijatie pacienta sme sa pripravovali v predstihu. Bol vydaný zákaz návštev na Príspevok Dieťa s podozrením na osýpky je už v nitrianskej nemocnici zobrazený najskôr Hlavné správy.

Polícia v Berlíne prijala opatrenia, aby zmiernila riziko teroru v Sviatok práce

27.04.2017 20:07 Berlín 27. apríla 2017 Polícia v Berlíne prijala celý rad opatrení, aby počas osláv blížiaceho sa Sviatku práce 1. mája zmiernila riziko teroristického útoku v nemeckom hlavnom meste. Popri všeobecnom zákaze premávania veľkých nákladných vozidiel, ktorý je v platnosti v sviatočné dni, bude zákaz vstupu platiť v prvý májový deň do širšieho Príspevok Polícia v Berlíne prijala opatrenia, aby zmiernila riziko teroru v Sviatok práce zobrazený najskôr Hlavné správy.

Následujúci mesiac


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť