Registrovať

Piatok 15. December 2017 | meniny má Ivica

Monitorujeme 1721 informačných zdrojov

  • 1

Akcie TMR - Tatry Mountain Resorts

12.12.2017 00:03 Akcie spoločnosti Tatry Mountain Resorts, ktoré sa doteraz obchodovali len v Bratislave, sa budú obchodovať aj na ďalších dvoch zahraničných burzách. Bude to Burza cenných papierov vo Varšave, na ktorej sa už akcie TMR obchodujú, a Burza cenných papierov v Prahe, na ktorej sa akcie začnú obchodovať 22. októbra 2012. Týmto sa spoločnosť stane prvou vôbec, ktorej akcie sú zároveň kótované na týchto troch stredoeurópskych burzách zároveň.

Akcie BHP - Best Hotel Properties

12.12.2017 00:03 Spoločnosť Best Hotel Properties , jedinou svojho druhu na našej burze, sa zaoberá investovaním do hotelového priemyslu v regióne strednej a východnej Európy. Spoločnosť bola založená ako SPIRA, a.s. v roku 10.12.1997, ktorej hlavným predmetom činnosti bola realizácia investícií a obchodovanie s cennými papiermi. V roku 2009 sa významne zmenilo smerovanie spoločnosti, keď sa rozhodlo o zvýšení základného imania na 350 250 000 eur a spoločnosť pod novým názvom BHP, a.s. sa začala orientovať na hotelový sektor, konkrétne na kúpu luxusných hotelov a reštaurácií v regióne strednej a východnej Európy.

Akcie Volkswagen - sú podhodnotené?

12.12.2017 00:03 Sú akcie tejto spoločnosti na akciovom trhu podhodnotené? Na posúdenie tejto otázky sa najčastejšie využíva ukazovateľ P/E, ktorý porovnáva trhovú kapitalizáciu spoločnosti voči zisku. Volkswagen sa obchoduje za 3,5 násobok ročného zisku. Na prvý pohľad to vyzerá ako atraktívne ohodnotenie. Kde je pes zakopaný? V článku rozoberieme akcie automobilky z pohľadu pomerových ukazovateľov, porovnania s konkurenciou v automobilovom priemysle a aj s vyhliadkami do budúcnosti.

Dane z investícií - firma, alebo súkromný investor?

12.12.2017 00:03 V článku popíšeme niekoľko príkladov vzťahujúcich sa k investovaniu do cenných papierov a porovnáme ako zdaňuje príjmy z investovania súkromný investor nepodnikateľ, podnikateľ fyzická osoba a firma:  

Across Absolut + a Fix +

12.12.2017 00:03 Keďže sa viacerí čitatelia zaujímali o Acrossácke produkty Absolut+ a Fix+, vybrali sme sa priamo do Acrcossu na mystery shopping, preskúmať tieto finančné produkty pre vás. Do Acrossu som sa objednala ako bežný klient a nechala si odprezentovať Absolut + aj Fix +.

Ako vznikajú peniaze?

12.12.2017 00:03 O peňažnom systéme, centrálnych bankách a úverovej expanzii Petrom Bálintom z Infinity Capital: "Objem spotrebiteľských úverov v USA klesol z roku 2008 do októbra 2010 o 7,6 % z 2,6 biliardy na 2,4 biliardy. Takýto prepad tu nebol za posledných minimálne 60 rokov. Prepad úverov znamenal tlak na znižovanie množstva peňazí v ekonomike. Nie zvyšovanie. "

J&T, Penta a Agrofert - kto je väčší žralok?

12.12.2017 00:03 Finančné skupiny Penta a J&T sú v očiach verejnosti synonymom dravosti a finančného úspechu v podnikaní. Nie každý súhlasí z ich metódami podnikania, ale takmer každý si myslí, že sú nadpriemerne ziskoví. Kto sa však lepšie pozrie na podnikanie týchto žralokov tak mu neunikne, že tieto skupiny pracujú s vysokým dlhom. Aké návratnosti kapitálu si predstavujete ak sa povie finančný žralok? Desiatky percent? Ako vyzerajú výsledky žralokov zastúpené Pentou a J&T ukážeme v článku. A ukážeme ako si stoja v porovnaní s Agreofertom Andreja Babiša, ktorý s oveľa menšou pozornosťou médií vytvoril v česko slovenskom priestore ešte väčší holding.

Slovenské akcie - predaj a poplatky

12.12.2017 00:03 Predaj slovenských akcií trápi najviac ľudí, ktorým zostali akcie z kupónovej privatizácie. Dlhé roky nevedia čo s nimi a chcú sa ich zbaviť. Slovenské akcie zase kupuje malá skupina investorov, alebo majoritní akcionári. Sprostredkovať predaj alebo kúpu akcií na slovenskej burze dokáže väčšina bánk a niektorí obchodníci s cennými papiermi. Aké vysoké sú poplatky a cez koho sa oplatí slovenské akcie predať popisujem v tomto článku.

StartupWeekend v Košiciach

12.12.2017 00:03 Sú na východe lepší IT podnikatelia ako v Bratislave? Ak áno, tak to môžete ukázať na najbližšom košickom StartupWeekende už 5. Októbra. Tu je pozvánka:

Obchodovanie CFDs

12.12.2017 00:03 CFD je zmluva medzi dvoma protistranami: kupujúcim a predávajúcim, pričom sa ustanovuje,  že vyrovnanie zisku a straty z transakcie si navzájom vysporiadavajú rozdielom medzi cenami. CFDs sú sú finančným derivátom, teda odvodeným finančným nástrojom od daného podkladového aktíva, na ktorý sa viaže a ktorý kopírujú, teda v ideálnom prípade ich cena závisí od ponuky a dopytu podkladového aktíva. Podkladovým aktívom môžu byť akcie, dlhopisy, komodity, indexy, forex, ale aj opcie, futures, a pod.

  • 1
Následujúci mesiac

 

 

Najnovšie
Najčítanejšie

Nie sú nájdené žiadne články.

Nie sú nájdené žiadne články.Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť