Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Streda 16. Október 2019 | meniny má Vladimíra

Monitorujeme 1666 informačných zdrojov

Dokončili triler Sviňa podľa Soltészovej knihy. V kinách bude vo februári

16.10.2019 12:32 Začiatkom októbra padla posledná klapka filmu Sviňa, ktorá vznikala podľa rovnomennej knižnej predlohy novinára Arpáda Soltésza. Dej príbehu sa odohráva vo svete vysokej politiky, mafie bielych golierov, zločinu, obchodu s bielym mäsom a veľkých peňazí. Autorskou dvojicou trileru je Mariana Čengel Solčanská a Rudolf Biermann.

USA uskutočnili kybernetický útok na Irán

16.10.2019 12:32 Spojené štáty uskutočnili kybernetický útok proti Iránu, uviedla dnes s odkazom na dvoch nemenovaných amerických činiteľov agentúra Reuters. Američania tak urobili v súvislosti so septembrovým útokom na ropné zariadenia v Saudskej Arábii, z ktorého Rijád i Washington viní práve Teherán. Ten ale svoje zapojenie do incidentu popiera, k útoku sa prihlásila jemenská povstalecká skupina Húsiovci.

Poliaci volili za reálne peniaze vo vrecku. Sľuby vládnej strany narazia na limity

16.10.2019 12:32 Poliakov už nezaujímajú migranti či LGTB agenda až tak ako v minulosti. Volili Právo a spravodlivosť najmä kvôli sociálnych výhodám a návratu dôstojnosti pre bežných ľudí, tvrdí profesor politológie Aleks Szczerbiak.

Brexit mu neublíži. Londýn bude aj naďalej vládnuť globálnym financiám

16.10.2019 12:32 Stuart Lipton vsadil 1,2 miliardy amerických dolárov na to, že britské hlavné mesto zostane pánom medzinárodného finančného sveta bez ohľadu na to, ako dopadne brexit. Sedemdesiatšesťročný developer nie je sám. Za finančnej podpory od množstva globálnych investorov, vrátane francúzskej firmy Axa, sa jeho nákladná stávka na investíciu v londýnskej finančnej štvrti City zatiaľ ukazuje ako správna, píše agentúra Reuters.

Martin sa pripravuje na obnovu schátraného námestia. Investuje milióny

16.10.2019 12:32 Najviac projektov revitalizácie a tvorenia nových verejných priestranstiev je rozbehnutých v Bratislave, no nezáhaľajú ani ďalšie mestá. Najnovšie predkladá zámer na veľkú obnovu námestia v centre mesta Martin. Za takmer deväť miliónov.

BMW 2 Gran Coupe sa stavia proti Mercedesu CLA

16.10.2019 10:39 Mercedes zjavne spravil s CLA výborný krok, lebo už má v ponuke druhú generáciu a vozidlá podobného štýlu vznikajú aj u iných značiek. Najnovšie sa do tohto teritória dostane novinka od BMW, dvojka Gran Coupe.

Vodičák za nezaplatené dane a menej byrokracie. Schválili daňové zmeny

16.10.2019 10:39 Zníženie administratívnej záťaže daňových subjektov, efektívnejšie vymáhanie daňových nedoplatkov, ale aj opatrenia v oblasti používania elektronickej registračnej pokladnice. Tieto zmeny prinesie novela daňového poriadku z dielne Ministerstva financií SR, ktorú v utorok definitívne schválil parlament.

Kaliňák má kanceláriu u dobrovoľných hasičov. Komentovať to nechce

16.10.2019 10:39 Ako minister vnútra si Robert Kaliňák budoval imidž mecenáša dobrovoľných hasičov. Pred voľbami 2016 im rozdal stovky kusov novej techniky, je po ňom pomenovaný aj putovný pohár. Po odchode z politiky sa síce vrátil k advokácii, no jeho väzby s dobrovoľnými hasičmi sa celkom nepretrhli. Jeho firma Kallan legal si prenajíma priestory v sídle Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Bratislave.

Parlament schválil novelu o DPH. Má upraviť cezhraničné obchodovanie

16.10.2019 10:39 Cezhraničné obchodovanie s tovarom má uľahčiť novela zákona o dani z pridanej hodnoty z dielne Ministerstva financií SR, ktorú v utorok definitívne schválil parlament. Preberajú sa ňou viaceré eurosmernice týkajúce sa zdaňovania obchodu medzi členskými štátmi, zjednodušiť sa majú aj určité pravidlá v systéme DPH.

Televízia Joj má v redakcii nahrávku s názvom Gorila

16.10.2019 10:39 O nahrávke s názvom Gorila sa doteraz veľa hovorilo, no zatiaľ ju zrejme až na pár vyvolených nikto nepočul. V utorok večer sa k nahrávke s názvom Gorila dostala redakcia spravodajstva televízie Joj.

Trnka spochybnil pravosť aj obsah medializovanej nahrávky s Kočnerom

16.10.2019 09:07 Prokurátor Dobroslav Trnka spochybnil autentickosť medializovanej nahrávky, v ktorej sa má spolu s Marianom Kočnerom zhovárať o kšeftovaní s nahrávkou z kauzy Gorila.

Firmy rastú, aj keď platiť za dodávky sa stále nenosí

16.10.2019 07:42 Segmentu dodávateľov liekov a zdravotníckych pomôcok sa napriek mizernej platobnej disciplíne nemocníc darí.

Weiss: Ak niekto zbiera umenie kvôli peniazom, zvyčajne sa popáli

16.10.2019 07:42 Investície do umenia možno začať s pár tisíc eurami. Treba to však robiť pravidelne, selektívne a vydržať minimálne päť až desať rokov.

Umenie vie zarábať aj v kríze, nezávisí od trhov

16.10.2019 06:10 Investovanie do umenia sa aj dnes považuje za alternatívu v rámci alokovania prebytočného kapitálu. Umenie síce má potenciál výraznejšieho zhodnotnenia, ale zvyčajne ide o beh na dlhé trate. Jeho likvidita je navyše nízka. Ak má investor šťastie, objaví vychádzajúcu hviezdu, ktorej diela sa zhodnotia aj o stovky percent. Na druhej strane je však na trhu medzi umelcami aj veľa spadnutých meteorov. Napriek tomu sú stávky na súčasné umenie trendovou záležitosťou

Nová svadobná lokalita Bratislavy môže byť - v Rakúsku

16.10.2019 04:37 Reštaurácia Grundios

Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť