Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Nedeľa 21. Júl 2019 | meniny má Daniel

Monitorujeme 1671 informačných zdrojov

Dostane Toyota Supra motor BMW s takmer 500 koňmi?

21.07.2019 11:36 Toyota Supra je späť vo veľkom štýle. Po 17-ročnej odmlke prišla nová generácia a pochopiteľne sa o nej veľa hovorí. Ani záujem nových majiteľov o ňu nie je malý. Všetky modely vyhradené pre Európu sú predbežne vypredané. No to je dané aj tým, že produkcia športiaku v rakúskom Grazi je popri BMW Z4 do istej miery počtami obmedzená. Neprešiel ani prvý rok predaja a už sa hovorí o ďalšej možnosti. O výkonnejšom modeli Supra s 500-koňovým motorom. Znie to veľmi zaujímavo, no tých, ktorí majú s pôvodom auta problém, nepoteší, že aj tento má byť z produkcie BMW...

Dvojliter bez turba, Mazda CX-30 má svoje pravidlá. U nás od 21 390 eur

21.07.2019 09:33 Mazda bola vždy trochu tvrdohlavou automobilkou. Hrala podľa vlastných pravidiel a odmietala splynúť s davom. A zostalo jej to dodnes. Chyba? Zdá sa, že nie. Nový crossover Mazda CX-30 ukazuje, ako ísť vlastnou cestou a byť v mnohom lepší než konkurencia. Atmosférický benzínový dvojliter je minimom, so žiadnym trojvalcom ju nekúpite. No ani s turbo motorom...

Nový Renault Captur zmužnel. Má silnejšie motory aj plug-in hybrid

21.07.2019 09:33 Renault vylepšil rodinné striebro, crossover Captur. Bestseller segmentu a zároveň kľúčový typ značky prichádza s novým dizajnom, väčšími rozmermi a kompletne novou ponukou motorov. Renault Captur v duchu doby v ponuke pribúda aj plug-in hybridná verzia E-TECH schopný samostatného elektrického dojazdu 45 km.

Elektrické BMW so zrýchlením na stovku pod 3 sekundy?

21.07.2019 09:33 Výlučne elektrické BMW i3S zatiaľ nie je príliš športové. BMW i8 nie je čistým elektromobilom a tak trochu teda v oblasti úplnej elektrifikácie BMW nemá ešte svojho športového zástupcu. Elektrické BMW s viac ako 700 koňmi a zrýchlením na 100 km/h za menej ako 3 sekundy? Možná budúcnosť. BMW totiž predstavilo koncept s troma elektromotormi pod karosériou súčasného BMW 5.

Nová Corvette C8 Stingray je bomba len za 60 000 $

19.07.2019 15:06 Uplynulý týždeň som strávil v spoločnosti dvoch Amerík. Dodge Challenger a Ford Mustang. Obe urobili veľký dojem hlavne pomerom cena/výkon. Avšak jazdné vlastnosti a interiér na sebe dali poznať, že to jednoducho nie je európske auto. Dnes v noci svetu predstavili nový Chevrolet Corvette C8 Stingray. Z prvotných informácií som priam ohúrený. Zdá sa, že by mohla kombinovať to najlepšie z oboch svetov. 

Slovnaft odpovedá na vaše otázky a nejasnosti o prémiových palivách

19.07.2019 08:34 Pred časom sme zverejnili promo článok slovenskej rafinérie a tiež najväčšieho predajcu pohonných hmôt. Slovnaft u nás propagoval prémiové palivá EVO pre zážihové aj vznetové motory. Článok získal mimoriadnu pozornosť a má vcelku pestrú čitateľskú diskusiu. Slovnaft odpovedá prostredníctvom svojich odborníkov na vývoj palív na dôležité a zaujímavé otázky, názory či presvedčenia. Tie zverejňujeme ako reakcie v plnom znení bez úprav. Určite stoja za pozornosť, dozviete sa mnoho zaujímavého...

Malé autá sú, tradične, hitom leta. Kupujú ich začínajúci šoféri a seniori

19.07.2019 08:34 Napriek tomu, že v posledných rokoch je najväčší záujem o veľkopriestorové autá typu kombi a SUV, dopyt po drobcoch neklesá. Tento rok tvoria 1/4 predajov najväčšieho tuzemského predajcu jazdeniek – siete autocentier AAA AUTO. Malé autá najčastejšie kupujú mladí začínajúci šoféri a seniori, a to aj vďaka nízkej cene, úspornej prevádzke a „skladnosti“ v premávke i pri parkovaní. Priemerne za tieto vozidlá Slováci zaplatia 5 079 eur, pričom si radi priplatia za výbavu, a to aj na úkor vyššieho veku auta. Vyplynulo to zo štatistík spoločnosti AAA AUTO za prvý polrok 2019. 

Suzuki Jimny je až prekvapivo zdatný najmenší off-road

19.07.2019 06:37 4. generáciu Suzuki Jimny svetu predstavili zhruba pred rokom. Čakali sme na ňu dlhých dvadsať rokov. Rozhodne sa to vyplatilo. Legendárne drobné auto prešlo zásadnou modernizáciou, no DNA terénneho vozidla mu ostalo. Nový typ dostal výzor podobajúci sa na Mercedes G. Aj preto verejnosť najmenší off-road sveta pomenovala „malé G-čko“. Niekoľko týždňov je Suzuki Jimny 4 v predaji aj na Slovensku. Spoznaje ho podrobnejšie, pretože tento drobec si zaslúži pozornosť a obdiv.

SUV mánia nemusí trvať večne. Japonci s tým počítajú už dnes

18.07.2019 19:05 Ktorý iný trh ako práve americký je najlepší barometer popularity SUV. Práve tu, v ich kolíske, spracoval magazín The Wall Street Journal dlhodobé údaje súvisiace s ich predajmi. Tie pritom jasne naznačili klesajúci trend v predajoch tohto dnes tak populárneho segmentu. Ide síce o mierny pokles, v dlhodobom horizonte však môže predpovedať prestup zákazníkov k inému druhu áut. Ako sa vraví, nič netrvá väčne a SUV mánia možno začína svoj koniec.

Aký efekt má Tesla zrýchlenie na Slovenky? Veru stojí za to!

18.07.2019 09:08 Internet je plný videí reakcií ľudí na veľké zrýchlenie áut. Naftových, benzínových a v poslednej dobe hlavne elektrických motorov. Vo väčšine z nich sú dievčatá, ženy, alebo starší ľudia. Fakticky každé auto, ktoré zvládne z miesta stovku pod 5 sekúnd, je pre neskúsených pasažierov zážitok. Autá, ktoré zvládnu zrýchliť na stovku za menej ako 4 sekundy, sú už zážitkom aj pre skúsenejších a mladších spolujazdcov. Nuž a Tesla zrýchlenie Modelu 3 performance uvádza len 3,4 sekundy. Ako to vnímajú mladé Slovenky? 

Prichádza N-Track Day. Najväčšie stretnutie majiteľov Hyundai N

18.07.2019 07:06 Po druhýkrát sa bude v okolí Slovakiaringu ozývať nespútaný rachot z výfukov a záplava pre autá netradičnej šmolkovej farby. Áno, znova prichádza najväčšie slovenské stretnutie majiteľov Hyundai, N-Track Day. Podobne ako minulý rok, majitelia športových Hyundaiov i30N si budú môcť svoje stroje vyskúšať aj na okruhu. Jednou z hlavných zmien je rozšírený program pre verejnosť. Ak máte radi hothatche, tu by ste nemali chýbať.

Gigantická zbierka autíčok Hot Wheels a ani jedno zo sto tisíc nebolo rozbalené

18.07.2019 07:06 Predmetom dedičského konania sa môže stať naozaj čokoľvek, aby však rodina zdedila po zosnulom zbierku nikdy nerozbalených modelov malých autíčok, to sa veru nestáva často. Ďalšou perličkou je ich počet, nejde totiž o žiadnych pár krabičiek, zosnulý zberateľ to bral pekne od podlahy. Táto zbierka autíčok má 100 000 autíčok Hot Wheels.

Aj DS 3 Crossback Euro NCAP testy zvládol na rôzne hodnotenia

18.07.2019 07:06 Opäť tu máme ďalšie auto, ktoré komisári z Euro NCAP ohodnotili 2 rôznymi výsledkami. DS 3 Crossback Euro NCAP tak zvládol na 4 aj 5 hviezdičiek, rozdiel je v tom, či máte vo výbave núdzový brzdný asistent, ktorý deteguje aj chodcov. Je to tak ďalšie auto, ktorým chce Euro NCAP ukázať, ako dôležité sú pre bezpečnosť autonómne núdzové brzdné systémy.

Kto tvrdí, že elektromobil nevydrží? Tesla najazdila 900 000 kilometrov

17.07.2019 18:10 Nízke dojazdy elektromobilov zvádzajú užívateľov k myšlienkam, že za život toho aj tak veľa nenajazdia. Ťažko sa tak porovnáva odolnosť ich mechaniky s výdržou konvenčných áut. Je tu jedna, respektívne prvá veľká výnimka. Hansjörg von Gemmingenova Tesla najazdila 900 000 km. Ak ju nerozbije, prekoná milión kilometrov. 

Toyota Camry: Ako sa menil najpredávanejší sedan?

17.07.2019 14:16 Je to najpredávanejší sedan na svete a  kráľ strednej triedy na dvoch svetadieloch. Toyota Camry, ktorú vyrábajú od roku 1982,  je sedanom segmentu D, známym a obľúbeným nielen v Severnej Amerike a Austrálii. Po štrnástich rokoch sa vracia do Európy s modelom 8. generácie. A takto sa zmenila.

Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť