Rozšírené hľadanie
Piatok 19. Apríl 2024 |
meniny má Jela

Gorenje organizuje koncerty pre deti. Učí ich zdravo jesť

Datum: 16.06.2023

Gorenje zahajuje sériu edukačných koncertov pre deti. Zameriava sa pritom na mladších školákov, ktorých chce zábavnou formou naučiť, že čerstvá zelenina a ovocie do jedálnička patrí, a že jesť zeleninu a ovocie je „in“.

Gorenje organizuje koncerty pre deti. Učí ich zdravo jesť

Ide o aktivačnú časť širšej kampane s mottom „s Gorenje SA TO vychladí a vitamíny SA nestratia“. Kampaň používa obľúbenú frázu „SA TO“ urobí, ktorá možno občas zaznie aj u vás doma, keď práve nie je vôľa sa zapojiť do domácich prác. Spotrebiče Gorenje sú totiž navrhnuté práve tak, aby väčšinu roboty zastali sami a žiadna domáca práca nebola zbytočná veda.

Konečne je tu nová sezóna as ňou aj lokálna zelenina a ovocie plné chuti a vitamínov. Tie sa v nových chladničkách GardenFresh rozhodne nestratia. Niekedy je ale ťažké presvedčiť deti, že je zelenina chutná a treba ju pravidelne konzumovať. Preto Gorenje organizuje počas júna edukačné koncerty pre mladších školákov a učí deti zdravo jesť.

V júni príde do škôl partia profesionálnych hudobníkov, aby prostredníctvom chytľavých piesní vysvetlila malým divákom zásady správneho stravovania. Deti sa počas predstavenia oboznámia aj s hudobnými nástrojmi a môžu si ich sami vyskúšať, napríklad si zahrať na elektrickú gitaru.

Z piesní v štýloch od rocku až po country sa dievčatá a chlapci dozvedia, že „Zelenina nie je len pre mimina“ alebo že „Kto sa naje, všetko zvládne“, môžu si zaspievať chytľavé refrény a zatancovať si so zeleninovými maskotmi. Jednoducho si užijú dopoludnie plné zábavy.

Deti si odnesú aj malé darčeky, ktoré im budú pripomínať napríklad to, že je dôležite desiatovať a nezabúdať pritom na čerstvú zeleninu a ovocie. Zábavné učenie môže pokračovať aj doma – rodičia si môžu z webovej stránky stiahnuť pracovné listy a spoločne si pripraviť zdravé raňajky alebo správne prestrieť stôl.

Až do konca augusta si každý, kto si kúpi jednu z vybraných chladničiek Gorenje GardenFresh, bude môcť kúpiť akýkoľvek malý domáci spotrebič s úžasnou zľavou 80 %.

Akcia podporuje nielen záujem detí o zdravé stravovacie návyky, ale taktiež nabáda k lepšiemu hospodáreniu s jedlom. Vedeli ste, ako veľmi sa u nás plytvá? Podľa nedávneho prieskumu Mendelovej univerzity v Brne skončí v popolniciach domácností v priemere asi 38 kg potravín na osobu za rok, oveľa viac potom pri bytových domoch na sídliskách, kde skončí v komunálnom odpade skoro 54 kg jedla.

Najviac sa v domácnostiach plytvá ovocím a zeleninou. Na vine často nie sú len „veľké oči“ a nákupy nad rámec rozumnej spotreby, ale aj zlé podmienky uchovávania zeleniny a ovocia, ktoré sa pokazí skôr, než dôjde úžitku. Veľkú časť vyhodenej zeleniny aj ovocia by pritom išlo zachrániť správnym skladovaním. Aj na to upozorňuje nová kampaň Gorenje.

Chladničky Gorenje GardenFresh majú adaptívnu technológiu AdaptTech a IonTech, napodobňujúcu prírodné procesy. Majú aj konvertibilné zásuvky, ktoré sa podľa potreby premieňajú medzi nulovou zónou a ďalším priestorom na optimálne uchovávanie zeleniny a ovocia. Najvyšší model má aj integrovanú wifi a ide ovládať prostredníctvom aplikácie ConnectLife aj na diaľku.

 

Viac informácií: sk.gorenje.com

Čítané: 2197 x