Rozšírené hľadanie
Pondelok 28. September 2020 |
meniny má Václav

Co je VDSL a VDSL 2?

Datum: 27.08.2020

VDSL je další forma síťové technologie, kterou poskytovatelé internetu mohou použít k poskytování rychlejších služeb na kratší vzdálenosti. Stejně jako běžně používané ADSL je VDSL asymetrické, což znamená, že rychlosti stahování jsou obvykle rychlejší než rychlosti odesílání. 

Co je to internet HD a proč byste ho měli chtít?

Datum: 22.06.2020

Od Sametové revoluce se doba velmi změnila. Nejen v nastavení společnosti, ale i co se technických vymožeností týká. Kdo před rokem 1989 znal pojem internet?

Kupujeme repasovaný notebook alebo počítač

Datum: 01.04.2020

Trendom posledných rokov je kúpa repasovaných produktov. Hlavne pri elektronike je veľmi výhodné sa na ne zamerať. Ak hľadáte notebook alebo počítač vysokej kvality za polovičnú cenu, ste na správnej ceste.

Chov sliepok: Ako sa naň pripraviť?

Datum: 27.03.2020

Ako sa pripraviť na chov sliepok, ak ste v tomto smere nováčik? Ponúkame niekoľko rád, ktoré sa budú hodiť aj skúsenejším chovateľom.

Programy na kreslenie: Porovnanie AutoCad a GstarCad.

Datum: 27.03.2020

Aký je program na kreslenie GstarCad v porovnaní s AutoCadom? Tieto dva cad programy sú si v mnoho podobné no nájdu sa aj rozdiely.

Čo zahŕňa správa IT siete

Datum: 17.03.2020

Každý deň prichádzame do kontaktu s počítačovými sieťami. Spojenie medzi počítačmi sa môže uskutočniť vo viacerých spôsoboch. V práci sa obvykle používa sieť typu LAN. Tá je fyzicky ohraničená, obvykle objektom, v ktorom má firma sídlo.

Darček poteší každého

Datum: 28.12.2019

Nákupná horúčka je v plnom prúde, vyskakujú na vás samé pekné zľavy. Neviete, čo skôr vložiť do nákupných košíkov? Práve preto mám pre vás pár tipov ako nakúpiť na e-shopoch a vybrať vhodný darček pre muža aj darček pre ženu. Stačí si len vybrať tie správne kúsky!

Dočkáme sa na Slovensku online kasín?

Datum: 27.11.2019

Ľudia, ktorí sa radi bavia hazardnými hrami, si chodia zahrať výherné automaty alebo poker či ruletu do kamenných prevádzok kasín a herní. Už takmer rok čakáme na to, že budeme na Slovensku mať možnosť zahrať si tieto hry online, z pohodlia domova na počítači, alebo pri čakaní či cestovaní na mobilnom telefóne.

Je lepšie nakupovať v kamenných predajniach, alebo online?

Datum: 28.10.2019

V súčasnosti je toľko možností, kde nakupovať. Idete po ulici a zo všetkých strán sa na vás usmieva výklad obchodu. Surfujete po internete a na každej stránke vás oslovujú reklamy. Nakupujeme, míňame zarobené peniaze a je len na nás kde. 

Vyskúšajte si jedinečnú escape hru na palube divného autobusu

Datum: 17.10.2019

„Keď si šťastný, tlieskaj rukami – ťap, ťap!“ Kto by si to nepamätal zo školských výletov autobusom? Cesta do cieľa sa tak neuveriteľne vliekla, no domov to šlo už rýchlo. Čo tak sa so svojimi priateľmi zabaviť v autobuse ešte aj dnes? Hra Divný bus vám pripomenie, aké skvelé to v takom autobuse môže byť, len z neho nájsť cestu von…

Aké hrozby číhajú na nás na internete?

Datum: 27.09.2019

O užitočnosti internetu snáď nikto nepochybuje. Prostredníctvom online sveta platíme účty, komunikujeme, zabávame sa alebo sa vzdelávame. A ako miesto zábavy a získavania informácií vníma internet väčšina z nás. Menej ľudí si však uvedomuje, že internetové vody majú aj odvrátenú tvár.

Skype nie je prežitok – stále je významným komunikátorom

Datum: 16.09.2019

Facebook Messenger, Google Talk, Google Hangout, WhatsApp, Slack, Viber, Talky – rôznych komunikačných nástrojov je skutočne mnoho. Niektoré sú hlavne na telefonovanie (WhatsApp), iné hlavne na písanie (Messenger), niektoré, ako Skype, slúžia plnohodnotne pre oboje.

Tvorba webových stránok môže byť konečne skutočne vo vašich rukách

Datum: 10.09.2019

Chceli ste už dávno webové stránky ­– nové, alebo prerobiť tie súčasné; súkromné či firemné? Väčšinou nás odradí veľká cena za ich výrobu, ale aj problematická komunikácia s firmami, ktoré webové stránky ponúkajú.

Materstvo je stále zložitejšie – veda je už vybrať aj hračky pre deti

Datum: 30.07.2019

Naše maminky a babičky to mali jednoduchšie. Kúpili nám za naše detstvo jedny kocky, jednu až dve spoločenské hry, jednu stavebnicu, tri bábiky a maximálne dve plyšové hračky.

Aliexpress v slovenčine umožní nakupovať v Číne už skutočne každému – naučte sa to

Datum: 26.07.2019

Stále počúvate od známych, ako nakupujú v Číne. Hanbíte sa spýtať – to vedia čínsky? Veď vy si netrúfate ani na nákupy v angličtine. Nebojte sa – Aliexpress v slovenčine už existuje. A čo sa tam dá kúpiť?

Tvorba web stránok

Datum: 19.06.2019

Máte vlastnú firmu, no nemáte firemnú webovú stránku, prostredníctvom ktorej by ste mohli prezentovať seba, a teda svoje produkty? 

Nájdete tu prácu a kúpite auto – na ktorý slovenský portál zavítať?

Datum: 31.05.2019

Na Slovensku v dnešnej dobe pôsobí viacero online inzertných portálov s rôznym typom tovaru, nie všetky však prinášajú inzeráty adekvátnej kvality. 

Ako používať Excel šípky

Datum: 12.02.2019

V Exceli existujú rôzne spôsoby, ako sa presúvať po hárku medzi jednotlivými bunkami. Na rýchle premiestňovanie môžete používať klávesy so šípkami, posúvače alebo myš. Ako však využiť Excel šípky, ktoré označujú vývoj čísiel pre po sebe idúce obdobia?

Top-reklama.sk – komplexný reklamný portál

Datum: 26.11.2018

Chcete ukázať potencionálnym zákazníkom všetky druhy reklám na jednom mieste? Tak nečakajte a navštívte portál top-reklama.sk.

Odhaľte tajomstvo PPC reklám

Datum: 22.11.2018

Každý z vás zrejme tuší, keď sa povie PPC reklama, o čom je reč. Áno, presne tak.  Ide o formu platenej online reklamy, ktorá ak nie je dobre nastavená, správa sa ako hliníková  kocka v kyslom prostredí. Mizne, a teda stráca sa nám priamo pred očami.