Registrovať

Štvrtok 25. Máj 2017 | meniny má Urban

Monitorujeme 1750 informačných zdrojov

PR články - Elektro, elektronika

Čo treba vedieť o ransomware WannaCry

WannaCry/Wcry je relatívne nová rodina ransomvéru, ktorá sa objavila koncom apríla tohto roka. Doteraz sa šírila prostredníctvom URL adries programu Dropbox, posielaných e-mailom. Jej nové varianty sa však dnes šíria prostredníctvom nedávno objavenej zraniteľnosti Windows Server Message Block (SMB). Výsledkom je jeden z najvážnejších útokov ransomvéru na používateľov po celom svete. 

Datum: 17.05.2017

Ericsson vyvinul digitálny kľúč, ktorý mení budúcnosť pripojenia vozidiel

Spoločnosť LYNK & CO 17. apríla v Šanghaji po prvýkrát naživo otestovala svoju zabudovanú aplikáciu na zdieľanie vozidiel. Digitálny kľúč umožňuje vznik nových modelov vlastníctva a spolupráce. Vďaka cloudovej technológii od Ericssonu LYNK & CO plní svoj kľúčový sľub umožňovať prostredníctvom pripojenia na internet nové služby. 

  Datum: 21.04.2017

  Pozvánka na webinár: Growth Codes – Čo robí mobilného operátora úspešným?

  Spoločnosť Ericsson Vás pozýva na webinár s názvom Growth Codes – Čo robí mobilného operátora úspešným?, ktorý sa uskutoční v dvoch termínoch v stredu 26. apríla 2017 o 9:00 a o 16:00 SEČ. Pre účasť je potrebné sa vopred registrovať.

  Datum: 18.04.2017

  Ericsson poskytne BBC Creative postprodukciu a správu mediálnych služieb

  Spoločnosť Ericsson v rámci výberového konania získala viacročný kontrakt na dodávanie postprodukcie a manažovanie mediálnych služieb pre BBC Creative, vlastnú kreatívnu agentúru BBC. Ericsson bude dodávať end-to-end služby prostredníctvom cloudovej platformy na spracovanie médií. Ericsson bude tieto služby poskytovať zo svojho najmodernejšieho londýnskeho zariadenia, ktoré sa zameriava na postprodukčné služby. 

   Datum: 12.04.2017

   Ericsson: pomalé nahrávanie ich obsahu na Facebook používateľov stresuje

   Ericsson a Vodafone skúmajú reakcie používateľov počas spomalenia širokopásmového pripojenia; spoločnosti používajú neurovedu, aby zistili, do akej miery výkon siete ovplyvňuje emócie používateľov, ich stres a vnímanie značky operátora. Podľa účastníkov štúdie môže dokonca aj dvojsekundové oneskorenie pri nahrávaní selfie na Facebook spôsobiť používateľom smartfónov stres. Výsledky ukazujú, že spotrebitelia majú vysoké očakávania v súvislosti s časom spojeným s obsahom, pričom aj sekundové oneskorenie pri načítaní videa je pre používateľov stresujúce.

    Datum: 30.03.2017

    Ericsson, Telstra a Fox Innovation Lab ponúkajú prvé riešenie pre okamžitý prístup k filmovému obsahu

    Pilotný projekt poskytuje účastníkom okamžitý prístup k novo vydanému filmovému obsahu v prvotriednej kvalite bez dopadu na výkon zariadenia alebo dátové plány.

     Datum: 20.03.2017

     Ericsson na MWC 2017: Sme priekopníci 5G a transformácie obchodu

     Experti z Ericssonu v rámci tohtoročného Mobile World Congress v Barcelone  predstavili nové partnerstvá a inovatívne riešenia, smerujúce k digitálnej oblasti – v popredí stoja 5G, mediálne technológie a internet vecí (IoT). Na brífingu pre médiá a analytikov sa k predstaviteľom Ericssonu pripojili zástupcovia firiem T-Mobile, Telstra, Fox Innovation Lab a Scania. Prebehlo testovanie 5G New Radio (NR) v spolupráci so spoločnosťami Qualcomm, NTT DoCoMo, Telstra a Vodafone. 

      Datum: 16.03.2017

      Ericsson ako prvý naživo otestoval end-to-end prenos v 5G sieti

      Spoločnosti Ericsson a SK Telecom Korea uskutočnili prvé 5G end-to-end testovanie. Demonštrácia prebehla v laboratóriu Ericsson vo švédskej Kiste, kde bola dosiahnutá prenosová rýchlosť dát end-to-end viac ako 1 Gbps a oneskorenie približne 4 milisekundy. 

       Datum: 03.03.2017

       Rozšírené portfólio od Ericssonu predstavuje míľnik na ceste k 5G

       Ericsson ako prvý prináša na trh systém, kombinujúci jadro a rádio pre 5G použitie a urýchľuje cestu k 5G aj s dnešnými sieťami. Umožňuje celosvetový prístup a prepravu 5G, pokrývajúcu všetky kmitočtové rozsahy.

        Datum: 22.02.2017

        Ericsson má riešenie na automatizáciu bezpečnosti

        Ericsson Security Manager umožňuje zladenie bezpečnosti pre všetky oblasti IKT. Tento nástroj automatizuje správu zabezpečenia v súlade so zásadami nepretržitého sledovania hrozieb, zraniteľnosti, rizík a súladu s možnosťou automatických sanácií. Nástroj podporuje zabezpečenie pre telekomunikačné cloudové operácie, podniky, fyzické a virtuálne siete a digitálne riešenia podpory bez potreby inštalácie. 

        Datum: 12.02.2017

        Ericsson na Svetovom ekonomickom fóre 2017 – rozvoj vnímavého a zodpovedného vedenia

        Výročné zasadnutie Svetového ekonomického fóra (WEF = World Economic Forum) sa uskutočnilo od 17. do 22. januára 2017 vo švajči­arskom Davose. Hlavnou témou tohtoročného stretnutia vrcholných svetových obchodných lídrov, hláv štátov a verejných osobností bolo „Vnímavé a zodpovedné vedenie“. Ericsson sa zúčastnil ako strategický partner – s cieľom podeliť sa o svoje názory, skúsenosti a o informácie o vývoji v oblasti informačných a komunikačných technológií, ktoré ovplyvňujú celú spoločnosť.

         Datum: 08.02.2017

         Ericsson a Orange spájajú sily pre rozvoj 5G

         Ericsson a Orange pracujú na vývoji a testovaní vybraných ukážkových 5G projektov založených na sieti spoločnosti Orange a 5G technológiách od spoločnosti Ericsson. Techno­logické stavebné bloky, realizované koncepty a spustené pilotné projekty v celej Európe umožňujú spoločnosti Orange nasadiť služby a všetky možnosti 5G sietí už od roku 2017.

          Datum: 09.12.2016

          Ericsson a Grundfos uľahčujú prístup k pitnej vode cez mobilné peňaženky a vodné bankomaty

          Mobilná technológia sa spája s inovatívnymi vodnými bankomatmi, umožňujúcimi prístup k udržateľnému zásobovaniu vodou. Dohoda predstavuje prelomové riešenie, z ktorého môžu profitovať poskytovatelia vodných služieb a spotrebitelia na celom svete. 

           Datum: 09.11.2016

           Chcete si doma vychutnať lahodnú kávu? Investujte do precízneho kávovaru

           Kvalitný domáci kávovar je pomerne veľká investícia. Ak túžite po prístroji na vysokej úrovni, obstarávacie ceny sa šplhajú nad hranicu 500 €. Lacné prístroje, ktoré lákajú na nízku cenu, neponúknu tak chutný kofeínový mok. Pri výbere kávovaru by ste sa mali zamerať na niekoľko dôležitých parametrov, ktorým dominuje predovšetkým správna značka. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, podľa čoho vyberať domáci kávovar.

           Či už zvolíte kávovar od akejkoľvek značky, dajte prednosť kávovaru disponujícímu vlastným mlynčekom. Aróma čerstvo namletej kávy sa bude šíriť celou kuchyňou. Zvolíte si podľa uváženia hrubosť mletia, lebo každá hrubosť ovplyvňuje tiež chuť kávy. Veľkej popularite sa teší automatické kávovary JURA, ktoré vám teraz predstavíme.

           Datum: 18.09.2015

           Led žiarovky, ich využitie a recyklácia klasických žiaroviek

           Dnes nájdete široký výber led žiaroviek s rôznymi závitmi (GU10, E27, E14, MR16, G9,..), led pásy (biele led pásiky, farebné led pásiky, RGB led pásiky (viacfarebné),…),led auto žiarovky, led trubice, led reflektory, stmievače a podhľadové bodové svietidlá. Je vhodné použiť ich všade tam , kde svietite v priemere viac ako 2 hodiny denne.

           Datum: 17.11.2014

           Cestujete na dovolenku? Zabezpečte svoju domácnosť!

           Štatistiky uvádzajú, že práve počas letného obdobia narastá počet vykradnutých objektov ako sú domy alebo chaty. Ľudia cestujú na dovolenky niekedy aj tisícky kilometrov a to je výborná príležitosť pre aktívnych lupičov. Prejdite im ale cez rozum a zabezpečte svoju nehnuteľnosť kvalitným zariadením. 

           Datum: 26.07.2014

           VALENA od LEGRANDU s novým dizajnom a funkciami.

           Spínače pre domové inštalácie Legrand Valena opäť prichádzajú s vylepšeniami, ktoré už tak obľúbenýtyp vypínačov a zásuviek obohatia o nové dizajny a funkcie.

           Valena je jeden najpredávanejší produkt tejto kategórie. Jeho dlhoročná obľúbenosť sa zakladá naneustálej inovácií a vylepšovaní. Firma LEGRAND jednoducho vždy počúva hlas spotrebiteľa asnaží sa mu vyhovieť. Prispôsobovanie trhu je dôležitá súčasť každého marketingu, pretože len takmôžete uspieť.

           Datum: 31.05.2014

           Servis značkových notebookov v Bratislave

           Pokiaľ ide o informačné technológie a notebooky, dáme si vždy záležať na tom, aby mali dobré parametre, výkonnú pamäť, procesor, dobrú grafiku, skvelý operačný systém. A množstvo ďalších a ďalších atribútov. Keď sa však notebook pokazí, snažíme sa rôznymi spôsobmi vyhnúť servisom a „skúšame“ to sami, prípadne pomocou kamarátov, zháňaním rôznych vecí na internete cez rôznych predajcov, ktorých ani sami nepoznáme. Ak vám však na vašom notebooku záleží, mali by ste sa k jeho servisu a oprave stavať zodpovedne. Radšej investujte do servisu, ako do lacnej opravy, ktorá vám nevydrží dlho. Kde však hľadať servis renomovaných značiek? Práve teraz sa dozviete pár dôležitých informácií, ak ste majiteľom notebookov Dell a HP.

           Datum: 31.03.2014

           S letom sme sa rozlúčili

            

           Aj keď podľa kalendára ešte stále máme leto, s tým skutočným sme sa už rozlúčili. Smútime tak za 
           príjemnými teplotami a slnečnými lúčmi a naša nálada sa skôr podobá tomu aktuálnemu počasiu. 
           Sme zamračení a bez nálady, a tak niet divu, že v spoločnosti prevládajú skôr depresie. Našu myseľ 
           však môže rozveseliť blížiace sa obdobie, idú predsa Vianoce. Toto poteší nielen deti, ale aj nás. Ak 
           si všetko dobre naplánujete nemusíte sa obávať ani stresu z príprav. 
           Už teraz sa môžeme poohliadať po vhodných darčekoch pre našich blízkych. Najmä deťom môžete 
           vyberať tie správne hračky, pred Vianocami sa totiž môže stať, že predajcovia v snahe zarobiť 
           čo najviac zdvihnú ceny. Naviac ak si kúpu rozdelíte na viac mesiacov, nebude tak napätý Váš 
           rozpočet. Z výplaty tak môžete kúpiť niečo hneď a iné odložiť na neskôr. Je to určite rozumnejšie, 
           ako všetko zháňať na poslednú chvíľu v preplnených nákupných centrách. Uľavíte aj svojej mysli 
           a tesne pred 24. decembrom si budete už len vychutnávať príjemnú vianočnú atmosféru bez 
           akéhokoľvek stresu. Vianoce tak budú mať opäť čarovnú príchuť aj pre nás dospelých. 
           Kúpa darčeka pre dieťa nie je vždy jednoduchá. Zväčša musíme nájsť kompromis medzi ich 
           želaním a našimi možnosťami. Ak však začnete už teraz, môžete vybrať aj vytúžený vrtuľník na 
           diaľkové ovládanie, máte predsa viac času porovnávať ceny aj ponuku. Deti si tiež často prajú 
           parádne elektrické motorky. Čo si nakoniec pod stromčekom nájdu je len na Vás, ak však hľadáte 
           široký výber a rozumné ceny kliknite sem.

           Aj keď podľa kalendára ešte stále máme leto, s tým skutočným sme sa už rozlúčili. Smútime tak za 
           príjemnými teplotami a slnečnými lúčmi a naša nálada sa skôr podobá tomu aktuálnemu počasiu. 
           Sme zamračení a bez nálady, a tak niet divu, že v spoločnosti prevládajú skôr depresie. Našu myseľ 
           však môže rozveseliť blížiace sa obdobie, idú predsa Vianoce. Toto poteší nielen deti, ale aj nás. Ak 
           si všetko dobre naplánujete nemusíte sa obávať ani stresu z príprav. 
           Už teraz sa môžeme poohliadať po vhodných darčekoch pre našich blízkych. Najmä deťom môžete 
           vyberať tie správne hračky, pred Vianocami sa totiž môže stať, že predajcovia v snahe zarobiť 
           čo najviac zdvihnú ceny. Naviac ak si kúpu rozdelíte na viac mesiacov, nebude tak napätý Váš 
           rozpočet. Z výplaty tak môžete kúpiť niečo hneď a iné odložiť na neskôr. Je to určite rozumnejšie, 
           ako všetko zháňať na poslednú chvíľu v preplnených nákupných centrách. Uľavíte aj svojej mysli 
           a tesne pred 24. decembrom si budete už len vychutnávať príjemnú vianočnú atmosféru bez 
           akéhokoľvek stresu. Vianoce tak budú mať opäť čarovnú príchuť aj pre nás dospelých. 
           Kúpa darčeka pre dieťa nie je vždy jednoduchá. Zväčša musíme nájsť kompromis medzi ich 
           želaním a našimi možnosťami. Ak však začnete už teraz, môžete vybrať aj vytúžený vrtuľník na 
           diaľkové ovládanie
           , máte predsa viac času porovnávať ceny aj ponuku. Deti si tiež často prajú 
           parádne elektrické motorky. Čo si nakoniec pod stromčekom nájdu je len na Vás, ak však hľadáte 
           široký výber a rozumné ceny kliknite sem.

            

           Datum: 22.09.2013

           Musíme sa prispôsobiť extrémnemu počasiu

           Horúčavy posledných dní nás presvedčili, že skutočne tropické leto sa môže vyskytovať aj u nás. Aj keď nám bolo dopriate typicky dovolenkové  počasie, väčšinu z nás to veľmi neteší a sme radi, že teploty už klesli. Odborníci však sľubujú, že si takéto leto budeme vychutnávať pravidelne a teploty tak môžeme o rok očakávať opäť. Čiastočne nás poteší aspoň to, že leto tak môžeme pokoje tráviť aj na blízkom kúpalisku a nemusíme vyhadzovať kopec peňazí za dovolenku niekde pri mori. Veď toto leto boli aj dni, kedy bolo u nás teplejšie, ako v obľúbených dovolenkových destináciách. Opaľovať sa tak môžeme aj doma.

           Na podobnú vysokú záťaž však naše telo nie je prispôsobené, a tak takéto extrémne počasie prežívame oveľa horšie. Najmä ak sa pred teplom nemáme kde skryť. Dlho trvajúce vysoké teploty premenili na pec kanceláriu aj náš domov. Náš organizmus sa tak musel vyrovnávať s teplom nielen vonku, ale aj v interiéry. Väčšina z nás tak závidela tým, ktorí majú v práci klimatizáciu. Ak je však jej prítomnosť podmienená druhom práce a nastavená je na stálu teplotu, nie vždy je to výhra. Pri 35°C vonku je aj na prvý pohľad príjemných 25°C v kancelárií, spojených so zvýšeným rizikom ochorenia.

           Pri horúčavách však často nie je inej pomoci ako práve klimatizácia od ecotechnologi­es.sk, jej nastavenie však treba dobre zvážiť. Teplotný rozdiel by nemal byť väčší ako 6°C.

           V byte je však jej montáž náročnejšia, ak nechcete zasahovať do samotnej stavby bude sa vám hodiť mobilná klimatizácia.

           Leto sa však pomaly končí, a tak v domácnosti možno skôr uprednostníte výkonný odvlhčovač.

           Datum: 18.08.2013

            

            

           Najnovšie
           Najčítanejšie

           Nie sú nájdené žiadne články.

           Nie sú nájdené žiadne články.           Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

           Pridať server: 

           Do kategórie:

           Pridať

           Zrušiť

           Pridať novú kategóriu

           Pridať

           Zrušiť