Rozšírené hľadanie
Piatok 27. November 2020 |
meniny má Milan

Má to váš mobil za sebou? Tvár vám rozžiaria náhradné diely

Datum: 25.08.2020

Ajé! O-oo! Do šľaka! Je mnoho výkrikov, ktoré sprevádzajú tie trápne okamihy, keď náš mobil zapuká či z neho čosi odpadne. No keď si zrazu spomeniete, že máte doma poruke nejaké náhradné diely, či poznáte overeného predajcu, ktorý dokáže rýchlo zareagovať na vašu požiadavku, vzdychnete si len jedno – Ufff.

Charakteristika a inštalácia dosky Arduino Uno

Datum: 24.08.2020

Štartovacia doska Arduino uno predstavuje v súčasnej dobe jeden z veľmi dobre pripravených jednočipových počítačov (mikrokontrolérov) pre domáce použitie (bastlenie). V základnej zostave (bez rozširujúcich dosiek) je určená k naprogramovaniu jednej funkcie, ktorou môže byť regulácia systémov domácnosti, prípadne sa veľmi dobre uplatní ako testovacia či výuková platforma.

Repasované či predvádzacie notebooky a počítače : Žiadny problém!

Datum: 02.08.2020

Uvažujete o kúpe lepšieho a výkonnejšieho po­čítača či note­booku ? Určite ste premýšľali nad tým, ako ušetriť a nekupovať kompletne nový prístroj, a narazili ste na repasované alebo predvádzacie počítača či notebooky. Nemáte s nimi žiadne skúsenosti? V tomto článku sme pre vás zhrnuli výhody a nevýhody jednotlivých počítačov podľa pôvodu.

História tlačiarní – od pergamenu po 3D tlač

Datum: 28.07.2020

Už v dávnych dobách pred naším letopočtom sa ľudstvo snažilo o uchovanie čo najširšieho spektra informácií na rozličných médiách, či už to bol papyrus, pergamen alebo oveľa neskôr aj vynález papiera.

Aké sú výhody a funkcie amerických chladničiek?

Datum: 25.05.2020

Obrovský úložný priestor, elegantný dizajn, praktické riešenia. Práve toto sú jedny z hlavných výhod amerických chladničiek, ktoré sú jedným z najpopulárnejších moderných spotrebičov. Čo by ste o nich mali vedieť?

Ako si vybrať koncovky a konektory

Datum: 09.04.2020

Určite každý z nás už zažil situáciu, že sa vám niečo pokazilo. Následne je potrebné chýbajúci diel nahradiť alebo vymeniť. Často krát, ale nevieme presne, aký typ napríklad koncovky alebo konektora si vybrať a kde si ho ľahko kúpiť. 

Vyberte si to správne osvetlenie do vášho domova

Datum: 29.03.2020

Každú miestnosť vo vašom domove využívate na niečo iné a obývate ju v iný čas počas dňa. Tomu treba prispôsobiť aj osvetlenie. V kuchyni potrebujete inú intenzitu a farbu svetla, ako napríklad v spálni. Niekde sa hodí výrazné studené osvetlenie, inde zase teplé a tlmenejšie svetlo. 

Ošiaľ ohľadom iPhone 11 pomaly upadá. Splnil očakávania užívateľov?

Datum: 17.12.2019

Nie je to tak dávno, čo celý svet žil v očakávaní na úplne nový iPhone 11. Ľudia ho s veľkými očami objednávali hneď od spustenia objednávok a dá sa povedať, že sa predával skutočne ako teplé rožky. 

Hľadáte kryt či obal pre váš telefón? Poradíme vám pri výbere

Datum: 09.10.2019

Každý obal alebo puzdro na mobil má svoje pre a proti, no jedno ich spája – sú zhotovené na mieru vášmu telefónu, aby boli schopné ho ochrániť pred zničením aj pred nečistotami.

Aký ochranný prostriedok si teda vybrať?

Cenovo dostupné paušály a dáta v mobile sú na dosah

Datum: 27.09.2019

Ak vy patríte medzi tých, ktorým sa čoskoro skončí viazanosť u mobilného operátora, a zvažujú, či ostať alebo hľadať lepšie? Poradíme vám, čo v takejto situácii robiť.

Čo robiť ak nie je prísun elektrickej energie na pracovisku?

Datum: 27.09.2019

Výpadok energie je najbežnejším problémom a mal by byť prvou vecou, ktorá sa rieši pri plánovaní nepredvídaných udalostí. Existuje veľa príčin výpadkov energie. 

Legendárne gitary a basgitary

Datum: 13.09.2019

Klasikou je fender standard Jazz Bass.  Táto Bass Gitara je legendárna, lebo je úplne jednoduchá, je použitá na veľkom množstve nahrávok a má mnoho Variant. 

Osvetlenie na terasu alebo do altánku

Datum: 19.06.2019

Romantika na terase alebo v altánku so štýlovým osvetlením je tým najlepším riešením.

Ste romantická duša a radi trávite dlhé letné večery vonku, najlepšie niekde na terase?

Chcete jazdiť ekologicky? Vyberte si elektrobicykel

Datum: 29.04.2019

Žijeme v dobe, kedy sú cesty plné dopravných prostriedkov spôsobujúcich neuveriteľné kolóny. Tie nám nielenže berú čas, ktorý by sme mohli stráviť omnoho príjemnejšie, ale spôsobujú u ľudí aj zbytočný stres. 

Čína pomaly, ale isto dobieha etablovaných výrobcov smartfónov

Datum: 20.03.2019

Dlhé roky sme v našich vreckách nosili smartfóny primárne výrobcov ako Samsung, Sony či Apple. Posledné niekoľko rokov sa však pomaly, ale isto otáča v prospech dovtedy menej známych značiek, ktoré sa dnes stavajú etablovanými spoločnosťami dobývajúcich naše domácnosti. 

Znepríjemňujú vám život rôzne zvieratá? Odplašte ich účinným spôsobom

Datum: 21.01.2019

Rôzne typy neželaných zvierat vás dokážu prekvapiť nielen v rodinnom dome, ale aj v byte. Hoci z pohľadu bývania v paneláku je riziko o niečo nižšie, aj tak tam stále je.  

Mikrovlnná rúra ako nenahraditeľná súčasť každého moderného domova

Datum: 20.11.2018

Mikrovlnná rúra alebo aj miktovlnka ako ju skoro všetci nazývame patrí medzi najužitočnejšie kuchynské spotrebiče, ktoré nám náš každodenný život podstatne zjednodušujú.  Doba ide stále dopredu a technológia tiež a ak ste si doteraz mysleli, že mikrovlnná rúra je výlučne len na ohrievanie jedla, vyvedieme vás z omylu.

Smart výbava v aute? Navigácia s autokamerou

Datum: 22.10.2018

Nech sa už vydáte na výlet, dovolenku, služobnú cestu alebo až do zahraničia, tieto dva moderné pomocníci vám budú oporou po celú dobu riadenie auta.

Apple predstavil nové modely iPhonov. Zákazníci staré modely začali predávať na bazároch

Datum: 18.09.2018

Apple každý rok prichádza s novými modelmi iPhonov. Kým pred piatimi rokmi bol v kurze kompaktný štvorpalcový iPhone 5c, v súčasnej dobe sa do popredia predierajú skôr väčšie smartphony. Obrovský zlom nastal v roku 2014, kedy cupertinská spoločnosť predstavila iPhone 6, ktorý sa stal najpredávanejším iPhonom vôbec.

Recenzia na kamerový systém Securia Pro IP set 1MPx NVR4CHV1-W

Datum: 25.08.2018

Bezpečie vás samých a takisto aj vašej rodiny je omnoho dôležitejšie ako ostatné iné veci. Práve to je dôvod, prečo mnohí ľudia stavia na kamerové systémy, ktoré dokážu mnohých zlodejov a kriminálnikov odstrašiť už len z dôvodu, že uvidia kamery.