Rozšírené hľadanie
Štvrtok 1. Október 2020 |
meniny má Arnold

Správna starostlivosť o nábytok = dlhá životnosť

Datum: 06.08.2020

Nábytok a celé vybavenie interiéru vo vašom dome si zaslúži adekvátnu starostlivosť. Pomocou správnej údržby môžete životnosť nábytku predĺžiť o dlhé roky. Rôzne materiály si však vyžadujú rôzny prístup.

Zacvičte si jogu pomedzi emaily

Datum: 15.08.2019

Deň väčšiny z nás začína aj končí sedením. Po zobudení si sadneme na posteľ, pri raňajkách na stoličku v kuchyni a cestu do prácu presedíme v aute. Prvé, čo urobíme po príchode do práce je, že si opäť sadneme. Keď pracovný deň skončí, zaujmeme miesto pred televízorom – ako inak posediačky. Ak si hovoríte, že to všetko „spraví“ hodinka športu dvakrát do týždňa, vyvedieme vás z omylu, nestačí to.

Dlho sedíte? Môže vám to ublížiť

Datum: 21.05.2019

Medzi civilizačné choroby patrí aj sedavé zamestnanie a s ním spojené následky. Ak aj počas sedenia vykonáme nejaký pohyb, väčšinou sú to len pohyby do strán, presnejšie 95 % z nich. To spôsobuje neprirodzené stláčanie medzistavcových platničiek. Následkom toho tuhnú chrbtové svaly a problém je na svete.

Ako zariadiť modernú detskú izbu?

Datum: 27.01.2019

Detský nábytok, rovnako ako ten klasický, podlieha módnym trendom. Súčasne musíme brať pri jeho výbere zreteľ na vek dieťaťa, ale aj na jeho záujmy. 

Nedostatok dnešnej doby je pracovný čas. Ako si deň v práci naplánovať?

Datum: 09.01.2019

Najvážnejším nedostatkom našej doby je nedostatok času, nie je to pravda? Rozdeliť čas medzi prácu, rodinu, koníčky je dnes umenie, ktoré školí celá rada odborníkov.

Bolesť hlavy nemusí signalizovať iba migrénu

Datum: 22.11.2018

S nepríjemnými bolesťami hlavy sa stretávame hlavne v prechodných obdobiach. Úbytok slnka, chladnejšie dni a dlhšie noci dávajú nášmu telu zabrať. 

Vnútorná dekorácia, ktorá zníži hluk

Datum: 25.09.2018

Kancelária by mala byť odhlučnená aby poskytovala dostatok súkromia. Aj samotný kancelársky nábytok dokáže vydávať hluk, ktorý počuť v okolitých priestoroch.

Ergonomické kancelárske stoličky vám spríjemnia prácu

Datum: 29.07.2018

Väčšina z nás má to klasické sedavé zamestnanie – ráno si sadneme za stôl k počítaču a keď je dobre, po ôsmych hodinách sa zasa zdvihneme. Tí šťastnejší si môžu občas dopriať niekam z kancelárie vyraziť, ale väčšina z nás strávi na kancelárskej stoličke tretinu svojho života. A to už určite nezapochybujete, že si výber tohoto kúska nábytku zaslúži väčšiu pozornosť, než mu obvykle venujeme.

Spíte správne?

Datum: 09.10.2017

Spánok je dôležitou súčasťou života každého z nás. Obzvlášť v dobe technického pokroku a neustáleho vývoja. Doba je uponáľhaná a často si neuvedomujeme dôležitosť základných potrieb, medzi ktoré spánok nepochybne patrí. Vo všeobecnosti, vedecké prieskumy potvrdzujú, že problémami so spánkom trpí každý piaty človek. Znie to ako „cliché“, ale dôvody nespavosti dnešnej doby pociťujeme všetci rovnaké – stres, rýchly životný štýl, žiarenie z obrazoviek a displejov, nadbytok svetla v mestách a pod. 

Stoličky patria medzi neodmysliteľnú súčasť interiéru

Datum: 21.10.2016

Stoličky ako súčasť sedenia sú v každom interiéri neodmysliteľnou súčasťou. V našej ponuke nájdete rôzne druhy stoličiek, či už ako súčasť jedálenského priestoru, alebo sú to kancelárske stoličky, vysoké barové stoličky, reprezentantívne kožené alebo zaujímavé doplnkové taburety.

Vyberáme kancelársku stoličku pre pohodlné sedenie

Datum: 04.07.2016

V súčasnej dobe je veľmi skloňovanou témou ergonomický nábytok, ktorý nachádza uplatnenie predovšetkým v kancelárskych priestoroch. Dominantou kancelárie je bezpochyby kancelársky stôl, na ktorom sa nachádza vedľa notebooku aj kopa papierov a písacích prostriedkov. No zabúdať by ste nemali ani na kancelárske stoličky, ktoré musia ponúknuť komfortné posedenie po celú pracovnú dobu. V nasledujúcich riadkoch vám poskytneme niekoľko dôležitých rád, ktorými by ste sa mali pri výbere kancelárskej stoličky riadiť.

Pracujete doma? Zariaďte si svoj „home office“ podľa feng shui

Datum: 24.06.2016

Moderným trendom je práca z domu, t.j. home office. Ako si však domáce prostredie prispôsobiť tak, aby čo najviac vyhovovalo našej práci? Mnohí radia ísť na to cez feng shui.

Candela – jedálenská stolička s jedinečným dizajnom

Datum: 08.01.2016

Pohodlné sedenie v kuchyni a jedálni je dôležitou súčasťou vychutnania si jedla.  Jedálenská stolička Candela toto pohodlie poskytuje v štýlovom dizajne a v prevedení kvalitných materiálov. Elegantný tvar jedálenskej stoličky s úžitkovosťou dizajnového doplnku vytvára v kuchyni zo stoličky jedinečný prvok nábytku.

Pracovný priestor v spálni? Ide to!

Datum: 02.09.2015

Spálňa je miestom pre oddych, relaxáciu a intímne chvíle. Kvôli nedostatku miesta je však niekedy potrebné zo spálne urobiť aj miesto pre prácu. Všetko ide šikovne zariadiť, bez toho, aby bol jeden z priestorov nejako obmedzený alebo existoval na úkor toho druhého. Pracovňa alebo spálňa, spálňa alebo pracovňa? Vaša izba môže byť obojím!

Detské poschodové postele so skriňou, písacím stolom

Datum: 20.08.2015

Úspora miesta je hlavným pojmom rodičov malých detí. Toľko hračiek, športových potrieb, kníh a oblečenie sa musí niekde šikovne uložiť. Lenže, niektoré deti majú toľko hračiek, že by mohli zásobiť jedno veľké hračkárstvo. To potom rodičia do detskej izby volí nábytok, ktorý plní hneď dvojitú funkciu. Rovnako tak ako detské poschodové postele so skriňou. Deti v jednom kúsku nábytku nájdu ložnú plochu, šatníkovú skriňu i ďalšie vybavenie a príslušenstvo.

Voľbou týchto postelí rodičia ušetrí veľa miesta, pretože zatiaľ čo by šatníková skriňa aj detská posteľ stáli zvlášť a zaberali veľa plochy, je šatníková skriňa umiestnená pod poschodovou posteľou a zaberá len polovičný priestor. Ktoré poschodové postele disponujú šatníkovou skriňou?

Zaujmite už vstupnou chodbou

Datum: 28.05.2015

Vstup do domu či bytu je veľmi dôležitý, pretože musí urobiť prvý dojem  na návštevy. A keďže ho mnoho ľudí podceňuje, odporúčame vám túto chybu neurobiť a venovať zariaďovaniu vstupnej chodby či haly dostatočnú pozornosť a čas.

Rozmýšľali ste už nad vstavanou skriňou?

Datum: 28.05.2015

Vstavané skrine si svoje miesto našli v mnohých domácnostiach. Dnes je skôr ojedinelé nájsť domácnosť, kde by sa takáto skriňa nenachádzala ako naopak. Čim to je však spôsobené? Odpoveď je jednoduchá – ide o skvelý nábytok, ktorý presne zapadne do každej miestnosti a ponúka obrovský skladovací priestor. Kto by toto nebral?

Revolučné upratovanie

Datum: 23.05.2015

Vybudovanie útulného a pekného bývania obnáša nielen značné finančné výdaje, ale tiež neustálu starostlivosť o udržanie vytúženého poriadku. Radšej ani nepremýšľajte, koľko času strávite nad touto nepríjemnou aktivitou, ktorú asi nikto z nás neobľubuje. Zvlášť, keď si uvedomíte, že je to stále rovnaká – monotónna činnosť, ktorú by ste radšej vymenili za zaslúžený oddych. No čistota by mala byť základom každej domácnosti, a to aj napriek tomu, že nie vždy sa nám chce robiť veľké poriadky. Prečo si teda upratovanie neuľahčiť ?

Nuda do detskej izby nepatrí

Datum: 18.04.2015

Deti a ich izba, magický svet, ktorý im poskytuje útočisko i priestor pre dobrodružstvo, sa stali predmetom nejedného článku či odbornej štúdie. My sa dnes chceme zamerať na to, ako vyhnať zo súkromného priestoru detí nudu, pretože tá tam rozhodne nepatrí. Hoci je pravda, že detská izba by mala byť prispôsobená veku dieťaťa, účelná a praktická, bez príťažlivého dizajnu a malých (no dôležitých) detailov to nebude nikdy ono. 

E-shop www.detskapostel.com

Datum: 18.01.2015

Vy vraj nepotrebujete detskú posteľ? Ste si istý? No ja vám teda poviem prečo by ste túto úžasnú stránku teda mali navštíviť. Pretože stránka www.detskapostel.com vám ponúka všetko čo si len môžete priať. Pri maximálnej priehľadnosti si dokážete vybrať z neuveriteľného množstva postelí pre deti, postieľok do­konca aj poschodových postelí, ktoré určite nesmú chýbať v detskej izbe vašich ratolestí, či dokonca celé detské izby a ostatný detský nábytok.