Rozšírené hľadanie
Utorok 1. December 2020 |
meniny má Edmund

Súdne a overené preklady

Datum: 30.11.2020

Ste čerstvý absolvent školy či nádejný zamestnanec, ktorý sa rozhodol skúsiť šťastie a nájsť si prácu v zahraničí? Patríte snáď medzi tých, ktorí si naplánovali svadbu a nový život mimo Slovenskej republiky?

Celiakia. Ochorenie, ktoré vám zmení život

Datum: 28.11.2020

S diagnózou celiakia sa trápi na Slovensku približne 1% obyvateľstva. Život s celiakiou nie je jednoduchý, ale pri správnej životospráve sa s ňou dá prežiť plnohodnotný život bez väčších zdravotných komplikácií.

Objavujte krásy ďalekých krajín vďaka TEEKANNE World Special Teas

Datum: 27.11.2020

Čo tak vyraziť na cesty? Vďaka čajom inšpirovaným vzdialenými kontinentami z radu TEEKANNE World Special Teas môžete vo svojom čajovom hrnčeku objaviť najlepšie chute celého sveta. Vôňu vzdialenej Afriky prináša aromatický Rooibos Caramel, orientálnou zlatou farbou a pikantnou chuťou zaujme čaj Ginger & Curcuma a do čínskych čajových plantáží vás zavedie unikátny biely čaj White Tea Beries alebo zelený Zenchai s tónmi ovocia.

Zbaviť sa mravcov je náročné, ale nie nemožné

Datum: 27.11.2020

Prítomnosť mravcov v domácnostiach nie je výnimočným javom. Mravcom sa nevyhnú ľudia bývajúci v rodinných domoch i panelákoch.

Vyžeňte netopiera z povaly

Datum: 27.11.2020

Netopiere na povalách domov, v pivniciach alebo dokonca v izbách sú dosť častým javom. Pri svojom nočnom výjazde za potravou sa nechtiac pripletú do cesty človeku.

Takto sa zaručene zbavíte pásavky zemiakovej

Datum: 27.11.2020

Pásavka zemiaková je pre záhradkárov priam katastrofou. Behom pár dní vie zlikvidovať celú úrodu zemiakov, paradajok, baklažánu alebo papriky.

Slimák slizniak. Zastavte tohto ničiteľa vašej úrody!

Datum: 27.11.2020

Ako malé deti sme sa tešili z každého uloveného slimáka a spievala sme mu známe riekanky. Ako dospelí ľudia nepovažujeme slimákov za kamarátov, ale za nepríjemných škodcov. Najmä v prípade, že sa nám udomácnia v záhradke, o ktorú sa prácne staráme.

Roztoče sú neviditeľným útočníkom na vaše zdravie. Čo proti nim zaberá?

Datum: 27.11.2020

Vo vašich príbytkoch vás ohrozujú útočníci, ktorí sú pre ľudí neviditeľní. Títo útočníci s vami ležia každý večer v posteli a nenápadne hodujú na malých šupinkách ľudskej kože. Volajú sa roztoče.

Udomácnili sa u vás potkany? Ihneď sa ich zbavte!

Datum: 27.11.2020

Vyšľachtené potkany sa stali obľúbeným domácim maznáčikom. Oproti nim stoja potkany voľne žijúce v prírode, ktoré ohrozujú ľudí a prenášajú mnohé nebezpečné ochorenia.

Postrach záhradkárov. Ako bojovať s voškami

Datum: 27.11.2020

Jedným z najviac rozšírených škodcov v záhradkách sú vošky. Na prvý pohľad vyzerajú neškodne, dokonca človeka fascinujú.

Poraďte si s krtkom v záhrade

Datum: 27.11.2020

Krtko vo vašej záhradke na jednej strane škodí a na druhej pomáha. Krt počas svojej cesty za potravou buduje pod zemou sieť chodbičiek a raz za čas vylezie von.

Ploštice sú nebezpečným parazitom. Nedajte im vo vašej domácnosti šancu

Datum: 27.11.2020

Zistiť prítomnosť ploštíc v domácnosti nie je len nechutnou, ale hlavne nebezpečnou záležitosťou. Uštipnutie od ploštíc vyvoláva silné alergické reakcie. Zároveň sa uštipnutý človek cíti psychicky veľmi zle, keďže od neho ostatní ľudia bočia.

Prečo nám plesne v domácnostiach škodia a ako sa ich zbaviť

Datum: 27.11.2020

Plesne sú veľmi rozšíreným problémom mnohých domácností. Ničia príbytky po estetickej stránke a prinášajú so sebou zdravotné riziká.

Otravné mušky octomilky. Takto sa ich zbavíte

Datum: 27.11.2020

Snáď ani neexistuje otravnejší hmyz ako octomilky. Napriek vcelku milému menu vie tento hmyz nalietať vo veľkom množstvo do kuchyne a znepríjemniť chvíle varenia i konzumácie jedla.

Otravné muchy. Viete, ako sa ich zbaviť?

Datum: 27.11.2020

Na muchy sme si viac menej zvykli. Tento otravný a všadeprítomný hmyz sa vo veľkých množstvách vyskytuje v prírode od skorej jari až do konca jesene.

Ochráňte záhradu. Zlikvidujte nebezpečného medvedíka obyčajného

Datum: 27.11.2020

Pod názvom medvedík obyčajný sa skrýva nepríjemný hmyz, ktorý škodí v záhradách. Ak sa raz vo vašej záhrade vyskytne, zvyčajne máte po úrode. Miesta, na ktorých si pochutná na rastlinách zostanú úplne prázdne.

Nedovoľte moliciam zničiť vašu záhradu. Čo na ne zaberá?

Datum: 27.11.2020

Molice podobne ako mole patria medzi škodce. Mole nám škodia hlavne v interiéroch a molice vedia zlikvidovať celú úrodu v záhrade. Bohužiaľ ide o škodcu, ktorý sa veľmi rýchlo množí, a preto vie zamoriť veľké časti napadnutého územia.

Hlodavce útočia. Zbavte sa myší rýchlo a efektívne

Datum: 27.11.2020

Pri pohľade na myš prebiehajúcu cez izbu nejedná dáma padá do mdlôb. Ak jej myš skočí zo zásuvky rovno do náručia, oheň je na streche.

Neviete sa zbaviť molí v šatníku a potravinách? Takto ich zlikvidujete raz a navždy

Datum: 27.11.2020

Otvoriť po zime šatník plný otravných a škodlivých molí je priam na zbláznenie. Toto nepríjemné prekvapenie vás môže stáť veľa peňazí kvôli nutnosti zakúpenia nového oblečenia.

Dávajte si pozor na prítomnosť kuny vo vašom okolí! Dokáže škodiť v dome i aute

Datum: 27.11.2020

Na prvý pohľad vyzerá kuna ako milé a nevinné zvieratko. Z jej prítomnosti sa však celkom iste nebudete dlho tešiť. Najskôr vás vydesí jej hlučnosť a neskôr objavíte škody, ktoré sa môžu vyšplhať do tisícok eur.