Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Utorok 17. September 2019 | meniny má Olympia

Monitorujeme 1668 informačných zdrojov

PR články - Kultúra, umenie

Sila fotografie

  Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo si tak radi stále dokola pozeráme svoju súkromnú zbierku fotografií, či domáce fotoalbumy?

Datum: 22.06.2016

Zbierajte obrazy súčasných slovenských autorov

Zberateľstvo ako také je potrebné dávať do súvisu s umením a umeleckou tvorbou. Ak začneme na zberateľský materiál nazerať ako na starožitnosť disponujúcu určitou umeleckou hodnotou, sme na najlepšej ceste k tomu, aby vytvorená zbierka po určitom čase nabrala investičný charakter.

Či ide o mince, známky, porcelán, keramiku, knihy alebo obrazy, je veľmi dôležité správne si vybrať, do čoho vložiť voľné  finančné prostriedky. Vezmime si napríklad také obrazy. Nie každý obraz má (alebo v budúcnosti bude mať) vysokú hodnotu. Pri hodnotení obrazu nezáleží ani tak na estetickom dojme vyvolanom pri pohľade naň, ale skôr o to, kto daný obraz namaľoval, akú techniku použil, respektíve, čo chcel obrazom povedať.   

Datum: 05.11.2014

Osobnosť svetovej kinematografie: Tom Hanks

V kinematografii pri filmoch je to ako so životom. Raz sme hore, inokedy zas dole. Následne po nás nemusí šteknúť ani pes, alebo naopak, sme populárni, nechýbajú nám peniaze, naša rodina je spokojná a užívame si život na plné obrátky.

Datum: 16.11.2011

Užite si kultúrne leto s WomanMan!

Ak ste milovníci hudby, filmu a pikošiek z kúltúrneho diania u nás i v zahraničí, ste na správnej adrese! Internetový magazín WomanMan Vám bude prinášať tie najaktuálnejšie informácie zo šoubiznisového priemyslu.

Datum: 03.08.2011

Do začiatku festivalu PUNKÁČI DEŤOM ostáva už len mesiac!

Už o mesiac sa všetci vidíme na jedinom punk-rockovom benefičnom festivale u nás. Punkáči deťom otvoria svoje brány už vo štvrtok 21. júla 2011. Aj tento rok sa stretneme v piešťanskej LODENICI, kde vystúpi viac ako 60 kapiel z celého sveta. K hudobnému programu pridávame okrem dvoch hlavných pódií ešte jedno kryté, kde bude každú noc po skončení hlavných pódií prebiehať ska-reggae párty až do rána. Okrem hudobného zážitku si môžete vyskúšať aj množstvo sprievodných atrakcií. Tento rok…

Datum: 22.06.2011

Tipy na darčeky na rodinné stretnutie

Tak už je to tu! Ďalšie nudné rodinné stretnutie. Babka upečie kačku, navarí kapustu a knedle, teta donesie zákusky, strýko slivovicu. Program je jasný. Bude sa jesť a piť a zase jesť a piť. Všetci budú obdivovať deti, ako veľmi vyrástli. Tie ale budú neskutočne vystrájať, pretože dospelácke reči ich vôbec nebavia.

Datum: 15.06.2011

Na výlete po Severnej Morave Vás uvíta hotel Příbor

Krásne moravské mestečko Příbor sa nachádza na Severnej Morave neďaleko Nového Jičína. Toto malebné starobylé mesto sa preslávilo ako rodisko svetoznámeho psychoanalytika Sigmunda Freuda. Ak sa počas dovolenky zatúlate do tohto kraja, určite sa tu zastavte. Množstvo historických budov a pamiatok čaká na Vašu návštevu. Určite nevynechajte rodný dom a pamätnú sieň Sigmunda Freuda, kde sa dozviete veľa informácií o tejto významnej osobnosti.

Datum: 08.06.2011

JAZZFESTBRNO 2011

Desátý ročník JAZZFESTBRNO se uskuteční v termínu od 13. do 21. dubna. Bohatou večerní jazzovou nadílku doplní i tradiční hudebnická setkání a jam sessions, klubové koncerty i všudypřítomný jazzový kvas. Cílem organizátorů je ostatně především rozproudit hudební dění ve městě a okořenit je přítomností světových jmen. Jaro tak bude v Brně ve znamení jazzu.

Datum: 05.04.2011

Anámbl Romano Stilo pripravuje svoj druhý album!

Ansámbl Romano Stilo pripravuje svoj druhý album.

Datum: 09.03.2011

Pavel Šporcl & Romano Stilo: Projekt so symfonickým orchestrom

Pavel Šporcl & Romano Stilo uvádzajú svoj spoločný koncert zo symfonickým orchestrom.

Datum: 05.03.2011

Kultúrny program na maturitný ples

Maturitný ples je prvý krok, ktorý musí každý budúci maturant absolvovať pred samotnou skúškou dospelosti. Na rozdiel od samotnej skúšky je maturitný ples veľmi príjemná a veselá udalosť, na ktorú sa aj po rokoch spomína s úsmevom. Veď maturantom je každý iba raz a túto skutočnosť je potrebné oznámiť celému svetu. Stužková je aj jedna z foriem, ako  sa poďakovať rodičom za ich podporu pri štúdiu na strednej škole.

Datum: 17.01.2011

Firemné akcie Vám urobíme na kľúč

Chystáte pripraviť veľkú firemnú akciu pre Vašich zamestnancov? Chcete poveriť svoju asistentku touto neľahkou úlohou? Nerobte to! Úspešné zvládnutie takejto akcie potrebuje bohaté skúsenosti, perfektnú prípravu aj bezprostredné riadenie podujatia v deň konania. Naša profesionálna firma Vám urobí „firemní akce“ tak hovoriac na kľúč. Zadáte nám iba termín akcie, Vaše požiadavky a my sa o všetko postaráme.

Datum: 06.01.2011

Vhodné priestory na firemné akcie

Pripravujete veľkú firemnú akciu? Chcete pozvať stovky hostí, ale chýbajú Vám vhodné priestory? Radi Vám ponúkneme priestory pre Vaše firemné akcie, slávnostné príležitosti, eventy a párty. Stačí bližšie špecifikovať miesto a termín konania akcie a v našej databáze vyhľadáme priestory optimálne svojou veľkosťou, technickým zabezpečením aj dostupnosťou. Samozrejme potrebujeme vedieť aj účel akcie a približný počet hostí. Nie je pre nás problém prenajať Vám veľkú koncertnú sálu, konferenčnú miestnosť, ale aj športový štadión, či celý rekreačný objekt.

Datum: 04.01.2011

Umelecké vystúpenia na Vašu párty

Usporadúvate veľkú firemnú akciu, pripravujete veľký ples alebo len malú súkromnú párty? Potrebujete zabaviť návštevníkov a ponúknuť im nezabudnuteľný zážitok? Vyberte si „umělecká vystoupení“ na vyplnenie programu Vašej akcie. Sme špecialisti na zabezpečenie akéhokoľvek programu firemných aj súkromných akcií. Zastupujeme desiaty umelcov a umeleckých skupín od tanečných vystúpení, DJ produkcie, živých kapiel až po netradičnú barmanskú show. Umelcov dopravíme na akékoľvek miesto v rámci Európskej únie.

Datum: 14.12.2010

Mama buď mojím princom - PhDr. E. Reichelova, CSc.,

Dňa 15.12.2010 sa v kníhkupectve MarSab v Košiciach koná autogramiáda renomovanej slovenskej psychoterapeutky PhDr. E. Reichelovej, CSc. Autorka vydáva knihu s rozprávkovým názvom: „Mama buď mojím princom!“ Nejde o rozprávku,  kniha obsahuje súbor trinástich kazuistík z detskej psychoanalýzy a ponúka vhľad do terapeutickej práce autorky s deťmi a ich rodičmi.

 

Datum: 12.12.2010

Vokální superstar Bobby McFerrin vystoupí v březnu v Brně

Pouhý týden stačil k vyprodání předvánoční limitované série vstupenek na jarní koncert Bobbyho McFerrina. Nekorunovaný král vokálních improvizací vystoupí v jihomoravské metropoli 29. března v rámci festivalového preview jubilejního desátého ročníku mezinárodní hudební přehlídky JazzFestBrno. Po McFerrinově boku se v brněnské hale Vodova od 19 hodin již tradičně představí i několik výjimečných hostů z řad domácí hudební scény.

Datum: 05.12.2010

Festival Janáček Brno 2010

Festival Janáček Brno 2010 chce přilákat také mladé publikum.

Hned několik večerů je v rámci nadcházejícího festivalu Janáček Brno 2010 určeno speciálně mladému publiku. Dramaturgie druhého ročníku této přehlídky, která v moravské metropoli začne hostováním moskevského souboru Helikon-Opera – v úterý 16. listopadu, nabídne kromě osvědčených souborů a jednotlivých umělců i „čerstvou krev“. A to jak z hlediska programového, tak interpretačního: svěží a neotřelý přístup k Janáčkově hudbě připravili i tak významní muzikanti jako Iva Bittová, Zuzana Lapčíková nebo vynikající švédský klavírista Roland Pöntinen.

Datum: 15.11.2010

V Praze proběhne největší konopný veletrh Cannafest 2010

Cannafest 2010 je první ročník největšího mezinárodního konopného veletrhu v České republice, který proběhne v Praze na Výstavišti Incheba Holešovice 19. – 21. listopadu 2010.

Datum: 08.10.2010

Bizetova Carmen pred najväčším publikom v histórii

Bratislava, 18. júna 2010 – Mestá Martin a Prešov sa dnes zapoja do paneurópskeho projektu VIVA EUROPA 2010, ktorý spojí 43 miest v 16 európskych krajinách. Veľkoplošné obrazovky v obidvoch slovenských mestách sprostredkujú jedinečnú Bizetovu operu Carmen, a to v priamom prenose z veľkolepej budovy Palau de les Arts Reina Sofia zo španielskej Valencie. Celoeurópskym partnerom projektu je Európsky rok boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu (Európskeho roka). 

Datum: 28.06.2010

PUNKÁČI DEŤOM UŽ O MESIAC!

Už o necelé dva mesiace sa otvoria brány areálu Piešťanskej Lodenice, aby pohostila na svojej pôde jediný punkový festival na Slovensku. Benefičný hudobný festival „Punkáči Deťom 2010„ ponúkne návštevníkom tri dni hudby, rôzne atrakcie a súťaže…

ž o necelé dva mesiace sa otvoria brány areálu Piešťanskej Lodenice, aby pohostila na svojej pôde jediný punkový festival na Slovensku. Benefičný hudobný festival „Punkáči Deťom 2010„ ponúkne návštevníkom tri dni hudby, rôzne atrakcie a súťaže. Na festivale, z ktorého výťažok poputuje pre choré, týrané, zneužívané, postihnuté deti, alebo deti, ktoré sa ocitli v bezprostrednom ohrození života, vystúpi viac ako 50 kapiel na dvoch pódiach. Kultové kapely a špičku slovenskej a českej punkovej scény

Datum: 25.06.2010


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť