Registrovať

Utorok 16. Január 2018 | meniny má Kristína

Monitorujeme 1713 informačných zdrojov

PR články - Auto, moto

Čo urobiť, skôr ako v zime ráno vyjdete

Všetci to poznáme. Ponáhľate sa ráno do práce, lenže cez noc mrzlo a auto je potrebné najskôr odmraziť. Ako sa s tým čo najjednoduchšie vyrovnať?

Datum: 15.01.2018

Rýchloupínacie snehové reťaze značky MODULA

S príchodom zimy je potrebné urobiť opatrenia aj čo sa týka vášho automobilu. Prioritou je, samozrejme, výmena letných pneumatík za zimné. Okrem toho by v rámci bezpečnosti na cestách mali byť súčasťou vašej výbavy aj snehové reťaze.

Bez ohľadu na veľkosť či typ vášho vozidla, mali by ste dbať na zvýšenú bezpečnosť vašich zimných pneumatík a mať tak svoju jazdu na zimných vozovkách pod kontrolou. 

Datum: 26.11.2017

Opel Grandland X

Tento model značky Opel bude mať svetovú premiéru v septembri 2017 vo Frankfurte. Vychádza zo spoločného úsilia koncernu PSA a automobilky Opel. Väčšinu komponentov zdieľa s koncernovým modelom Peugeot 3008. Vo viacerých oblastiach je však svojský a odlišný. 

Datum: 07.08.2017

Porovnávajte ceny poistení

Pri všetkých nákupných rozhodnutiach nám určite záleží aj na najvýhodnejšej cene tovaru alebo služby. Ak máme možnosť získať nejaký produkt lacnejšie, bez rozmýšľania ho berieme. Inak to nie je ani pri výbere vhodného poistenia.

Datum: 22.06.2017

Pneumatiky vo svete Formule 1

Bežné pneumatiky môžeme deliť na vyšší či nižší štandard, no vo svete najrýchlejších áut sa bavíme o prvotriednej kvalite.  

Datum: 22.06.2017

Prečo je povinné zmluvné poistenie také dôležité?

Prečo vznikajú havárie? Odpoveď na túto otázku nie je vôbec jasná, keďže existuje niekoľko desiatok až stoviek dôvodov, prečo dôjde k dopravnej nehode. 

Datum: 20.06.2017

AVIS Slovensko dopĺňa svoju flotilu o super luxusné vozidlá pod značkou AVIS Prestige.

Od 1.mája 2017 AVIS Slovensko zaraďuje k svojim službám: prenájom luxusných vozidiel pod značkou AVIS Prestige. Značku AVIS Pestige na Slovensku na základe licencie začne prevádzkovať spoločnosť Effective CarService,s.r.o.,  zastúpená pánom Martinom Antalom.

Datum: 12.04.2017

Vždy nové auto a bez starostí o jeho technický stav. Aj tieto výhody prináša operatívny lízing

Najmä pre firmy, no aj pre niektoré súkromné osoby, sa z dlhodobého hľadiska neoplatí kupovať nové auto. A to v prípade, ak si potrpia na neustále obnovovanie svojho vozového parku a vozidlo v ich užívaní nikdy neostane dlhšie než dva či o niečo viac rokov. Zaujímavou alternatívou štandardnej kúpy nových vozidiel je operatívny lízing, ktorý pre uvedenú skupinu osôb prináša hneď niekoľko výhod.

Datum: 19.10.2016

Kedy prezúvať na zimné pneumatiky?

Čas prezúvania letných pneumatík na zimné pneu je opäť tu. Aj keď sa Vám možno zdá, že denné teploty sú ešte dostatočne vysoké a zimné pneumatiky teda nepotrebujete, môže sa Vám to škaredo vypomstiť. Ranné teploty sú totiž už pomerne nízke a tomu zodpovedá aj stav vozoviek. Ako je to teda s prezúvaním pneumatík? 

Datum: 13.10.2016

Ako sa nezblázniť pri cestovaní autom s deťmi? Vyskúšajte týchto 5 hier

Cesta autom s deťmi. Čo vám pri týchto slovách napadne ako prvé? Ak nemáte svoje skúsenosti, mohlo by sa zdať, že je to cesta ako všetky iné. Ak už svoju dávku skúseností máte, tak viete, že zamestnať niečím pozornosť malých detí nie je nič jednoduché. Zabaviť ich je dôležité najmä ak máte vozidlo požičané z požičovne áut, aby v ňom deti nerobili neplechu a niečo neoškreli alebo nepokazili.

Datum: 23.08.2016

GPS lokátor je pomocník

Zvlášť, keď si obchodný cestujúci, oceníš takéto vychytávky modernej doby. Ja viem, že vypisovanie papierovej knihy jázd je otravná činnosť a stále je niekedy potrebná. Mám pre teba tip. Možno si počul o sledovacom zariadení, ktoré je možné namontovať do auta a použiť z neho výstupy do elektronickej knihy jázd.

Datum: 19.08.2016

Prečo využiť operatívny lízing?

Operatívny lízing sľubuje slobodu, bezstarostnosť a mobilitu. Vyberiete si vhodný automobil, nastavíte si doplnkové služby a určíte si dĺžku trvania zmluvy. A po schválení vašej žiadosti môžete odísť v modernom vozidle, ktoré bude vyhovovať po všetkých stránkach vašim potrebám a požiadavkám. O­peratívny lízing je vo svojej podstate dlhodobý prenájom vozidla, ktorý ale netrvá večne.

Po uplynutí zmluvy vozidlo navraciate leasingovej spoločnosti. Ale má to výhodu, môžete si vybrať nové žihadlo a pravidelne tak obnovovať svoj vozový park. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme špecialistu na operatívny lízing, ktorý sa vám neobráti chrbtom.

Datum: 29.06.2016

Podľa čoho by si mali mladí ľudia vyberať autoškolu?

Za posledné roky sa počet áut na cestách zdvojnásobil. Takmer každý druhý ( ak nie každý ) mladý človek je po dosiahnutí hranice plnoletosti rozhodnutý spraviť si vodičské oprávnenie. So zväčšením dopytu po vodičských preukazoch sa zvýšil aj počet autoškôl. Ako však rozoznáme kvalitné autoškoly od tých nekvalitných?

Datum: 24.06.2016

Získajte tie najlepšie pneumatiky a autopoťahy pre svoje auto. Investícia do kvality sa vám jednoznačne oplatí

Nájsť niekedy tie najlepšie pneumatiky, ktoré sa vám po roku používania nezničia, je doslova náhoda. Ak nemáte chuť hľadať pneumatiky a túžite po tých najkvalitnejších, predstavíme vám dve pomerne známe značky pneumatík, ktoré môžete dopriať vášmu autu. Samozrejme nie súčasne. Je len na vás, ktoré z týchto dvoch známych značiek pneumatík si vyberiete. Istotou je, že nekúpite zlé pneumatiky, ktoré budete musieť vyhodiť, pretože budú opotrebované po pomerne krátkej dobe. 

Datum: 25.05.2016

Chcete si kúpiť nové auto? Najprv si ho vyskúšajte

Kúpa nového auta je veľké rozhodnutie. Nekupujete ho každú chvíľu a nechodíte do autopredajní ako do supermarketu na nákupy.

Datum: 21.04.2016

Opel Astra - Európske Auto roka 2016

Toto prestížne novinárske ocenenie, ktorého víťaz bol oznámený pri zahájení ženevského autosalónu, získal práve nový Opel Astra. Prečo je to tak? Opel sa naozaj posnažil a toto ocenenie je zaslúžené. Keďže nová Astra reprezentuje štart novej etapy značky Opel, na jej kvalite si dali záležať. 

Datum: 21.04.2016

Strešný box pre vaše lyže či snowboard

Chystáte sa na vytúženú dovolenku? Nebojte sa, to zvládnete. Pokiaľ si však „lámete“ hlavu nad tým, kam zmestíte batožinu, tu môže vzniknúť problém. Ak sa chystáte ako celá rodina, auto je príliš malé na to, aby ste tam zmestili všetky potrebné veci, lyže či snowboardy. Ak nemáte veľké auto a poriadny kufor, určite oceníte strešné boxy, ktoré si získalo priazeň už množstva ľudí. Ide o veľmi praktické riešenie, ktoré si môže zaobstarať vodič akéhokoľvek auta a využiť ho pri každom výlete či dovolenke. Ako si však vybrať takýto strešný box?

Datum: 12.03.2016

Aké zmeny prinesú motoristom elektronické diaľničné známky?

Od januára roku 2016 vstúpilo do platnosti používanie elektronických diaľničných známok. Mnohí motoristi v tejto súvislosti ocenia minimálne to, že už nebudú musieť lepiť a následne odstraňovať papierové nálepky z čelného okna svojho auta. Aké ďalšie  zmeny spojené so zavedením nového elektronického systému diaľničnej evidencie môžeme v praxi očakávať?

Datum: 10.02.2016

Kedy je čas prezuť pneumatiky

Prezutie pneumatík je povinnosť, ktorú si väčšina šoférov necháva na poslednú chvíľu. Keď prvýkrát primrzne, alebo sa začne sypať biely poprašok, nastáva zhon, dlhé rady v autoservisoch, zháňanie kvalitných a cenovo dostupných pneumatík. Prezutie však nie je len zákonná povinnosť, je to spôsob, ako ochrániť seba aj ostatných účastníkov premávky.

Datum: 16.10.2015

Cíťte sa bezpečne vo vlastnom aute a ušetrite pri tom! Správne nastavená geometria je dôležitá

Geometria kolies je pre každé vozidlo z hľadiska bezpečnosti veľmi dôležitá. Pri jej správnom nastavení sa totiž ovplyvňujú jazdné vlastnosti vozidla.  V skratke povedané ide o nastavenie náklonu kolies , ktoré je potrebné vykonať z hľadiska zabezpečenia správnej stability vozidla. Nepodceňujte ju a obráťte sa len na profesionálny pneuservis ktorý vám poskytne spoľahlivé služby.

Datum: 25.03.2015Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť