Rozšírené hľadanie
Štvrtok 1. Október 2020 |
meniny má Arnold

Parkovanie je častým problémom vodičov. Aké sú obmedzenia?

Datum: 10.09.2020

Pri vyslovení pojmu parkovanie si každý z nás predstaví odstavené auto na mieste pre neho určenom, kedy je vozidlo v pokoji. To, že vozidlo niekam odstavíme ale môže byť problém, o ktorom mnohí vodiči ani len netušia. Aké obmedzenia vlastne na Slovensku platia?

Ako sa označujú kvalitné pneumatiky?

Datum: 25.08.2020

Súčasný trh s pneumatikami dokáže uspokojiť každú skupinu motoristickej komunity. Či už ide o motoristov, ktorí využívajú auto ako dopravný prostriedok cestou do práce a z nej, víkendových, alebo len príležitostných vodičov.

Spoznajte využitie vákua v automobilovom priemysle

Datum: 26.05.2020

Pre niekoho je vákuum len obyčajný podtlak, avšak každý, kto sa aspoň trochu pohybuje vo svete priemyslu vie, že jeho existencia je veľmi prospešná a širokospektrálne aplikovateľná.

Starajte sa o pneumatiky. Odmenia sa vám dlhšou životnosťou a bezpečnosťou

Datum: 09.04.2020

Investícia do kvalitných pneumatík môže byť značná. Preto by ste sa mali o ne starať pravidelne a nezabúdať na ich údržbu. 

AVIS vydal verejný prísľub poskytnúť svoje autá na boj proti koronavírusu

Datum: 21.03.2020

Najväčšia autopožičovňa na Slovensku, AVIS Slovensko, reaguje na aktuálne diane na Slovensku v súvislosti s rozširovaním koronavírusu COVID-19 a ponúka pomocnú ruku pre spustenie celoplošného testovania na prítomnosť tohto vírusu u obyvateľov Slovenska.

Sezóna letných pneumatík sa blíži. Už ste si kúpili nové?

Datum: 11.03.2020

Zima je na konci a čoskoro budeme meniť zimné pneumatiky za letné. Ešte predtým, ako sa ich rozhodnete nahodiť na auto je dobré skontrolovať, či zvládnu ďalšiu sezónu.

Prečo je nový Opel Corsa tak zaujímavý.

Datum: 29.02.2020

Nový Opel Corsa je štýlové mestské auto s bohatou výbavou, na akú sme boli doteraz zvyknutí len pri drahších modeloch.

Diaľničná známka online na 365 dní od februára 2020

Datum: 12.02.2020

Tohtoročný február so sebou prináša dlhoočakávanú zmenu v systéme poplatkov za užívanie našich diaľnic. Na trh prichádza nová 365 dňová diaľničná známka, ktorá sa od tej ročnej líši paradoxne svojou platnosťou. 

Ani jeden z 500 pokusov zlodejom áut nevyšiel. Nevedia totiž prekonať zabezpečenie vyrobené Slovákmi.

Datum: 10.02.2020

Zlodeji áut sú každým rokom sofistikovanejší. Pred krádežou ich nezastaví skoro žiaden bezpečnostný systém. Výnimkou je len VAMPIRE LITE z „rodiny“ VAM R1 od VAM systému.

NOVINKA V KLASIFIKAČNÝCH ŠTÍTKOCH PNEUMATÍK

Datum: 13.01.2020

Prezradíme vám, o ktoré údaje budú už v blízkej budúcnosti štítky doplnené a ako vám tieto informácie môžu napomôcť pri výbere vhodných zimných pneumatík pre vaše vozidlo. 

Silvester na horách: Cestujete na lyžovačku autom? Na čo určite nezabudnúť

Datum: 30.12.2019

Stráviť posledné dni roka v obklopení krásnej prírody má svoje čaro. Človek si nielen fyzicky oddýchne, ale aj vyčistí hlavu a ľahšie sa mu podarí pozitívne sa naštartovať a začať nový rokinak – lepšie.

Nabíjanie elektromobilu doma - čo všetko na to potrebujete?

Datum: 17.12.2019

S kúpou elektromobilu sa človeku vynára množstvo otázok. Jednou z tých najpodstatnejší je však stále to, ako a kde si ho môžete spoľahlivo nabiť. 

Po sprísnení emisií má množstvo jazdených vozidiel problém - čo v prípade, ak cez EK neprejdete?

Datum: 17.12.2019

Životné prostredie je v súčasnosti snáď témou číslo jeden. Úzko s tým súvisí aj automobilový priemysel, ktorý sa značne podieľa na jeho znečisťovaní. Síce to nie je žiadnou novinkou, no aj napriek tomu si stále väčšina z nás bez auta svoj život už ani nedokáže predstaviť.

Snehové reťaze – v čom sa rozlišujú jednotlivé typy podľa materiálu?

Datum: 09.12.2019

Snehové reťaze sú často jedným z najlepších nástrojov pre vodičov, ktorí potrebujú jazdiť aj v nepríjemných a často nebezpečných poveternostných podmienkach. 

Cena PZP v roku 2020. Motoristov čaká zdraženie

Datum: 22.11.2019

Druhá dekáda tohto tisícročia so sebou prinesie mnohé zmeny, jednou z nich bude aj fakt, že motoristi budú za poistenie svojich vozidiel platit viac. 

Výmena letných pneumatík za zimné – kedy a prečo?

Datum: 08.10.2019

Už na úvod treba podotknúť, že nikdy nie je neskoro na to, aby sme začali uvažovať o zimných pneumatikách. 

Užitočné tipy pre začínajúcich vodičov

Datum: 27.09.2019

Nejeden mladý človek netrpezlivo čaká na vydanie vodičského oprávnenia aby sa mohol vydať brázdiť cesty autom sám, prípadne sa mohol predviesť pred partiou kamarátov. 

Fakty o zimných pneumatikách, o ktorých by ste mali vedieť aj vy

Datum: 15.09.2019

Keďže je zima pomaly, ale isto v nedohľadne, nasledujúci článok bližšie približuje výhody zimných pneumatík, o ktorých by ste mali vedieť aj vy. Obzvlášť v prípade, ak váhate, či je vhodné siahnuť po zimných pneu.

Prezradíme vám čo robiť ak máte zahmlené čelné sklo

Datum: 05.09.2019

Bojujete každé ráno so zahmlenými oknami? Tu je riešenie!

Elektrocentrála a stavebné stroje – kúpiť alebo prenajať?

Datum: 05.09.2019

Potrebujete na svoje činnosti elektrocentrálu, stavebné či poľnohospodárske stroje? Možno stojíte pred rozhodnutím, či tieto zariadenia kúpiť alebo prenajať. Poradíme vám, čo sa kedy oplatí!