Rozšírené hľadanie
Piatok 7. Máj 2021 |
meniny má Monika
plynová fľaša

Domáce kúrenie

Datum: 04.05.2021

Malá plynová fľaša je v domácnostiach najčastejšie využívaná na záhradách a terasách, kde svojím majiteľom spríjemňuje čas strávený vonku. Malé plynové bomby je však možné použiť aj v dielňach, nájdu využitie v priemyselných budovách, a nestratí sa ani na chatách a alebo napríklad na stavbách. Možnosti využitia sú naozaj široké.

Požiadavky, ktoré musia spĺňať vchodové dvere

Požiadavky, ktoré musia spĺňať vchodové dvere

Datum: 26.04.2021

Pokiaľ ste sa rozhodli zakúpiť nové a predovšetkým kvalitné vchodové dvere do vášho domu či bytu, váš výber by ste mali dôkladne zvážiť. V prvom rade je dôležité stanoviť si cenový rozpočet, keďže práve od tohto faktoru sa bude kúpa vhodných vchodových dverí odvíjať.

Membránové siete proti hmyzu

Siete proti hmyzu vás teraz ochránia aj pred peľom či pri alergii na prach

Datum: 23.04.2021

Membránové siete proti hmyzu prinášajú novú ochranu proti alergénom, ale aj proti škodlivinám vo vzduchu. Nanotechnológie sa stali pomocníkom aj v tejto oblasti a protialergické siete do okien a dverí sú hitom.

Vykurovanie rodinného domu

Vykurovanie rodinného domu - aké máme možnosti?

Datum: 13.04.2021

Pri stavbe nového rodinného domu alebo aj rekreačného objektu pravdepodobne narazíte na veľa prekážok a komplikácií. To býva pri väčších projektoch vcelku štandardná záležitosť. Jednou z výziev, s ktorými sa budete musieť popasovať je domáce kúrenie. Je to skrátka niečo, bez čoho sa žiadny obytný objekt nezaobíde.

Ako vybrať poštovú schránku do bytového domu

Ako vybrať poštovú schránku do bytového domu

Datum: 17.03.2021

Pri slovách poštová schránka v paneláku si zrejme väčšina z vás predstaví klasické hnedé schránky, do ktorých sa zmestili maximálne dve malé obálky.

Vymieňame plynový kotol

Vymieňame plynový kotol

Datum: 08.03.2021

Ak máte starý kotol, ktorý pomaly dosluhuje, pravdepodobne nastal čas na nákup nového. Nové kotly sú efektívnejšie, majú rôzne chytré funkcie a celkovo je možné ich označiť za prakticky bez údržbové (minimálne v porovnaní s kotlami na tuhé palivá). Ohrievanie kvapalným plynom je skrátka a jednoducho pohodlné. Pamätajte ale, že funkcionalita má bezprostredný vplyv na cenu kotla.

Pevný alebo lamelový rošt

Pevný alebo lamelový rošt? Poradíme vám, ktorý je vhodný pre váš matrac

Datum: 26.02.2021

Veľa ľudí zabúda, že pri kúpe matraca musia vybrať aj rošt, ktorý je s matracom kompatibilný. Absolútne nie je pravda, že na výbere roštu nezáleží. Rošt nielenže predĺži životnosť matraca, ale aj zvýši jeho zdraviu prospešné vlastnosti.

Investícia do rodinného domu

Efekt 11 – dom pre viacčlennú rodinu

Datum: 26.02.2021

Investícia do rodinného domu je investícia na celý život. Ak investujete dobre môže dom plnohodnotne slúžiť aj niekoľkým generáciám. Možno si myslíte, že bývanie v novostavbe rodinného domu vás bude stáť nemalé peniaze.

S vonkajšími žalúziami výrazne znížite náklady na klimatizáciu

S vonkajšími žalúziami výrazne znížite náklady na klimatizáciu

Datum: 31.01.2021

Tiež sa občas zhrozíte, keď Vám príde účet za elektrinu, a to predovšetkým od doby, čo ste si nechali vo svojej domácnosti nainštalovať klimatizáciu? Asi každý pozná ten pocit, kedy sú úmorné niekoľkodňové horúčavy a celý dom je rozpálený a prehriaty tak, že už ani otvorené okno nemá žiadny chladiaci efekt. A v tej chvíli púšťa klimatizáciu a roztáča sa elektromer.

Roleta deň a noc je riešením pre moderné interiéry

Roleta deň a noc je riešením pre moderné interiéry

Datum: 19.01.2021

Klasické záclony sú na ústupe. Nahradzujú ich moderné rolety deň a noc. Presne takto sa táto moderná vymoženosť nazýva a nahradiť vie nielen čipkované záclony, ale aj závesy. Naše bývanie modernizujú, ale nepripravujú nás ani o benefity, ktoré nám dávali závesy. Aj tieto rolety v zime účinne vytvárajú teplo domova, podobne, ako to robia ťažké závesy. Avšak s mnohými ďalšími výhodami. Rolety deň a noc sa stali dôležitým prvkom našich bytov a domov.

Inteligentná domácnosť

V inteligentnom domove sa vízie stali realitou

Datum: 23.12.2020

Je veľa dôvodov, prečo vpustiť inovácie do svojho života. Inovácie nám pomáhajú lepšie zvládať množstvo bežných denných úkonov, zjednodušujú nám prácu a šetria množstvo času. Na mnohé z nich sme si už tak zvykli, že ich ani neregistrujeme.

Posteľový rošt je nevyhnutná súčasť postele

Posteľový rošt nie je len doplnok, ale nevyhnutná súčasť

Datum: 20.12.2020

S kvalitou spánku priamo súvisí nielen výber matraca, ale aj roštu do postele. Kým niektorí ľudia mu význam moc nepripisujú, iní už z vlastných skúseností zistili, že aj pri kúpe roštu treba byť obozretný. Čo o ňom treba vedieť?

Čo vás čaká pri výmene okien

Čo vás čaká pri výmene okien

Datum: 09.12.2020

Služby firiem vyrábajúcich a montujúcich okná sú v súčasnosti na vysokej úrovni. Kedysi vyčerpávajúca a hlavne dlho trvajúca výmena okien či dverí vedela odradiť ľudí.

Využite sklo v interiéry

Datum: 02.12.2020

Zaujímavé prvky v interiéry jednoznačne oživia aj strohé minimalistické vybavenie miestnosti. Takýmto prvkom je napríklad sklo.

Keď vchodové dvere, tak jedine bezpečnostné

Datum: 02.12.2020

Ste majiteľom novostavby hľadajúcim najlepší variant vchodových dverí alebo vám dosluhujú staré dvere? V oboch prípadoch by ste mali vsadiť na dvere bezpečnostné.

Chcete ušetriť a zároveň oživiť interiér? Riešením je LED svietenie

Datum: 02.12.2020

Dekorácie a rôzne doplnky sú pre celkový vzhľad interiéru veľmi dôležité. Dotvárajú atmosféru a pri ich vhodnom výbere môžete úplne zmeniť vizuálnu stránku priestoru. Svietenie

Bývanie budúcnosti. Predbehnite dobu

Datum: 02.12.2020

Zamýšľali ste sa niekedy, ako bude vyzerať bežná domácnosť za 50 rokov? Budeme ešte používať nábytok alebo ho nahradíme vstavanými neviditeľnými skriňami?

Aké dekorácie do bytu sú práve v kurze

Datum: 02.12.2020

Máte komplet zariadený byt a stále sa vám zdá, že v ňom niečo chýba? Bývanie nie je len o nábytku, ale aj o doplnkoch a dekoráciách.

Máte nadbytok dreva? Začnite z neho vyrábať užitočné výrobky!

Datum: 26.11.2020

Drevo je voľne prístupný materiál, ktorý sa používa na rôzne účely. Veľké využitie má drevo hlavne na kúrenie, ale vyrába sa z neho aj papier. Drevo je ekologický materiál, no netreba to s výrubom preháňať a všetko drevo potom použiť. Čo teda spraviť s prebytočným drevom?

Máte fľakaté steny? Jednoducho im dajte nový výzor

Datum: 21.11.2020

Maľovanie domácnosti je pre niekoho veľmi lákavou aktivitou, no iní sa do toho prehovárajú roky. Ak nechcete utratiť veľké peniaze za prácu maliara, byt či dom si pokojne môžete zrenovovať aj sami.