Rozšírené hľadanie
Streda 30. September 2020 |
meniny má Jarolím

Spoločnosť Colgate-Palmolive daruje na Slovensku výrobky v hodnote presahujúcej 37 tisíc EUR a podporuje globálnu kampaň #SafeHands, zameranú na pomoc v boji proti COVID-19.

Datum: 20.05.2020

Spoločnosť Colgate-Palmolive podporí neziskové organizácie po celom svete zdravotníckymi a hygienickými potrebami v hodnote 20 miliónov dolárov. Vyrobí 25 miliónov mydiel a venuje ich svetovým organizáciám v rámci podpory kampane #SafeHands, ktorú spustila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

Symbol hlavného mesta č.1: Slovenský rozhlas alebo obrátená pyramída

Datum: 27.03.2020

 

Bratislava je kultúrnou baštou Slovenska. Medzi kultúrne
pamiatky radíme aj budovu Slovenského rozhlasu, známu ako obrátená
pyramída.

Bratislava je kultúrnou baštou Slovenska. Medzi kultúrnepamiatky radíme aj budovu Slovenského rozhlasu, známu ako obrátenápyramída.

 

Sneh je fajn, pokiaľ je na zjazdovke

Datum: 16.12.2019

Zima sa ohlásila na celom Slovensku, čo znamená, že cestári sa prebúdzajú z letného spánku a sviatoční vodiči prevážajú po cestách svoje kopy snehu, pod ktorými majú poctivo zamaskované autá. 

Dovolenka s deťmi: Na čo dávať pozor, aby ste si ju užili?

Datum: 05.06.2019

Život rodičov dokáže byť niekedy poriadne vyčerpávajúci. Mnohí si predstavujú dovolenku pri mori, kde nebudú celé dni nič robiť a konečne si dobijú baterky. Len potom prevážia obavy z toho, či by sa tam aj deťom páčilo, čo všetko musia vybaviť, vyriešiť, zbaliť, a tak radšej ostanú na mestskom kúpalisku.

Najkrajší Detský festival chystá v Bratislave poriadny cirkus – ZAŽITE KONCERT MIRA JAROŠA ZDARMA

Datum: 06.02.2019

Telekom Detský festival, tradičné rodinné podujatie, prichádza tento rok s novou témou. Do Bory Mall príde Magentový cirkus. Čakajú vás chodúliari, šašovia, žongléri, akrobati, siláci s činkami, mímovia a iní cirkusoví umelci. A to všetko ZADARMO, už 16. februára v Bory Mall.

Je monitor piatakov v ohrození?

Datum: 12.11.2017

Od začiatku školského roka sa ministerstvo školstva otriasa neutíchajúcimi diskusiami ohľadne minitorovania piatakov. Odchádzajúci minister potešil rodičov aj školy zrušením „povinného“ monitorovania piatakov, no nová prichádzajúca ministerka našla na tento „projekt“ peniaze, keďže podľa jej názoru dáva pre tento štát a školstvo veľký zmysel. 

Mexico, drogy, Pablo Escobar

Datum: 20.10.2016

Mexiko, napriek negatívam, ktoré Američania so Spojených štátov s obľubou o Mexiku píšu, je v svojej podstate mierumilovná a navyše prekrásna krajina, ktorú im všetci môžu len závidieť, pretože napriek, takmer sto rokov trvajúcemu tlaku Spojených štátov, si Mexiko dokázalo zachovať tvár, čo sa napr. o Slovensku nedá povedať už po dvadsať sedem rokoch, západného tlaku.

Mladí Slováci radi cestujú za prácou a štúdiom do Kanady

Datum: 18.02.2016

Každoročné štatistiky ukazujú, že o prácu v Kanade je veľmi veľký záujem. Kanada je otvorená krajina, ktorá mladým pomáha nielen s jazykom, ale aj v oblasti kariéry. Mladí Slováci preto radi cestujú za prácou a vzdelaním do Kanady, vďaka čomu sa môžu profesne či osobnostne rozvíjať.

Obmedzme platy manažérom a riaditeľom!

Datum: 08.12.2014

Vo svete sa dvíha vlna nevôle s obrovskou platovou nerovnosťou medzi radovými zamestnancami na jednej strane a manažmentom a generálnym riaditeľom na tej druhej. Je na čase, aby štát začal konať v tejto veci, nie len v spoločnostiach vlastnených štátom a samosprávou, ale aj v tých súkrom­ných. 

Mestský dopravný podnik v Považskej Bystrici strhával reklamu protikandidátovi primátora

Datum: 09.10.2014

Prečo zamestnanci na základe príkazu strhávali reklamu protikandidátovi primátora?

Zbrane ničia, ale aj chránia nevinných

Datum: 24.06.2013

Získať zbraň u nás nie je jednoduché. Ak však prejdete testami, jedinou prekážkou môže byť už len cena. Aj u nás sú však profesie, ktoré pre svoju prácu potrebujú mať vždy po ruke spoľahlivú zbraň. K tým najznámejším samozrejme patrí vojsko. Žiaľ nie vo všetkých krajinách vládne mier ako v tej našej. Preto posielame našich vojakov do nebezpečných krajín, aby chránili tamojších obyvateľov, ale aj medzinárodné organizácie. Pri takýchto nebezpečných misiách sa bez zbrane nezaobídu. Zraniť, ani zabiť človeka nie je v poriadku, treba si však uvedomiť, že pri týchto konfliktoch ide predovšetkým o bezpečnosť nevinných občanov. Boje sú často vedené medzi skupinami ľudí, do ktorých sú žiaľ vtiahnutý aj tí ostatní. Tieto štáty často nevedie z vlastných síl podobným bojom zabrániť, a tak žiadajú o pomoc iné krajiny.

AXA sa umiestnila na prvých priečkach v oblasti spoločenskej zodpovednosti

Datum: 08.11.2011

Skupina AXA sa v porovnaní s minulým rokom posunula v rebríčku o 4 body a dosiahla celkové skóre 74 zo 100. Výrazne tak prekonala priemer 48/100. Vyplýva to z výsledkov hodnotenia agentúr Dow Jones Indexes a SAM pre rok 2011. (SAM – Sustainable Asset Management, agentúry pre rating z ekologického a sociálneho hľadiska a v oblasti riadenia).

Princezná Victoria bude mamičkou

Datum: 18.08.2011

Po kráľovských svadbách sa zrejme čoskoro roztrhne vrece i s tehotenstvami. Prvou z budúci mamičiek s modrou krvou bude švédska princezná Victoria, ktorá by mala dieťatko priviesť na svet budúci rok v marci.

Sk1.sk vás dostane do obrazu

Datum: 17.07.2011

Možno ani nie ste hokejovým fanúšikom, no nadšené okolie Vás možno prinútilo aspoň raz sa zamyslieť nad tým, aké majú slovenskí reprezentanti šance dostať krajinu medzi najlepších. Ak si najradšej robíte názor sami, potom by ste mali vedieť o novinke na slovenskom internete. Na novom informačnom portáli sk1.sk sa ľahko orientuje, správy su prehľadne umiestnené na tiulnej stránke.

Lee Myung Bak Group Accused of Escalating Provocations against DPRK

Datum: 06.07.2011

Pyongyang, July 6 (KCNA) – The south Korean puppet forces' daily escalating provocations against the DPRK are a blatant challenge and a clear declaration of a war against the DPRK as they bring to light their consciousness of extreme confrontation with the DPRK.

magazín pre ženy je tu pre vás

Datum: 05.06.2011

Áno, ženských magazínov je veľa a na každom kroku na nich nájdeme reklamu. Sú ich plné trafiky a internet je nimi už priam nechutne presýtený. Ale povedzme si na rovinu – ktorý z nich ponúka pravdivé informácie? Ktorý z nich nezavádza svojich čitateľov? Ktorý sa môže pochváliť podloženými informáciami?

Tlačové správy informujú celý svet

Datum: 02.06.2011

Tlačové správy poznáme najmä z politiky. Je to osvedčený spôsob komunikácie s médiami. Jedná sa o písomné oznámenie určené najmä novinárom, ktoré obsahuje novú aktuálnu informáciu. „Tiskové zprávy“ sa rozosielajú poštou či faxom, v súčasnosti najčastejšie e-mailom. Tlačové správy novinári spracujú, informácie sa následne objavujú v televíziách, rozhlase, novinách, časopisoch a na špeciálnych informačných portáloch.

Spravodajské weby na Slovensku ponúkajú čitateľom informácie odlišnej kvality

Datum: 17.05.2011

Získanie aktuálnych informácií z domova, zahraničia a v týchto dňoch aj z oblasti o hokeja je v posledných rokoch jednoduchšie, ako kedykoľvek predtým.

SK1.sk - aktuálne správy

Datum: 28.04.2011

Každý deň môžeme prijímať veľké množstvo informácií z rôznych zdrojov. Väčšina ľudí sa snaží byť informovaná o aktuálnom dianí vo svete, zaujíma sa o rôzne oblasti spoločenskej, ekonomickej, politickej či inej sféry života človeka a preto sa snaží sledovať rôzne médiá, ktoré ponúkajú pohľad na všetky záležitosti, ktoré stoja za pozornosť.

SK1.sk - aby vám nič neuniklo

Datum: 25.04.2011

Ako je možné dozvedieť sa všetky aktuálne správynovinky z domova i zo sveta v krátkom časovom intervale bez nutnosti zbytočného listovania v novinách pri márnej snahe dozvedieť sa to najdôležitejšie a najnevyhnut­nejšie, alebo nutnosti čítať veľmi dlhé články na internetových spravodajských  stránkach, ktoré podávajú viac prebytočných a niekedy i nepravdivých informácií ako toho, čo je človek v dnešnej uponáhľanej dobe schopný a ochotný dozvedieť sa?