Rozšírené hľadanie
Pondelok 22. Júl 2024 |
meniny má Magdaléna

PR články - Zdravie

Gastritída

Ako sa dá žiť s diagnózou gastritídy a ako ovplyvňuje každodenný život?

Datum: 30.06.2024

Gastritída môže výrazne ovplyvniť váš každodenný život, ale so správnym prístupom je možné zmierniť jej príznaky a žiť plnohodnotne. V tomto článku sa dozviete, ako upraviť stravu, zvládať stres a aké liečebné postupy môžu pomôcť pri zvládaní tohto ochorenia. Objavte užitočné tipy a rady, ktoré vám umožnia udržať si zdravie a pohodu aj s touto diagnózou.

Problémy s erekciou

Problémy s erekciou a jej zlepšenie aj vďaka kvalitným prírodným doplnkom výživy

Datum: 10.06.2024

Erektilná dysfunkcia je problém, ktorý trápi mnohých mužov bez ohľadu na vek. O tejto téme sa hovorí ťažko, ale hľadať účinné riešenia je jedinou cestou, ako prinavrátiť do vášho života chuť na sex.

Digitálne Zdravotníctvo

Digitálne Zdravotníctvo: Na Dosah Ruky

Datum: 28.04.2024

Naša doba je svedkom rýchleho rozvoja technológií, ktorý radikálne mení spôsob, akým žijeme, pracujeme a staráme sa o svoje zdravie. Jedným z najvýraznejších príkladov je vzostup digitálnych platforiem, ktoré poskytujú prístup k životne dôležitým liekom.

Mezoterapia: Výhody, trvanie a výsledky

Mezoterapia: Výhody, trvanie a výsledky

Datum: 17.04.2024

Objavte svet mezoterapie – inovatívnej techniky, ktorá revolúcionizuje starostlivosť o pokožku. Článok poskytuje ucelený prehľad o tom, čo je mezoterapia, ako funguje a aké sú jej výhody. Zistite, ako vám tento šetrný postup môže pomôcť dosiahnuť mladistvý a zdravý vzhľad pokožky.

Ako zmierniť viditeľnosť jaziev?

Ako zmierniť viditeľnosť jaziev?

Datum: 27.03.2024

Jazvy vznikajú po poranení kože. Sú večnými pamiatkami na naše úrazy, pády ale aj operácie. Aj keď sa poranená koža zahojí a zrastie tkanivo, ktoré sa vytvorí už nie je rovnaké ako okolitá pokožka.

Aký je vzťah medzi sennou nádchou a astmou?

Aký je vzťah medzi sennou nádchou a astmou?

Datum: 28.01.2024

Senná nádcha a astma sú dva rôzne, ale niekedy prepojené zdravotné stavy, ktoré ovplyvňujú dýchacie cesty. Každý z nich má odlišné charakteristiky a príznaky. Aký je medzi nimi vzťah?

Koncová Nemocnica Bory: Ako prebieha registrácia na hospitalizáciu?

Datum: 19.12.2023

Ambulancie i lôžkové oddelenia Nemocnice Bory sú prístupné pre pacientov všetkých slovenských zdravotných poisťovní. Poslal vás špecialista na vyšetrenie do tejto Nemocnice? Máte naplánovanú operáciu?

5 dôvodov, prečo ísť na laserovú operáciu očí

5 dôvodov, prečo ísť na laserovú operáciu očí

Datum: 04.12.2023

Laserové operácie očí sú najšetrnejšími a najrýchlejšími metódami na odstránenie rôznych očných ochorení. Je však nutné podotknúť, že nie všetky očné poškdodenia sú vhodné na korekciu laserovou operáciou.

Umelé oplodnenie

Umelé oplodnenie: Prispejeme vám až 1 200 eur

Datum: 02.12.2023

Asistovaná reprodukcia už pomohla obrovskému množstvu párov k vytúženému dieťaťu aj na Slovensku. Nejde však, žiaľ, práve o lacnú záležitosť. 

Endodoncia zachráni zub postihnutý zápalom

Endodoncia zachráni zub postihnutý zápalom

Datum: 22.11.2023

Endodoncia je odvetvie stomatológie, ktoré sa špecializuje na diagnostiku a liečbu ochorení zubnej drene pomocou ošetrenia zubných kanálikov. Ošetrenie síce nepatrí k najpríjemnejším, ale vďaka umŕtveniu sú bolesti počas zákroku minimálne.

Čo má spoločné naše psychické zdravie s výskytom alergií?

Čo má spoločné naše psychické zdravie s výskytom alergií?

Datum: 19.11.2023

Psychické zdravie ovplyvňuje každý aspekt života. Od vašej schopnosti zvládať stres až po spánok a sociálne vzťahy. V posledných rokoch však výskumy ukazujú, že jeho vplyv môže siahať ešte hlbšie, až k vašej fyzickej pohode. Jedným z prekvapujúcich spojení, ktoré vyplývajú z týchto štúdií, je vzťah medzi psychickým zdravím a alergiami.

Brusnice majú nielen zdravotné benefity

Brusnice majú nielen zdravotné benefity

Datum: 18.11.2023

Brusnice, malé chutné červené bobule, sú známe predovšetkým vďaka svojim zdravotným benefitom a výnimočnej chuti. Ale aj keď o tom málokto vie, brusnice sú omnoho viac, ako len obyčajným ovocím.

Nemocnica Bory - Urgentný príjem

Nemocnica Bory - Urgentný príjem, aký poznáte len z filmov

Datum: 17.11.2023

Hrôzostrašne pôsobiace čakárne, neprehľadný systém, dlhé hodiny čakania bez informácií. Tieto negatívne skúsenosti s urgentnými príjmami na Slovensku zažilo veľké percento pacientov. Možno aj kvôli uvedeným negatívnym skúsenostiam veľa ľudí trpí doma a do nemocnice idú v hodine dvanástej.

Astigmatizmus – keď oči neposlúchajú

Astigmatizmus – keď oči neposlúchajú

Datum: 12.11.2023

Astigmatizmus patrí medzi ochorenia očí, ktoré spôsobujú zhoršené videnie. Často je táto chyba videnia spojená s krátkozrakosťou a ďalekozrakosťou.

Ortopedická podložka pre deti

Ortopedická podložka pre deti: ako si vybrať správnu podložku

Datum: 03.11.2023

Ortopedické podložky sa používajú nielen pri komplexnej liečbe deformít chodidla (plochá noha, varózne alebo valgozitné postavenie). Ľudské chodidlo je predurčené na chôdzu po nerovnom povrchu: tráva, piesok, kamene.

Laserová operácia očí

Laserová operácia očí – Pre jasnejší pohľad do budúcnosti

Datum: 31.10.2023

Laserové operácie očí sa využívajú pri korigovaní zraku už viac ako 60 rokov. Napriek tomu je tento typ operácie stále opradený mnohými mýtmi, strachom a nepravdivými informáciami. Čo sa operácií očí týka, ľudia sú naozaj veľmi opatrní.

Laserová operácia očí

Laserová operácia očí: Revolúcia v korekcii zraku

Datum: 25.10.2023

Či už je to kvôli astigmatizmu, krátkozrakosti alebo ďalekozrakosti, mnohí z nás siahajú po kontaktných šošovkách alebo okuliaroch. Avšak technologický pokrok priniesol revolučnú metódu korigovania zraku – laserovú operáciu očí.

Bezhistamínové víno

Histamínová intolerancia: Bezhistamínové víno je riešenie

Datum: 16.10.2023

Konzumácia vína v primeranom množstve môže mať pre zdravie mnohé blahodarné účinky. Ale nie je to vždy tak – najmä ak vás pri jeho pití obleje horúčava, tvár vám sčervenie a na hrudi vám naskáču červené fľaky. 

Starostlivosť o pleť s akné

Starostlivosť o pleť s akné

Datum: 21.09.2023

Akné je kožným problémom, ktorý si často spájame s obdobím dospievania. Potrápiť vás môže ale aj v staršom veku.

5 znakov, podľa ktorých spoznáte modernú pôrodnicu

5 znakov, podľa ktorých spoznáte modernú pôrodnicu

Datum: 15.09.2023

Moderná pôrodnica nie je len o modernom vybavení. Luxusné vybavenie môže zakrývať horšiu lekársku starostlivosť o ženu a dieťa.