Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Piatok 21. September 2018 | meniny má Matúš

Monitorujeme 1686 informačných zdrojov

PR články - Zdravie

Žerucha peruánska - superpotravina, ktorá vplýva aj na plodné dni a libido

Žerucha alebo aj maca peruánska (Lepidium meyenii) je veľmi obľúbená rastlina najmä vďaka svojím zdraviu prospešným vlastnostiam. 

Datum: 17.09.2018

Kristína Tormová navarila pre Pepeho zdravú kuchyňu aj z múky zo Shreka

Kuchár Pepe a herečka a moderátorka Kristína Tormová si pri nedávnom „varení na stojáka“ v bratislavskej Eurovei užili kopec zábavy. Fanúšikom zdravej gastronómie pripravili dva chutné recepty, ktoré sú súčasťou show Pepeho zdravá kuchyňa. Novú slovenskú lokálnu produkcia prináša od 3. septembra na naše obrazovky TV Paprika.

Datum: 13.09.2018

Odštartovala nová kulinárska show Pepeho zdravá kuchyňa, v Bratislave ju uvedie Kristína Tormová

Zdravo sa stravovať je hračka, ak si viete za pár minút pripraviť chutné, vyvážené jedlo z poctivých surovín. Variť sa dá aj zábavným spôsobom pri sledovaní televízie. Na TV Paprika tento týždeň odštartovala kulinárska show Pepeho zdravá kuchyňa. Každý pracovný deň o 20:00 obľúbený bloger a kuchár Pepe divákom pripravuje dva nové, vynikajúce pokrmy. A naživo sa Pepe predstaví už 7. septembra v bratislavskej Eurovei. Sekundovať mu bude herečka a moderátorka Kristína Tormová so svojou stand-up show. 

Datum: 05.09.2018

Kuchár Pepe: Kto chce zdravo žiť, nemusí sa úplne vzdať ani sladkostí

„Iní ľudia žijú, aby jedli, ja však jem, aby som žil,“ povedal už grécky filozof Sokrates. Napriek tomu je rozhodnutie, čo uvariť (a zjesť), jednou z najčastejších každodenných otázok. Stravovať sa zdravo je predpokladom spokojného a dlhého života, zároveň by však jedlo nemalo byť stredobodom ľudského dňa. Preto sa treba naučiť variť jednoducho, rýchlo a zároveň zdravo a chutne. Inšpiráciu prináša nová kulinárska show Pepeho zdravá kuchyňa, ktorá štartuje 3. septembra na TV Paprika. 

Datum: 22.08.2018

Stomatochirurgia – čo znamená a obnáša

Stomatochirurgia je oddelenie, kde sa vykonávajú chirurgické zákroky v ústnej dutine a to hlavne na zuboch, čelustiach a mäkkých tkanivách. Môže to znieť odstrašujúco, no v dnešnej dobe sa jedná už o bežnú záležitosť. Napríklad trhanie osmičiek už pacienti môžu znášať bez bolesti a bez následných  komplikácií.

Datum: 20.08.2018

Na TV Paprika štartuje nová kulinárska show o zdravom varení

Pepeho zdravá kuchyňa je nová kulinárska show TV Paprika o zdravom varení, vďaka ktorej milovníci chutnej stravy zistia, že jedlo môže byť zároveň lahodné aj priaznivé pre štíhlu líniu. Reláciou sprevádza obľúbený bloger a kuchár Pepe. Diváci sa už od 3. septembra môžu každý pracovný deň o 20:00 hod. tešiť na novú inšpiráciu a recepty a vyskúšať ich hneď aj vo vlastnej kuchyni. 

Datum: 16.08.2018

Laserová operácia očí spríjemní športovanie

Dioptrické okuliare či kontaktné šošovky dokážu znepríjemniť aj vykonávanie obľúbeného športu. Riešením, ako sa ich zbaviť, môže byť laserová operácia očí. 

Datum: 27.06.2018

Slzy: ako a prečo vôbec vznikajú?

Slzy šťastia, dojatia, smútku, z krájania cibule alebo z dymu. Ich funkcia je pre ľudské telo dôležitá. Sprevádzajú nás po celý život a sú často reakciou na rôzne životné situácie. Ako vznikajú a aký je rozdiel medzi jednotlivými slzami?

Datum: 25.06.2018

Histamínová intolerancia je novodobý strašiak gurmánov - pomôže Daosin?

Pred zhruba 5 rokmi mi bola diagnostikovaná histamínová intolerancia.

Vtedy som si myslela, že som v tom sama… Ale dnes sa mi zdá, akoby ju mal už každý druhý človek.

Ešte ste o nej n­epočuli? Čítajte ďalej… 

Datum: 27.04.2018

Je vaša pokožka pripravená na zimu?

Pomaly ale iste vyťahujeme z šatníkových skríň teplé kabáty a tí zimomriavejší z nás už nosia aj rukavice a teplé šály. Je pravda, že sa zima už neúprosne blíži, však práve nízke teploty by nás mali upozorniť na to, aby sme sa starostlivo starali o svoje ruky a pokožku!

Datum: 14.12.2017

Rozmazané videnie? Možno vás trápi astigmatizmus

Často sa spája s ďalekozrakosťou i krátkozrakosťou a stretávajú sa s ním ľudia v akomkoľvek veku. Astigmatizmus najčastejšie spoznáte podľa rozmazaného videnia, škúlenia, bolesti hlavy a očí.

Datum: 31.08.2017

Zdravá strava – je naozaj taká dôležitá?

O zdravú stravu sa v dnešnej dobe zaujíma množstvo ľudí, veď už dávno neplatí, že ide o „vec“, ktorá sa týka výhradne športovcov. Áno, je pravda, že práve vo vrcholovom športe zasahuje do oblasti prípravy športovca strava a doplnky výživy, ktoré mu pomáhajú budovať si svoj sen. 

Datum: 25.07.2017

Propolisová tinktúra ako tekutý všeliek

Ak by vyhynuli všetky včely na zemeguli, zakrátko by nasledovalo aj ľudstvo. Bez opeľovacej schopnosti tohto užitočného hmyzu by sme prišli o väčšinu bežne konzumovaných plodín. Rovnako aj zvieratá, ktoré tiež chováme kvôli mäsu. Peľ však nie je jedinou užitočnou látkou od včiel: rovnako si nemôžeme vynachváliť med, vosk, materskú kašičku a čoraz populárnejší je aj propolis, ktorý patrí k najvzácnejším živočíšnym produktom vôbec.

Datum: 21.07.2017

10 lekárskych testov, ktoré môžete vyskúšať doma aj sam

Máte pocit, že na vás lezie choroba? Prirodzeným inštinktom je zájsť k lekárovi. Tam však tradične môžete stráviť niekoľko hodín čakaním iba na to, až kým sa dostanete na rad. Nakoniec zistíte, že na liečbu potrebujete obyčajné lieky. 

Datum: 03.07.2017

Prírodný boj proti cholesterolu

Vysoký cholesterol v súčasnosti trápi stále viac ľudí, pričom na vine je často zlá životospráva alebo stres. Dôležitý je ale pomer „dobrého“ a „zlého“ cholesterolu. Zníženie vysokej hladiny škodlivého cholesterolu sa dá liečiť liekmi, ktoré ale majú rad vedľajších účinkov. Vyskúšajte radšej bojovať prírodnými zbraňami. 

Datum: 25.05.2017

Prečo vzniká akné?

Akné je multifaktoriálne zápalové ochorenie mazových žliaz a vlasových folikulov (folikul je vačok obaľujúci vyrastajúci vlas), charakterizované vznikom komedónov, čiže červených pupienkov s bielymi alebo čiernymi hlavičkami, vriedkov alebo zápalových uzlíkov

Datum: 30.04.2017

Spravte túto zásadnú zmenu v jedálničku a sledujte pokroky!

Naša každodenná strava by mala byť dostatočne pestrá a primeraná veku, pohlaviu, pohybovej aktivite a v neposlednom rade i zdravotnému stavu. 

Datum: 26.04.2017

Aký je obraz atopického ekzému?

Atopický ekzém je chronické zápalové ochorenie kože, ktoré sa často vyskytuje predovšetkým u detí. Je do takej miery rozšírené, že dostalo rôzne názvy ako ekzém (tento výraz je používaný najčastejšie), dermatitída, atopický ekzém alebo atopická dermatitída

Datum: 26.04.2017

Plávanie: Toto robí s vaším organizmom

Za hodinu plávania spálite 1 300 až 2 500 kJ. Aktívny pohyb v bazéne však pre ľudské zdravie znamená oveľa viac, než len príjemnú formu chudnutia. Preto je celkom pochopiteľná túžba mať bazén priamo doma. 

Datum: 25.04.2017

Efektívna liečba laserom

Psoriáza môže byť nepríjemne ochorenie hlavne po stránke estetickej. V závislosti od toho kde ju človek na tele má. Je to chronické zápalové ochorenie celého organizmu, ktoré sa viditeľne prejavuje na koži. Rovnako ako vitiligo patrí medzi autoimunitné ochorenia. Tu sa imunitný systém bráni sám proti sebe. Bojuje sám so sebou bez toho aby si to uvedomoval. Okrem kože bývajú postihnuté aj nechty a kĺby čo je možno ešte horšie ako postihnutie kože, ktoré je viac na očiach.

Datum: 03.04.2017Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť