Roz┼í├şren├ę h─żadanie
Nede─ża 14. Apr├şl 2024 |
meniny m├í Just├şna

Pelech pre psa nie je len miestom pre relax.

Datum: 07.01.2016

Pelech pre psa je jednou z najdôle┼żitejších potrieb pre psov. Bez neho sa ┼żiadny chovate─ż nezaobíde. Preto┼że, aj ke─Ć svojmu psiemu milá─Źikovi povolíte zdie─ża┼ą s vami všetky miesta pre relax, ktoré vo vašom obydlí existujú, pes aj napriek tomu potrebuje vlastné mieste─Źko, ktoré bude pre neho úto─Źiskom vo chví─żach pohody i nepohody. V pelechu by váš pes mal nájs┼ą všetko pre domáce pohodlie, odpo─Źinok, spánok i relaxáciu. 

Pri výbere berte do úvahy všetky skuto─Źnosti, ktoré sú pre funk─Źnos┼ą pelechu z poh─żadu vášho psa podstatné. Aby sa váš pes v pelechu cítil útulne a pohodlne, okrem základnej vlastnosti, akou je ve─żkos┼ą, je dôle┼żité vzia┼ą do úvahy aj návyky vášho psa pri odpo─Źinku. Sledujte, ─Źi váš pes rád odpo─Źíva osamote, bez rušivých faktorov, alebo pri odpo─Źinku dáva prednos┼ą vašej prítomnosti a preh─żadu o dianí okolo. To pri výbere pelechu rozhodne o tom, ─Źi pre svojho milá─Źika vyberiete otvorený pelech, alebo uzavretý, v tvare tunelu, kukane, iglú alebo búdy. 

Pri ur─Źení ve─żkosti pelechu skúste u svojho psa vysledova┼ą ob─żúbenú polohu pri spaní a zmera┼ą priestor, ktorý pri odpo─Źinku zaberie. Ke─Ć k týmto rozmerom pridáte pár centimetrov navyše, získate rozmery  ideálneho pelechu, v ktorom sa váš pes bude cíti┼ą pohodlne.

Ke─Ć vyberáte pelech pre š┼ąe┼ła, po─Źítajte s tým, ┼że pelech ─Źasom budete musie┼ą vymeni┼ą za vä─Źší.

 

Z bohatej ponuky štýlov, motívov, farieb a vzorov vyberte svojmu psovi to najlepšie pre odpo─Źinok a relaxáciu, aby v pelechu našiel nielen relax, ale aj pocit bezpe─Źia.

Obchody a e-shopy s chovate─żskými potrebami ponúkajú široký výber z viacero typov, zna─Źiek, kvalitných materiálov, originálnych dizajnov a ve─żkostí, kvalitné pelechy, le┼żadlá, psie sedáky a pohovky, vankúše, brlohy a koše pre psov všetkých plemien a ve─żkostí. V ponuke sú aj rôzne typy búd a klietok pre psa.

 

Pelech pre psa vyberajte pod─ża farby, ve─żkosti a vlastností, ktoré sú pre vášho psa dôle┼żité. Niektorí psi radi odpo─Źívajú v mäku─Źkej perinke, iní uprednost┼łujú relaxáciu na tvrdšej podlo┼żke ─Źi matraci. Pre niektorých psíkov je dôle┼żité, aby povrch deky ─Źi pelechu bol protišmykový, iní ocenia hrejivú ko┼żušinu alebo plyš, do ktorého sa mô┼żu zababuši┼ą. Ak máte staršieho psa, alebo psa s citlivými k─║bmi, vyberte mu špeciálny zdravotný ortopedický matrac.

 

Aby ste sa pri nákupe pelechu nespálili, niektorí predajcovia ponúkajú mo┼żnos┼ą vyskúšania pelechu v predajni, alebo pri nákupe cez e-shop aj doma, s mo┼żnos┼ąou vrátenia alebo výmeny do 3 tý┼żd┼łov (napríklad www.rogz.sk).

─î├ştan├ę: 4962 x