Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Piatok 6. December 2019 | meniny má Mikuláš

Monitorujeme 1661 informačných zdrojov

Chcete pomôcť zachrániť našu planétu? Pite írsku whiskey, škótsku whiskey, alebo kvalitný rum!

Ako to myslím? Prečo by sa pitím rumu alebo whiskey mala zachrániť planéta? Jednoducho! K týmto nápojom nepatrí slamka!

Ako to myslím? Prečo by sa pitím rumu alebo whiskey mala zachrániť planéta? Jednoducho! K týmto nápojom nepatrí slamka! Možno sa Vám to zdá, ako úplná maličkosť a nezmyselná vec, no obyčajné plastové slamky vedia byť veľmi nebezpečná vec. Používajú sa každý deň a ich využiteľnosť a krátky život trvá v priemere okolo 10 minút.

Takže nabudúce, keď budete v bare pozývať dievča na drink nezabudnite jedno dôležitú vec: vypýtať drink bez slamky! Skvelé! Práve ste pomohli životnému prostrediu a aké to bolo jednoduché však? Hovoríte si, že slamky sa až tak prehnane nevyužívajú, veď napríklad taký kvalitný rum sa pije bez slamky.

No iba v USA sa spotrebuje okolo 500 000 000 slamiek denne a to je číslo, ktoré je neúnosné.  Ďalej si predstavte, z akého materiálu sú vyrobené. Áno správne, je to plast! Takže to kvalitne znečisťuje našu matičku Zem. Máme šťastie, že sa nájdu ľudia, ktorí vymysleli náhradu za klasické plastové slamky a tie ich sú vyrobené z materiálov, ktoré sú k našej planéte mierumilovnejšie. Navyše sa vytvorili aj organizácie za zrušenie slamiek.

Členovia týchto skupín chodia po plážach a čistia ich od plastového odpadu a teda aj slamiek, aby neprišlo k veľkému znečisteniu oceánov a tým k ďalším úmrtiam rýb a iných morských živočíchov. Takže ak chcete byť iba trochu nápomocný, stačí veľmi jednoduchá vec zostaňte pri pití kvalitnej írskej whiskey a nedávajte si k tomu slamku. Tá sa k tomuto nápoju ani moc nehodí a vypadalo by to veľmi divne.

Datum: 25.09.2018


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť