Rozšírené hľadanie
Štvrtok 29. Február 2024 |
meniny má Radomír

Máte doma psíka? Vyrobte mu búdu so zateplením

Datum: 25.06.2020

Váš štvornohý miláčik najmä v zime ocení domček, v ktorom mu nebude zima. Pomôžu vám pritom lacné paletové ohrádky a OSB dosky. Poradíme vám, ako na to.

Vyberte vhodný materiál

Na výrobu búdy budeme potrebovať paletové nadstavce. Jeden kus vás vyjde na smiešnych 5 eur. Ušetria vám kopu času a pracuje sa s nimi ľahko. OSB dosky zas využijete pri výrobe strechy a podlahy búdy. Poslednými položkami sú polystyrén, šindle a krátke skrutky so širokou podložkou.

Montáž podlahy a strechy

Pre strechu a podlahu búdy sme vybrali OSB dosky s perodrážkou. Začneme priskrutkovaním podlahových panelov do podkladovej palety. Následne na dlhšie strany strechy pripevníme lišty. Pomocou skrutiek s podložkou na ne nasadíme šindle a prácu zakončíme obvodovými lištami. Tie sa postarajú o to, aby do domčeka pre psíka nezatekalo.

 

Ako zatepliť psiu búdu

Vystačíme si s klasickým polystyrénom, ktorý vôbec nie je drahý. Medzi podlahovú OSB dosku a paletu umiestnime vrstvu polystyrénu. Pokúsime sa ním priestor úplne vyplniť. Na vnútorné steny potom pomocou skrutiek pripevníme polystyrénové dosky s hrúbkou 3 cm. Podobne postupujeme aj počas zateplovania strechy.

Skrášlite si drevený domček farbou

Možností, ako ozvláštniť drevenú psiu búdu, je mnoho. Jedným z najobľúbenejších riešení je náter farbou. Pred samotným úkonom farbu najprv zriedime v pomere 1:1. Keď ju máme pripravenú, vezmeme štetec a na búdu nanesieme penetračný náter. Po zaschnutí povrch môžeme prebrúsiť brúsnym papierom. V tejto chvíli je domček pripravený na maľovanie neriedenou farbou.

 

Na čo si dať pozor

Pred stavbou psej búdy radšej viackrát skontrolujte, či je podkladová paleta v rovine. Urobiť to môžete pomocou klasickej vodováhy. Taktiež si overte, či ste si pred pripevnením jednotlivých skrutiek všetky rozmery správne zaznačili. Nebudete musieť zbytočne vyhadzovať materiál, ušetríte a váš psík sa poteší z domova, v ktorom mu nie je zima.

Čítané: 2590 x