Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Utorok 22. Október 2019 | meniny má Sergej

Monitorujeme 1668 informačných zdrojov

Denník SME škodí svojim čitateľom

10.10.2019 01:30 Denník SME s veľkou nevôľou prijíma, ak ho označujem za protivládne a absolútne neobjektívne médium. A že, po slovensky povedané, nemám chuť sa s ním baviť, pretože on naozaj nepotrebuje odpovede na otázky. 

Otvorený list Aliancii Fair Play - O Bielych vranách, CT-čkách a neférových alianciách

10.10.2019 01:30 V období vlády v rokoch 2012 - 2016 sme viackrát kritizovali pôsobenie mimovládnej organizácie Aliancia Fair Play. Oprávňovalo nás k tomu množstvo jednostranných, politicky motivovaných stanovísk a vyjadrení tejto organizácie.

Nebezpeční svätuškári

10.10.2019 01:30      Neschopnosť alebo neochota pomenovať veci správnymi slovami sa stáva nočnou morou mnohých politikov, a to nielen u nás. Keď je niekto neschopný, tak tomu nepomôže nič.

Zdochla mi koza? Nech vláde a Slovensku zdochne celé stádo!

10.10.2019 01:30 Už som si zvykol, že denník SME sa mi venuje prakticky každý deň. A po tom, čo sa jeho významným spoluvlastníkom stala finančná skupina PENTA sme správne odhadli, že

Haka

10.10.2019 01:30 Aby som na úvod odľahčil tému, využijem bojový tanec Haka, ktorý preslávil národný ragbyový tím Nového Zélandu. Kto ho nepoznáte, pozrite si ho. Takto nejako podľa mňa vyzerá začiatok každodennej porady redakcie denníka SME. Predpokladám, že pritom poskakujú po súperovi, v našom prípade fotografiách členov vlády, osobitne mojej, navzájom sa povzbudzujú a možno aj vypisujú špeciálne odmeny za najväčšie klamstvo alebo najhrubší útok.

Mandela!

10.10.2019 01:30 Mandela! Mandela! Kričal na mňa v roku 1994 v Juhoafrickej republike blízko malého mestečka Calvinia na bohom zabudnutom mieste v buši vodič auta, ktorý ma vozil ako pozorovateľa OBSE pri prvých slobodných voľbách v JAR. Nechápal som. Zastavil auto pri osamelom stĺpe s malým vyblednutým plagátom Mandelu, pobehoval okolo neho ako zmyslov zbavený so zaťatou päsťou a vykrikujúc meno národného hrdinu ako keby ma pozýval zúčastniť sa na jeho rituálnom tanci. Keďže som nebol až tak politicky zaangažovaný na voľbách JAR a dosť nechápavo som sa na neho pozeral, znechutene mi dal najavo, že ničomu nerozumiem, buchol dverami auta a odfrčali sme na ďalšie miesto, kde sme kontrolovali priebeh volieb.

S premiérom na cestách

10.10.2019 01:30 Už na začiatku druhého vládneho obdobia v apríli 2012 som uvažoval, že do vládnych delegácií na zahraničné oficiálne a pracovné návštevy budem zaraďovať dvoch vysokoškolákov podľa zamerania cesty. Rozkýval som sa až nedávno a prví dvaja študenti z Ekonomickej univerzity v Bratislave ma sprevádzali na jednodňovej, biznisovo orientovanej ceste do Turecka.

Hokej v plutvách

10.10.2019 01:30 Keď mi dnes syn Michal ukázal „zmysluplný“ príspevok na internetovej stránke SME pod názvom Šaty robia Fica, pomyslel som si, že je 1. apríl a nie je o čom písať. Keď som však zistil, že ešte nie je ani 1. apríl, a že denník SME to myslí smrteľne vážne, a že si dokonca pripravil barličky v podobe názorov „relevantných“ ľudí, rozhodol som sa odignorovať pokoj veľkonedeľňajšieho popoludnia.

George W. Bush a Juraj Jánošík na Úrade vlády SR

10.10.2019 01:30 Ústavní  činitelia svojimi, často symbolickými, krokmi významne ovplyvňujú názory verejnosti aj v takých citlivých oblastiach, ako je vzťah občan - štát, hrdosť na vlastnú históriu alebo vlastenectvo. Rozumiem, že mnohých ľudí môžu z rôznych dôvodov podobné témy výrazne iritovať. Napísať pár slov o tom, ako sa vzťah k Slovensku, k jeho reprezentácii, významnejším historickým osobnostiam a legendám vyvíjal  na Úrade vlády SR ma nabudilo 300. výročie popravy Juraja Jánošíka. Myslím si, že pri plnom rešpektovaní názorov a postojov mojich predchodcov nezaškodí, aby verejnosť hlbšie nazrela do vládnej kuchyne.

Chcem kandidovať za prezidenta

10.10.2019 01:30 Chcem kandidovať za prezidenta. A v hospodárskej oblasti urobím toto, s daňami toto, nezamestnanosťou tamto a ešte s právnym štátom a súdnictvom aj toto. Tieto slová sa začínajú rok pred prezidentskými voľbami objavovať čoraz častejšie. A ešte treba ísť proti R. Ficovi. Teda nekandidovať za niečo, ale najmä - proti niekomu. To je naozaj skvelý volebný program.

Vášnivá noc v Bruseli

10.10.2019 01:30 Prijímanie dohôd v Európskej únii na úrovni 27 lídrov je niekedy nad ľudské sily. Aj preto nerád chodím na tieto stretnutia v Bruseli, pretože sú čím ďalej tým časovo náročnejšie. Po niekoľkých prebdených nociach na Európskej rade som aj minulý týždeň vo štvrtok ráno odchádzal  s heslom:  kto nechce spať, nech ide do Bruselu. Bolo totiž nadovšetko jasné, že sme ďaleko, ďaleko od dohody o rozpočte EÚ na roky 2014 – 2020. A keďže ide o peniaze, ide o všetko. Väčšinou pred nastúpením do lietadla dúfam, že Brusel nebude prijímať pre zlé počasie a budeme sa musieť vrátiť. Ako vždy – nestalo sa. Ale teraz som bol naozaj rád, lebo aj keď išlo o rekordne dlhý summit, Slovensko sa dočkalo  vynikajúceho výsledku.

Poskrúcaný Slávik

10.10.2019 01:30 Nemám nič proti politickej satire. Nakoniec sám som jej obľúbenou potravou. Poukazovať vtipnou formou na omyly verejných činiteľov, ich nevhodné správanie sa alebo neschopnosť patrí do rámca slobody prejavu, ktorá je na Slovensku mimoriadne široká. A to viem, o čo hovorím, pretože sám som absolvoval desiatky súdnych sporov o ochranu osobnosti a aj profesionálne som pracoval s rozsiahlou domácou a medzinárodnou judikatúrou. Aj pri politickej satire však platí, že musí mať, po slovensky povedané, úroveň, musí byť vhodne a na správnom mieste adresovaná. Potom určite obstojí aj väčšia provokatívnosť satiry, jej expresívnosť.

Kruhy nad Tatrami

10.10.2019 01:30 Keď ma prvýkrát oslovil poľský premiér Donald Tusk s myšlienkou, aby Poľsko a Slovensko spoločne kandidovali na zorganizovanie zimnej olympiády v roku 2022, nebol som celkom presvedčený, či sme schopní takúto výzvu finančne zvládnuť. Hoci diabol býva skrytý v detailoch, boli to práve podrobnejšie informácie, ktoré ma vedú k plnej podpore tohto projektu. Mal som dobrý pocit aj zo stretnutia zo zainteresovanými primátormi, županmi, športovými zväzmi, olympijským výborom a ďalšími v Poprade, kde sa regionálni a športoví predstavitelia spontánne prihlásili k ponuke Poľska.

Tvrdé tresty za marihuanu nič neriešia

10.10.2019 01:30 Tento blog som chcel napísať ešte počas volebnej kampane. Pri stretnutiach so študentmi stredných škôl sa mi totiž stávalo prakticky pravidelne, že sa ma pýtali na môj postoj k trestaniu držby marihuany na osobnú spotrebu. Dekriminalizáciu marihuany som nikdy nepovažoval za zásadnú spoločenskú tému.

Američanku by oslobodili aj na Slovensku

10.10.2019 01:30 Pred pár dňami som bol svedkom zaujímavej diskusie o nutnej obrane. Diskusiu naštartoval medializovaný prípad mladej Američanky, ktorá v záujme chrániť seba a malé dieťa zastrelila lupiča hneď po tom, ako s nožom a kladivom v rukách násilne otvoril vchodové dvere. Dievčina nebola za tento skutok stíhaná, pretože jej konanie bolo kvalifikované ako nutná obrana.  Viacerí diskutujúci konštatovali, že je škoda „že na Slovensku nemáme takéto zákony a že ženu by u nás určite odsúdili do basy."

Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť