Rozšírené hľadanie
Sobota 15. August 2020 |
meniny má Marcela
Maľovanie s farbami v spreji a základnými farbami

09.08.2020 00:04 Existujú mnohé druhy farieb, pričom každá z nich je špecifická v oblasti svojho využitia. Tentokrát sa pozrieme na koreň farbám v spreji a základným farbám a zhrnieme si o nich základné informácie, ktoré sa oplatí zohľadniť. Farby pre začínajúcich aj pokročilých maliarov Pokiaľ patríte v oblasti maľovania k začiatočníkom a na bežné  farby na stenu nanášané s pomocou špeciálneho maliarskeho príslušenstva si zatiaľ netrúfate, ideálnou alternatívou pre vás môžu byť farby v spreji, ktorých aplikácia je skutočne bezproblémová. Jednou z najpredávanejších je univerzálna farba Belton Spectral dostupná v čiernom prevedení buď s lesklým alebo matným odtieňom. Vďaka svojej vynikajúcej krycej schopnosti sa dá použiť tak vo vnútornom, ako aj vonkajšom prostredí a nanáša sa pri vykonávaní krížových ťahov vo forme tenkých vrstiev. V rámci farieb v spreji vás tiež môžu zaujať rozličné oleje a mazadlá, ako napríklad praktický olej na mazanie bicyklov a šijacích strojov. Ak naopak už máte s maľovaním viac skúseností, môžete bez obáv vyskúšať syntetické základné farby určené v prvom rade na použitie pri kovových a drevených materiáloch. Medzi základnými farbami natrafíte na také, ktoré vynikajú špeciálnym antikoróznym alebo rýchloschnúcim efektom, pričom k najpoužívanejším farebným odtieňom vzhľadom na materiál patrí šedá, biela, hnedá a červenohnedá. Poprednými značkami, na ktoré sa môžete kedykoľvek spoľahnúť sú v tomto smere obzvlášť Pragoprimer, Alkyton Primer, Chemolak a Hammerite Komaprim. Nájdite tú pravú farbu práve pre vás! Aby bol váš nákup čo najjednoduchší, najpraktickejší a najrýchlejší, odporúčame vám spoľahnúť sa na internetového predajcu, ktorý vám ponúka čo najpestrejšie spektrum farieb a lakov na jednom mieste. Ideálnou voľbou je drogéria Bugy.sk, ktorej farby sú až na 95 % k dispozícii skladom a tak ich s pomocou kuriérskej služby môžete obdržať už na druhý deň po vykonaní objednávky. Najväčšia online drogéria na slovenskom trhu má pre svojich zákazníkov navyše pripravené pravidelné akcie, lákavé výpredaje a vernostný program, vďaka ktorému po registrácii môžete ušetriť 3 % z hodnoty každého nákupu a to dokonca aj v prípade zakúpenia akciového tovaru.

Konektory na auto káble sú kriticky dôležité – prečo?

09.08.2020 00:04 Hnevajú vás konektory káblov na vašom vozidle, ktoré neustále strácajú kontakt, sú pôvodcom chybových hlásení a spôsobujú nefunkčnosť senzorov a zariadení? Poradíme vám, čo robiť! V dnešných moderných autách sú to práve konektory, káble a káblové koncovky, ktoré plnia najdôležitejšiu úlohu. Kým v minulosti sa väčšina automobilových komponentov ovládala čisto mechanicky, cez lanká a prevody, v dnešnej dobe sa už takmer o všetko stará elektronika. Spleť káblov, senzorov a motorčekov sa po niekoľkých rokoch stáva pôvodcom mnohých problémov. Za týmito ťažkosťami pritom väčšinou nestoja samotné motorčeky alebo senzory, ale práve kabeláž – najmä konektory a káblové koncovky. Výrobcovia automobilov sa snažia šetriť, kde sa len dá, a to predovšetkým na komponentoch, ktoré sú pre bežného používateľa neviditeľné. Jedno z miest, kde sa šetrí, sú práve konektory. Tie automobilky poväčšine nakupujú od menej kvalitných čínskych výrobcov za extrémne nízke ceny. Keďže takéto konektory a káblové koncovky sú nepresne vyrábané, časom sa stávajú pôvodcom problémov. Rýchlo sa v nich vytvorí vôľa, ktorá sa začne prejavovať ako občasné výpadky spojenia, neskôr dospeje až k úplnému znefunkčneniu konektora. Keďže konektory sú často slabo chemicky ošetrené, začne sa na nich rýchlo vytvárať korózia, ktorá taktiež znemožní fungovanie spojenia. Výsledok? Nekonečné chybové hlásenia a nefunkčnosť senzorov a motorčekov. Ak dôjde k porušeniu dôležitého konektora, takýto výpadok môže spôsobiť aj nebezpečnú situáciu na ceste. Preto, ak niektorý z vašich starých káblových konektorov v aute prestáva fungovať a rozhodli ste sa ho nahradiť novým, v prvom rade by ste sa mali zamerať na kvalitu. Povrchová úprava je základ V prvom rade by ste si mali všímať materiál, z ktorého je konektor vyrobený. Rôzne materiály vedú signál a elektrický prúd rôzne. Ak chcete zachovať správnu funkčnosť daného konektoru, mali by ste voliť materiál, ktorý bude zodpovedať daným požiadavkám. Ideálne je vyberať konektor z takého materiálu, z akého bol vyrobený aj pôvodný konektor z továrne. Kovy bez povrchovej úpravy rýchlo podliehajú vonkajším vplyvom, dbajte preto, aby bol daný konektor povrchovo upravený, najčastejšie pocínovaním, poniklovaním, alebo postriebrením. Takáto povrchová úprava ochráni konektor a káblovú koncovku pred pôsobením vlhkosti a chemikálií. Vyberte konektor s vhodnými parametrami Medzi základné parametre, podľa ktorých sa vyberajú nové konektory a káblové koncovky, patrí spôsob elektrickej a mechanickej montáže, samotný typ konektora a typ fastonu. Ak vám tieto parametre veľa nehovoria, stačí sa pozrieť do e-shopu poľského predajcu kvalitných konektorov a káblových koncoviek TME, ktorý vo svojom produktovom portfóliu ponúka všetky typy konektorov a káblových koncoviek. Na jednom mieste si tak viete rýchlo jednotlivé typy porovnať a vybrať si taký, ktorý bude presne vyhovovať vašim požiadavkám.

Správna GPS navigácia do vášho auta

05.08.2020 15:30 Presunúť sa vozidlom z jedného bodu do toho druhého, pomedzi pridať ešte ďalšiu zastávku a vybrať si tú najefektívnejšiu cestu sa niekedy môže pre šoféra zdať ako nadľudský výkon. Našťastie sú technológie už tak pokročilé, že sa na ne môžeme spoľahnúť aj v oblasti navigácie vozidiel. Ak práve potrebujete novú GPS navigáciu do vášho automobilu, poradíme vám, ako ju vybrať. Zabudnite na mobilné aplikácie GPS navigácia je akronym pre anglickú frázu Global Positioning System, čo je vlastne systém založený na satelitnej navigácii. Pri výbere GPS navigácie však musíte poznať určité parametre či funkcie, aby ste sa presvedčili, že si zvolíte do auta tú správnu. Ak neviete, na čo si máte dávať pozor, my vám s našimi tipmi poradíme, aby bola vaša GPS navigácia do auta kvalitná, spoľahlivá a fungovala podľa vašich predstáv. Už viac nemusíte používať na navigáciu mobilné aplikácie vo vašom smartfóne, pri ktorých sa musíte spoliehať na dobrý signál internetu a vyrušuje vás každý telefonát či správa, ktoré obrazovku s cestou na chvíľu zmenia. Faktory výberu správnej GPS navigácie Ako prvý faktor vás môže zaujímať cena GPS navigácie. Od tej bude záležať napríklad aj to, koľko zmapovaných krajín budete mať k dispozícii. Čím drahšia navigácia, tým viac máp môžete využívať na svojich cestách. Avšak, pravidelne musíte myslieť aj na ich aktualizovanie. Situácia s infraštruktúrou sa vyvíja a aby ste si zaručili efektivitu vypočítaných trás, je nutné urobiť každé tri až štyri mesiace aktualizáciu máp. Budete tak mať istotu, že vás systém vedie najrýchlejšou dostupnou trasou. Nastaviť si môžete aj trasy bez využívania mýtnych ciest a, samozrejme, využívať môžete aj hlasovú navigáciu, ak je to pre vás praktickejšie. Pri výbere GPS navigácie si dávajte pozor aj na veľkosť displeja, čo môže mať vplyv na jednoduchosť jej dotykového ovládania. Ak často cestujete na miesta, ktoré nepoznáte, môže sa vám hodiť funkcia zobrazovania záujmových bodov na mapách. K tým patria okrem parkovísk, čerpacích staníc ako miest dôležitých pre motoristov, aj pamiatky a turisticky obľúbené miesta. Zaujímať vás môže aj pokročilá funkcia prijímaču RDS-TMC. Ide o technológiu, vďaka ktorej vaša GPS navigácia za chodu prijíma aktuálne informácie o situácii na cestách a nastavuje vám podľa toho trasu. Už sa vám viac nestane, že by ste prišli do uzavretej ulice, neprekvapia vás práce na cestách a efektívne sa vyhnete uzávierkám. Tieto dôležité rady pre motoristov by vám mali uľahčiť výber GPS navigácie, ktorá vám bude slúžiť v automobile aj niekoľko rokov a vaše cesty budú bez problémov. S kvalitnou navigáciou sa dostanete do cieľa rýchlo a efektívne.

Následujúci mesiac