Rozšírené hľadanie
Sobota 15. Jún 2024 |
meniny má Vít
Časté chyby začínajúceho makléra.

30.01.2020 01:00 Práca v realitách je predovšetkým prácou v tvrdom konkurenčnom prostredí. Zdravé konkurenčné prostredie je dobrým hnacím motorom k dosahovaniu obchodných cieľov. Praktiky mnohých klientov a realitných “kolegov” môžu byť často na hranici etiky a tak si ako nováčik dávajte pozor na príliš veľkú dôverčivosť a všetky získané informácie si overte. Ďalšou častou chybou začínajúcich maklérov je podpísanie spolupráce s neserióznou realitnou kanceláriou, kde vám na začiatku sľúbia rýchle vrátenie vašich vstupných investícií, prípadne know-how ako ich dosiahnuť. Žiadny tajný návod na dosahovanie rýchlych ziskov neexistuje. Za všetkým stojí usilovná práca a neustále vzdelávanie. Ak sa nechcete vrhnúť do realitného biznisu na začiatok sami, čo je určite rozumné, začnite spoluprácu s overenou a spoľahlivou realitnou kanceláriou, kde dostanete priestor na budovanie praxe. Mnoho realitných nováčikov očakáva veľké zárobky po pár týždňoch práce. Chyby v biznise sú väčšinou veľmi drahé chyby a čím väčší biznis, tým väčšia cena za omyl. Ako začínajúci realitný maklér budete robiť chyby, z ktorých sa treba poučiť a v budúcnosti ich neopakovať. Práve preto sa na začiatku nevyhýbajte ani malým obchodom. Aj sprostredkovanie prenájmu malého bytu vám dá veľa skúseností, ako napríklad komunikácia s majiteľom, správne uzavretie zmluvy, ktoré v budúcnosti využijete pri väčších obchodoch. Práca realitného makléra chce len správnu dávku odhodlania a pokory, ktoré vám pomôžu dosiahnuť stanovené ciele.

Poznáte prevádzkové náklady víriviek?

30.01.2020 01:00 Ak uvažujete o kúpe vírivky, pravdepodobne rozmýšľate ako to ovplyvní váš účet za elektrinu. Takéto obavy sú pochopiteľné. Celkové náklady na vírivku závisia od jej veľkosti, kvality, dizajnu, konštrukčného systému , tepelno izolačných kvalít, umiestnenia a od množstva energie, ktorú zariadenie využíva. V posledných rokoch sa energetická náročnosť týchto zariadení omnoho zmenšila a preto je zmena v mesačnom vyúčtovaní za elektrinu pravdepodobne oveľa menšia, než sa obávate. Všeobecne platí čím kvalitnejšie vírivky, tým menšie náklady na užívanie a údržbu a dlhšia životnosť. Pri kvalitných produktoch neustále znižovaie a zvyšovanie teploty vody zvyšuje mesačný účet za elektrinu viac ako udržiavanie vody na konštantnej vysokej teplote. Opätovné ohrievanie vody od nuly pri každom zapnutí je drahšie. Aj keď vírivku používate iba raz za týždeň, mali by ste ju nechať stále v prevádzkea teplotu vody nemeniť . V prípade dovoleniek sa môžete rozhodnúť znížiť teplotu, ale inak ju nechajte v prevádzke ako zvyčajne. Výmena vody je súčasťou bežnej údržby. Počítajte s tým, že takáto výmena bude potrebná trikrát až štyrikrát ročne. Prevádzka väčších ale kvalitných víriviek je len o niečo drahšia, keďže je tu viac vody na zahrievanie. Opäť to však nebude dramatické, pokiaľ vlastníte energeticky efektívnu vírivku. Úspora energie spočíva do istej miery v rukách majiteľov týchto zariadení. Dodržiavaním všetkých pokynov výrobcu môžete udržiavať svoje náklady na energiu rozumné. Aby ste maximalizovali energetickú efektívnosť, nechajte svoje zariadenie v chode pri konštantnej teplote a pravidelne čistite filtre. Šesťdesiat percent tepla sa stráca hornou časťou vírivky. Ak zariadenie nepoužívate, zakryte ho dobre priliehajúcim vysoko kvalitným izolačným krytom, ktorý pomôže udržať teplo. Milujete plávanie? Skvelá možnosť ako si doma zaplávať je bazén s protiprúdom na celoročné využitie. Ak si želáte vo svojej domácnosti využiť všetky možnosti domáceho spa, možno rozmýšľate aj nad kúpou sauny. S vašou predstavou o dokonalom saunovaní vám pomôžu sauny na mieru. Už vám nič nebude brániť relaxovať kedykoľvek počas celého roka. Ak už sa rozhodnete pre akýkoľvek produkt, majte na pamäti hlavne jeho kvalitu a zabezpečený servis.

Najčastejšie chyby vodičov na Slovensku.

30.01.2020 01:00 Chyby za volantom sa najčastejšie spájajú s mladými a neskúsenými vodičmi. Aj keď je pravda, že začínajúci vodič potrebuje čas na získanie skúseností, častokrát sú to práve dlhoroční vodiči, ktorí sa dopúšťajú chýb, ktoré sú v tom lepšom prípade pre ostatných otravné, no môžu znamenať aj reálne riziko ohrozenia zdravia na cestách. Najčastejšou príčinou býva nedostatočná sústredenosť za volantom a chýbajúca ohľaduplnosť. Nedostatočná predvídavosť Skúsení vodiči vedia, že na ceste má nie vždy prednosť ten, kto má na to právo podľa dopravnej značky. Aj pri jazde po hlavnej ceste je dobré sledovať autá z vedľajšej cesty. Môže sa stať, že si vodič značku nevšimne, myslí si, že ešte stihne prejsť a niektorí značky úplne ignorujú. Menší ústupok je lepší, ako nabúrané auto. Jazda v mŕtvom uhle iného vodiča Mŕtvy uhol osobných áut začína približne od B stĺpika. Nákladné autá a kamióny majú viac mŕtvych uhlov. Novšie autá ako Opel Crossland majú asistenta, ktorý sleduje autá v mŕtvom uhle, ale nie je to samozrejmosťou pre všetky autá na ceste. Vyvarujte sa nebezpečnej jazde vedľa áut a kamiónov, ktoré napríklad pri predbiehaní nepočítajú s vašou prítomnosťou a nepríjemná dopravná situácia je na svete. Jazda podľa auta pred vami s Opel Astra. Sústrediť sa len na auto pred vami sa nevypláca z viacerých dôvodov. Okolo vás, za vami a pred vami sú autá, ktorých pohyb nesledujete a môžu vás prekvapiť napríklad pri radení sa z jedného pruhu do druhého. Takisto vodič pred vami idúceho auta môže zareagovať nesprávne či neskoro, a vy sa môžete ľahko dostať do kolíznej situácie. Sledovať premávku treba čo najviac dopredu a striedavo kontrolovať spätné zrkadlá. Jazda v nesprávnom pruhu Veľmi jasne stanovené pravidlo cestnej premávky o využívaní ľavého pruhu výhradne na predbiehanie je niektorým vodičom stále nejasné. Kľudne pokračujú vo svojej jazde napriek vašim náznakom, že ste zrejme rýchlejší. Tým vznikajú nepríjemné situácie, kedy zotrvaním v ľavom pruhu brzdíte premávku a znižujete priepustnosť diaľnice, alebo vodiča obehnete sprava, čím riskujete pokutu. Zipsovanie Výsledkom porušovania tohto pravidla sú mestské dopravné zápchy, na konci ktorých sa pýtate, prečo ste vlastne 15 minút stáli. Správne by auto, ktorého dopravný pruh sa onedlho začne zlievať do druhého, malo dôjsť až na koniec končiaceho sa pruhu, vyhodiť smerovku a plynule sa zaradiť do vytvorenej medzery. Takýmto spôsobom sa vytvorí zips, ktorý zabezpečí síce pomalú, ale plynulú premávku bez vytvárania dopravných zápch. Častou realitou je, že autá z končiaceho pruhu sa chcú zaradiť do pokračujúceho pruhu o niekoľko metrov skôr, čím na chvíľu zastavia premávku v oboch pruhoch. V dopravných špičkách sa práve takto začínajú tvoriť zápchy. Predpokladom správneho zipsovania je samozrejme aj ohľaduplnosť vodičov idúcich v pruhu, do ktorého sa autá z končiaceho pruhu radia.

Stroje ktoré vám pomôžu pri náročnej práci v poľnohospodárstve

30.01.2020 01:00 Vďaka strojom stavaným na akúkoľvek ťažkú úlohu sa môžu poľnohospodári a farmári spoľahnúť na vysoký výkon, pretože farma alebo ranč musia byť úspešné každý deň. V poľnohospodárstve a farmárstve záleží na kvalite a výkone strojov, aby prevádzka mohla bez problémov a ohrozenia prosperovať. Dôvod prečo môže firma prosperovať sú spoľahlivé stroje a spoľahliví ľudia.  Aby ste sa mohli rýchlejšie venovať každodenným prácam, spoločnosť Caterpillar má v ponuke rôzne poľnohospodárske nové aj použité stroje rovnako ako aj pomocné zariadenia ako elektrocentrála.  Medzi často používané stroje patrí napríklad: šmykom riadený nakladač, teleskopický manipulátor, minibager, čepelný lopatový nakladač. Stroje, ktoré vám pomôžu pri náročných stavebných a cestných prácach Cesty hrajú hlavnú úlohu v hospodárskom rozvoji národa. Hospodárska sila krajiny  je v skutočnosti viditeľná cez cesty. Poďme sa pozrieť na niekoľko najlepších zariadení potrebných na stavbu ciest. Grejder – sa používa na prebytok alebo sploštenie povrchu. Zariadenie je také silné, že dokáže okamžite vyrovnať aj skalné alebo hlinené povrchy. Grejder sa zvyčajne skladá z troch náprav. Tento stroj je veľmi dôležitý, pretože upevňuje prácu a pomáha rýchlo dokončiť stavebný projekt. Cestný  valec – Cestný valec sa používa krátko po položení asfaltu na vozovku. Rýpadlo – Je ťažké stavebné zariadenie, ktoré slúži na mnohé účely, ako je napríklad vykopávanie zeminy, vyťaženie hornín a hliny alebo premiestnenie hornín alebo pôdy zo staveniska. Nakladač – kolesový nakladač je jedným z nevyhnutných zariadení pre väčšinu stavenísk. Je to podobné ako traktor a dokáže premiestňovať hromadu materiálov vrátane hliny, zeminy, kameňov, hornín atď. zo zeme a naložiť ich na skládku. Je obľúbený pri odstraňovaní, zdvíhaní a nakladaní vecí. Poznámka: Typy strojov navrhovaných vyššie sú len základné z mnohých zariadení na výstavbu ciest. Aby ste mohli pokračovať vo svojich projektoch, budete určite potrebovať mnoho ďalších zariadení a pracovných síl.

Bývajte zdravo a príjemne pri Vysokých Tatrách.

30.01.2020 01:00 Väčšina územia vo Vysokých Tatrách si dodnes zachovala ráz klimatických kúpeľov. Cena za nehnuteľnosť alebo stavebné pozemky v tejto oblasti dlhodobo rastie a existujú oprávnené predpoklady, že tento trend sa udrží aj v nasledujúcich desaťročiach, ba dokonca bude akcelerovať. Preto investície do pozemkov v danej lokalite hodnotíme ako najvýnosnejšie a najbezpečnejšie. Pozemky na predaj na území Tatier si viete pozrieť na stránke reality tatry, kde vám radi pomôžu nájsť pozemok, či nehnuteľnosť presne podľa vašich predstáv. Udržať krehkú rovnováhu medzi prírodou a osídlenou aglomeráciou je v životnom záujme tak Tatrancov ako aj návštevníkov Vysokých Tatier. Dôležité pri tom bude dobudovať infraštruktúru podhorských oblastí a situovať ju do nižších polôh tak, aby oblasť národného parku čo najviac využívala svoju hlavnú devízu – divokú prírodu. Inšpirovať sa možno susedným Poľskom, ktorí dokázali skĺbiť horskú architektúru so živým turistickým ruchom, kvalitnými službami a atraktívnymi prírodnými scenériami. Na slovenskej strane tatier sú v tejto oblasti ešte značné rezervy. Život v Tatrách sa pritom vyznačuje menej stresujúcim tempom, užšími ľudskými väzbami, kvalitným životným prostredím a perspektívou vychovávať nasledujúce generácie v súlade s hodnotovým systémov prispôsobený environmentálnym požiadavkám. Pri tom rastie dopyt po ekologickom štýle, energeticky pasívnych obydliach a zdravých potravinách vypestovaných udržateľným spôsobom. Za týmto účelom už dnes vznikajú rôzne ekodomy, v ktorých sú ľudia ochotní priplatiť si za zdravý životný štýl. Život v blízkosti hôr a teda obklopovanie sa prírodou znamená, že vaše duševné a fyzické zdravie sa zvyšuje. Vôňa čerstvého, čistého vzduchu, zvuk cvrlikania vtákov a prekrásne výhľady, pozorovanie zvierat sú len niektoré z dôvodov, prečo ľudia vyhľadávajú pozemky na predaj v tichých prírodných lokalitách. Štúdia zistila, že ľudia žijúci v zelenších oblastiach majú pri boji proti rakovine 13% nižšiu mieru úmrtia, 30% zníženie prípadov depresie a 34% nižšiu mieru úmrtnosti na choroby dýchacích ciest. Rovnako štúdium po štúdii ukazuje, že u tých, ktorí žijú bližšie k prírode, je oveľa pravdepodobnejšie, že majú pravidelný pohyb, ktorý potrebujú, aby zostali zdraví a aktívni. Pôvab okolia vás doslova prosí, aby ste vyšli von a poprechádzali sa po okolí. Vďaka tejto zvýšenej aktivite sa budete cítiť skvele a je tiež preukázané, že ľudia, ktorí žijú v zelenších oblastiach, žijú dlhšie ako tí, ktorí žijú v mestách.

Stacionárny bicykel a cyklotrenažér nie je to isté. Aké sú v nich rozdiely?

24.01.2020 12:44 Bicyklovanie nie je obľúbeným športom len počas leta v prírode, ale aj v zlom počasí vo fitness centre alebo priamo doma. Tento šport sa dá vykonávať nielen na stacionárnom bicykli, ale aj na cyklotrenažéri. Aké sú medzi nimi rozdiely? Cyklistika je vhodná pre každého Cyklistika nie je špecifický šport, ktorý by bol určený len pre vybrané skupiny ľudí. Naopak, pre svoje pozitívne účinky na telo a jednoduchý spôsob vykonávania je vhodná úplne pre každého, bez ohľadu veku, pohlavia alebo kondície. Každý z nás by si mal nájsť sem tam čas niekoľko minút na tento pohyb, ktorý prospieva zdraviu, ale aj psychickej pohode. V dnešnej uponáhľanej dobe je veľmi ťažké nájsť si denne trochu času, no vďaka fitness strojom nemusíme nikam po práci utekať, ale môžeme si zacvičiť priamo doma. Stacionárne bicykle a cyklotrenažéry sú dnes dostupnejšie ako kedykoľvek predtým a preto by ste s ich kúpou nemali dlho váhať. V súčasnosti ich má doma už obrovské množstvo ľudí, ktorí im neodolali a chcú sa hýbať za každú cenu, bez ohľadu na hodinu alebo počasie. V čom sa líšia? Stacionárny bicykel inak nazývaný aj rotoped sa využíva na klasické domáce bicyklovanie napríklad pri sledovaní televízie. Čas strávený na ňom vám pomáha nielen zlepšiť kondíciu, ale aj schudnúť a spevniť telo. Na výber sú nielen manuálne, ale aj elektronicky ovládané záťaže, pomocou ktorých si nastavíte presne to, čo potrebujete. Naopak, cyklotrenažér je určený skôr pre profesionálnych športovcov. Tí ho využívajú ako dôležitý doplnok tréningu a to najmä v zime. Tento stroj dokáže takmer úplne simulovať jazdu na bicykli v exteriéri, čo poskytuje úplne iný zážitok. Výhodou oproti rotopedu je lepšie a teda presnejšie nastavenie spomínanej záťaže, ale aj pevná konštrukcia. Ak vyhľadávate a potrebujete profesionálnejší tréning s lepšou záťažou a stabilitou, tento stroj si pokojne zakúpte aj vy. Na to, aby ste na ňom trénovali nemusíte byť profesionálny športovec. Pocit, že ste na bicykli, umocnia aj pedále, ktoré môžete používať s obuvou. Rozdiely medzi týmito zariadeniami sú a preto si pred kúpou ujasnite, čo od neho očakávate. Hoci spomínané stroje nie sú najlacnejšie a nie každý na ne nájde financie, existuje aj lacnejšia alternatíva. Je ňou cyklistický trenažér, do ktorého upevníte vlastný bicykel a môžete ho používať priamo v obývačke. Možno ste o tejto možnosti nikdy nepočuli, no teší sa z neho stále viac ľudí. Váš klasický bicykel tak neodkladajte na zimu do pivnice, ale spaľujte na ňom tuky počas celého roka. Rôzne športové zariadenia tohto typu nájdete u športového predajcu inSPORTline. Okrem nich však ponúka aj iné prístroje ako napríklad stepper, bežecký pás, fitness pomôcky a doplnky.

Bidet – pomocník, ktorého oceníte v každej modernej kúpeľni

23.01.2020 00:41 Viete si predstaviť, že by ste toaletný papier nepoužívali? Možno si to väčšina z nás ani neuvedomuje, no k produkcií kilogramu toaletného papiera sa spotrebuje okolo tristo litrov vody, takmer tri kilogramy dreva, viac ako jeden kilogram uhličitanu vápenatého, chlór a síra. K našej planéte by sme sa mali správať ekologicky, a teda šetrnejšie. Jedným z riešení, ako nahradiť a úplne vylúčiť toaletný papier je bidet. Ide o ekologického pomocníka pri intímnej hygiene, ktorý nám pomáha redukovať spotrebu toaletného papiera a vo veľkej miere zmenšiť spotrebu vody. K čomu sa bidet používa a pre koho je primárne určený? Praktický pomocník modernej doby Bidety sú ekologické nevyhnutnosti dnešnej doby, ktoré sú využívané predovšetkým v moderných toaletách. Sú nenáročné na priestor, údržbu, ba dokonca i cena je prijateľná. Očista vodou po vykonaní malej či veľkej potreby je jemnejšia a dôkladnejšia ako pri použití toaletného papieru, vďaka čomu môžeme predísť nepríjemných infekciám. Bidetové spršky sú vhodné pre seniorov, tehotné ženy, deti i ľudí so zdravotným postihnutím. Akú sú ďalšie benefity použitia bidetov? Komfortná a dôkladná hygiena, Výrazná pomoc pre hendikepovaných ľudí, Jednoduchá inštalácia, Priestorová nenáročnosť, Ekologickosť, Primeraná cena. Ako sa bidet používa? Ak sa obávate, že použitie bidetu je náročné či zdĺhavé, vaše obavy môžu ísť bokom. Bidetové sprchové hlavice odvádzajú vodu, ktorej teplotu i tlak si môžete zvoliť vy, a to na základe individuálnych preferencií. Stačí, ak stlačíte príslušné tlačidlo na hlavici a bidet môžete okamžite použiť. Dokonca, vo vysokej miere je používaný nielen ako pomocník pri osobnej hygiene, ale tiež údržbe toalety, keďže umožňuje dôkladne vyčistiť toaletu aj na miestach, ktoré sú ťažko prístupné.

Toto sú tie správne skúsenosti do vášho životopisu

17.01.2020 14:36 Ak práve rozbiehate svoju kariéru po škole alebo len zbierate čo najviac skúseností do životopisu, ste na správnom mieste. Flexibilita alebo váš pozitívny vzťah k prírode nemusia potenciálneho zamestnávateľa zaujať natoľko, aby ste tým správnym kandidátom boli práve vy. Práca v sklade je nenáročným zamestnaním, ktoré vám však ponúkne niekoľko nenahraditeľných riadkov do vášho životopisu a cenných skúseností do budúcnosti. Distribúcia tovarov Prijímanie a vydávanie materiálových a tovarových zásob v sklade vás efektívne pripraví na takmer všetky manuálne pracovné pozície. Získate zručnosti, ktoré vás naučia, ako rýchlo a bezchybne spracovať informácie na štítkoch tovarov, prípadne ich označiť opäť a zaradiť na správne miesto. Triedenie a spracovanie sú nenahraditeľnými skúsenosťami skladníka. Evidencia a práca so skladovým systémom Práca v sklade nie je len o pobehovaní po celom priestore a dokladaní tovaru. Skladník je zodpovedný za prácu so skladovým systémom a denne preberie a vyhodnotí desaťtisíce materiálov a tovarov, ktoré musí správne označiť alebo priradiť v systéme. Základné zručnosti práce s informačným systémom a s tabuľkami rozbehnú vašu kariéru správnym smerom. Balenie a expedícia Skladník je aj baličom na plný úväzok. Balenie skladových zásob pre ďalšiu expedíciu vám ponúkne náhľad na fungovanie distribučných sietí veľkých firiem ako napríklad Amazon. Váš životopis vylepšíte o pracovné skúsenosti, ktoré vám pomôžu v oblasti medzinárodných špedičných firiem a distribučných centier po celom Slovensku i mimo neho. Pochopiteľne, práca v sklade obnáša oveľa viac: udržiavanie čistoty a poriadku na pracovisku či počítanie zásob a ich zaznamenávanie do systému pomocou výpočtovej techniky. Vyberte si jednu z pracovných ponúk práce v sklade na stránke Manuvie a získajte potrebné skúsenosti, ktoré nakopnú vašu kariéru. Okrem toho vám Manuvia ponúka partnerské výhody v podobe ubytovania, dopravy do zamestnania alebo záloh či ďalších finančných bonusov. Začnite pracovať ako skladník a získajte férové pracovné podmienky.