Rozšírené hľadanie
Sobota 30. Máj 2020 |
meniny má Ferdinand
Novinky pri nákupe chemikálií cez internet

30.05.2020 05:31 Tentokrát vám prezradíme, aké nové funkcie má pre svojich zákazníkov pripravený populárny internetový obchod zameraný na predaj chemických látok, čo by ste o ňom mali vedieť a ktoré látky v jeho rozsiahlej ponuke objavíte.  V tomto eshope sa nestratíte Pre mnohé slovenské, ako aj české laboratóriá, vývojové oddelenia univerzít či výskumné ústavy je spoločnosť Alchimica spoľahlivým a výhradným distribútorom chemických Príspevok Novinky pri nákupe chemikálií cez internet zobrazený najskôr MAGAZÍN BOLD.

Je ráno ten správny čas na cvičenie?

30.05.2020 04:02 To, že by ste mali cvičiť, už viete. Pravdepodobne ste aj odhodlaní s tým začať alebo už tak intenzívne nejakú dobu robíte. Viete však, čo je ešte dôležitejšie ako intenzita? Je to pravidelnosť. Dodržiavať dopredu stanovený harmonogram cvičení je ťažšia úloha, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Stačí, aby vám do toho niečo vošlo a motivácia

Je ráno ten správny čas na cvičenie?

30.05.2020 02:43 To, že by ste mali cvičiť, už viete. Pravdepodobne ste aj odhodlaní s tým začať alebo už tak intenzívne nejakú dobu robíte. Viete však, čo je ešte dôležitejšie ako intenzita? Je to pravidelnosť. Dodržiavať dopredu stanovený harmonogram cvičení je ťažšia úloha, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Stačí, aby vám do toho niečo vošlo a motivácia

Amalgámové plomby. Sú minulosťou?

30.05.2020 01:45 Dentálny amalgám bol kedysi jedným z najbežnejších materiálov používaných na vyplnenie zubov. Od 1. júla 2018 bol uvedený do platnosti zákon o zákaze používania amalgámových výplní. Zákaz sa týka ošetrenia mliečnych zubov, zubov tehotných či dojčiacich žien a zubov detí mladších ako 15 rokov. Sú amalgámové plomby bezpečné? V minulosti sa vyskytli určité obavy, týkajúce sa  používania ortuti v amalgáme. Zubný amalgám je totiž zmesou viacerých kovov, pričom 50% jeho obsahu tvorí práve ortuť. Podľa viacerých výskumov sú výplne amalgámu bezpečné pre dospelých a deti vo veku 15 a viac rokov. V súčasnosti  stomatológovia používajú na vyplnenie a obnovu zubov tzv. „estetické materiály“, ktoré majú farbu zubov. Napriek tomu, že sa amalgámové plomby používajú menej ako v minulosti, tak sa ich niektorí zubári nechcú vzdať. Prečo? Výplne amalgámu sú totiž „všestrannejšie“ ako novšie materiály, pretože v priebehu času lepšie držia najmä v zuboch, ktoré podliehajú opotrebeniu tlakom a žuvaním. Čerešničkou na torte je jeho cena. Za amalgámovú plombu zaplatíte oveľa menej ako za iný zubný materiál. Dentálna hygiena ako prevencia zubného kazu Možnosťou, ako sa vôbec vyhnúť dileme „amalgám vs. estetický materiál“ je absolvovanie pravidelnej dentálnej hygieny. Ide o efektívnu liečebno-preventívnu stomatologickú metódu, ktorej pravidelný výkon zabraňuje aj vzniku zubných kazov. Celkové ošetrenie trvá približne 30 až 60 minút a odporúča sa absolvovať ho minimálne každých 6 mesiacov. Vo väčšine ide o bezbolestný zákrok, čo sa pri vŕtaní povedať nedá. .

Amalgámové plomby. Sú minulosťou?

30.05.2020 00:33 Dentálny amalgám bol kedysi jedným z najbežnejších materiálov používaných na vyplnenie zubov. Od 1. júla 2018 bol uvedený do platnosti zákon o zákaze používania amalgámových výplní. Zákaz sa týka ošetrenia mliečnych zubov, zubov tehotných či dojčiacich žien a zubov detí mladších ako 15 rokov. Sú amalgámové plomby bezpečné? V minulosti sa vyskytli určité obavy, týkajúce sa  používania ortuti v amalgáme. Zubný amalgám je totiž zmesou viacerých kovov, pričom 50% jeho obsahu tvorí práve ortuť. Podľa viacerých výskumov sú výplne amalgámu bezpečné pre dospelých a deti vo veku 15 a viac rokov. V súčasnosti  stomatológovia používajú na vyplnenie a obnovu zubov tzv. „estetické materiály“, ktoré majú farbu zubov. Napriek tomu, že sa amalgámové plomby používajú menej ako v minulosti, tak sa ich niektorí zubári nechcú vzdať. Prečo? Výplne amalgámu sú totiž „všestrannejšie“ ako novšie materiály, pretože v priebehu času lepšie držia najmä v zuboch, ktoré podliehajú opotrebeniu tlakom a žuvaním. Čerešničkou na torte je jeho cena. Za amalgámovú plombu zaplatíte oveľa menej ako za iný zubný materiál. Dentálna hygiena ako prevencia zubného kazu Možnosťou, ako sa vôbec vyhnúť dileme „amalgám vs. estetický materiál“ je absolvovanie pravidelnej dentálnej hygieny. Ide o efektívnu liečebno-preventívnu stomatologickú metódu, ktorej pravidelný výkon zabraňuje aj vzniku zubných kazov. Celkové ošetrenie trvá približne 30 až 60 minút a odporúča sa absolvovať ho minimálne každých 6 mesiacov. Vo väčšine ide o bezbolestný zákrok, čo sa pri vŕtaní povedať nedá. .

3 skvelé hry pre deti v domácnosti

29.05.2020 23:04 Vonku prší a fúka tak, že sa bojíte ísť vyvenčiť aj psa? Deti majú plno energie a vy neviete, ako ich zabaviť? Prezradíme vám 3 skvelé hry pre deti na doma.

Plánujete prevádzku rýchleho občerstvenia,? Toto by ste mali vedieť

29.05.2020 22:07 Klasické plasty nahradil EKO / BIO plast a drevený príbor.

Technické kreslenie: Zásady kreslenia od ruky.

29.05.2020 21:10 Na zvládnutie technického kreslenia od ruky musíte ovládať niekoľko zásad, pričom pevná ruka je veľkou výhodou.

Plánujete si zaobstarať exotického vtáčika? Na mieste je zváženie viacerých okolností ako len farebn

29.05.2020 19:30 Plánujete si zaobstarať exotického vtáčika? Na mieste je zváženie viacerých okolností ako len farebná kombinácia jeho operenia!

Symbol hlavného mesta: Starý most

29.05.2020 17:30 Starý most v Bratislave bol prvým pevným mostom, ktorý spájal brehy Dunaja Bratislavy. Čo o ňom vlastne vieme?

Čo by ste mali vedieť, ak chováte králiky.

29.05.2020 16:09 Králiky patria k najčastejšie chovaným druhom domácich zvierat na svete. V súčasnosti poznáme viac ako 100 plemien králikov, ktoré sa podľa úžitkovosti… The post Čo by ste mali vedieť, ak chováte králiky. appeared first on Magazín Village.

Čo by ste mali vedieť, ak chováte králiky.

29.05.2020 15:01 Králiky patria k najčastejšie chovaným druhom domácich zvierat na svete. V súčasnosti poznáme viac ako 100 plemien králikov, ktoré sa podľa úžitkovosti… The post Čo by ste mali vedieť, ak chováte králiky. appeared first on Magazín Village.

Skvelé inšpirácie na hry s deťmi

29.05.2020 13:05 Prichádzajúce letné mesiace, ktoré prinášajú stále viac teplých dní, nútia deti aj dospelých tráviť čo najviac času na čerstvom vzduchu. Ak už ani vy neviete, ako svoje deti zabaviť, tu je pár tipov na zábavné a kreatívne hry, ktoré môžete využiť kedykoľvek a takmer kdekoľvek. Hľadanie pokladov prírody Napíšte deťom zoznam s obrázkami vecí, ktoré majú deti v prírode Príspevok Skvelé inšpirácie na hry s deťmi zobrazený najskôr MAGAZÍN BOLD.

Nemôžete zaspať? Vyskúšajte White noise

29.05.2020 11:43 Ak máte problémy so zaspávaním alebo dlho cestujete a chcete si dopriať účinný a nerušený odpočinok, white noise je presne pre vás. White noise, v preklade biely šum, je typ zvuku, ktorý vzniká kombináciou zvukov všetkých rôznych frekvencií. Keby ste si vzali všetky predstaviteľné tóny, ktoré človek počuje a skombinovali ich spolu, vznikol by vám biely šum. Prídavné Príspevok Nemôžete zaspať? Vyskúšajte White noise zobrazený najskôr MAGAZÍN BOLD.

Pomáha ústna voda tak, ako si myslíme?

29.05.2020 10:03 Čistota zubov je pre každého človeka jednou z najdôležitejších starostlivostí počas života. Kým niekto používa len kefku, iní siahajú aj po medzizubných pomôckach alebo ústnej vode. Je jej používanie naozaj prínosné? V čom je výnimočná? S používaním ústnej vody sa spája veľmi veľa rôznych diskusií. Kým niektorí ju považujú za zbytočnú, iní o nej hovoria ako o dôležitej súčasti ústnej Príspevok Pomáha ústna voda tak, ako si myslíme? zobrazený najskôr MAGAZÍN BOLD.

Následujúci mesiac