Registrovať

Štvrtok 24. August 2017 | meniny má Bartolomej

Monitorujeme 1730 informačných zdrojov

Fico dostal od vlády mandát, Most vyzýva partnerov na rozvahu

23.08.2017 22:30 Situácia v koalícii sa stále nedostala do normálu. Problém vznikol aj v stredu, keď SNS údajne nechcela poslať svojich ministrov na rokovanie vlády. Robert Fico ju však zvolať chcel, argumentoval nutnosťou schváliť minimálne jeden bod programu. Nakoniec sa lídri zhodli na kompromise - rokovaní vlády "per rollam", teda na diaľku. SNS poslala do médií ďalšiu požiadavku, ktorú chce presadiť na piatkovej Koaličnej rade. Aktuálne udalosti s vami sledujeme online.

Zadĺžené štátne nemocnice nebudú môcť žiadať o eurofondy

23.08.2017 20:04 Nemocnice sa môžu uchádzať o eurofondy na rekonštrukciu svojich budov. Nemôžu mať ale dlhy. Podľa Lekárskeho odborového združenia však túto podmienku spĺňajú len štyri štátne zdravotnícke zariadenia. O eurofondy sa môžu uchádzať aj súkromné nemocnice.

Čistý deň nepodržala ani komisia, odporučila zrušiť akreditáciu

23.08.2017 16:04 Akreditačná komisia ministerstva práce odporučila zrušiť akreditáciu resocializačnému stredisku Čistý deň v Galante. Komisia sa na svojom zasadaní zaoberala novými skutočnosťami a zhodla sa, že existuje odôvodnená hrozba, že môže byť ohrozený život, zdravie a vývin dieťaťa.

Košičania bojujú proti bytovému komplexu, obávajú sa parkovania

23.08.2017 15:04 Na košickom Sídlisku KVP chce súkromný developer vybudovať obrovský bytový komplex. Okrem 300 bytov tu má vyrásť aj tržnica a športová hala. Obyvatelia okolitých ulíc sú znepokojení a investora chcú zastaviť. Obávajú sa straty zelene, komplikácií v doprave a problémov s parkovaním.

Budovanie heliportu brzdí samospráva, investor žiada 3 milióny eur

23.08.2017 15:04 Kauza súvisiaca s heliportom pri Liptovskom Mikuláši vrcholí. Investor, ktorého samospráva brzdí pri budovaní pristávacej plochy, podal žalobu. Od mesta žiada odškodné takmer 3 milióny eur. Údajnú pohľadávku sa snaží aj predať.

Komisia prihliadla na nové skutočnosti, Čistý deň nepodporila

23.08.2017 15:04 Akreditačná komisia ministerstva práce odporučila zrušiť akreditáciu resocializačnému stredisku Čistý deň v Galante. Komisia sa na svojom zasadaní zaoberala novými skutočnosťami a zhodla sa, že existuje odôvodnená hrozba, že môže byť ohrozený život, zdravie a vývin dieťaťa.

Slovensko zvyšuje stupeň teroristického ohrozenia

23.08.2017 14:04 Policajný prezident Tibor Gašpar na tlačovej konferencií oznámil zvýšenie stupňa teroristického ohrozenia na Slovensku. V praxi to bude znamenať aj zvýšenie počtu hliadok v uliciach.

ONLINE: Fico dostal od vlády mandát, Most vyzýva partnerov na rozvahu

23.08.2017 14:04 Situácia v koalícii sa stále nedostala do normálu. Problém vznikol aj v stredu, keď SNS údajne nechcela poslať svojich ministrov na rokovanie vlády. Robert Fico ju však zvolať chcel, argumentoval nutnosťou schváliť minimálne jeden bod programu. Nakoniec sa lídri zhodli na kompromise - rokovaní vlády "per rollam", teda na diaľku. SNS poslala do médií ďalšiu požiadavku, ktorú chce presadiť na piatkovej Koaličnej rade. Aktuálne udalosti s vami sledujeme online.

ONLINE: Fico dostal od vlády mandát na rokovanie s Macronom

23.08.2017 13:05 Situácia v koalícii sa stále nedostala do normálu. Problém vznikol aj v stredu, keď SNS údajne nechcela poslať svojich ministrov na rokovanie vlády. Robert Fico ju však zvolať chcel, argumentoval nutnosťou schváliť minimálne jeden bod programu. Nakoniec sa lídri zhodli na kompromise - rokovaní vlády "per rollam", teda na diaľku. SNS poslala do médií ďalšiu požiadavku, ktorú chce presadiť na piatkovej Koaličnej rade. Aktuálne udalosti s vami sledujeme online.

Opozícia navrhla, ako prehľadnejšie nakupovať vojenskú techniku

23.08.2017 13:05 Historicky najväčší nákup obrnených vozidiel pre Ozbrojené sily SR v hodnote 1,2 mld. eur musí byť transparentný. Opoziční poslanci z OĽaNO Richard Vašečka a Eduard Heger na tlačovej besede predstavili návrh, ktorý by mal pomôcť transparentnosť zabezpečiť a chcú o tejto téme hovoriť aj priamo na ministerstve obrany.

Primátor sa ospravedlnil za opileckú kauzu, je pripravený pykať

23.08.2017 13:05 Popradský primátor Jozef Švagerko sa vyjadril k situácii okolo pozitívnej dychovej skúšky za volantom po tom, čo ho v stredu 16. augusta v popoludňajších hodinách zastavila polícia pri miestnom cintoríne v smere na obec Veľký Slavkov.

Vysvetlili, v čom pochybil neslávne známy statik Tomčáni

23.08.2017 12:05 Statik Ján Tomčáni pochybil, keď ako autorizovaný stavebný inžinier pri projektovej dokumentácii bratislavského komplexu Trinity nezohľadnil vplyv zaťaženia 1,2 metra zeminy. Práve z tohto dôvodu došlo v objekte ku zrúteniu. Konštatoval Okresný súd Bratislava II vo svojom rozhodnutí.

SNS prichádza s ďalšou požiadavkou, ide o majetky funkcionárov

23.08.2017 12:05 Slovenská národná strana bude na rokovaní Koaličnej rady, ktoré má byť v piatok, žiadať prísnejšie pravidlá pre zverejňovanie majetkových priznaní verejných funkcionárov. Oznámila to v stanovisku.

ONLINE: Problémy v koalícii pretrvávajú, lídri ich budú riešiť v piatok

23.08.2017 12:05 Situácia v koalícii sa stále nedostala do normálu. Problém vznikol aj v stredu, keď SNS údajne nechcela poslať svojich ministrov na rokovanie vlády. Robert Fico ju však zvolať chcel, argumentoval nutnosťou schváliť minimálne jeden bod programu. Nakoniec sa lídri zrejme zhodli na kompromise - rokovaní vlády "per rollam", teda na diaľku. SNS poslala do médií ďalšiu požiadavku, ktorú chce presadiť na piatkovej Koaličnej rade. Aktuálne udalosti s vami sledujeme online.

SNS ocenila neobvyklý spôsob rokovania vlády, Fica podporí

23.08.2017 10:05 Robert Fico sa rozhodol pre neobvyklý spôsob rokovania vlády, "per rollam", teda písomne formou obežníka. Ministri sa fyzicky nestretli v budove Úradu vlády, ale rokovací materiál im doručili. SNS, ktorá nechcela vládu až do vyriešenia sporov v koalícii, toto gesto ocenila. KDH naopak spôsob "per rollam" skritizovalo.

Následujúci mesiac

 

 Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť