Rozšírené hľadanie
Streda 27. Január 2021 |
meniny má Bohuš
Zasadá ústredný krízový štáb. Zaoberať sa má lepšími okresmi

27.01.2021 17:07 Na Úrade vlády v týchto minútach zasadá ústredný krízový štáb. Témou je ďalší postup po masívnom plošnom testovaní.

Rokovanie NR SR o obrannej stratégii aj používaní kanabidiolu

27.01.2021 17:07 V národnej rade pokračuje rokovanie na prvej riadnej schôdzi v tomto roku. Aktuálne informácie si pre nás pripravila naša kolegyňa Hana Kostelníková.

Premiér pri zverejnení dát zo skríningu zavádzal, tvrdí Hlas

27.01.2021 17:07 Nezaradený poslanec NR SR z mimoparlamentného Hlasu-SD a primátor Kežmarku Ján Ferenčák poukázal v súvislosti s výsledkami prvého kola celoplošného skríningu na rozdiely medzi dátami od samospráv a tými, ktoré prezentoval premiér Igor Matovič.

Častejší kašeľ a bolesť v krku. Príznaky britskej mutácie sa líšia

27.01.2021 17:07 Príznaky u ľudí nakazených Covidom-19 sa podľa britského prieskumu líšia podľa toho, či pacientov zasiahla britská mutácia alebo pôvodný Covid. Tí s britskou mutáciou majú častejšie kašeľ, bolí ich v krku a sú unavení. Strata chuti a čuchu je u nich naopak menej častá.

Hrozí personálne zemetrasenie, varujú lekári Čaputovú

27.01.2021 17:07 Zástupcovia Slovenskej lekárskej komory v stredu hovorili s prezidentkou Zuzanou Čaputovou o aktuálnej situácii v slovenskom zdravotníctve. Ako uviedol prezident komory Marian Kollár, stretnutie malo skôr informatívny charakter.

Mičovský je na odvolanie, tvrdí Smer. Ministerstvo vraj nefunguje

27.01.2021 17:07 Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský je na odvolanie. Uviedli to na brífingu poslanci z opozičnej strany Smer-SD Richard Takáč, Ladislav Kamenický a Jana Vaľová.

Bratislavský kraj kritizuje výsledky testovania: Dáta nesedia

27.01.2021 15:38 Bratislavský samosprávny kraj zozbieral dáta zo všetkých miest a mestských častí Bratislavského kraja a identifikoval štatisticky významné odchýlky tak v počte testovaných, ako aj v podiele pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Uviedol to riaditeľ komunikačného odboru BSK Michal Feik.

Seniori preťažili systém ministerstva, chcú sa očkovať

27.01.2021 15:38 Po otvorení registrácie na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre seniorov starších ako 75 rokov došlo k preťaženiu call centra ministerstva zdravotníctva. Rezort preto zvyšuje kapacity, do konca týždňa by call centrum určené na registráciu záujemcov o očkovanie malo zvládať denne 5000 hovorov. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

Budaj zakročil. Združeniu premiérovho exporadcu dotáciu stopli

27.01.2021 14:34 Slovenská agentúra životného prostredia neposkytne bývalému poradcovi premiéra Pavlovi Kalinskému a jeho Občianskemu združeniu Pre lepšiu spoločnosť dotáciu. SAŽP sa rozhodla od zmluvy odstúpiť, pretože Kalinský si nesplnil svoju povinnosť informovať o vzniku potenciálneho konfliktu záujmov. Informoval o tom na stredajšej tlačovej konferencii minister životného prostredia Ján Budaj.

Zakázali vypúšťať odpad do odkaliska Poša, majú vážne podozrenie

27.01.2021 14:34 Slovenská inšpekcia životného prostredia stopla vypúšťanie odpadových vôd do odkaliska Poša na Zemplíne. Inšpektori majú vážne podozrenie, že odpadové vody obsahujú nepovolené látky.

Na Považí sa stratili malí chlapci. Polícia prosí o pomoc

27.01.2021 14:34 Považskobystrickí policajti žiadajú verejnosť o pomoc pri pátraní po nezvestnom osemročnom Alexovi Brojovi a šesťročnom Simonovi Brojovi z Považskej Bystrice. Zmiznutie detí nahlásil ich otec.

Záchranári žiadajú odmeny. Matovičovi zaslali otvorený list

27.01.2021 14:34 Pracovníci záchrannej zdravotnej služby, teda záchranári, vodiči aj lekári, žiadajú ministerstvo zdravotníctva o prehodnotenie odmeňovania, určeného pre zdravotníkov pracujúcich v prvej línii v boji s ochorením COVID-19. Ako informoval prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov František Majerský, ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu aj premiérovi Igorovi Matovičovi v tejto súvislosti zaslali list.

Nebezpečného odpadu po testovaní pribúda. Určia, čo s ním

27.01.2021 13:07 Nebezpečný odpad z testovania na ochorenie COVID-19 by sa mohol odovzdať priamo poverenému zariadeniu na nakladanie odpadov. Vyplýva to z novely zákona o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia a zákona o odpadoch, ktorú v stredu poslanci národnej rady posunuli do druhého čítania. O novele rokujú v skrátenom legislatívnom konaní.

Očkovanie chce čoraz viac profesií, minister vyzýva na trpezlivosť

27.01.2021 13:07 Čoraz viac profesií žiada ministerstvo zdravotníctva o skoršie očkovanie zamestnancov. Zdôrazňujú svoju dôležitosť pre chod ekonomiky a infraštruktúru štátu. Minister Krajčí tvrdí, že registruje obrovský záujem, zameriavať sa ale chce najskôr na tých najzraniteľnejších.

V boji s vírusom pomôže nový liek. Bude dostupný i na predpis

27.01.2021 13:07 Ministerstvo zdravotníctva schválilo používanie liečiva ivermektín na boj proti novému koronavírusu. Na terapeutické využitie sa nateraz môže na Slovensku používať pol roka. V stredu o tom informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová s tým, že liek bude okrem nemocníc dostupný aj v lekárňach na lekársky predpis.

Následujúci mesiac