Registrovať

Streda 18. Október 2017 | meniny má Lukáš

Monitorujeme 1722 informačných zdrojov

Komisia má kontrolovať tajných, takmer dva roky nefunguje

17.10.2017 23:37 V parlamente nič nové. Komisia zostáva na kontrolu odpočúvania len na papieri. Stále chýba meno jedného kandidáta opozície. A stále je to Ľubomír Galko, o ktorom koalícia nechce ani počuť. Navzájom sa obviňujú z bojkotu komisie.

S južným susedom nás spojí nový most, ukázali vizualizáciu

17.10.2017 19:37 Slovensko s Maďarskom spustili výstavbu cezhraničného mosta cez Dunaj medzi mestami Komárno a Komárom. V súčasnosti sú tieto mestá spojené jedným mostom, ktorý už nevyhovuje pre hustotu dopravy.

Opozičný kandidát na kontrolu tajných služieb stále nie je známy

17.10.2017 19:37 V parlamente nič nové. Komisia zostáva na kontrolu odpočúvania len na papieri. Stále chýba meno jedného kandidáta opozície. A stále je to Ľubomír Galko, o ktorom koalícia nechce ani počuť. Navzájom sa obviňujú z bojkotu komisie.

Vojenskí dobrovoľníci rozšírili rady záloh, stále ich však nie je dostatok

17.10.2017 17:33 V Martine dokončilo základnú vojenskú prípravu vyše 80 dobrovoľníkov, ktorí tak rozšírili rady záloh. Viacerí chcú pokračovať aj v profesionálnej kariére. Ministerstvu obrany sa ale stále snaží prilákať väčšie počty dobrovoľníkov.

Elektronický podpis sa dá ukradnúť, tvrdí SaS. Rezort vnútra upokojuje

17.10.2017 17:33 Opozičná strana Sloboda a Solidarita vyzýva ministerstvo vnútra, aby do vyriešenia problému plošne deaktivovalo elektronické podpisy a aby rezort informoval verejnosť, aké kroky plánuje urobiť v súvislosti s možnou zraniteľnosťou čipov, ktoré používame aj na slovenských občianskych preukazoch.

Vodič počas naháňačky vyskočil z auta, uviazli v ňom ľudia

17.10.2017 17:33 Polícia zažila v noci akciu ako z akčného filmu. V Dunajskej Strede prenasledovala unikajúci VW Golf. Jeho vodič bezohľadnou, riskantnou a nebezpečnou jazdou prechádzal cez križovatky, pričom vo vysokej rýchlosti ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Počas celej jazdy ignoroval výzvy polície na zastavenie.

Policajný šéf víta Žitňanskej návrh, chce chrániť neskúsených

17.10.2017 16:32 Prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar predbežne víta legislatívny návrh na čiastočnú dekriminalizáciu drog, ktorý pripravilo ministerstvo spravodlivosti pod vedením Lucie Žitňanskej. Gašpar to uviedol v rámci tlačovej konferencie na pôde policajného prezídia.

Môžu sfalšovať váš elektronický podpis? Rezort vnútra upokojuje

17.10.2017 16:32 Ttlačový odbor Kancelárie ministra vnútra tvrdí, že pri dodržaní zásad bezpečnosti nie je používanie elektronického podpisu ohrozené. Reaguje tak na informáciu o tom, že nové elektronické občianske preukazy sa dajú napadnúť a občanom môže byť ukradnutý privátny kľúč na elektronický podpis.

Poslanci Smeru vyzvali Lipšica, aby vo veci nehody žiadal dovolanie

17.10.2017 15:05 Poslanci z poslaneckého klubu strany Smer-SD vyzývajú expolitika Daniela Lipšica, aby sám požiadal ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú , aby využila svoje zákonné právo a vo veci nehody, pri ktorej Lipšic usmrtil chodca, podala mimoriadne dovolanie. Povedal to na tlačovej besede podpredseda parlamentu Martin Glváč.

Skončíte, hrozil Erich bratom-dvojičkám. Zavraždili ho

17.10.2017 15:05 Národná kriminálna agentúra obvinila bratov-dvojičky Dávida a Dominika K. z úkladnej vraždy. Dvojičky už od jari čelia obvineniam z členstva v 13-člennej zločineckej skupine, ktorá sa zaoberala drogovou trestnou činnosťou v Trenčianskom a Žilinskom kraji. O najnovšom obvinení informoval riaditeľ NAKA Peter Hraško.

Príspevky na dopravné pre žiakov skomplikovala agenda, hľadá sa riešenie

17.10.2017 14:04 Príspevok na dopravné do školy, na ktorý majú niektorí žiaci nárok, spôsobuje problémy rodičom i riaditeľom škôl. Zákonní zástupcovia školákov musia každý mesiac cestovať do školy, aby peniaze dostali. Školy zas prichádzajú o desiatky eur na bankových poplatkoch.

Zvolenská autobusová stanica má nové využitie, na streche pribudla záhrada

17.10.2017 14:04 Autobusová stanica vo Zvolene získala originálne využitie. Už neslúži len pre autobusy a cestujúcich, ale stala sa z nej aj rekreačná zóna. Na časti panelovej strechy vznikla špeciálna záhrada, v ktorej budú môcť obyvatelia mesta relaxovať. Zároveň bude zachytávať dažďovú vodu, ktorá sa z nej bude postupne odparovať.

Na niektorých základných školách budú hodiny o novom fašizme

17.10.2017 12:09 Na štyroch vybraných základných školách na Slovensku sa budú do konca decembra realizovať hodiny zamerané na prevenciu extrémizmu v školskom prostredí. Cieľom je prispôsobiť šesť vyučovacích hodín, ktoré sú tréningom pre žiaka vo veku deväť až 11 rokov, aby vedel reagovať či brániť sa, pokiaľ sa dostane do situácie spojenej s extrémizmom.

Pipov gang mal obrať štát o milióny, obvinili desiatky ľudí

17.10.2017 12:09 Národná kriminálna agentúra obvinila v rámci minulotýždňovej veľkej policajnej akcie s názvom Shark spolu 63 osôb z ekonomickej trestnej činnosti. Informoval o tom policajný prezident Tibor Gašpar.

Na dom vyvesil vlajku s hákovým krížom, teraz sa dohodol na treste

17.10.2017 12:09 Špecializovaný trestný súd v Pezinku odsúdil Michala Soboliča z Nitry na peňažný trest vo výške 1500 eur za vyvesenie dvoch zástav s fašistickou symbolikou na terase rodinného domu v Nitre a prechovávanie extrémistických materiálov.

Následujúci mesiac

 

 Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť