Registrovať

Nedeľa 22. Apríl 2018 | meniny má Slavomír

Monitorujeme 1700 informačných zdrojov

Žiaci sa zapoja do medzinárodného testovania PISA

22.04.2018 15:02 Vyše 28 miliónov žiakov zo sedemdesiatich krajín sveta píše testy z čitateľskej, matematickej, prírodovednej a finančnej gramotnosti. Na Slovensku sa do medzinárodného testovania PISA zapojilo 400 škôl. Tento rok bude prvýkrát hodnotený aj pohľad mladých ľudí na problémy v globalizovanom svete 21. storočia.

Do Čadce prišiel špeciálny vlak. Bojuje proti drogám

22.04.2018 15:02 Do Čadce sa po roku vrátil takzvaný protidrogový vlak. Je to zatiaľ jediné mesto na Slovensku, ktoré siahlo po tejto interaktívnej prevencii spoza hraníc. Okrem školákov sa tentoraz útrobami vlaku prešla aj odborná verejnosť.

Polícia pri Okoličánym nezlyhala. Podľa Gašpara urobili nadprácu

22.04.2018 15:02 V prípade právoplatne odsúdeného Róberta Okoličányho polícia nezlyhala, dokonca urobila nadprácu. Polícia čaká na vydanie príkazov na zatknutie, aby po tejto osobe mohla pátrať aj v zahraničí. V relácii V politike to uviedol policajný prezident Tibor Gašpar.

Zdevastovaný historický cintorín chce obec obnoviť

22.04.2018 15:02 Cintorín v podtatranskej obci Ľubica je plný zdevastovaných náhrobných kameňov. Ide pritom často o historicky vzácne dôkazy minulosti. Ľubica dostala v 13. storočí od kráľa Štefana V. mestské práva, no dnes by sa mohlo zdať, že na minulosti tam veľmi nezáleží. Zdevastované sú hrobky dôležitých ľudí a aj samotný múr cintorína. Starosta tvrdí, že obec pozná rozsah poškodenia a súčasný stav zmení.

Štát prestal byť dobrým hospodárom, tvrdí Danko. Chýbajú investície

22.04.2018 15:02 Avizovaný sociálny balíček je úspora z hospodárenia. Nebude rozdávaný bez opatrení, ale ľudia musia cítiť, že štát dobre hospodári. Uviedol to v diskusnej relácii V politike predseda Národnej rady a SNS Andrej Danko.

Planéta oslavuje, Deň Zeme si pripomíname už takmer polstoročie

22.04.2018 12:05 Celý svet si pripomína Deň Zeme, ktorý sa každoročne oslavuje práve 22. apríla. Jeho cieľom je pripomenúť si závislosť ľudstva na zdrojoch, ktoré nám poskytuje naša planéta. Deň Zeme upozorňuje, že tieto zdroje nie sú nevyčerpateľné a preto ich treba chrániť.

Lubyová hovorila o kritizovanom projekte, ktorý pripojí školy na internet

22.04.2018 09:04 Projekt Edunet, ktorý má zabezpečiť pripojenie škôl na internet a vybudovať centrálnu akademickú sieť dlhodobo kritizujú odborníci. Súťaž totiž podľa nich diskriminuje lokálnych uchádzačov a navrhované technické riešenia sú už zastarané. Ako si internet pre školy predstavujú, zisťovala kolegyňa Hana Džurná, ktorá sa rozprávala s riaditeľom Slovensko.Digital Jánom Hargašom a ministerkou školstva Martinou Lubyovou.

POČASIE: Predpoveď na dnes

22.04.2018 07:38 Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky, výnimočne aj búrky. Naďalej teplo. Denná teplota 23 až 28, na severe miestami okolo 21 st. Prevažne slabý vietor.

Blízko košickej športovej haly vypukol požiar, museli prerušiť zápas

22.04.2018 00:37 Neďaleko starej hádzanárskej haly v Košiciach horelo. Požiar zachvátil dva rady na sebe uložených unimobuniek. Dym sa šíril aj do haly v ktorej sa hral zápas medzi Košicami a Pezinkom. Policajti spolu s hasičmi ho prerušili a približne sto ľudí z haly evakuovali.

Čo nám vyčítajú USA? Spísali analýzu problémov Slovenska

21.04.2018 20:07 Korupcia či diskriminácia Rómov - to sú podľa americkej vlády niektoré z hlavných problémov Slovenskej republiky v oblasti dodržiavania ľudských práv. Toto hodnotenie sa objavilo vo výročnej správe ministerstva zahraničných vecí USA o stave ľudských práv vo svete za rok 2017 zverejnenej v piatok.

Nový zákon má priniesť transparentnú voľbu policajných funkcionárov

21.04.2018 20:07 Policajného prezidenta a šéfa inšpekcie ministerstva vnútra by sme už na jeseň mali vyberať novým spôsobom. Druckerov návrh zákona, ktorý je v pripomienkovom konaní, ráta aj s tým, že výberovým konaním budú musieť prejsť policajní viceprezidenti, šéfovia odborov s celoslovenskou pôsobnosťou a krajskí riaditelia. Mimovládne organizácie avizujú podanie hromadnej pripomienky.

Reštituenti cítia krivdu, pozemkov sa stále nedočkali

21.04.2018 20:07 Reštituenti pozemkov z bývalého vojenského obvodu Javorina cítia krivdu. Tvrdia, že o získanie svojho majetku sa usilujú už 28 rokov. Nedávno požiadali o prijatie zákona, ktorý by ich problém raz a navždy vyriešil. Tvrdia, že reštitučný proces sa zastavil a rezort pôdohospodárstva požiadali, aby konal. Ministerstvo však v reakcii na ich požiadavky označilo ich tvrdenia za zavádzajúce.

Bratislava láka návštevníkov, konajú sa mestské dni

21.04.2018 18:37 V našom hlavnom meste je tento víkend rušnejšie ako po iné dni. Ľudí do ulíc láka podujatie Bratislavské mestské dni. Samospráva už po pätnásty raz otvorila pre verejnosť svoje organizácie a pripravila bohatý program.

Bratislava láka návštevníkov, začali sa mestské dni

21.04.2018 17:30 V našom hlavnom meste je tento víkend rušnejšie ako po iné dni. Ľudí do ulíc láka podujatie Bratislavské mestské dni. Samospráva už po pätnásty raz otvorila pre verejnosť svoje organizácie a pripravila bohatý program.

Štát rieši problém so skládkami, hrozí vysokou pokutou

21.04.2018 16:00 Uzatváranie skládok dostane jasnejšie pravidlá. Vyplýva to z legislatívy, ktorú schválila vláda. Štát dostane väčšie kompetencie a nezodpovedným prevádzkovateľom bude môcť dávať vysoké pokuty.

Následujúci mesiac


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť