Rozšírené hľadanie
Utorok 7. Júl 2020 |
meniny má Oliver
Kollára zrejme čaká odvolávanie, má podať vlastný návrh

07.07.2020 07:06 Poslanci národnej rady sa zídu poslednýkrát pred letnými prázdninami. Čakať ich bude takzvané Sulíkové kilečko, či rušenie bankového odvodu. A s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude hlasovať aj odvolaní predsedu národnej rady Borisa Kollára. Rokovanie NR SR je naplánované na osem dní.

Pri návrate z cudziny platia nové pravidlá. Bolsonara testovali

07.07.2020 07:06 Organizácie cestovného ruchu na Slovensku hlásia, že situácia v ich sektore je v dôsledku pandémie vážna. Hrozí podľa nich nárast nezamestnaných a odliv našincov za prácou do zahraničia. Naopak, to najhoršie majú mať za sebou automobilky a predajcovia áut. Trh sa podľa nich spamätáva, a cítiť jeho oživenie. Ako sa bude situácia okolo pandémie ďalej vyvíjať? Udalosti s vami sledujeme online.

POČASIE: Predpoveď na dnes

07.07.2020 06:08 Premenlivá, spočiatku až veľká oblačnosť. Ojedinele, na severe a východe miestami, dážď alebo prehánky. Denná teplota 14 až 23 st. Severozápadný vietor do 30, v nárazoch miestami okolo 45 km/h.

Rozhodnú o Kollárovi, šéf NR SR podá návrh na svoje odvolanie

07.07.2020 00:35 O zotrvaní Borisa Kollára vo funkcii predsedu NR SR sa možno rozhodne už v utorok. Podľa našich informácií šéf hnutia Sme rodina podá vlastný návrh na svoje odvolanie z postu šéfa parlamentu. Klub SaS bude o spomenutom Kollárovom návrhu rokovať.

Vypočúvali kandidátov na šéfa RRZ. Odborníci oceňujú spôsob výberu

06.07.2020 20:39 Začal sa výber nového šéfa Rady pre rozpočtovú zodpovednosť. Doterajšiemu predsedovi Ivanovi Šramkovi sa skončil mandát už v polovici minulého roka, ale jeho nástupcu nezvolili. Odborníci oceňujú, že súčasná vládna koalícia sa rozhodla pre transparentný spôsob výberu - verejným vypočutím.

Civilné lety na Sliači neskončia, ubezpečuje minister obrany

06.07.2020 20:39 Minister obrany hovorí, že civilné lety budú na letisku Sliač pokračovať aj po plánovanej rekonštrukcii jeho vojenskej časti. Jaroslav Naď sa v tejto súvislosti zúčastnil na rokovaní banskobystrického krajského zastupiteľstva. Poslancov ubezpečoval práve o tom, že civilné lety neskončia.

Potrebný a prospešný. Čaputová podporuje návrh zmien v justícii

06.07.2020 20:39 Návrh reformného ústavného zákona v oblasti justície, s ktorým prichádza rezort spravodlivosti, považuje prezidentka Zuzana Čaputová za potrebný a prospešný. Hlava štátu to uviedla na sociálnej sieti po pondelkovom stretnutí s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou ktorá chce návrh v najbližších dňoch predložiť do pripomienkového konania.

Pellegrini navrhne zmeny k zákonom, premiéra opäť skritizoval

06.07.2020 19:10 Poslanci NR SR okolo Petra Pellegriniho predložia na nadchádzajúcej schôdzi parlamentu pozmeňujúce návrhy k novele zákona o Generálnej prokuratúre a k podnikateľskému kilečku. Navrhujú tiež ďalší antibyrokratický balíček. Pellegrini dodal, že od utorka budú v parlamente pôsobiť ako nezaradení poslanci, definitívne prestanú byť členmi klubu Smer-SD.

Stiahnu chvost. Premiér si stojí za svojim výrokom o SaS a Za ľudí

06.07.2020 17:36 Premiér Igor Matovič vyhlásil, že keď koaličné strany Za ľudí a SaS „zadosťučinia svojim silným rečiam“, tak Boris Kollár bude odvolaný z pozície predsedu parlamentu. Ak to však bolo z ich strany dva týždne len mediálne divadlo, podľa premiéra odvolaný nebude. Matovič tak reagoval na výzvy dvoch vládnych strán Za ľudí a SaS, aby Kollár odstúpil z funkcie šéfa NR SR pre kauzu plagiátu jeho diplomovej práce.

V Richnave by mala vzniknúť škola, rezort má aj náhradný plán

06.07.2020 17:36 Pre školákov z osady v obci Richnava je začiatok ďalšieho školského roka stále neistý. Samospráva pre nich nedokázala zabezpečiť základnú školskú dochádzku, a preto túto úlohu na seba zobral štát. V septembri by mala v obci stáť prvá štátna základná škola. V prípade, že sa to nepodarí, ministerstvo vnútra pripravilo náhradný plán.

Štátna tajomníčka M. Filipová o zbere údajov o dištančnom vzdelávaní

06.07.2020 15:39 Ministerstvo školstva minulý týždeň začalo zbierať údaje o priebehu dištančnej výučby počas koronakrízy. Robí tak po vzore Česka, Veľkej Británie či Spojených štátov. Deti mali totiž rozdielne podmienky a v mnohých domácnostiach chýbal napríklad internet. Viac nám povedala štátna tajomníčka ministerstva školstva Monika Filipová.

Matovičovci vybrali šéfov okresných úradov, dajú ich lustrovať

06.07.2020 15:39 Rozhodli sme sa urobiť hrubú čiaru medzi politiku a odbornosť. Štátnu správu treba odpolitizovať. Vyhlásil to premiér Igor Matovič, ktorý spolu s predsedom poslaneckého klubu OĽANO Michalom Šipošom hovorili o novom výbere predsedov okresných úradov. Matovič avizoval tiež akúsi verejnú lustráciu vybraných kandidátov - ľudia budú môcť nahlásiť ich pochybenia.

Ako vyriešiť kauzu Kollárovej diplomovky? Scenárov je vraj viac

06.07.2020 15:39 Možností, ako vyriešiť situáciu v koalícii po výzvach strán SaS a Za ľudí, aby šéf Sme rodina Boris Kollár odstúpil z funkcie predsedu parlamentu, je viac. Povedal to šéf poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský. Kollár takmer dva týždne čelí otázkam v kauze plagiátu diplomovej práce, ktorú odovzdal na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici.

Záchrankový tender sa podľa Krajčího bude musieť zopakovať

06.07.2020 15:39 Výberové konanie na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby sa bude musieť zopakovať. V pondelok to na tlačovom brífingu oznámil na pôde ministerstva zdravotníctva šéf rezortu Marek Krajčí. Zároveň bude nutné zmeniť legislatívu tak, aby nebola v rozpore s európskou.

Budúcnosť 5G sietí je nejasná, štát aukciu na prevádzku odložil

06.07.2020 13:34 Slovensko odložilo aukciu na prevádzku 5G sietí. Už v týchto dňoch sa pritom mohli mobilní poskytovatelia uchádzať o frekvencie, ktoré mali ľuďom zaručiť prelomovú rýchlosť internetu. Nový termín ministerstvo dopravy zatiaľ neoznámilo, a štát tak necháva investorov v neistote. Dôvodom omeškania sú vraj bezpečnostné obavy.

Následujúci mesiac