Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Nedeľa 24. Jún 2018 | meniny má Ján

Monitorujeme 1693 informačných zdrojov

Prezidentskí kandidáti predstavili svoje priority na poste hlavy štátu

24.06.2018 16:35 Prezident by mal konkrétne pomáhať ľuďom, ktorí ho zvolia, poskytovať verejnosti víziu a byť zábezpekou občanov pred nespravodlivosťou, napĺňať ich potreby či snažiť sa zmeniť pocit ľudí, že im “ukradli štát”.

Chýbajú učitelia informatiky, školy nedokážu konkurovať firmám

24.06.2018 15:34 V IT sektore chýbajú tisíce informatikov. V predchádzajúcich rokoch klesol záujem uchádzačov o tento študijný odbor. Konkurenčný boj o zamestnancov medzi IT firmami spôsobil, že nemá takmer kto vyučovať informatiku na školách. Absolventi si to radšej namiera do súkromného sektora, kde na nich čakajú vyššie platy. Univerzity preto siahajú po informatikoch z tretích krajín.

Mesto zachraňuje historickú baštu, slúžila ako čierna skládka

24.06.2018 15:34 Fiľakovo sa púšťa do záchrany viac ako 300 rokov starej bašty, ktorá ako jediná zostala z pôvodného mestského opevnenia. V objekte sa však desaťročia hromadil odpad a slúžila ako čierna skládka. Hoci chce mesto v bašte zriadiť informačné miesto pre turistov, tí sa jej zatiaľ vyhýbajú. Okolo nej sa totiž pohybuje množstvo neprispôsobivých obyvateľov.

Orbán pre TA3: S národne cítiacimi politikmi sa dobre spolupracuje

24.06.2018 15:34 Význam ochrany proti ilegálnej migrácii a zachovanie kultúrnej identity zdôraznili v relácii V politike predseda maďarskej vlády Viktor Orbán a predseda vlády Peter Pellegrini.

Národné ústavy budú spolupracovať, podpísali memorandum

24.06.2018 15:34 Tri špičkové slovenské nemocnice podpísali memorandum o spolupráci. Zámerom je, aby vedeli pacientom v život ohrozujúcich prípadoch poskytnúť oveľa rýchlejšie kvalitnú zdravotnú starostlivosť.

Stíhačky nie sú cukríky z obchodu. Pribudnú postupne, tvrdí Danko

24.06.2018 14:08 Zmena letky armádnych stíhačiek sa bude diať postupne. Nikto si nemôže myslieť, že v roku 2019 stíhačky MiG kompletne nahradia stroje F-16 alebo Gripeny. Upozornil na to predseda Národnej rady a koaličnej SNS Andrej Danko v relácii V politike počas debaty, ktorá sa týkala nákupu nových stíhačiek pre slovenské vzdušné sily.

Internáty dostali milióny, najrozsiahlejšie opravy sa môžu začať

24.06.2018 10:36 Verejné vysoké školy v týchto dňoch dostali finančné prostriedky na rekonštrukciu internátov. Ako potvrdil odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, obnovou v tomto roku prejdú ubytovacie zariadenia pre študentov v Bratislave, Košiciach, Prešove, Trnave, Nitre, Banskej Bystrici, Žiline, Trenčíne, Ružomberku, Zvolene a v Komárne.

Rezort pracuje na zákone, ktorý má pomôcť urologickým pacientom

24.06.2018 08:30 Približne pol milióna ľudí na Slovensku trpí inkontinenciou. Podľa odborníkov by si aj táto skupina pacientov zaslúžila mať štandardy zdravotnej starostlivosti, teda jasne stanovený diagnostický a terapeutický postup. Ministerstvo zdravotníctva na tom vraj pracuje a venovať sa chce aj problému inkontinencie.

POČASIE: Predpoveď na dnes

24.06.2018 07:30 Premenlivá, prevažne veľká oblačnosť a na mnohých miestach prehánky alebo dážď, vo vysokých polohách Tatier sneženie. Denná teplota od 12 stupňov pod Tatrami do 21 na juhu. Slabý, na juhozápade severozápadný vietor do 25 km/h.

Kočnera a Ruska pustili na slobodu, prokurátor podal sťažnosť

23.06.2018 23:12 Podnikateľ Marian Kočner aj bývalý riaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko budú stíhaní na slobode. Obidvaja sú obvinení v prípade falšovania zmeniek voči televízii. Rozhodol o tom v sobotu sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica.

Vzlietlo 100 československých lietadiel, chceli si uctiť vtedajších výrobcov

23.06.2018 16:34 Pri príležitosti stého výročia vzniku Československa na letisku Boleráz pri Trnave vzlietlo 100 lietadiel. Letci zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Rakúska si takýmto spôsobom chceli uctiť aj vtedajších výrobcov lietadiel.

Súd rozhoduje o väzbe pre Kočnera a Ruska

23.06.2018 15:37 Sudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici v týchto chvíľach rozhoduje o tom, či Marian Kočner a Pavol Rusko zostanú vo väzbe. Potrebu väzby dozorujúci prokurátor odôvodnil tým, že obvinení by mohli na slobode pokračovať v trestnej činnosti.

Hasiči zasiahli pri vážnej dopravnej nehode, hlásia zranených

23.06.2018 15:37 Hasiči z Dunajskej Stredy a Šamorína zasiahli pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri obce Rohovce na štátnej ceste II/506 v smere na Kyselicu.

O stíhačkách vláda rozhodne neskôr, Pellegrini vysvetlil, prečo

23.06.2018 14:33 Odklad rozhodnutia o výbere dodávateľa nových stíhačiek nie je vyjadrením nedôvery ministerstvu obrany, ale snahou o objektívne najlepšie rozhodnutie založené na dôkladnom a precíznom oboznámení sa s predloženými ponukami. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol predseda vlády SR Peter Pellegrini.

Na obchvat čakajú 20 rokov, mal by vyriešiť zlú dopravnú situáciu

23.06.2018 13:03 V mestskej časti Košice - Kavečany majú roky problém s dopravou. Vedie tadiaľ totiž jediná prístupová cesta k zoologickej záhrade a športovému stredisku. Situácia je neúnosná najmä počas turistickej sezóny. Všetko by pomohol vyriešiť obchvat.

Následujúci mesiac


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť