Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Štvrtok 2. Apríl 2020 | meniny má Zita

Monitorujeme 1650 informačných zdrojov

Desiatky zdravotníkov sú v izolácii, pacient bol napokon pozitívny

02.04.2020 01:02 V Ružomberskej Ústrednej vojenskej nemocnice čakajú na výsledky testov svojich zamestnancov. Pred vyše týždňom v nemocnici totiž prijali pacienta z Čadce po úraze hlavy. Pri jeho príjme bol test na koronavírus negatívny, v utorok pred operačným zákrokom, bol však pozitívny.

Jedálne budú obedy rozvážať, minister vyvrátil poplašné správy

01.04.2020 20:42 Školské jedálne budú obedy len rozvážať. To, že sa v nich budú združovať deti, boli podľa ministra školstva len poplašné správy. Donášku jedla ale dostanú len seniori či deti z vylúčených komunít. Samosprávy už teraz vláde odkazujú, že túto možnosť zrejme využívať nebudú.

Justícia je na križovatke, hrozí nedostatok sudcov

01.04.2020 19:44 Slovenská justícia je opäť na križovatke. Sudcovia sa vo veľkom vzdávajú talárov. Na niektorých súdoch je už aj tak málo sudcov. Hrozí aj totálna nefunkčnosť Súdnej rady. Zdá sa, že tú sa však podarí zažehnať.

Zo zahraničia rovno do karantény. Ako to tam vyzerá?

01.04.2020 18:36 Ako aktuálne vyzerá život Slovákov, ktorí skončili po návrate zo zahraničia v karanténe? Prostredníctvom telefónu nám to priblížil Igor Lakatoš, ktorý je momentálne v zariadení ministerstva vnútra v Liptovskom Jáne. Povedal nám aj to, ako vyzerala jeho cesta zo Spojených štátov.

Pribudli nakazení, hrozí vypnutie SR. Španieli mali najtragickejší deň

01.04.2020 17:30 Na Slovensku platia mimoriadne opatrenia, vláda podniká kroky na zmiernenie krízy a v súvislosti s koronavírusom prešli aj zmeny v zákonníku práce. Vo svete rýchlym tempom pribúdajú nakazení aj obete. Čo nás ešte čaká? Udalosti okolo pandémie u nás aj za hranicami sledujeme online.

Posúdia prípad pacienta, ktorý bol zrejme prvou obeťou nákazy

01.04.2020 17:30 Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou posúdi poskytnutú zdravotnú starostlivosť o pacienta Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, ktorý je pravdepodobne prvou obeťou COVID-19 na Slovensku. Dohľad začal vykonávať z vlastnej iniciatívy, potvrdila v stredu hovorkyňa úradu Radoslava Muchová.

Na nominácii Blahu trváme, tvrdí Fico. Kollára označil za mafiána

01.04.2020 17:30 Smer-SD aj naďalej trvá na nominácii poslanca Ľuboša Blahu na post predsedu parlamentného ľudskoprávneho výboru. Vyhlásil to šéf strany Robert Fico po tom, čo parlament ani na tretí raz nezvolil Blahu do tejto pozície. Fico vyjadril počudovanie nad tým, že Blaha ako „inteligentný a sčítaný človek“ nemôže byť na čele výboru, ale podľa jeho slov „mafián“ Boris Kollár môže byť predsedom parlamentu.

Karanténnych miest ubúda, využijú stredoškolské internáty

01.04.2020 16:00 Kapacity súčasných karanténnych miest ubúdajú a žiadostí našich občanov o návrat na Slovensko je stále veľa. Samosprávne kraje preto ponúkajú desiatky stredoškolských internátov, ktoré majú slúžiť na povinnú karanténu.

V osadách sa nákaza môže šíriť bleskovo, začínajú s testovaním

01.04.2020 16:00 Obyvateľov rómskych osád bude štát testovať na prítomnosť koronavírusu za pomoci vojenských lekárov. Na tlačovej konferencii to uviedol predseda vlády Igor Matovič.

Rokovanie o krízových návrhoch poznačil spor premiéra s expremiérom

01.04.2020 14:47 Podpredseda parlamentu a expremiér Peter Pellegrini vyzval predsedu vlády Igora Matoviča, aby do pléna nevnášal politiku a aby sa správal zodpovedne. Reagoval tak na Matovičovo vystúpenie v pléne v úvode štvrtej schôdze národnej rady, ktorý apeloval na opozíciu, najmä na poslancov Smeru-SD, aby odložili "politické tričká".

Blaha s Kotlebom opäť neuspeli, za šéfov výborov ich nezvolili

01.04.2020 14:47 Poslanci ani na stredajšej štvrtej schôdzi parlamentu nezvolili Ľuboša Blahu a Mariana Kotlebu za predsedov parlamentných výborov pre ľudské práva a na kontrolu vojenského spravodajstva.

Ktorý zdravotník má nárok na akú ochranu. Vypracovali manuál

01.04.2020 14:47 Na sklade Správy štátnych hmotných rezerv je momentálne 42-tisíc kusov respirátorov FFP3. Po rokovaní Výboru NR SR pre zdravotníctvo o tom informovala jeho predsedníčka Jana Cigániková. Ďalšia dodávka týchto respirátorov by mala prísť v sobotu.

V osadách hrozí šírenie nákazy, obce žiadajú povinnú karanténu

01.04.2020 13:43 Obce s osadami volajú po riešení situácie v súvislosti s navrátilcami zo zahraničia. Tí v týchto dňoch prichádzajú domov v desiatkach a ustrážiť ich povinnú karanténu je čoraz väčší problém. Niektoré samosprávy žiadajú, aby ich už po prekročení hraníc umiestňovali do povinnej karantény. Tvrdia, že ak sa tak nestane, nákaza v osadách môže čoskoro doslova vybuchnúť.

Chcete pomôcť pri pandémii? Vznikla platforma pre dobrovoľníkov

01.04.2020 13:43 Platforma pre zdravotníckych dobrovoľníkov je hotová. Prihlásiť sa môžu všetci so zdravotníckym vzdelaním, ktorí chcú počas pandémie pomáhať. V databáze budú dostupné aj nemocnice, ktoré nemajú dostatok dobrovoľníkov. Platforma vznikla z iniciatívy medikov.

Rokovanie NR SR o nových ekonomických opatreniach

01.04.2020 13:43 Parlament rokuje o viacerých ekonomických opatreniach, ktoré schválila vláda. Poslanci budú okrem toho voliť aj predsedov dvoch parlamentných výborov.

Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť