Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Sobota 19. Január 2019 | meniny má Drahomíra, Mário, Sára

Monitorujeme 1686 informačných zdrojov

Kočnerove motáky zaujali políciu, začala trestné stíhanie

18.01.2019 22:40 Polícia vedie trestné stíhanie v prípade zaistených lístočkov, takzvaných motákov, ktoré mal z väzenia posielať viacerým osobám podnikateľ Marian Kočner. Informovala o tom TV Markíza.

Opatrovateľov čakajú zmeny, ministerstvo chce zabrániť podvodom

18.01.2019 21:36 Seniori, ľudia so zdravotným postihnutím, či s duševnými poruchami sa už čoskoro dočkajú väčšej právnej ochrany. Obmedziť ich práva bude možné len pri niektorých úkonoch. Ich opatrovníci budú, naopak, pod väčším drobnohľadom. Našli sa totiž špekulanti, ktorí sa podvodom dostali k majetku osoby, za ktorú mohli podpisovať zmluvy.

Kočnerove motáky zaujali políciu, vedie trestné stíhanie

18.01.2019 20:34 Polícia vedie trestné stíhanie v prípade zaistených lístočkov, takzvaných motákov, ktoré mal z väzenia posielať viacerým osobám podnikateľ Marian Kočner. Informovala o tom TV Markíza.

Prešov oslavuje výročie oslobodenia, pamiatku si uctil aj Pellegrini

18.01.2019 19:40 Položením vencov k Pamätníku Červenej armády v Prešove a Pamätníku obetiam bombardovania Prešova si premiér Peter Pellegrini uctil pamiatku obetí vojny. Na spomienkovom podujatí sa zúčastnili aj primátorka Prešova Andrea Turčanová, zástupcovia štátnej správy a samosprávy, ako aj zástupca Veľvyslanectva Ruskej federácie v Slovenskej republike.

Z Devínskej Kobyly mizne les, vyrúbali aj storočné stromy

18.01.2019 18:32 V Národnej prírodnej rezervácii Devínska Kobyla v Bratislave boli vyrúbané vyše 120-ročné duby a buky. Upozorňuje na to hlavné mesto, podľa ktorého tak neprávom konal Štátny podnik Lesy SR. Na mieste výrubu sa boli pozrieť aj primátor Bratislavy Matúš Vallo spolu so starostkou bratislavskej Karlovej Vsi Danou Čahojovou.

Tiesňových volaní ubudlo, pomoc bola privolaná aj cez SMS

18.01.2019 18:32 Európske číslo tiesňového volania zaznamenalo minulý rok viac ako milión sto tisíc volaní. V porovnaní s predchádzajúcim rokom to bolo o 80 tisíc menej volaní menej. Nie každý hovor si ale vyžadoval pomoc zdravotníkov, polície či hasičov.

Banská Bystrica nezvláda odpratávať sneh, pomáhajú aj Rómovia

18.01.2019 14:46 Banská Bystrica nezvláda čistiť všetky chodníky od snehu a ľadu. Plocha na údržbu je totiž trikrát väčšia ako v minulosti. Kritický nedostatok pracovníkov sa preto rozhodli vyriešiť netradičným spôsobom. Najali si skupinu 20-tich Rómov z Horehronia, ktorí každý deň čistia tie miesta na sídliskách, na ktoré sa nedostanú stroje.

Krompachy sú pod drobnohľadom, kamery zlepšujú spolunažívanie

18.01.2019 14:46 Krompachy sa možno stanú mestom s najhustejším výskytom mestských kamier na štvorcový kilometer. Nie je to však samoúčelné. Mestský kamerový systém v Krompachoch pomáha zlepšovať spolunažívanie medzi majoritou a neprispôsobivými obyvateľmi. Ministerstvo vnútra plánuje tento projekt rozšíriť aj do susedných obcí, ktoré majú podobné problémy.

Sudca rozhodol v neprospech Kisku, teraz kandiduje za ĽSNS

18.01.2019 14:46 Emeritný sudca Miroslav Radačovský sa bude uchádzať o poslanecký post v Európskom parlamente na kandidátke Ľudovej strany Naše Slovensko, aj keď nie je členom tejto strany.

Teror a mafia v Marianke? Nasaďte NAKA, žiadajú šéfa polície

18.01.2019 11:37 Strana SaS upozorňuje, že útoky na miestnych poslancov a starostu obce Marianka pri Bratislave nás vracajú k pästnému právu, ktoré ovládalo Slovensko za mečiarizmu. V Marianke zhorelo starostovi auto a obecnému poslancovi pred domom vybuchla pyrotechnika.

Čo sa stalo na R7? Hasiči zasahovali hodiny, otrava to nebola

18.01.2019 11:37 Strata vedomia a krvácanie? Zrejme išlo len o poplašnú správu, ktorú však zodpovední museli brať vážne. Kontaminácia na stavbe rýchlostnej cesty R7 sa nepotvrdila. 12 robotníkov, ktorí sa sťažovali na zdravotné problémy, po vyšetreniach prepustili.

Chcem vyhrať, vyhlásil Harabin. Je oficiálnym kandidátom

18.01.2019 11:37 Ďalším oficiálnym kandidátom na post prezidenta Slovenskej republiky je aj sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin. Ten odovzdal podpisy od občanov, ktoré mu pomohla vyzbierať iniciatíva "Harabin na hrad". Sudca najvyššieho súdu odovzdal 31 993 podpisov.

Právo na odpoveď v médiách by sa podľa Danka malo rozšíriť

18.01.2019 11:37 Slovensko dospelo podľa predsedu NR SR a SNS Andreja Danka do štádia, že potrebuje v zákone právo na odpoveď politikov. Malo by sa navyše vzťahovať aj na komentáre a glosy.

Šefčovič oficiálne ohlásil, že bude kandidovať za prezidenta

18.01.2019 11:37 Je to oficiálne. Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič oficiálne ohlásil, že sa rozhodol kandidovať v prezidentských voľbách. Kandidatúru mu pred časom ponúkol koaličný Smer-SD. "Stojím pred vami ako kandidát, cítim veľkú zodpovednosť, pokoru a veľké odhodlanie," vyhlásil pred novinármi.

Zhorené auto a výbuch. Úradujú v obci Marianka mafiáni?

18.01.2019 09:35 Starostovi zhorelo auto, obecnému poslancovi pred domom vybuchla pyrotechnika, ktorá mu rozbila okno. V obci Marianka to vyzerá na úradovanie mafiánov. Myslia si to najmä domáci, no nevylučuje to ani sám starosta. Obec totiž bojuje proti skupinám, ktoré majú zálusk na lukratívne pozemky a rozsiahlu stavbu.

Následujúci mesiac


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť