Rozšírené hľadanie
Štvrtok 23. Marec 2023 |
meniny má Adrián
Do hnutia Republika vstupuje bývalý viceguvernér Národnej banky Slovenska Viliam Ostrožlík

23.03.2023 00:15 BRATISLAVA - Do mimoparlamentného hnutia Republika vstupuje bývalý viceguvernér Národnej banky Slovenska Viliam Ostrožlík. TASR o tom informoval predseda hnutia Milan Uhrík.

Potrápte svoje mozgové závity v KVÍZE: Deviataci píšu obávaný monitor, zvládnete otázky z neho aj vy?

23.03.2023 00:15 BRATISLAVA - Viac ako 46-tisíc žiakov absolvovalo túto stredu a štvrtok celoplošné Testovanie 9 . Z celkového počtu prihlásených žiakov je 4787 zo 170 stredných škôl s osemročným a päťročným vzdelávacím programom. My sme sa pozreli práve na otázky z minuloročných deviatackých testovaní a vytvorili sme pre vás kvíz týchto otázok. Zvládnete ho?

Nový film Miki o legende slovenského podsvetia sa chystá na plátna: V hlavnej úlohe TENTO známy herec!

23.03.2023 00:15 BRATISLAVA – Filmári zo Slovenska sa už onedlho priblížia ku koncu prvej fázy natáčania trileru MIKI, kde sa v hlavných úlohách predstaví známy slovenský herec Milan Ondrík. Ten sa rozhodol stvárniť ústrednú postavu mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka s plnou parádou a pri príprave na tento počin si prešiel sparťanským režimom. K autentickému stvárneniu postavy mu mali pomôcť aj triky, ktoré využívajú hollywoodski herci.

Nové informácie v prípade vraždy v Petržalke: Za Šimonkom smútia aj spolužiaci! Súrodenci z prominentnej rodiny

23.03.2023 00:15 BRATISLAVA - V prípade rodinnej tragédie v Petržalke je stále množstvo otázok. Preveruje sa aj postup polície, no záhadou stále ostáva, prečo prišli o život dvaja súrodenci a deväťročný Šimonko. Ten bol veľmi nadaný a smútia za ním aj spolužiaci zo základnej školy, ktorú navštevoval.

Mária Kolíková víta novelu Trestného zákona: Chýba jej však zrýchlenie trestných konaní

23.03.2023 00:15 BRATISLAVA - Exministerka spravodlivosti a poslankyňa parlamentu Mária Kolíková víta, že vláda schválila novelu Trestného zákona. Za dôležité v nej považuje novú drogovú politiku. Mrzí ju, že návrh neobsahuje ambíciu zrýchliť trestné konania.

Prezidentka podá disciplinárny návrh na Žilinku vtedy, ak bude mať šancu uspieť

23.03.2023 00:15 BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová je pripravená podať návrh na disciplinárne konanie voči generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi. Urobí tak až vtedy, ak si bude istá, že návrh má šancu na úspech. Uviedol to hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, podľa ktorého prezidentka priebežne sleduje, či nedošlo k naplneniu dôvodov.

Na obnovu zhorených budov v Banskej Štiavnici by mohli ísť eurofondy, tvrdí európska komisárka pre kohéziu a reformy

23.03.2023 00:15 BRUSEL - Európska komisárka pre kohéziu a reformy Elisa Ferreirová vyjadrila v stredu solidaritu Banskej Štiavnici po sobotňajšom devastačnom požiari v tamojších historických budovách a vyjadrila pripravenosť odsúhlasiť financovanie prípravy projektov a samotnú obnovu poškodených budov z prostriedkov štrukturálnych fondov EÚ. Informoval o tom europoslanec Robert Hajšel , ktorý vo veci rokoval s Ferreirovou aj podpredsedom Európskej komisie Marošom Šefčovičom.

Polícia obvinila opitú vodičku, ktorá v Košiciach narazila do stĺpa

23.03.2023 00:15 KOŠICE - Opitá vodička na ulici Boženy Němcovej v Košiciach v stredu okolo obeda narazila do betónového stĺpa. Obvinili ju z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informuje o tom košická krajská polícia na sociálnej sieti.

Poslanci schválili zvýšenie mimoriadnej dane pre rafinérie na 70 %

23.03.2023 00:15 BRATISLAVA - Solidárny príspevok z činností v odvetviach ropy, zemného plynu, uhlia a rafinérií sa zvýši z 55 % na 70 % nadmerného zisku. Zároveň bude platiť nielen za zdaňovacie obdobie minulého roka, ale aj za rok 2023. Vyplýva to z novely zákona o solidárnom príspevku, ktorú poslanci Národnej rady SR v stredu definitívne schválili.

Martin Klus v europarlamente neuspel: Za jeho členstvo v Európskom dvore audítorov nehlasoval ani jediný člen výboru

23.03.2023 00:15 ŠTRASBURG - Výbor Európskeho parlamentu pre kontrolu rozpočtu v stredu odporučil plénu neschváliť slovenského kandidáta Martina Klusa za člena Európskeho dvora audítorov . Po vypočutí Klusa hlasovalo proti nemu 20 členov výboru, pričom nikto nehlasoval za a traja členovia sa hlasovania zdržali. Informovalo o tom Tlačové stredisko EP.

Takto požiar spustošil srdce Banskej Štiavnice: Zábery PRED a PO ničivom požiari!

23.03.2023 00:15 BANSKÁ ŠTIAVNICA – Ukázali, čo stratili v ohni. Slovenské banské múzeum zverejnilo sériu fotiek, ktoré zachytávajú tie isté miesta pred a po ničivom požiari, ktorý cez víkend zachvátil centrum Banskej Štiavnici.

AKTUÁLNE Pri Senci zrazil rýchlik muža: Železničná doprava je úplne odstavená

23.03.2023 00:15 BRATISLAVA - V blízkosti železničného priecestia pri Senci v smere Veľký Biel zrazil rýchlik muža, ktorý utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Železničná doprava je z dôvodu dokumentovania udalosti v tomto úseku úplne odstavená. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková.

Slovensko podporuje iniciatívu na dodanie a obstarávanie munície pre Ukrajinu, tvrdí Jaroslav Naď

23.03.2023 00:15 BRATISLAVA - Slovensko plne podporuje európsku iniciatívu na urýchlené dodanie a spoločné obstarávanie munície pre Ukrajinu, ktorej nevyhnutnou súčasťou sú aj opatrenia na zvýšenie výrobných kapacít európskeho obranného priemyslu. Vyhlásil to dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď po stredajšom stretnutí s eurokomisárom pre vnútorný trh EÚ Thierrym Bretonom v priestoroch zbrojárskeho podniku ZVS Holding v Dubnici nad Váhom.

Pijeme ich, konzumujeme ich, dýchame ich: Tovary plné chemikálií kupujeme denne! Západ o ne nemá záujem

23.03.2023 00:15 BRATISLAVA/PRAHA - V súčasnosti sa snáď každý človek na zemi zamýšľa nad tým, aký je pôvod toho ktorého spotrebného tovaru. Aj keď v súčasnosti sa skôr obzeráme po akciách, isté typy ľudí sledujú tovar aj z hľadiska zdravia. Mnoho z nich totiž v sebe má nebezpečné tzv. trvalé chemikálie, ktoré nám pomaly, ale isto podlamujú zdravie. Kde ich nájdeme?

SLOVÁCI JU MILUJÚ: Táto kolobežka s výkonom 500 W bude hitom leta, zo skladov mizne ako teplé rožky

23.03.2023 00:15 Trh s kolobežkami sa po pár rokoch od ich výraznej popularizácie dostal do bodu, kedy vynikajúce produkty vyrába čoraz viac a viac schopných spoločností. Jeden produkt sa snaží uspieť viac než ostatné.

Následujúci mesiac