Rozšírené hľadanie
Streda 27. Január 2021 |
meniny má Bohuš
Argumenty epidemiologickej špičky by mali byť nad úvahami politikov, vyhlásil ZMOS

27.01.2021 17:08 BRATISLAVA – Argumenty slovenských vedcov, ktorí patria do svetovej epidemiologickej špičky, by mali byť nad aktuálnymi úvahami politikov. Uviedlo to Združenie miest a obcí Slovenska . Odborníci by podľa združenia mali najskôr vyhodnotiť výsledky skríningového testovania na ochorenie COVID-19, prekryť mapy ohnísk podľa RT-PCR testov i antigénových testov, a následne prijať odporúčania, na ktoré bude prihliadať vláda aj samosprávy.

Zomrel dlhoročný diplomat a veľvyslanec Jozef Klimko

27.01.2021 17:08 BRATISLAVA - Vo veku 78 rokov zomrel v nedeľu dlhoročný diplomat a veľvyslanec Jozef Klimko. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky. Minister zahraničných vecí Ivan Korčok zaslal kondolenčný list a vyjadril sústrasť najbližšej rodine. Ocenil tiež prínos Klimka pre slovenskú diplomaciu.

KORONAVÍRUS Po prvom kole skríningu zasadal krízový štáb: Novinky ohľadom návratu detí do škôl

27.01.2021 17:08 BRATISLAVA - Na Úrade vlády SR dnes v poobedňajších hodinách dlhé hodiny zasadá Ústredný krízový štáb , ktorý tak robí po tom, ako na Slovensku prebehlo prvé kolo celoplošného testovania, tzv. skríning. Závery z tohto rokovania budú zrejme premietnuté na výslednej tlačovej konferencii vo večerných hodinách.

Náš parlament sa nachvíľu zmenil na americký Kapitol: FOTO Do budovy vtrhol muž so sekerou!

27.01.2021 17:08 BRATISLAVA - Niečo také vidia poslanci a celá verejnosť len málokedy, ale tento rok to už bude možno aj druhýkrát. Reč je o istom mužovi, ktorý sa počas týchto hodín pokúšal dostať do parlamentu pomocou sekery! Celý incident zachytil premiérov poradca a exposlanec za OĽaNO Ján Marosz.

Vláda odkladá povinnosť zaplatiť poistné na sociálne poistenie do 30. júna

27.01.2021 15:38 BRATISLAVA – Vláda opäť odkladá povinnosť zaplatiť poistné na sociálne poistenie. Vyplýva to z materiálu z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorý v stredu odobril vládny kabinet. Odklad odvedenia poistného pre samostatne zárobkovo činné osoby a poistného, ktoré platí zamestnávateľ za obdobie január 2021, bude do 30. júna.

KORONAVÍRUS Odborníci prišli s vlastnou hypotézou: TOTO môže vrátiť deti naspäť do škôl

27.01.2021 15:38 BRATISLAVA - Zdá sa, že možno existuje istá možnosť, ako by sa detí aj v tomto kritickom období mohli vrátiť fyzicky do škôl. Tejto téme sa venovali analytici z inštitútu IstroAnalytica vo svojej štúdii. Vyučovanie by tak mohlo začať už začiatkom februára a vidia k tomu jediný kľúč.

KORONAVÍRUS Pracovníci záchraniek žiadajú rezort zdravotníctva o odmeny

27.01.2021 15:38 BRATISLAVA – Pracovníci záchrannej zdravotnej služby, teda záchranári, vodiči aj lekári, žiadajú Ministerstvo zdravotníctva SR o prehodnotenie odmeňovania, určeného pre zdravotníkov pracujúcich v prvej línii v boji s ochorením COVID-19. Ako informoval prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov František Majerský, ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu aj premiérovi Igorovi Matovičovi v tejto súvislosti zaslali list.

Minister Mičovský podľa Hlas-SD hazarduje s poľnohospodármi, ten to odmieta

27.01.2021 15:38 BRATISLAVA - Mimoparlamentná strana Hlas–SD vyzýva ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jána Mičovského , aby okamžite prestal nútiť viac ako tri desiatky ministerských geoinformatikov ukončiť pracovný pomer dohodou. Nielenže ide podľa strany o neakceptovateľné konanie, ohrozuje sa ním aj vyplatenie približne 400 miliónov eur z priamych platieb za rok 2021 pre slovenských poľnohospodárov a môže spôsobiť okamžité odobratie akreditácie Pôdohospodárskej platobnej agentúre . Minister túto kritiku v reakcii odmietol.

KORONAVÍRUS Po prvom kole skríningu zasadá krízový štáb: Sulík hovorí, že prišli ďalšie testy

27.01.2021 15:38 BRATISLAVA - Na Úrade vlády SR dnes v poobedňajších hodinách dlhé hodiny zasadá Ústredný krízový štáb , ktorý tak robí po tom, ako na Slovensku prebehlo prvé kolo celoplošného testovania, tzv. skríning. Závery z tohto rokovania budú zrejme premietnuté na výslednej tlačovej konferencii vo večerných hodinách.

Najpikantnejšie prekazenie lúpeže je na svete! Zlodeja orálne paralyzovala hrdinka z Panónskej!

27.01.2021 15:38 BRATISLAVA - Keď sa nemenovaný muž rozhodol vykradnúť pumpu v bratislavskej Petržalke, ani vo sne by mu nenapadlo, že mu jeho plán prekazí žena! Neznáma hrdinka situáciu vzala do vlastných rúk, teda, ak by sme chceli byť presní, do vlastných úst... Zlodeja totiž orálne uspokojovala až do chvíle, kým nedorazila polícia.

FOTO Polícia pátra po maloletých súrodencoch Brojovcoch z Považskej Bystrice

27.01.2021 14:34 POVAŽSKÁ BYSTRICA – Považskobystrickí policajti žiadajú verejnosť o pomoc pri pátraní po nezvestnom osemročnom Alexovi Brojovi a šesťročnom Simonovi Brojovi z Považskej Bystrice.

KORONAVÍRUS Dobrá voľba vyzýva premiéra, aby zverejnil výsledky plošného testovania za obce

27.01.2021 14:34 BRATISLAVA - Mimoparlamentná strana Dobrá voľba vyzýva premiéra SR Igora Matoviča , aby pred ďalším povinným celoplošným testovaním zverejnil podrobné výsledky testovania za jednotlivé obce. Tiež, aby sa vláda správala k samospráve ako k partnerovi a aby garantoval, že sa štát bude riadiť tzv. COVID automatom.

Handlovčania neverili vlastným očiam: FOTO Rieka sa sfarbila do oranžova, prvé slová odborníkov

27.01.2021 14:34 HANDLOVÁ – Prečo tečie oranžová voda v Handlovke? Mesto sa s touto otázkou obrátilo na viacerých odborníkov, hydrogeológov. Z ich slov, našťastie, vyplýva, že nejde o nič vážne.

Agentúra životného prostredia neposkytne dotáciu bývalému poradcovi premiéra, uviedol Budaj

27.01.2021 14:34 BRATISLAVA - Slovenská agentúra životného prostredia neposkytne bývalému poradcovi premiéra Igora Matoviča Pavlovi Kalinskému a jeho občianskemu združeniu Za lepšiu spoločnosť dotáciu. SAŽP sa rozhodla od zmluvy odstúpiť, pretože Kalinský si nesplnil svoju povinnosť informovať o vzniku potenciálneho konfliktu záujmov. Informoval o tom na stredajšej tlačovej konferencii minister životného prostredia Ján Budaj .

KORONAVÍRUS Linky určené na registráciu záujemcov o očkovanie nestíhajú, budú posilnené

27.01.2021 14:34 BRATISLAVA - Po otvorení registrácie na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre seniorov starších ako 75 rokov došlo k preťaženiu call centra Ministerstva zdravotníctva SR. Rezort preto zvyšuje kapacity, do konca týždňa by call centrum určené na registráciu záujemcov o očkovanie malo zvládať denne 5000 hovorov. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

Následujúci mesiac