Rozšírené hľadanie
Pondelok 28. November 2022 |
meniny má Henrieta
Prelomové zmeny pre opatrovateľov aj ťažko zdravotne postihnutých! Pozrite sa na zmeny, ktoré ich čakajú

28.11.2022 06:00 BRATISLAVA - Štát sa roky k mnohým skupinám ľudí stavia macošsky. Každá zmena k lepšiemu je preto vítaná. Tentokrát si prilepšia tí, ktorí sa starajú o ťažko zdravotne postihnutých. Musia si však počkať do júla budúceho roka.

NÁVOD: Poradíme vám, ako získať Windows 10 za 5 €, špičkový Office 2021 opäť najlacnejší

28.11.2022 06:00 Ak pokukujete po rôznych Black Friday zľavách, nie ste sami. Nižšie ceny sú hlavne v dnešnej dobe niečo, na čo čaká veľká časť ľudí. Akcie sa pomaly ale isto objavujú vo všetkých odvetviach, technologický nevynímajúc. Nádherným príkladom je pokračujúci Black Friday v overenom obchode GoDeal24, ktorý opäť znižoval ceny na nové úrovne.

Prezidentka vníma advent ako obdobie na prehĺbenie lásky k blížnemu či ľudskosti

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - Advent, ktorý sa v nedeľu začal, vníma prezidentka SR Zuzana Čaputová ako obdobie, počas ktorého majú ľudia príležitosť prehĺbiť v sebe i v ľuďoch okolo nich lásku k blížnemu, súcit, pochopenie a ľudskosť. Uviedla to na sociálnej sieti pri príležitosti adventného obdobia.

Zázrak z letnej kuchynky: Do malebnej dediny jazdia gurmáni z celého Slovenska

27.11.2022 20:31 Cestovanie sa väčšine z nás spája aj s ochutnávaním lokálnych dobrôt. Za skvelými gastrozážitkami však netreba jazdiť ďaleko, zaujímavé špeciality alebo samotné ingrediencie môžete spoznať aj pri potulkách Slovenskom. Dnes vás pozývame do hontianskej obce Súdovce, kde v bývalej letnej kuchynke tradičnej usadlosti vzniká ten najlahodnejší olej.

Viem si predstaviť spojenie UK s STU v Bratislave do jedného celku, tvrdí minister Horecký

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - Spojenie Univerzity Komenského a Slovenskej technickej univerzity v Bratislave do jedného celku si vie predstaviť minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký. Ako uviedol, túto myšlienku školám však nevnucuje.

Politici si po úspešnej dohode s lekármi uťahujú z Matoviča: Stačilo vraj pár hodín bez neho a všetko bolo možné!

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - Posledné mesiace boli v rámci zdravotníctva skutočne komplikované. Situácia nevyzerala vôbec dobre a dokonca hrozilo, že po masívnych výpovediach lekárov po celej krajine nastane núdzový stav. To všetko však zrejme včera večer zvrátila ohlásená dohoda s Lekárskym odborovým zväzom , ktorý vedie Peter Visolajský. Premiér Eduard Heger dokonca vyhlásil, že kríza je zažehnaná. Ako je však možné, že počas uplynulých týždňov nebolo možné nájsť prienik, a až teraz, keď minister financií Igor Matovič len pár hodín pred dohodou bojkotoval tieto stretnutia, k danej dohode došlo? Túto otázku si s úsmevom na perách kladú viacerí politici, ktorí Matoviča priamo označujú za problém rokovaní a len krátko na to, ako sa stiahol, vraj bolo odrazu všetko reálne a možné.

Slovenská lekárska komora je spokojná, že došlo k dohode: Pacienti i lekári si môžu vydýchnuť

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - Slovenská lekárska komora je spokojná, že pacienti, lekári a vedenia nemocníc a samosprávnych krajov si vďaka pragmatickému prístupu vlády a vedenia Lekárskeho odborového zduženia môžu vydýchnuť po dosiahnutí dohody o mzdách nemocničných lekárov. Vyplýva to z vyhlásenia SLK.

Matovič si myslí, že by rozpočtové provizórium bolo katastrofou pre štát

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA – Hnutie OĽANO urobí spolu s hnutím Sme rodina a stranou Za ľudí všetko pre to, aby bol návrh štátneho rozpočtu na rok 2023 v parlamente schválený. V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to avizoval minister financií Igor Matovič . Dúfa, že spolu nájdu 76 poslancov, ktorí by zákon roka schválili a ráta možno aj s hlasmi niektorých poslancov z klubu bývalého koaličného partnera, strany SaS. Možné rozpočtové provizórium označil za katastrofu pre štát.

Hororová jazda Ukrajinca v Nitre má po dlhých mesiacoch dohru: V rukáve mal aj výhovorky, no prišlo obvinenie!

27.11.2022 20:31 NITRA - Mnohí si ešte pamätajú, že len pár dní pred koncom februára tohto roka policajti v Nitre zaznamenali a hovorili o hrozivej dopravnej nehode nezodpovedného vodiča ukrajinskej národnosti. Po tom, ako auto vyletelo z cesty a skončilo prevrátené až na parkovisku miestnej predajne luxusný automobilov, pričom poškodené boli aj tie.

Matovič jedno, Pčolinský druhé: V oboch prípadoch ide o pacienta, je víťazom alebo obeťou?

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA – Zvýšenie platov pre nemocničných lekárov nad pôvodnú ponuku vlády si vyžiada škrty v ostatných kapitolách zdravotníctva, na čo v konečnom dôsledku doplatia pacienti. V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal minister financií Igor Matovič . Opozičný poslanec a podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš Matoviča obvinil z rozoštvávania spoločnosti.

Úroveň finančnej gramotnosti u spotrebiteľov: Ľudia sa obávajú vysokých úrokových sadzieb

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - U spotrebiteľov s vyššou úrovňou finančného vzdelania je výrazne nižšia pravdepodobnosť, že nebudú splácať svoje účty v porovnaní so spotrebiteľmi, ktorí uvádzajú, že získali slabé finančné vzdelanie. Informovala o tom skupina Intrum na základe prieskumu platobného správania spotrebiteľov v Európe, Európskeho spotrebiteľského platobného reportu, ktorého sa zúčastnilo 24 011 Európanov z 24 európskych krajín, z toho 1000 Slovákov.

Slováci privítajú december v zamračenom garde: Podľa PREDPOVEDE nás čaká oblačný týždeň, snehové vločky zrejme počkajú

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - Zdá sa, že dáždniky či nepremokavé bundy necháme na tento týždeň odložené. Tento týždeň si na nás počasie nič prekvapivé nevymyslí, možno okrem vyššie položených miest, kam už snehové prehánky chodia na návštevu. S príchodom decembra však ešte nie je isté, či ich môžeme očakávať na celom území. Počasie bude na celom Slovensku zväčša oblačné, od 2 do 9 stupňov Celzia, so slabým vetrom.

Dátoví analytici majú plnú náruč dobrých správ: Pozrite sa na tieto ceny, TOTO je dôvod, prečo stále klesajú

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA – Ako už dávnejšie viacerí analytici hlásali, ceny pohonných hmôt začali klesať a klesajú už niekoľko týždňov. Tento jav ovplyvnili dva hlavné faktory – silnejšie euro a lacnejšia uralská ropa. Príjem Ruska z pohonných hmôt je stále $10 miliárd mesačne. Aký bude vývoj cien počas nasledujúcich týždňov?

Nočná mora pre šoférov: Meteorológovia vydali výstrahy pred hmlou aj poľadovicou

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA – V okresoch na strednom a východnom Slovensku sa môže z nedele na pondelok tvoriť poľadovica. V okresoch Námestovo a Tvrdošín platí v nedeľu výstraha prvého stupňa pred hmlou. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojom webe.

Nadácia si posvietila na Matovičov príbeh o korupcii lekára: Celé to bolo inak! Ste trápnučkí, reaguje financmajster

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - Minister financií Igor Matovič v sobotu večer všetkých prekvapil, keď povedal, že po rokovaniach so zástupcami Lekárskeho odborového zväzu sa mu prevrátil žalúdok. Pripomenul si pritom verejne aj zážitok z mladosti, keď museli operovať jeho otca a chirurg vraj od rodiny pýtal úplatok. Nadácia Zastavme korupciu sa však pozrela na tento príbeh aj z inej stránky a ministra sa pýtajú ako to vlastne bolo a kto dal úplatok komu. Líder OĽaNO vypenil.

Následujúci mesiac