Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Štvrtok 2. Apríl 2020 | meniny má Zita

Monitorujeme 1650 informačných zdrojov

KORONAVÍRUS Desiatky zamestnancov nemocnice v Ružomberku sú v izolácii: Prišli do styku s nakazeným

02.04.2020 06:39 RUŽOMBEROK – Desiatky zamestnancov Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku zostali v domácej izolácii po tom, ako prišli do styku s pacientom nakazeným novým koronavírusom. Testy na COVID-19 absolvovalo 118 pracovníkov ÚVN, časť z nich už nemocnica zaslala do laboratória v Banskej Bystrici. V stredu večer o tom informovala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

Vypne Matovič krajinu? Odborníci varujú: BLACKOUT je ekonomická samovražda! Kríza by sa ešte prehĺbi

02.04.2020 06:39 BRATISLAVA - Blackout. S takýmto riešením prišiel v posledných hodinách premiér Igor Matovič. Vypnutie krajiny by znamenalo hermetické uzavretie hraníc, pendleri by nemali šancu a ľudia by museli byť podľa premiéra vojensky disciplinovaní. Toto riešenie však kritizujú nielen jeho koaliční partneri, ale aj odborníci a ekonómovia. Podľa nich ide totiž o škodlivé rozhodnutie, ktoré by ekonomickú krízu ešte viac prehĺbili a štát by prišiel o miliardy.

KORONAVÍRUS Šialenstvo z Číny dorazilo aj k nám: Ľudia dezinfikujú labky psov bielidlom, veľké varov

02.04.2020 00:39 BRATISLAVA - Aj napriek tomu, že pandémia, ktorú spôsobil nový koronavírus, je vážna, odborníci varujú ľudí, aby v návale paniky nerobili unáhlené rozhodnutia so svojimi domácimi miláčikmi. Objavili sa dokonca prípady, kedy psom dezinfikovali labky bieliacimi prostriedkami.

Rady priamo od ľudí s KORONAVÍRUSOM: Osem vecí, ktoré by sme podľa nich mali vedieť!

01.04.2020 21:31 BRATISLAVA - Počet nakazených po celom svete neustále narastá. Pozitívom je, že rastie aj počet pacientov, ktorí sa z ochorenia dostali. Mnohí z nich teraz ostatným radia, ako sa v čase koronavírusu správať a prežiť pandémiu!

Ravasz: Kroky, ktoré vláda navrhla pre marginalizované komunity, sú rizikové

01.04.2020 21:31 BRATISLAVA - Je dobré, že sa vláda SR konečne začala venovať aj téme šírenia ochorenia COVID-19 v marginalizovaných komunitách, ale kroky, ktoré navrhla sú vysoko rizikové. Myslí si to odchádzajúci splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz .

KORONAVÍRUS Bývalý vedúci úradu vlády sa pýta Matoviča: Tri otázky na telo!

01.04.2020 21:31 BRATISLAVA - Matúš Šutaj Eštok v týchto dňoch skončil pomer na Úrade vlády SR ako jeho vedúci. Po odchode a súčasnej kríze aktuálnemu premiérovi Igorovi Matovičovi položil v kontexte jeho vládnutia tri otázky.

KORONAVÍRUS Národná rada opatrenia MV v súvislosti s vírusom posunula do druhého čítania

01.04.2020 20:02 BRATISLAVA - Policajti, hasiči a záchranári by mohli mať počas krízovej situácie pre pandémiu nového koronavírusu nárok na platené voľno v prípade potreby celodennej starostlivosti o dieťa či zverenej osoby.

Mestá odmietajú počas krízy znížiť daň z nehnuteľností: Ponúkajú zaplatenie na splátky

01.04.2020 20:02 Viacerí obyvatelia miest sa v krízovej situácií pre pandémiu koronavírusu dožadujú zníženia dane z nehnuteľností, ktorá sa vo viacerých mestách zvyšovala aj o 100 percent tak, ako v Bratislave. Je reálne, aby Bratislava, či iné mestá k takémuto kroku pristúpili? Aké výpadky v rozpočte očakáva hlavné mesto a Košice?

Rady priamo od ľudí s KORONAVÍRUSOM: 8 vecí, ktoré by sme podľa nich mali vedieť!

01.04.2020 20:02 BRATISLAVA - Počet nakazených po celom svete neustále narastá. Pozitívom je, že rastie aj počet pacientov, ktorí sa z ochorenia dostali. Mnohí z nich teraz ostatným radia, ako sa v čase koronavírusu správať a prežiť pandémiu!

KORONAVÍRUS PODCAST Slovák opísal cestu do štátnej karantény: Žiadne kontroly, policajná eskorta a e

01.04.2020 20:02 LIPTOVSKÝ JÁN - Igor ešte donedávna žil a pracoval v Číne, odkiaľ sa pred viac ako mesiacom presunul do Ameriky. Po rozhodnutí vrátiť sa domov, s priateľkou požiadali o karanténu v štátnom zariadení, aktuálne sú už obaja umiestnení v Liptovskom Jáne. V rozhovore nám porozprával o ceste domov na Slovensko, ako prebiehal presun do ubytovania aj to, čo všetko museli podstúpiť, kým ich ubytovali.

Alkohol za volantom opäť úradoval: Vodič spôsobil pri Poprade vážnu dopravnú nehodu

01.04.2020 20:02 POPRAD – Vodič pod vplyvom alkoholu spôsobil pri Poprade vážnu nehodu, pri ktorej utrpel jeden človek ťažké zranenia. Informuje o tom polícia na svojej sociálnej sieti s tým, že muž bol už v minulosti za alkohol odsúdený.

Premiér: Post splnomocnenca pre národnostné menšiny nie je otázkou týchto dní

01.04.2020 18:40 BRATISLAVA - Personálna otázka v prípade splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny nie je otázkou dňa. Priznal to predseda vlády SR Igor Matovič .

Hľadáte si prácu v zdravotníctve? Tu vás potrebujú ako soľ

01.04.2020 18:40 Bratislava - Lekári, zdravotné sestry, zdravotníci. Stoja v prvej línii v boji proti koronavírusu a ich schopnosti a zručnosti sú počas týchto dní viac než potrebné. Pracovný portál Kariéra.sk si uvedomuje dôležitosť povolania zdravotníkov, preto sme sa rozhodli, že nábor týchto pracovníkov bude na našom portáli bezplatný až do konca mája 2020.

Fico: Dva z troch zákonov sú ako acylpyrín, nepomôžu, neuškodia

01.04.2020 18:40 BRATISLAVA – Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico kritizuje návrhy zákonov, o ktorých v stredu rokuje parlament. Zákony z dielne ministerstva financií a ministerstva vnútra sú podľa neho ako acylpyrín.

Fico: Na nominácii Blahu za šéfa ľudskoprávneho výboru trváme

01.04.2020 17:37 BRATISLAVA - Smer-SD aj naďalej trvá na nominácii poslanca Ľuboša Blahu na post predsedu parlamentného ľudskoprávneho výboru. Na stredajšom tlačovom brífingu to povedal predseda strany Robert Fico. Do tejto funkcie Blahu poslanci Národnej rady SR opakovane nezvolili. Fico tvrdí, že ide o porušenie dohôd, keďže tento výbor má patriť opozícii.

Následujúci mesiac

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť