Rozšírené hľadanie
Utorok 13. Apríl 2021 |
meniny má Aleš
Zber podpisov na iniciovanie referenda o predčasných voľbách sa končí 23. apríla

13.04.2021 12:04 BRATISLAVA - Zber podpisov na iniciovanie referenda o predčasných voľbách sa končí budúci piatok 23. apríla. Informoval o tom predseda petičného výboru Ervín Erdélyi.

V lese v Nižnej Pisanej sa našla na viacerých miestach munícia

13.04.2021 12:04 NIŽNÁ PISANÁ – Muníciu z obdobia druhej svetovej vojny našiel v pondelok ráno na viacerých miestach v lese v obci Nižná Pisaná v okrese Svidník miestny obyvateľ. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, časť nálezu musel krajský policajný pyrotechnik zneškodniť na mieste.

Kríza v DPB: Hlavné mesto nedovolí hromadné prepúšťanie či rušenie liniek

13.04.2021 12:04 BRATISLAVA – V Dopravnom podniku Bratislava nedôjde k hromadnému prepúšťaniu či rušeniu liniek mestskej hromadnej dopravy . Deklaruje to bratislavský primátor Matúš Vallo s tým, že hlavné mesto ako jediný akcionár DPB zoberie chýbajúce peniaze spôsobené výpadkom príjmov mestského dopravcu na "svoje plecia".

KORONAVÍRUS Lengvarský na koberčeku u Čaputovej: Zaujíma ju doteraz nezverejnená zmluva o nákupe Spu

13.04.2021 12:04 BRATISLAVA - Škandál, ktorý vyvolali náhle cesty ministra financií Igora Matoviča do Ruska a do Maďarska, a to dokonca bez diplomatov, spôsobil veľké otázniky aj v zahraničnopolitickej situácii. Otázkou je tiež, ako to bude s nakúpenými ruskými vakcínami Sputnik V, ktorých zmluva naďalej zostáva neverejná. Zmeniť to chce prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá si aj kvôli zmluvám o Sputniku pozvala na koberček nového ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského .

Ako odhlásiť a prihlásiť auto? Máme pre teba návod, takto to zvládneš ľavou zadnou!

13.04.2021 12:04 BRATISLAVA - Kúpa auta sa nezaobíde bez príslušnej byrokracie, ktorá spočíva v odhlasovacích a prihlasovacích úkonoch. Aby si sa v celom postupe dokázal orientovať a vyhol si sa nedorozumeniam, pripravili sme jednoduchý návod, ako postupovať.

KORONAVÍRUS Pribudli stovky pozitívnych: Úmrtí je opäť viac! Počet hospitalizovaných je stabilný

13.04.2021 12:04 BRATISLAVA - Z 8275 PCR testov na ochorenie COVID-19 vykonaných v pondelok bolo 870 pozitívnych. Počet úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom sa zvýšil o 86. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií a ministerstvo zdravotníctva. 

KORONAVÍRUS V Stropkove zhorela MOM Slovenského Červeného kríža: Testovať budú z vozidla

13.04.2021 12:04 STROPKOV – Obytný kontajner slúžiaci ako mobilné odberné miesto na zisťovanie ochorenia COVID-19, ktorý v meste Svidník prevádzkoval miestny spolok Slovenského Červeného kríža , niekto v pondelok v noci úmyselne podpálil. Materiálnu škodu vyčíslili na približne 22.000 eur. Riaditeľa miestneho spolku skutok neznámeho páchateľa zarazil, SČK však v testovaní pokračuje.

KORONAVÍRUS Cigániková chce upustiť od celoplošného testovania: Význam má iba v ohniskách

13.04.2021 12:04 BRATISLAVA – Pre Slovensko by bolo najlepšie, keby upustilo od celoplošného antigénového testovania. Testovať by sa malo len v určitých prípadoch. Myslí si to predsedníčka Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková . Poukázala na to, aké náklady si antigénové testovanie vyžaduje a akú mieru pozitivity pritom odhaľuje.

Proces v kauze vraždy bosa sýkorovcov pre pandémiu zrušili

13.04.2021 12:04 BRATISLAVA - Z dôvodu pandemických opatrení v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 Okresný súd Bratislava I zrušil najbližší termín procesu v kauze vraždy zakladateľa bratislavskej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru z roku 1997. Pojednávať sa malo pôvodne 22. apríla. V utorok o tom informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Fotograf Ondrej bojuje v nemocnici o život: FOTO Ocenila ho aj NASA, priatelia prosia o pomoc!

13.04.2021 10:09 BRATISLAVA – Nad životom šikovného mladého astrofotografa Ondreja Králika visí otáznik. Osudnou sa mu stala nehoda. Jeho priateľka a kamaráti preto robia všetko, čo je v ich silách, aby mu pomohli. Prosia ľudí, ktorí majú krvnú skupinu A, aby prišli darovať krv. Ondrej ju veľmi potrebuje.

Silný vietor v Chorvátskom Grobe strhol strechu na škole Javorová alej

13.04.2021 10:09 CHORVÁTSKY GROB - V obci Chorvátsky Grob v okrese Senec strhol v pondelok večer silný vietor strechu z budovy školy na Javorovej aleji. Obec o tom informuje na svojom webe.

Proces so známou podnikateľkou Eleonórou Kabrheľovou pre pandémiu opäť zrušili

13.04.2021 10:09 BRATISLAVA - Pojednávanie s východoslovenskou podnikateľkou Eleonórou Kabrheľovou, predtým známou ako Eleonóra Mojsejová, a ďalšími spoluobžalovanými z podvodov, naplánované na 27. apríla, Okresný súd Bratislava I zrušil.

Slovensko trápi zlé počasie: Pozor na silný vietor, snehové jazyky aj sneženie

13.04.2021 10:09 BRATISLAVA - Slovenský hydrometeorologický ústav upozorňuje na silný vietor, na tvorbu snehových jazykov a závejov, ale aj na sneženie v niektorých okresoch Slovenska. Vydal preto do stredy výstrahy prvého stupňa, informuje o tom na svojom webe.

Ďalšia šarvátka v koalícii: Gyimesi si podal štátneho tajomníka Klusa, si obyčajný hungarofób!

13.04.2021 08:51 BRATISLAVA - Zdá sa, že v koalícii stále nie je dostatočný pokoj a zmier. Ide totiž o to, že po návšteve Maďarska ministrom financií Igorom Matovičom spolu s poslancom maďarského pôvodu Jurajom Gyimesim kvôli Sputniku V vzplanul ďalší konflikt medzi nimi a diplomatmi. Jedným z tých, ktorí túto cestu kritizujú, pretože boli títo diplomati obídení, je aj štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus .

Ministri Naď a Korčok OTVORENE: Budú kvôli Matovičovi opäť padať hlavy?

13.04.2021 07:38 BRATISLAVA - Igor Matovič už síce nie je premiérom, ale strhávať na seba pozornosť sa mu darí aj z postu ministra financií. Koncom minulého týždňa zamieril hneď na dve neohlásené návštevy, a to do Moskvy a Budapešti. Urobil tak za chrbtom vlastnej vlády a najmä rezortu zahraničia. Zároveň sa mu podarilo zapríčiniť aj medzinárodné diplomatické faux pas. Do veci okolo Sputnika V sa už vložila aj hlava štátu. Budú opäť padať hlavy ministrov?

Následujúci mesiac