Rozšírené hľadanie
Streda 24. Júl 2024 |
meniny má Vladimír

Fakty o drevených podlahách, ktoré vás prekvapia

Datum: 20.01.2022

Drevo je jednou z klasických možností podláh, ktoré majú naši klienti veľmi radi. Drevené podlahy sú obľúbené pre svoju nadčasovosť a útulný vzhľad.

Fakty o drevených podlahách, ktoré vás prekvapia

Spríjemnite si dlhý jesenný večer naším blogom a prečítajte si pár zaujímavých faktov, ktoré ste o drevených podlahách pravdepodobne nevedeli.

  1. Hudba znie lepšie v miestnosti s drevenou podlahou

Drevená podlaha skutočne podporuje tok akustického zvuku vo vašom dome. Ak ste klavirista a chcete, aby sa vaša hudba pokojne a príjemne šírila po celom dome, vyberte si drevenú podlahu. Úplne to zmení znenie vašej hudby.

  1. Najteplejšia je práve drevená podlaha

Drevená podlaha je v skutočnosti jednou z najlepších možností, ak máte podlahové kúrenie. Rýchlo sa zohreje a potom pomáha udržiavať teplo aj v čase, keď kúrenie nie je aktívne. Drevená podlaha nie je útulná len na pohľad, ale aj na pocit.

  1. V minulosti sa drevené podlahy brúsili ručne pieskom

Už klasické brúsenie podláh brúskou je časovo náročné. A teraz si predstavte, že v minulosti ľudia priniesli piesok (doslova za hrsť piesku), potreli ním drevo a ručne ním do hladka brúsili podlahu. Bolo to dlhé a drahé, preto si brúsenie podláh mohli dovoliť len bohatí.

  1. Drevené parkety mali byť náhradou mramorových podláh

Parkety sa stali atraktívnou možnosťou pre elitu 17. storočia. Vyžadovali menej údržby ako mramor, ale ozdobné geometrické vzory boli stále oslnivé a závideniahodné.

  1. Drevená podlaha zvyšuje hodnotu vášho majetku

Podlahy z dreva zvyšujú hodnotu vášho majetku na trhu s nehnuteľnosťami. Potenciálni kupujúci majú tendenciu považovať domy s drevenými podlahami za drahšie a krajšie v porovnaní s inými podlahami a sú za nehnuteľnosť ochotní zaplatiť niekoľkonásobne viac. Ak sa chystáte predávať, považujte drevenú podlahu za investíciu, ktorá sa vám vráti na vyššom zisku.

  1. Drevené podlahy boli upravované sekrétom z ploštice

V skutočnosti to nie je také zlé, ako to znie. V minulosti sa na povrchovú úpravu najčastejšie používali vosk a shellac - tvorili ochrannú vrstvu podlahy. Práve shellac je v skutočnosti sekrét ploštice pochádzajúcej z Indie a Thajska. Shellac je dodnes jediná komerčná živica pochádzajúca zo zvieraťa a pre svoje vlastnosti je technicky považovaný za plast.

 

V súčasnosti už máme odolnejšie povrchové úpravy drevených podláh, no shellac sa stále používa napríklad v nechtárstve alebo ako potravinová látka E904.

 

Prekvapili vás tieto fakty? Pravdou ostáva, že drevená podlaha dáva vášmu domu pevný základ, ktorý môžete premeniť na domov. Príďte si vybrať svoju drevenú podlahu k nám.

 

Čítané: 3114 x