Rozšírené hľadanie
Nedeľa 21. Júl 2024 |
meniny má Daniel

Obľúbené garážové brány pre rodinné domy

Datum: 25.08.2022

Na výber je niekoľko typov garážových brán. Aby sme vám pomohli s výberom, dnes predstavíme tie najobľúbenejšie pre rodinné domy.

garážové brány

Sekčné garážové brány

Určite ich poznáte z amerických filmov, v USA sú sekčné garážové brány stále najpopulárnejšia voľba. Obľube sa tešia aj u nás. Sekčné garážové brány sú tvorené panelovými sekciami, ktoré sú spojené pántmi. Keď sa dvere otvárajú a zatvárajú, kolieska na okraji každého panelu sa posúvajú vo zvislej dráhe na každej strane otvoru dverí.

Závesy medzi každou panelovou sekciou sa ohýbajú cez zakrivenú časť dráhy. Táto funkcia umožňuje, aby dvere sedeli rovnobežne so stropom, keď sú úplne otvorené, alebo v jednej rovine so stenami, keď sú úplne zatvorené.

Výhodou je, že sekčné brány sú nenáročné na údržbu a možno ich prispôsobiť tak, aby zahŕňali aj okenné vložky, mali kovanie, rôzne textúry a farby. Sekciové garážové brány vynikajú aj nízkou hlučnosťou a priestorovou nenáročnosťou. Dodávajú sa aj v izolovaných modeloch, čím prispievajú k zatepleniu domu.

Dajú sa nainštalovať do (takmer) každej garáže. Ovládať sa dajú na diaľku a o nevýhodách vlastne ani nevieme. Za nás je to skvelá voľba.

Dvojkrídlové garážové brány

Klasické dvojkrídlové garážové brány boli kedysi veľkým trendom a mala ich takmer každá slovenská garáž. V súčasnosti už majú moderný dizajn a na výber je veľké množstvo farieb. 

Dvojkrídlové garážové brány sa otvárajú a zatvárajú z výklopného rámu na oboch stranách otvoru. Vhodné sú pre garáže s prekážkami alebo obmedzenou svetlou výškou. Takéto garážové brány môžete osadiť do existujúcich otvorov, preto sú skvelou voľbou pri rekonštrukciách starších domov, kde bola dvojkrídlová brána už predtým.

Pri dvojkrídlových bránach však vidíme aj niekoľko nevýhod. Brány sa nedajú namontovať do garáže so zvažujúcou sa príjazdovou cestou. Nevýhodou sú aj horšie termoizolačné vlastnosti a riziko poškodenia vozidla krídlom brány pri silnom vetre alebo neopatrnej manipulácii s bránou.

Rolovacie garážové brány

Rovnako ako sekciové garážové brány, aj rolovacie garážové brány sú nenáročné na priestor. Výhodou oproti sekciovým bránam je, že vôbec nezasahujú do interiéru a je možné ich namontovať aj pred otvor.

Rolovacie garážové brány sa používajú viac na komerčné prevádzky, no sú veľmi vhodné aj pre rodinné domy. Sú jednoduchou dizajnovou možnosťou postavenou pre oblasti s obmedzeným priestorom na strope. Oceľové lamely sa otáčajú okolo bubna nad otvorom dverí. Automatický pohon je pri tomto modeli samozrejmosťou.

Rolovacie alebo navíjacie dvere sú skonštruované tak, aby vydržali používanie aj pri náročných podmienkach počasia. Vzhľadom na vysokú záťaž rolovacieho modelu sú počiatočné náklady vyššie ako pri sekcionálnom dizajne.

Kontaktujte nás. Montujeme garážové brány od overených výrobcov v prvotriednej kvalite a pomôžeme vám vybrať vhodný typ brány pre váš dom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čítané: 3468 x