Rozšírené hľadanie
Pondelok 22. Júl 2024 |
meniny má Magdaléna

Francúzske okná – zamerané na výber profilu

Datum: 17.11.2022

Súčasné vyspelé technológie používané pri stavbe domov umožňujú vytvárať prepojenia medzi záhradou a interiérom. Jedným z najviac obľúbených riešení takýchto prepojení sú francúzske okná.

Francúzske okná – zamerané na výber profilu

Oproti klasickým oknám sa líšia tým, že siahajú až po podlahu. Vytvárajú tak kontinuálny prechod z interiéru do záhrady. Keďže ide o veľké presklené formáty, je nutné vybrať vhodný materiál pre výrobu rámu.

Prečo sú francúzske okná dobrou voľbou

Francúzske okná na prvý pohľad pripomínajú hliníkové alebo plastové dvere s presklením. Vďaka veľkému rozmeru umožňujú prechod z vnútra domu do záhrady alebo na terasu. Okrem tejto výhody prinášajú francúzske okná nasledujúce benefity:

  • Francúzske okná je možné použiť na prízemí i na poschodí.
  • Francúzske okná poskytujú ničím nerušený výhľad do záhrady.
  • Francúzske okná presvetľujú miestnosť – odpadá nutnosť svietenia počas dňa.
  • Francúzske okná orientované na juh a juhozápad vyhrievajú miestnosť.
  • Francúzske okná majú nezameniteľný, moderný vzhľad.

Na výrobu a montáž francúzskych okien si vyberte osvedčenú firmu. Jedine kvalitne vyrobený profil a odborné osadenie okien zabránia tepelným stratám. Myslite tiež na to, že veľké sklené plochy je nutné premyslene zatieniť kvôli ochrane súkromia a chladeniu interiéru počas leta.

Výber rámov francúzskych okien

Francúzske okná je možné vyrobiť z rôznych materiálov. Je pre vás smerodajná finančná stránka? Plastové okná cena je rovnako výhodná pri klasických i francúzskych oknách. Plastové rámy sú dostatočne stabilné a majú dobré tepelno-izolačné vlastnosti. Plast je známy tiež svojou dlhou životnosťou a jednoduchou údržbou. Pozor však na to, že plast sa môže vplyvom vysokých teplôt a váhy skiel čiastočne zdeformovať. Ak chcete mať istotu, že k deformácii nepríde a zároveň hľadáte okenné profily na celý život, dajte si francúzske okná osadiť do hliníkových rámov. Samozrejme, že hliníkové profily vás vyjdú viac ako plastové. Porovnajte cenu hliníkových francúzskych okien vo svojom okolí - cena hliníkové okná a plastové okná Bratislava alebo v okolí hlavného mesta je rozdielna. Na cene však príliš nešetrite, pretože hliníkové okná sú najkvalitnejšie. Hliník je tak pevný materiál, že bez problémov unesie vysokú váhu veľkoformátových okien dlhé roky bez toho, aby sa pohol čo i len o milimeter. Hliníkové rámy nepodliehajú zubu času, sú mechanicky odolné a vyzerajú elegantne. Spomenúť musíme tiež drevené profily, ktoré sú však pre francúzske okná nevhodným variantom kvôli vysokej cene, náchylnosti k zmene tvaru a náročnej údržbe.

 

Čítané: 3057 x