Rozšírené hľadanie
Utorok 25. Jún 2024 |
meniny má Tadeáš
Premiéru v New Orleans premenil McIlroy na titul spolu s Lowrym.

29.04.2024 22:00 Turnaj Zurich Classic of New Orleans sa hrá vo formáte turnaja dvojíc od roku 2017. Je to jeden z najstarších turnajov na okruhu PGA Tour, keď sa jeho prvý ročník odohral už v roku 1938. Zmena formátu však prispela k jeho väčšej atraktivite. V tomto ročníku sa na turnaji po prvýkrát predstavil aj Rory McIlroy, ktorý si turnaj zahral Príspevok Premiéru v New Orleans premenil McIlroy na titul spolu s Lowrym. zobrazený najskôr Golf Zóna.

V LA konečne svietilo na vrchole iné meno.

29.04.2024 22:00 LPGA pokračovala turnajom v Los Angeles, kde ihrisko Wilshire CC hostilo turnaj JM Eagle LA Championship. Už v pondelok bolo jasné, že na vrchole výsledkovej listiny sa konečne po štyroch týždňoch objaví iné meno ako Nelly Korda. Dôvodom bol fakt, že svetová jednotka sa z turnaja odhlásila. Táto skutočnosť dala možnosť vyniknúť iným hráčkam a najlepšie sa jej zhostila Príspevok V LA konečne svietilo na vrchole iné meno. zobrazený najskôr Golf Zóna.

LIV Golf v Adelaide s prvým tímovým play-off a domácou radosťou.

29.04.2024 22:00 LIV Golf si za ďalšie miesto tohtoročného programu vybrala Adelaide. Turnaj sa už v minulom roku prezentoval veľmi búrlivou atmosférou a rovnako tomu bolo aj v tomto roku. Hlavne na tojparovej jamke číslo 12. Tu boli hráči odmenení po úspešných ranách a patoch veľkým potleskom a pokrikmi, alebo bučaním v prípade nevydarenej rany. V treťom kole si oslavy premeneného birdie patu domáceho Príspevok LIV Golf v Adelaide s prvým tímovým play-off a domácou radosťou. zobrazený najskôr Golf Zóna.

V Kapskom meste víťazkou Belgičanka Manon De Roey.

29.04.2024 22:00 Po turnaji Joburg Ladies Open hostila Juhoafrická republika ďalší turnaj zo série LET s názvom Investec South Africa Women´s Open. Turnaj najlepšie zvládla Belgičanka Manon De Roey. Po úvodných troch kolách turnaja si vypracovala dostatočný náskok, keď mala na svojom konte skóre -14 a náskok troch pred Maročankou Ines Laklalech. V záverečnom kole si Belgičanka strážila svoje skóre. Príspevok V Kapskom meste víťazkou Belgičanka Manon De Roey. zobrazený najskôr Golf Zóna.

Skvelý finiš pre domáceho Yuto Katsuragawu.

29.04.2024 00:15 V minulom roku si našiel svoje miesto v kalendári DP World Tour turnaj ISPS Handa – Championship, ktorý priniesol európsku túru do Japonska. Prvým víťazom sa stal Austrálčan Lucas Herbert a z domácich hráčov sa najlepšie umiestnil Hiroshi Iwata na delenom štvrtom mieste. V druhom vydaní turnaja sa už diváci mohli tešiť z titulu pre domáceho hráča. Skvelýf finiš v turnaji predviedol Príspevok Skvelý finiš pre domáceho Yuto Katsuragawu. zobrazený najskôr Golf Zóna.

Ďalšie sako do Schefflerovho šatníka.

23.04.2024 07:01 Turnaj RBC Heritage bol ďalším programom PGA Tour po prvom major turnaji sezóny. Pozvaných 69 hráčov hralo o 700 bodov do rebríčka FedEx Cupu a cenu pre víťaza v hodnote 3,6 milióna USD. V porovnaní s turnajom v Dominikánskej republike dosť veľký rozdiel. Turnaj sužovala nepriazeň počasia a to sa napokon podpísalo pod fakt, že sa jeho finálové kolo muselo dohrávať až Príspevok Ďalšie sako do Schefflerovho šatníka. zobrazený najskôr Golf Zóna.

V Punta Cana sa tešil Billy Horschel.

22.04.2024 10:45 Po súboji o zelené sako mala PGA Tour na programe hneď dva turnaje. Hráči, ktorým sa neušlo miesto na turnaji RBC Heritage v Californii si zmerali sily v Dominikánskej republike na turnaji Corales Puntacana Champiosnhip. Na víťaza turnaja síce čakalo 300 bodov do rebríčka FedEx Cupu a výherný šek na 720.000 USD, takže bolo o čo hrať. Ako víchor vstúpil Príspevok V Punta Cana sa tešil Billy Horschel. zobrazený najskôr Golf Zóna.

Nelly Korda má vlastnú súťaž, vyhrala piaty titul za sebou.

22.04.2024 10:45 V ženskom golfovom kalendári bol na programe prvý major turnaj sezóny The Chenvron Championship, ktorý hostilo ihrisko The Club at Carlton Woods v Texase. Pred turnajom si dávala väčšina golfových odborníkov iba jednu otázku: „Získa Nelly Korda vo svojom piatom štarte v tejto sezóne svoj piaty titul za sebou?“ A Američanka s českým pôvodom im na to tradičným skokom víťazky Príspevok Nelly Korda má vlastnú súťaž, vyhrala piaty titul za sebou. zobrazený najskôr Golf Zóna.

Švajčiarka Tamburlini jasne dominovala na Joburg Ladies Open.

22.04.2024 10:45 Ladies European Tour sa presunula z Austrálie do Južnej Afriky, kde sa uskutočnil turnaj Joburg Ladies Open na ihrisku Modderfontein Golf Club pri Johannesburgu. V prvom kole sa pod hranicu 70 rán dostalo len sedem hráčok, pričom najlepšie si s ním poradila Thajčanka April Angurasaranee, ktorá zapísala skóre 67 rán . V druhom kole však Príspevok Švajčiarka Tamburlini jasne dominovala na Joburg Ladies Open. zobrazený najskôr Golf Zóna.

Scottie Scheffler si odloží do šatníka druhé zelené sako.

15.04.2024 08:00 Tradične prvým major turnajom mužskej golfovej sezóny je turnaj The Masters, ktorého dejiskom je ihrisko Augusta National. Súboj o slávne zelené sako určené pre víťaza bol v tomto roku dramatický, ale v samotnom závere napokon jednoznačný. Mnoho hráčov nedohralo prvé kolo turnaja a čakala ich dohrávka v piatok ráno a následne aj odohranie celého druhého kola. Tiger Woods tak musel odohrať Príspevok Scottie Scheffler si odloží do šatníka druhé zelené sako. zobrazený najskôr Golf Zóna.

Na LPGA opäť víťazkou Nelly Korda.

08.04.2024 14:31 LPGA Tour mala vo svojom programe turnaj T-mobile Match Play, ktorý sa v Las vegas hral už od stredy. Po úvodných dvoch kolách v hre na rany postúpilo do tretieho kola najlepších 67 hráčok, ktoré bojovali v treťom kole o prvých osem miest, ktoré zaručovali účasť vo víkendovej vyraďovacej časti jamkovej hry. Po troch kolách sa z prvého miesta dostala Príspevok Na LPGA opäť víťazkou Nelly Korda. zobrazený najskôr Golf Zóna.

LIV Golf v Miami vyhral Dean Burmester po play-off.

08.04.2024 14:31 Aj LIV Golf mala na programe turnaj v Miami, ktorý bol previerkou niektorých jej členov pred nadchádzajúcim The Masters, ktorého sa môžu zúčastniť aj členovia LIV Golf. Slávne zelené sako naposledy obliekol Jon Rahm a v Miami nebol ďaleko od šance na víťazstvo v turnaji jednotlivcov. Rahm stratil dôležité dve rany po double bogey na jamke číslo 10. a potom Príspevok LIV Golf v Miami vyhral Dean Burmester po play-off. zobrazený najskôr Golf Zóna.

Bhatia play-off v Texase vyhral aj zranený.

08.04.2024 14:31 Turnaj Valero Texas Open bol poslednou previerkou pred prvým major turnajom sezóny, The Masters. Hneď v úvode turnaja sa na prvé miesto vyšplhal Akshay Bhatia, ktorý zapísal výborné skóre 63 rán . Na prvom mieste zotrval Bhatia až do záveru turnaja, ale na poslednej jamke musel premeniť birdie pat, aby si vynútil play-off. Na skóre -20 Príspevok Bhatia play-off v Texase vyhral aj zranený. zobrazený najskôr Golf Zóna.

Vo vyrovnanom turnaji v Texase napokon vyhral Nemec Jaeger.

01.04.2024 14:00 Z Floridy sa PGA Tour presťahovala na dva týždne do Texasu, kde sa ako prvý odohral turnaj Texas Children´s Houston Open. Minulý rok v ňom dominoval Tony Finau s náskokom štyroch rán, ale v tomto ročníku bolo do posledného patu v hre o titul až päť hráčov. Do finálového kola vstupovala z deleného prvého miesta až pätica hráčov so skóre -9 a za Príspevok Vo vyrovnanom turnaji v Texase napokon vyhral Nemec Jaeger. zobrazený najskôr Golf Zóna.

Mariajo Uribe zapísala prvý kolumbijský titul na okruhu LET.

01.04.2024 14:00 Po dvoch týždňoch prestávky sa Ladies European Tour presunula do Austrálie, kde sa odohrajú dva turnaja. Prvým z nich bol turnaj Women´s NSW Open. Po úvodných dvoch kolách sa do čela turnaja dostala prekvapivo Kolumbijčanka Mariajo Uribe. Tá mala na svojom konte po dvoch dňoch skóre -12 a hneď na prvej jamke finálového kola toto skóre navýšila. Príspevok Mariajo Uribe zapísala prvý kolumbijský titul na okruhu LET. zobrazený najskôr Golf Zóna.