Rozšírené hľadanie
Utorok 28. Máj 2024 |
meniny má Viliam
Mladíka zadržala francúzska polícia po útoku na učiteľku angličtiny

28.05.2024 01:00  Francúzska polícia zadržala 18-ročného študenta, ktorý v pondelok počas vyučovania nožom zaútočil na svoju učiteľku v lýceu v meste Chemillé-en-Anjou. Motív útoku zatiaľ nie je známy, a mladík nemal žiadne predchádzajúce problémy s políciou. Tento incident pripomína šokujúcu vraždu učiteľky v severnom Francúzsku vlani, ktorú spáchal islamisticky radikalizovaný mladík. Čítané: (1)

Minister Takáč presadzuje rokovania o dvojakej kvalite potravín v EÚ

28.05.2024 01:00  Minister tvrdí, že občan Slovenska nemôže byť druhoradý v rámci EÚ a požiadal Európsku komisiu, aby tejto téme venovala väčšiu pozornosť. Minister tiež diskutoval o aktualizácii certifikácie slovenských tokajských vín s maďarským rezortným kolegom a riešil otázku odlesňovania spolu s krajinami Vyšehradskej štvorky. Takáč tiež podporil návrhy na sprísnenie chovu psov a mačiek a obchodovania s nimi. Čítané: (1)

Francúzsky prezident Macron: Európa je súbor hodnôt

28.05.2024 01:00  Francúzsky prezident Emmanuel Macron naliehal, že Európa sa musí "prebudiť" a postaviť sa autoritárskym trendom v podaní krajne pravicových strán a vlád. V prejave k mladým Európanom v nemeckom meste Drážďany Macron upozorňoval na "fascináciu autoritárskymi režimami", ktorú badať všade v Európe, pričom apeloval na ľudí, aby sa "zobudili" a bránili demokraciu. Macron svoju návštevu v Nemecku využil aj na reakciu na hrozbu ruskej agresie a vyzval Európu, aby prevzala svoju obranu do vlastných rúk. Čítané: (1)

Rusko reaguje na poľské reštrikcie voči ruským diplomatom

28.05.2024 01:00  Rusko sa chystá preskúmať nové reštrikcie týkajúce sa pohybu ruských diplomatov na území Poľska a prijme odvetné opatrenia. Poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski oznámil obmedzenia pohybu ruských diplomatov v reakcii na údajné zapojenie Ruska do hybridnej vojny proti Európskej únii a konkrétne proti Poľsku. Tieto opatrenia majú zasiahnuť všetkých zamestnancov ruských diplomatických misií s výnimkou veľvyslanca. Čítané: (1)

Akými ochoreniami môže byť zapríčinená strata čuchu?

28.05.2024 01:00  Aj vážne ochorenie zubov môže spôsobiť stratu čuchu. Čítané: (1)

V utorok sa zobudíme do slnečného rána, oblačnosť môže pribudnúť počas dňa

28.05.2024 01:00  V teplejšom vzduchu sa nad našou oblasťou bude udržiavať nevýrazné tlakové pole. V priebehu dňa do našej oblasti od západu postúpi studený front spojený s tlakovou nížou, ktorá sa prehĺbi nad Nemeckom. Čítané: (1)

Členské krajiny Únie žiadajú pridať iránske gardy ako teroristickú organizáciu

28.05.2024 01:00  Nemecko a ďalšie krajiny žiadali, aby právne orgány EÚ preskúmali verdikt súdu v Düsseldorfe, ktorý zodpovednosť za útok pripísal iránskym štátnym orgánom. Rozhodnutie súdu vyvolalo diskusiu o zaradení Revolučných gárd medzi teroristické organizácie, čo by bol symbolický krok, keďže už existujú sankcie EÚ voči týmto gardám. Čítané: (1)

Šéf diplomacie Juraj Blanár: Je dôležité poskladať všetky diely tohto puzzle

28.05.2024 01:00  Minister zahraničných vecí tak reagoval na situáciu v Pasme Gazy. Čítané: (1)

Severná Kórea odpálila raketu s novým satelitom. Tá však krátko po štarte vybuchla

28.05.2024 01:00  Juhokórejská armáda zistila trosky rakety v mori a analyzuje situáciu, či raketa niesla skutočne satelit. Odpal sa uskutočnil krátko po tom, čo KĽDR upovedomila Japonsko o plánovanom vypustení satelitu do 4. júna. Japonská vláda varovala obyvateľov na juhu krajiny, aby sa preventívne ukryli, no neskôr stiahla varovanie, keďže sa neočakával prelet rakety nad japonským územím. Čítané: (1)

Zverejnili prieskum, ktorý ukončili deň pred atentátom na premiéra Roberta Fica

28.05.2024 01:00  V aktuálnom prieskume volebných preferencií sa najvyššie umiestnili Smer Roberta Fica a Progresívne Slovensko Michala Šimečku. Prieskum podľa agentúry AKO však nezachytáva reakcie verejnosti na atentát na premiéra. Čítané: (1)

Slovensko prispelo na podporu budúcnosti Sýrie v rámci bruselskej konferencie

28.05.2024 01:00  Šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár v pondelok večer potvrdil, že Slovensko prispelo sumou 2,6 milióna eur v rámci ôsmeho ročníka bruselskej konferencie na tému "Podpora budúcnosti Sýrie a okolitého regiónu". EÚ celkom vyzbierala 2,12 miliardy eur. Čítané: (1)

O zraneniach Roberta Fica nemusíme vedieť každý detail

28.05.2024 01:00  Je zarážajúce, že verejnosť viac informácií o premiérovom zdravotnom stave ani nežiada. Ako keby ich vôbec nepotrebovala. Nevidíme takmer žiadne verejné pobúrenie, žiadne masové prejavy solidarity. Čítané: (1)

Košice zostávajú jediným krajským mestom bez tohtoročného rozpočtu

28.05.2024 01:00  Primátor nepodpísal uznesenie. Čítané: (1)

Český exposlanec Feri nastúpil do väzenia

28.05.2024 01:00  Exposlanec si odpyká trojročný trest vo väzení v Tepliciach. Pondelok bol posledný možný termín, kedy mohol nastúpiť na výkon trestu. Čítané: (1)

Mestá a obce môžu žiadať o milióny na kamerové systémy

27.05.2024 14:30  Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie vyhlásilo integrovanú výzvu na modernizáciu samospráv a zvýšenie bezpečnosti, s rozpočtom viac ako 20 miliónov eur. Cieľom je zlepšiť kvalitu života a odolnosť miest a obcí. Čítané: (1)