- Skontrolujte stav filtrácie! Zanesený filter vám nespraví dobrú službu, preto ho starostlivo opláchnite podľa jeho typu a pokynov výrobcu.
- Vyčistite skimmer! Odstráňte listy, hmyz a ďalšie nečistoty, nakoniec košík zo skimmeru opláchnite pod prúdom vody.
- Bez pravidelnej filtrácie vody sa nezaobídete! Pokiaľ nemáte filter s nastaviteľným časovým spínačom, požiadajte suseda nech vám každý deň filtráciu zapne. Dobu filtrovania zvoľte tak, aby sa aspoň raz za deň prefiltroval celý obsah bazéna.
- Odstráňte viditeľnú špinu! Sieťkou vylovte všetky nečistoty ako je lístie, tráva alebo hmyz, ktorý pláva na hladine, v prípade potreby odstráňte i špinu na dne a bokoch bazéna bazénovým vysávačom.
- Dopustite čistú studenú vodu! V lete sa voda v bazéne prirodzene odparuje. Doplňte teda chýbajúcu vodu. Voda v bazéne sa celkovo schladí, teplota vody už nebude toľko nahrávať baktériám a vírusom. Zároveň pri nižšej hladine vody v bazéne môže dôjsť k nasávaniu vzduchu do filtrácie, čo znižuje jej účinnosť.
- PH musí mať správnu hodnotu! Pomocou testera prekontrolujte hodnotu PH, v prípade potreby upravte pomocou prípravkov PH+ a PH- hodnotu tak, aby bola v norme, tzn. hodnota 7,1 – 7,5. Pokiaľ nebude mať PH správnu hodnotu, nebude chlórová bazénová chémia správne účinná.
- Zaistite dostatočný prísun chlóru, ktorý vodu dezinfikuje! Do plaváku vložte trojnásobné množstvo, než zvyčajnú dávku rozpustných chlórových tabliet. Pomalý dlhodobý prísun chlóru pomôže zamedziť vzniku nečistôt a baktérií, ktoré by inak rýchlo zamorili bazén a znehodnotili kvalitu vody.
- Zamedzte tvorbe rias! Prilejte do bazéna dvojnásobnú preventívnu dávku prípravku proti tvorbe rias. Na trhu sú i kombinované prípravky ako je napríklad Savo tablety komplex 3v1, ktorý v rámci 1 tablety kombinuje chlór, vločkovač a odstraňovač rias.
- Zakryte bazén! Pokiaľ nemáte bazén s možnosťou zastrešenia, určite použite kryciu plachtu. Voda sa nebude v bazéne príliš odparovať, pomôžete tak zabrániť úniku chlóru a vo finále ochránite bazén pred kontamináciou vody od prachu, lístia, peľu, ale i drobných živočíchov.
- Radšej ho vypustite! Pokiaľ máte malý nadzemný bazén bez možnosti pravidelnej filtrácie, zvážte či nebude lepšie vodu radšej vypustiť. Ušetríte si tak márnu prácu pred odchodom na dovolenku, ale i následné komplikované a zdĺhavé čistenia pokazenej vody po vašom návrate.
Monitorujeme 1681 zdrojov
10 krokov starostlivosti o váš bazén pred odchodom na dovolenku
Datum: 13.07.2018
Chystáte sa na dovolenku a obávate sa, že po návrate bude váš bazén zelený? Pokiaľ si chcete i po návrate z dovolenky dopriať kúpeľ v čistej vode záhradného bazéna, musíte ho na vašu neprítomnosť vopred pripraviť.
Súvisiace články
Aktuálne články
Najnovšie
Najčítanejšie
TOP 3dni
TOP 7dní