Rozšírené hľadanie
Nedeľa 14. Apríl 2024 |
meniny má Justína

Múdre a jednoduché nápady ako skrášliť záhradu!

Datum: 22.08.2021

Nezáleží na tom, či máte záhradu priamo doma alebo v záhradkárskej oblasti. Záhrada sa dokáže stať vaším vlastným malým kráľovstvom nad ktorým vy sami velíte a rozhodujete.

Záhrada

Záhrada so svojím prostredím ponúka nielen priestor na oddych osamote, ale aj čas strávený s rodinou a priateľmi. Či už je to poobedné posedenie pri káve, grilovačka alebo oslava narodenín. Záhrada ponúka veľa možností, ako v nej stráviť čas.

Preto sme si pre Vás pripravili pár kvalitných návrhov pre prídavky do Vašej záhrady!

Kamenná dlažba do záhrady

Či už chcete mať v záhrade len úzky chodník alebo je vašim cieľom pokryť dlažbou skoro celú záhradu, dôraz na výber kvalitnej dlažby by mal zohrávať kľúčovú úlohu. Na trhu je mnoho typov záhradnej dlažby v rôznych prevedeniach a vyrobených z rôznych materiálov, takže vybrať si dokáže naozaj každý. Už len musíte prispôsobiť dlažbu charakteru svojho exteriéru, vedieť ako využiť leveling system a vaša záhrada bude ako nová.

Praktické riešenie pre trávnik

Je to fakt každého majiteľa záhrady, že aspoň pár krát za rok bude treba záhradu pokosiť. Podľa toho aká veľká záhrada je a aká plných predmetov, toto sa môže stať do celá otravnou a náročnou úlohou. Robotická kosačka je schopná nahradiť podstatnú časť ľudskej práce pri úprave trávnika a tým vám ušetrí čas aj energiu. Robotické kosačky sa hodia najmä na rovnejšie plochy bez väčšieho množstva prekážok. Súčasné robotické kosačky sú inteligentné stroje s možnosťou pokročilého programovania a ovládania.

Vizuálne krásne záhonové kvety

Čo sa týka kvetinových záhonov, rozhodne sa neobávajme zmien. Môžeme ich rozšíriť alebo zredukovať, prípadne doplniť o nové atraktívnejšie rastliny so zaujímavý­mi kvetmi či listami, o cibuľoviny, voňavé dreviny kvitnúce v lete a o okrasné trávy, ktoré dajú záhonom punc elegancie. Netreba sa brániť ani farebným a tvarovým kontras­tom. Rastliny vyberáme podľa podmienok, aké im záhrada poskytuje. Tie, ktoré skôr živoria, v rámci zmien zlikvidujme. Ak kvetinový záhon ešte v záhrade nie je, v rámci prác by to mohla byť jedna z priorít.

Čarovné osvetlenie

Kúzelné efekty vnesú do renovovanej záhrady nové svietidlá, prípadne ich zmenené umiestnenie. Pri výbere zohľadníme celkový štýl záhrady a zároveň berieme do úvahy aj faktor úspory. So svetlom sa vo vynovenej záhrade možno zaujímavo pohrať. Treba nezabudnut si zabezpečiť prúdovú sieť a zakúpiť prúdový chránič.

 

Čítané: 2972 x