Zabudol som svoje heslo

Utorok 21. Máj 2019 | meniny má Zina

Monitorujeme 1674 informačných zdrojov

Manchester City si verí ohľadom obhájenia trofeje

Manchester City, momentálne druhý tím tabuľky Premier League, si po nedeľnej výhre nad Southamptonom trochu napravil sebavedomie a verí, že sa mu aj v tejto sezóne znovu podarí siahnuť na majstrovský pohár (rovnako ako minulý rok).

Manchestru sa podarilo vyhrať na štadióne súpera – St Mary's Stadium – prekvapivo po prvýkrát od roku 2003. Jedenásťčlenné družstvo City vsietilo v druhej polovici stretnutia hneď tri góly a aj napriek vylúčenému hráčovi v 74. minúte (Eliaquim Mangala, dve žlté karty) si Manchester udržal čisté konto. Finálny výsledok 3:0 posunul Manchester City pred domáci tím na druhé miesto ligy.

Úradujúci šampión síce stále zaostáva za vedúcou Chelsea o šesť bodov, no nedávne výhry nad Swansea a Bayernom Mníchov tímu dodávajú potrebnú odvahu a sebavedomie – niečo, čo neušlo ani samotnému trénerovi Manuelovi Pellegrinimu. Ten na adresu tímového duchu svojho tímu poznamenal, že s ním je nadmieru spokojný a nemá žiadne výhrady.

Pellegrini si cenní nedeľnú výhru nad Southamptonom najmä kvôli kvalitám obrany súpera. Tím z juhu Anglicka sa až do oného zápasu zaslúžene udržiaval na druhom mieste ligy a počas celej sezóny sa vyznačoval skvelým výkonom. V zápase s Manchestrom si ale Southampton prekvapivo vypracoval iba jedinú šancu a jeho obrana nečakane zlyhala.

Góly, úspech a zranenia

Manchester sa mohol z prvého gólu radovať až v druhom polčase v 51. minúte zásluhou Toureho. O tri striedania a jedného vylúčeného hráča neskôr našlo City recept na ďalší gól opäť v 80. minúte. Tentokrát bol úspešný Frank Lampard. Do tretice sa dve minúty pred koncom ešte trafil Gael Clichy. Bolo dokonané.

Frank Lampard, ktorý je v Manchestri City na hosťovaní z amerického tímu New York City, sa (nielen) po nedeľnom výkone môže tešiť náklonnosti anglického tímu. Ten nevylučuje, že si bývalého hráča Chelsea ponechá aj po vypršaní pôžičky končiacej v januári.

Pellegriniho tím ale výhru nevybojoval úplne zadarmo. Jeden z popredných hráčov tímu, Vincent Kompany, utŕžil desať minút pred koncom zranenie – hráč sa sťažoval na bolesť harmstringu a z ihriska musel doskackať až na lavičku. Pred stredajším zápasom proti Sunderlandu tak musí tréner teraz pouvažovať nad vhodnou náhradou. Zatiaľ sa ako možnosť ponúka trojica hráčov Martín Demichelis, Dedryck Boyata a Bacary Sagna.

Dlhodobé vyhliadky

Manchester sa momentálne nachádza vo veľmi dobrej pozícii, avšak ani s vynikajúcim tímových duchom a ambíciami nie je s 25-timi zápasmi do konca sezóny ešte ani zďaleka rozhodnuté. Stačí sa pozrieť na minulú sezónu – počas roku sa na prvom mieste vystriedalo množstvo tímov, čo svedčí o nedostatku konzistentného výkonu. Podobný fenomén je ale možné sledovať aj v ďalších ligách a odolné nie sú ani výsledky superligy.

Datum: 02.12.2014

Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.