Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Pondelok 11. November 2019 | meniny má Maroš, Martin

Monitorujeme 1669 informačných zdrojov

Zbrane ničia, ale aj chránia nevinných

Získať zbraň u nás nie je jednoduché. Ak však prejdete testami, jedinou prekážkou môže byť už len cena. Aj u nás sú však profesie, ktoré pre svoju prácu potrebujú mať vždy po ruke spoľahlivú zbraň. K tým najznámejším samozrejme patrí vojsko. Žiaľ nie vo všetkých krajinách vládne mier ako v tej našej. Preto posielame našich vojakov do nebezpečných krajín, aby chránili tamojších obyvateľov, ale aj medzinárodné organizácie. Pri takýchto nebezpečných misiách sa bez zbrane nezaobídu. Zraniť, ani zabiť človeka nie je v poriadku, treba si však uvedomiť, že pri týchto konfliktoch ide predovšetkým o bezpečnosť nevinných občanov. Boje sú často vedené medzi skupinami ľudí, do ktorých sú žiaľ vtiahnutý aj tí ostatní. Tieto štáty často nevedie z vlastných síl podobným bojom zabrániť, a tak žiadajú o pomoc iné krajiny.

Aj kvôli tomu je vojsko dobre zásobené financiami, a teda aj novými typmi zbraní. Ide predsa o ich životy a životy obyčajných ľudí. Vojna a vojnový konflikt je zlý, ale nemôžeme sa len nečinne pozerať na takéto boje v iných štátoch. Zomierajú predovšetkým nevinný.

Naše misie v týchto krajinách sú často len pozorovacie, prípade sa vojaci zúčastňujú len ochranných a školiacich akcií. Aj napriek tomu však musia byť plne vybavený vojenským výstrojom. K stretom dochádza najmä v noci, preto je nevyhnutné aj veľmi užitočné nočné videnie. Nahrádza tak nedokonalí ľudský zrak. Niekedy je však potrebné na správne vyhodnotenie situácie použiť skôr termovíziu. Bližšie sa zoznámiť s týmto prístrojom môžete aj tu.

Datum: 24.06.2013


Copyright © 2009 news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť